» »

Chrome na zgodovinskem vrhu, IE dnu

Chrome na zgodovinskem vrhu, IE dnu

CNet - Rezultati uporabe brskalnikov za iztekli mesec maj kažejo, da je Chrome dosegel največje število uporabnikov v zgodovini, medtem ko je tržni delež Internet Explorerja padel na novo najnižjo vrednost. Chome uporablja že 12,5 odstotka ljudi, kar je tudi posledica intenzivne Googlove kampanje. Medtem ima Microsoft druge probleme, saj tržni delež Internet Explorerja 9 sicer raste, a ne dovolj hitro, da bi zmogel nadomestiti prebežnike s starejših vrednosti. Tržni delež vseh verzij IE je padel na 54,3 odstotka in se nevarno približal psihološki meji 50 odstotkov.

Razveseljujoče pa je dejstvo, da še vedno umira Internet Explorer 6. Njegovo umiranje se sicer vleče že predolgo, saj ima še vedno prevelike tržne deleže na ogromnih trgih Kitajske, Indije in Južne Koreje, a kljub temu je globalno padel na 10,9 odstotka. Firefox ostaja pri 21,7 odstotka, Safari pri 7,3 odstotka in Opera pri dveh odstotkih - premaknili so se kvečjemu za desetinko odstotne točke. Applov iOS je med napravami, ki brskajo po internetu, dosegel 2,2 odstotka in prehitel Opero. Vsi njegovi uporabniki deskajo s Safarijem.

47 komentarjev

dux ::

A lahko kdo poda primerjavo metodologij med NetMarketShare statistiko (v novici) in StatCounterjem.
Po statcounterju ima IE ~10% manj, Safari ~2% manj, Chrome ~6% več in Firefox ~7% več.

Je razlika samo v izbiri spletnih strani (videti je, da ima NetMarketShrare večji delež ameriških strani) ali še v čem drugem?
Upanje je v nasih odlocitvah

r0ker ::

Škoda za chrome... vedno bolj napadan browser bo in potem gre samo še dol.

Karlos ::

Ja, v novici je link do intenzivne kampanije, imajo pa še agresivne kampanije v obliki da hoče po defaultu že vsak drugi free programček namestiti ali Chrome ali pa google toolbar, da ne omenjam, ko greš z IE na googele da ti spet predlaga chrome ...
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Ma$terM|nd ::

r0ker je izjavil:

Škoda za chrome... vedno bolj napadan browser bo in potem gre samo še dol.


Če bi bil pa firefox na vrhu bi pa po njem tolkli, ali pa safari. Kdor je najbolj razširjen je pač najbolj zaželjena tarča. Ne moreš tu nič. Podobna zgodba je pri OS. Tisti ki je najbolj razširjen, v tem primeru windows, je pač podvržen največ napadom.

Sej po eni strani je to dobro, ker samo na tak način se razvijalci še naprej trudijo, da ponujajo izdelek, ki je med drugim tudi kolikor je le lahko bulletproof.

Na koncu pa še zmeraj ti odločiš kaj boš uporabljal, ane?
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

Zgodovina sprememb…

jype ::

Karlos> da ne omenjam, ko greš z IE na googele da ti spet predlaga chrome ...

Ko greš s chrome na bing ti pa predlaga, da "nadgradiš" na IE9.

Blisk ::

Sem sprobal chrome, ni slab. Vendar mislim, da je Firefox veliko boljši od Chrome.

Tr0n ::

Blisk je izjavil:

Sem sprobal chrome, ni slab. Vendar mislim, da je Firefox veliko boljši od Chrome.

Kje je pa boljsi? Chrome je hitrejsi, stabilnejsi, varnejsi,...

BaToCarx ::

Tr0n varnejši kako?

joebanana ::

Meni osebno ni važno kateri brskalnik ima uporabnik nameščen ,samo da na njihovem namizju domuje en sodoben brskalnik pa naj bo to IE9, Opera11, Firefox4, Safari5 ali pa Chrome10. Vsi omenjeni brskalniki so super in povprečni uporabnik ne more faliti z izbiro enega ali drugega. Ni več takih razlik kot so bile pred 1 letom. Seveda za povprečnega uporabnika.

Sam uporablam Chrome, za razvoj spletnih strani pa Firefox in Chrome.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

BaToCarx je izjavil:

Tr0n varnejši kako?

Sandbox, vsak tab/proces locen, dosedaj mislim, da jim ga se ni uspelo sheckat. Nasli so eden resen exploit par tednov nazaj, ki je bil takoj pofixan etc.

