» »

Programiranje za mobilce

Programiranje za mobilce

dronyx ::

Zanima me, če se kdo ukvarja s programiranjem za mobilne telefone (recimo iphone, android) ali Ipad, kakšna razvojna orodja se uporablja in kako zahteven je razvoj programov? Ali morda kdo celo trži svoj program na applestore ali androidmarketu in kakšne so izkušnje s tem? Vem da ti applestore pobere skoraj polovico zaslužka, vendar imaš pa vsaj svetovni trg na dosegu roke, če narediš kaj uporabnega.

brodul ::

Mogoče malo neumesno. http://video.kiberpipa.org/momo.html
Tukaj ej kar precej videov o različnih mobile produktih v sloveniji. Ter ostalo.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

overlord_tm ::

Obstaja par slovenskih firm, ki so bolj ali manj uspesne na tem podrocju. outfit7, sis software, verjetno se kaka.

Za iNaprave bos za razvoj potreboval iMac (ni podpore za win in linux), IDE je xcode, programira se v objective c, ko se registriras kot iDeveloper (stane nekaj denarja pomoje) seveda pridobis dostop do vse dokumentacije in pomoje tudi nekaj uvodnih tutorialov.

Za Andorid naprave lahko razvijas na poljubni platformi, IDE je praviloma Eclipse, programira se v Javi. Spet se moras registrirat kot Android developer (kar pomoje spet stane nekih 5e), enako imas dostop do dokumentacije in tutorialov (ni treba biti registriran za dostop).

Windows mobile ne poznam, samo predvidevam da je C# in Visual studio.

Ja, ce naredis uporaben in vsecen app, znajo biti denarji kar lepi, ceprav ti posredniki veliko poberejo. Ni slabo.

Glede zahtevnosti, nic tezje kot za osebne racunalnike, edino malo bolj si omejen z resoursi. Ampak tudi na PCjih ponavadi ne razmetavamo z njimi, samo zato ker jih imamo dovolj.

Zgodovina sprememb…

LuGi ::

Bolj otročjo aplikacijo ko naredis bolj si popularen,.. 8-O

Talking [insert name here] ;((

lmfao ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lmfao ()

dronyx ::

Za outfit7 sem slišal ravno pred kratkim, ko mi je kolega kazal neko aplikacijo v stilu tamagoči, ki se naj bi prenesla v milijonskih primerkih, stane pa nekje 60 centov. Na hitro izračunano je to potem več 100.000 € zaslužka, kar se mi zdi za takšno traparijo res izvrstno, čeprav na prvi pogled je praktično zastonj. Samo tu šteje ekonomija obsega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

wind ::

Outfit7 je zaslužil malo več kot 100.000€. :)

"The company does not disclose its annual revenue, but Nabergoj says Outfit7 made $200,000 in just one day this past December, as the popularity of its Talking Santa app reached a peak."
klik
w

bond007 ::

Pač na dan je mislil :) Dobro so se znašli fantje, kapo dol!

dronyx ::

Mislim da je glavni šef firme eden izmed treh bivših lastnikov Interseeka, ki je po zelo visoki ceni (nekateri bi rekli sumljivo nerealno visoki ceni) uspel prodati Najdi.si Telekomu, tako da vsaj kar se tiče zagonskega kapitala verjetno ni bilo problem. Se pa strinjam, kapo do fantje in dekleta (baje gre za Cipersko podjetje). Njihov uspeh dokazuje, da se da tudi z malimi programčki zelo dobro služiti. Jaz se spomnim pred leti, ko smo si vsi montirali scrensaver od HP, kjer si moral hraniti ribe v akvariju, sicer so poginile, pa še neki bonus si dobil, če si veliko tiskal. Po moje so nekaj podobnega tile programčki za 60 centov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Bi mi znal kdo tole sprogramirat?

bluefish ::

In kako se ta aplikacija razlikuje od sto in ene variante zmenkarij? In GPS lociranje ni ravno nekaj, kar bi si človek želel.

dronyx ::

Prva verzija bi morala delovati z bluetooth-om, ker za GPS bi porteboval še nek centralni sistem, ki bi beležil pozicije. Se ap tak sistem bistveno razlikuje od klasičnih zmenkarij prek spleta, ker lahko takoj v živo stopiš v kontakt. To je priceless po moje. :D

bluefish ::

BT ima premajhen doseg.
Hja, takojšnji stik v živo. Dvomim.

dronyx ::

Kolikšen pa je domet? 10 - 20 metrov je idealno.

bluefish ::