BaToCarx ::

Ja lepo, samo kaj ko večina bo kliklna na "you need a new flash version.." in bo chrome lepo shranil in zagnal. safe? :D Preveč "trackinga" ma da je safe za mene, isto kot da mas špijunske toolbare.

PARTyZAN ::

Tr0n je izjavil:

BaToCarx je izjavil:

Tr0n varnejši kako?

Sandbox, vsak tab/proces locen, dosedaj mislim, da jim ga se ni uspelo sheckat. Nasli so eden resen exploit par tednov nazaj, ki je bil takoj pofixan etc.


Firefoxa tudi.

Fanboy.

techfreak :) ::

BaToCarx je izjavil:

Ja lepo, samo kaj ko večina bo kliklna na "you need a new flash version.." in bo chrome lepo shranil in zagnal. safe? :D Preveč "trackinga" ma da je safe za mene, isto kot da mas špijunske toolbare.

Tracking ima podoben kot Firefox, pri obeh pa lahko izklopiš.

BaToCarx ::

chrome z vsakim update checkom uporablja unikatni cookie ce se prov spomnim. Ne uporabljam firefox, ga pa mam instaliranega. Sploh pa ni važno kaj grafi pravijo, uporabljajte tisti browser ki vam je všeč ali več njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

smash ::

saj je iz tabele vidno, kateri pridobiva in kateri izgublja, tako da škoda besed

edina dobra stvar pri firefoxu je firebug plugin

gruntfürmich ::

vseeno katerga uporabljate, dokler uporabljate FF:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Izi ::

Borci in zaščitniki Velikega brata postajajo vse bolj agresivni ;)
Sicer je res, da so ljudje povečini ovce, ampak vseeno Chrome ne bo nikoli ujel Firefoxa, še manj pa IE.
Zanimivo je tudi, da avtor, ki nas redno vsak mesec obvešča, koliko se je povečalo število uporabnikov Chromea nikoli ne omeni, da se število uporabnikov Safarija tudi konstantno povečuje in to s približno enakimi procenti kot pri Chromeu.
Glede na to, da Chrome svoj Google proti plačilu vsili v čisto vsak zastonjski programček ali orodje, ki se najde na internetu, je to bolj impresivno. Kmalu nas bo še med nameščanjem driverjev spraševalo, če želimo namestiti ta nadležni Chrome.

Tako vsiljive in nadležne kampanje, ki jo vodi Google za svoj Chrome, v zgodovini računalništva še nisem zasledil, zato niti ni čudno, da število uporabnikov, ki popustijo pod stalnimi pritiski Velikega brata, malenkost raste.

Bor H ::

Hecno, jst pa nobene kampanje nisem zasledil, po drugi strani mi je pa Real Player ostal precej dobro v spominu po vsiljivosti.

fosil ::

Res so blazno nasilni s tem chromom.
Danes skoraj ne moreš več instalirat programa, da ti ne bi zraven poskusili vsilit še chrome.
Tako je!

Tr0n ::

Izi je izjavil:

Sicer je res, da so ljudje povečini ovce, ampak vseeno Chrome ne bo nikoli ujel Firefoxa, še manj pa IE.

Kaksna bo stava za tole? Recimo kista piva?

smash ::

tudi jaz nisem zasledil nobene kampanje, verjetno zato ker ga imam nameščenega od samega začetka in je najboljši :P

FireSnake ::

smash je izjavil:

tudi jaz nisem zasledil nobene kampanje, verjetno zato ker ga imam nameščenega od samega začetka in je najboljši :P


Kaksne idiotske izjave ima folk, saj to ne moreš verjet!
A najboljši je? Kako pa potem, da nima 100% tržnega deleža?

gruntfürmich je izjavil:

vseeno katerga uporabljate, dokler uporabljate FF:))

Dobra! :D

PARTyZAN je izjavil:

Tr0n je izjavil:

BaToCarx je izjavil:

Tr0n varnejši kako?

Sandbox, vsak tab/proces locen, dosedaj mislim, da jim ga se ni uspelo sheckat. Nasli so eden resen exploit par tednov nazaj, ki je bil takoj pofixan etc.


Firefoxa tudi.

Fanboy.

Mah, pusti .... ni vredno ;((
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

smash ::

FireSnake je izjavil:

smash je izjavil:

tudi jaz nisem zasledil nobene kampanje, verjetno zato ker ga imam nameščenega od samega začetka in je najboljši :P


Kaksne idiotske izjave ima folk, saj to ne moreš verjet!
A najboljši je? Kako pa potem, da nima 100% tržnega deleža?

gruntfürmich je izjavil:

vseeno katerga uporabljate, dokler uporabljate FF:))

Dobra! :D

PARTyZAN je izjavil:

Tr0n je izjavil:

BaToCarx je izjavil:

Tr0n varnejši kako?