Class 1 ima domet 100m. Seveda je to teoretično. Če bi torej želel, da tvoja ideja funkcionira, bi moralo aplikacijo uporabljati en kup ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

dronyx ::

Jaz govorim o trgu, ki je worldwide velik več sto milijonov. :)

100 metrov je veliko. Potem bi morala aplikacija kombinirati pozicijo iz GPS in uporabljati bluetooth za samo povezavo med telefonoma. Ne moreš ti z zvokom telefona opozoriti nekoga, ki je 100 metrov stran! To deluje v radiju do 20 metrov makismum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

bluefish ::

Jaz govorim o trgu, ki je worldwide velik več sto milijonov.
Heh, ti pa nisi skromen :P .

black ice ::

bluefish je izjavil:

Class 1 ima domet 100m. Seveda je to teoretično. Če bi torej želel, da tvoja ideja funkcionira, bi moralo aplikacijo uporabljati en kup ljudi.

Četudi bi drugače želeli uporabljati aplikacijo je le-ta omejena samo na smartphone. V moji družbi lahko preštejem ljudi s smartphonom na prste. Ne vem, mogoče se samo gibljem v takšnih krogih.

bluefish ::

Ne vem, mogoče se samo gibljem v takšnih krogih.
Niti ne. Kljub vsemu oglaševanju tovrstnih telefonov s strani operaterjev večini še vedno zadoščajo povsem enostavne škatlice. Seveda ni s tem nič narobe.

dronyx ::

Jaz ciljam s tako aplikacijo zlasti na mlade in ti imajo skoraj vsi smartphone. Res pa je, da med ženskami mislim da niso tako zelo popularni, ampak vedno je potrebno misliti par korakov naprej. Čez par let boš klasični telefon težko še kje dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

nightrage ::

Če imaš idejo jo vedno zase obdrž in ne iskat programerje na spletu. Kaj če nekdo tvojo idejo sprogramira v recimo 3 mesecih in začne služit. Kaj ga boš tožil? Folk res ne zna nč razmišljat!

dronyx ::

@nightrage: Kar na delo. Jaz bom vesel, če komu z mojo idejo uspe in ne pobegne na Ciper, ampak doma plačuje davke, da imam potem jaz plačo. :)

OrkAA ::

nightrage: lol, a resno mislis, da je onyx prvi clovek, ki mu je taka ideja padla na pamet? Ne samo da ni, tudi takih in podobnih aplikacij ze mrgoli.

Ideja ni nic, vazna je izvedba. In ravno izvedba pri vecini takih aplikacij tako zelo pesa, da jih posledicno nihce ne uporablja.

nightrage ::

Ja sam jaz sem hotel samo poudariti, da je treba ideje skrivat če je res edina. Drugač pa onyx, kdo bo pa teb kej dal.:)

dronyx ::

@OrkAA: Imaš kakšen konkreten primer takšne aplikacije?

Če pogledaš tisto Ciprsko firmo Outfit7, ki dela nekega mačjega tamagočija in služi milijone, bi verjetno tudi vsak dejal, da takšnih traparij mrgoli, pa vendar je to eno najbolj dobičkonosnih (ex) slo podjetji. Kako je pa po tvoje to mogoče?

In jaz ne bi v nič dajal ideje, kajti vse, kar so ljudje naredili, se je začelo z neko idejo oziroma mislijo. Jaz celo verjamem, da obstaja nek "eter idej", ko več ljudi lahko hkrati dobi neko zamisel, uspe pa tisti, ki jo prvi uspešno realizira (done right).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

vorantz ::

Ta tvoja ideja je bila prikazana v CSI Miami že dolgo nazaj :))
Pa sploh, če napišeš v google "mobile dating app" boš dobil več al manj miljon teh reči

OrkAA ::

onyx: Dobrih idej je toliko, da jih ljudje mecejo v smeti. Jaz imam trenutno idej za ene 100 razlicnih startupov, a kaj naj? Posvetim se lahko samo pescici.

Isti problem ima tvoja aplikacija. Da tako stvar pripeljes do uporabnega stanja mimogrede mine pol leta. Potem moras poskrbeti se za marketing in piljenje detajlov (kar seveda vzame vecino casa) in si ze na dobrem letu. In ravno tukaj je kec. To enostavno ni tako 'revolucionarna' ideja, da bi mnogo ljudi reklo: 'hej, jebes vse, vrgel bom eno leto casa v tako stvar!'