Sandbox, vsak tab/proces locen, dosedaj mislim, da jim ga se ni uspelo sheckat. Nasli so eden resen exploit par tednov nazaj, ki je bil takoj pofixan etc.


Firefoxa tudi.

Fanboy.

Mah, pusti .... ni vredno ;((


lej če si ti zadnji, ki bo izvedel, da je chrome najboljši, nismo mi prav nič krivi :))

Poldi112 ::

Izi je izjavil:


Tako vsiljive in nadležne kampanje, ki jo vodi Google za svoj Chrome, v zgodovini računalništva še nisem zasledil, zato niti ni čudno, da število uporabnikov, ki popustijo pod stalnimi pritiski Velikega brata, malenkost raste.


A si kdaj slišal za MS Windows?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dux ::

@Izi: Chrome je po tej statistiki sodeč tržni delež povečal za 5,4 odstotne točke, Safari pa za 2,7 odstotne točke.
Večina tega prirastka je na račun iPhone in iPad, saj je trenutni tržni delež iOS 2,38 %.

Jaz sem danes bolj kot prej prepričan, da bo Chrome v 1-2 letih ujel Firefox, saj se statistika v 3 mesecih po izidu Firefox 4 in IE 9 ni nič spremenila (padanje IE, rast Chrome, stagniranje oz. rahlo padanje Firefox). Google ima za sabo močno znamko in marketing.

Bistveno bolj kot brskalniške vojne pa me zanima kako se bo prijel Chrome OS.
Upanje je v nasih odlocitvah

PrimozR ::

dux je izjavil:

A lahko kdo poda primerjavo metodologij med NetMarketShare statistiko (v novici) in StatCounterjem.
Po statcounterju ima IE ~10% manj, Safari ~2% manj, Chrome ~6% več in Firefox ~7% več.

Je razlika samo v izbiri spletnih strani (videti je, da ima NetMarketShrare večji delež ameriških strani) ali še v čem drugem?

Gledaš worldwide ali neko 'lokalno' območje (kontinent)? Ker so v drugem primeur rezultati hudo drugačni,v Evropi recimo ima IE manjši delež od svetovnega, ker ta pridobi mislim da v obeh Amerikah in Aziji.

jype je izjavil:

Karlos> da ne omenjam, ko greš z IE na googele da ti spet predlaga chrome ...

Ko greš s chrome na bing ti pa predlaga, da "nadgradiš" na IE9.

Kje?

BaToCarx je izjavil:

Ja lepo, samo kaj ko večina bo kliklna na "you need a new flash version.." in bo chrome lepo shranil in zagnal. safe? :D Preveč "trackinga" ma da je safe za mene, isto kot da mas špijunske toolbare.

Flash je že nekaj verzij vgrajen v sam browser in se istočasno z njim tudi updejta. Updejti browserja pa dobro vemo kako pogosti so - vsakih 6 tednov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Zmajc ::

Chrome ima za seboj mega korporacijo in ogromno kapirala, firefox ne enega ne drugega. Dolgoročno je FF popušil.

PARTyZAN ::

Ima velik user base in open-source je. Se ni za bat, da bi se jim kaj zgodilo.

gruntfürmich ::

mene tudi spominja na real player. kr ostane ti v sistemu not, ti čekira venomer za popravki čeprav odkljukaš...
pravi (nasilni) veliki brat postaja gugl:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ABX ::

r0ker je izjavil:

Škoda za chrome... vedno bolj napadan browser bo in potem gre samo še dol.


Chrome in Firefox sta preživela pwn2own 2011 contest, IE ni.

Zmajc je izjavil:

Chrome ima za seboj mega korporacijo in ogromno kapirala, firefox ne enega ne drugega. Dolgoročno je FF popušil.


Chrome in IE sta closed source, FF je opensource. Dogloročno samo FF bo preživel.

Ampak če pustimo fanboyism na strani, za uporabnike je trenutna situacija najboljša. Čim več browserjev da je konkurenca zdrava.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

PrimozR ::

Po čem sklepaš da če je nekaj closed sourced, avtomatično crkne?

gruntfürmich updejti za browserje so nujni, saj so velikokrat varnostni. Brez tega 'vsiljevanja' bi pa folk še vedno veselo fural Chrome 6 namesto najnovejšega Chrome 11. Za vas paranoike morda res ni najbolje, za povprečnega uporabnika je! Sploh ker ni vsiljivo.

gti_ ::

Na pwn2own 2011 so hekali IE8 in ne IE9 in razlika med njima je kot dan in noč

Pa še eno par zanimivih podatkov glede varnosti:
http://www.nsslabs.com/research/endpoin...

In glede na te podatke http://www.contextis.co.uk/resources/bl..., so uporabniki Chrome-a in FF zelo zelo ranljivi! Tako da če vam je kaj mar za varnost pričnite z uporabo IE9!

techfreak :) ::

Tudi Chromium je open source, Chrome je pa Chromium z komercialnimi dodatki.

ABX ::

gti_ je izjavil:

Na pwn2own 2011 so hekali IE8 in ne IE9 in razlika med njima je kot dan in noč


IE9 še ni prišel ven kot je bil kontest.

Da, tako pravijo vsakič, ampak še na vsakemu pwn2own IE pade ko keks.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

kanzyani ::

a če uporabljaš chromium se šteje to pod chrome al pod other? :)

dux ::

@PIPI: Worldwide

@Kanyani: AFAIK pod Chrome
Upanje je v nasih odlocitvah

BigWhale ::

Jaz pa uporabljam tako FF kot Chromium... The horrorz!

pecorin ::

BigWhale je izjavil:

Jaz pa uporabljam tako FF kot Chromium... The horrorz!


uh, tega rajsi ne delaj, ker se potem iznici in je tako kot, ce ne bi uporabljal nicesar ;)

revvs ::

Saj so pa vsi dobri, samo Chrome je malce beta, čeprav ga tudi uporabljam včasih.

Utk ::

Chrome je zakon. Me pa zanima kaj zdaj uporabljajo tisti firefox-ljubci, ki so na začetku sovražili chromov izgled, zdaj ga imajo pa tudi sami na firefoxu. Verjetno so šli nazaj na IE6, da imajo še zmeraj tiste gromozanske back buttone.

Xserces ::

zanimivo mi je stanje glede opere... zgleda da imajo neko konstanto uporabnikov :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

revvs ::

opera je srečna tudi, če nima monopol

BaToCarx ::

PrimozR je izjavil:


BaToCarx je izjavil:

Ja lepo, samo kaj ko večina bo kliklna na "you need a new flash version.." in bo chrome lepo shranil in zagnal. safe? :D Preveč "trackinga" ma da je safe za mene, isto kot da mas špijunske toolbare.

Flash je že nekaj verzij vgrajen v sam browser in se istočasno z njim tudi updejta. Updejti browserja pa dobro vemo kako pogosti so - vsakih 6 tednov.


Mislil sem predvsem na tiste fake strani ki zgledajo kot youtube, saj je blo nekaj časa nazaj na FB polno linkov na njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

gti_ ::

ABX je izjavil:

gti_ je izjavil:

Na pwn2own 2011 so hekali IE8 in ne IE9 in razlika med njima je kot dan in noč


IE9 še ni prišel ven kot je bil kontest.

Da, tako pravijo vsakič, ampak še na vsakemu pwn2own IE pade ko keks.


Ja sej to ravno pravim, da folk zamenjuje. Glede hekanja na pwn2own 2011 pa si lahko prečitate tukaj Pwn2Own @ Wikipedia ,kjer pravijo:
Day 3
No teams showed up for day three. Chrome and Firefox were not hacked.

Tako da je brezveze govoriti o tem kak je IE padel kot keks ;)

ABX ::

Se strinjam, tebi je brezveze kaj govoriti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

dux ::

@gti: Ponavadi se prijavijo ljudje, ki že imajo pripravljen exploit.

Kot kaže ni bilo nikogar z exploiti ali pa noben ni želel dobiti 20 000$ nagrade, ki bi jo dobil za zlom Chrome oz 15 000$ za zlom Firefox.
Upanje je v nasih odlocitvah

MrStein ::

FireSnake je izjavil:

smash je izjavil:

tudi jaz nisem zasledil nobene kampanje, verjetno zato ker ga imam nameščenega od samega začetka in je najboljši :P


Kaksne idiotske izjave ima folk, saj to ne moreš verjet!
A najboljši je? Kako pa potem, da nima 100% tržnega deleža?

Ker "najboljšost" in tržni delež ne korelirata.
Rabiš primere?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmagovalci leta 2013: Windows in Internet Explorer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14864824 (57438) weezl
»

IE še vedno izgublja, Chrome pridobiva

Oddelek: Novice / Brskalniki
3612075 (9793) dux
»

Chrome prvikrat prek deset odstotkov

Oddelek: Novice / Brskalniki
3010656 (8684) gti_
»

Delež IE na najnižji ravni

Oddelek: Novice / Ostale najave
288100 (6875) technolog
»

Internet Explorer po dolgem času s pridobitkom

Oddelek: Novice / Brskalniki
157298 (6484) MrStein

Več podobnih tem