Seveda pa se vse skupaj lahko odvija precej hitreje, ce sestavis vecjo ekipo, ki pa jo moras zal... placat.

nightrage ::

onyx, tvoja ideja je stara kot svet. :)

http://bdnooz.com/lbsn-location-based-s...

dronyx ::

Očitno potem zadeve še nihče ni realiziral tako, da bi stvar masovno uspela. Pri takšni aplikaciji je pomembno, da je tako masovno razširjena kot Facebook ali Twitter. Saj če bi imel na tisoče Facebookov verjetno tudi nihče ne bi bil niti omembe vreden.

Gandalfar ::

Kar pomeni, da rabis dober biznis and marketing, ne pa razvoj :)

Sicer je pa 'Color' zadnji veliki poskus v tej smeri: http://www.crunchbase.com/company/color...

pa nekih 50 konkurentov Colorja. Glede na rumorje delajo tudi vsi taveliki Facebook, Google in Apple na orodjih za resevanje tega problema.

dronyx ::

Potem pa super. Lov za killer rešitvijo je potem še odprt, kar za aplikacijo tipa Facebook ne bi rekel, ker tega praktično ne moreš več sesut z boljšo rešitvijo.

residual ::

dronyx je izjavil:

Potem pa super. Lov za killer rešitvijo je potem še odprt, kar za aplikacijo tipa Facebook ne bi rekel, ker tega praktično ne moreš več sesut z boljšo rešitvijo.


morda res ne, ampak upanje umre zadnje

DIASPORA

DIASPORA1

EDIT: +link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: residual ()

dolenc ::

Itak da jo lahko. Sej je bil pred fejstbukom že myspace, isti princip. So ga hitro pozabili, pa je idejno fejsbuk ista zadeva.

Nekaj kar je hudo aktualno bo tudi takoj, ko bo nekaj drugega aktualnega, pozabljeno :). Lep primer je nokija, IE, rave :D

Gandalfar ::

pa prej se friendster pa orkut vmes :)

dronyx ::

Google mobile matchmaker. Ideja je očitno res zelo vroča.:P

nightrage ::

dronyx je izjavil:

Očitno potem zadeve še nihče ni realiziral tako, da bi stvar masovno uspela. Pri takšni aplikaciji je pomembno, da je tako masovno razširjena kot Facebook ali Twitter. Saj če bi imel na tisoče Facebookov verjetno tudi nihče ne bi bil niti omembe vreden.



Dej ne govor bedarij. Sej facebook ni nč kej takega, oni so bli pač prvi. In kdor je prvi, ta uspe.

overlord_tm ::

nightrage je izjavil:

dronyx je izjavil:

Očitno potem zadeve še nihče ni realiziral tako, da bi stvar masovno uspela. Pri takšni aplikaciji je pomembno, da je tako masovno razširjena kot Facebook ali Twitter. Saj če bi imel na tisoče Facebookov verjetno tudi nihče ne bi bil niti omembe vreden.



Dej ne govor bedarij. Sej facebook ni nč kej takega, oni so bli pač prvi. In kdor je prvi, ta uspe.


Niso bili prvi, je bil shitload drugih socialnih omrezji prej. So bili pa boljsi.

Spura ::

OrkAA je izjavil:

onyx: Dobrih idej je toliko, da jih ljudje mecejo v smeti. Jaz imam trenutno idej za ene 100 razlicnih startupov, a kaj naj? Posvetim se lahko samo pescici.

Ha? Jst nimam niti ene, in ubistvu ne vem kaj bi programiral kadarkoli se spravim izven sluzbe programirat.
Kreativnost mam prov na nuli.

Gandalfar ::

http://captainobvio.us/ kot ena od mnogih taksnih strani. Lahko se tudi sprehajas po Get Satisfactionu pa gledas kaj folku ni vsec oz. pogresajo in v tem isces navdih za obstojece projekte.

Sicer pa http://www.springwise.com/ pa dnevni blog imajo kjer vsak dan napisejo eno idejo, ki jo je nekdo zacel na enem trgu in bi se jo dal o prenest na druge trge in vertikale.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[android]market prodaja aplikacij (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6624411 (10229) Nefreteta
»

Kdor visoko leta, nizko pade: Yik Yak

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
187489 (5999) ZaphodBB
»

Android aplikacija

Oddelek: Programiranje
151815 (1383) Ales
»

Android - Aplikacija Vprašanja?

Oddelek: Programiranje
61357 (1139) shadeX
»

Imam idejo, a jo ne znam realizirati (od programiranja, finančnega vložka itd..) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6621621 (18657) 111111111111

Več podobnih tem