» »

iPad in BigBang (se zgodi)

iPad in BigBang (se zgodi)

_b4g3r_ ::

Pozdravljeni,

torej v kratkem imam namen nabaviti iPad in razmišljam da bi si vzel "se zgodi" za 3 leta.

Vsekakor zadeva zgleda fino saj v primeru nesreče ne ostaneš na vseh stroških, po drugi strani pa če prav razumem, lahko po 2,5 letih zadevo zalučam po stopnicah navzdol oz. iz balkona in jim tam preprosto rečem, da mi je naprava padla na tla? Kako je to pri BigBangu, a preverjajo/raziskujejo te "se zgodi" prigode ali gre zadeva kar na servis oz. zamenjava če je totalka?

Kakšen je kaj postopek in kakšne imate kaj vi izkušnje s tem?

LP
Ni nam lahko... :D

commissar ::

plačati moraš tudi lasten znesek, kakor vem:
http://www.bigbang.si/documents/se_zgod...

XsenO ::

Če se prav spovnem, kaj piše tam notri boš v tem primeru moral plačati 33% popravila oziroma novega izdelka + nanovo plačati se zgodi, če se boš ponovno odločil za to imeti
1 + 1 = 1

mihec87 ::

Če se ne motim če je krivda za okvaro na tvoji strani nek mali del stroškov nosiš sam nisem pa prepričan..preberi si drobni tisk.

Sam čakam na prenosnika dell inspiron 1520 ki mu je crknala osvetlitev že od 3.5(da ne rečem kako izgleda klic v bb pokličte na servis v servisu pa pokličte bb(smo jim poslali ponudbo))...

_b4g3r_ ::

Pozdravljeni,

ja s tem sem seznanjen da morem plačati 33% novega, če pride do zamenjave.
Kar se sploh ne sliši slabo, za iPad2 16Gb model(480€), čez 2,5 leti plačat cca 160€ in dobiti iPad4 16GB... :)
Najbolj me zanima, če ti oni lahko kako dokažejo oz. nasploh preverjajo, da si namerno zalučal oz. uničil napravo?

LP
Ni nam lahko... :D

Zheegec ::

Najbolj me zanima, če ti oni lahko kako dokažejo oz. nasploh preverjajo, da si namerno zalučal oz. uničil napravo?

Mogoče, če to napišeš na forumu :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mihec87 ::

_b4g3r_ je izjavil:

Pozdravljeni,

ja s tem sem seznanjen da morem plačati 33% novega, če pride do zamenjave.
Kar se sploh ne sliši slabo, za iPad2 16Gb model(480€), čez 2,5 leti plačat cca 160€ in dobiti iPad4 16GB... :)
Najbolj me zanima, če ti oni lahko kako dokažejo oz. nasploh preverjajo, da si namerno zalučal oz. uničil napravo?

LP


Zna bit da se deli za tastarega še vedno dobijo tako da nebi preveč računal na to varianto da boš zadevo vrgel ob tla ter dobil novo z malim doplačilom...Ker če ti zadeva pade na tla bo še vedno večji del uporaben..

Zheegec ::

iPad se popravlja? Bo malo težka, ane?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mihec87 ::

Zheegec je izjavil:

iPad se popravlja? Bo malo težka, ane?


Nebi vedu a se zadeva popravlja ali ne.Potemtakem zaradi neke malenkosti vržeš zadevo stran?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

XsenO ::

Pomoj se ti ga bolj splača potopiti v vodo in en mesec kasneje po poštenem sušenju ga peljati
1 + 1 = 1

Zheegec ::

mihec87 je izjavil:

Zheegec je izjavil:

iPad se popravlja? Bo malo težka, ane?


Nebi vedu a se zadeva popravlja ali ne.Potemtakem zaradi neke malenkosti vržeš zadevo stran?

That's Apple for you...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ManDriver ::

mihec87 je izjavil:

Zheegec je izjavil:

iPad se popravlja? Bo malo težka, ane?


Nebi vedu a se zadeva popravlja ali ne.Potemtakem zaradi neke malenkosti vržeš zadevo stran?


Jasno, da se popravlja. In tako popravljen (obnovljen) oz. refurbished se med drugim prodaja na Apple store:
http://store.apple.com/us/browse/home/s...
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Zheegec ::

AFAIK se tudi pri zamenjavi baterije namesto popravila da stranki refurbished model. Pri ostalih popravilih gre pa za zamenjavo za novega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

RejZoR ::

Če znesek presega smiselnost popravila potem se izdelek menja. Ampak ne pričakuj, da boš nujno dobil najnovejši model za isto ceno če se bo še vedno dobilo istega kot si ga sam kupil na začetku. Ker dokler se bo dobilo ti bojo zamenjali za enakega oz drug model s podobnimi funkcijami. Zdej pri kakšnem LCD TV-ju gre to lažje, pri iPad-u kjer ni veliko modelov pa boš pač dobil isti model. Razen če boš tolk dobro gledal na timing reklamacije, da se starega modela nikakor ne bo več dalo dobit. Potem pa ja.

Načeloma je pri fizičnih poškodbah pri Se Zgodi vseeno. Vidi se da je bilo fizično poškodovano in od te točke naprej njih ne briga al ti je dejansko padel ponesreči ali si ga zanalašč vrgel ob tla. Lastni delež boš plačal v vsakem primeru. Aja pa s tem ti tudi neha veljati garancija Se Zgodi. Lahko pa kupiš novo za izdelek, ki ga boš dobil od prve. Edini primer kjer Se Zgodi ne preneha veljati je v primeru tehničnih okvar kjer ni kriv kupec ampak napaka v izdelavi/materialih itd. V teh primerih teče naprej dokler je veljaven.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

Se zgodi neha veljati, ko prejmeš novo napravo z novo serijsko številko, razen če je bila naprava zamenjana v sklopu proizvajalčeve garancije. Da čisto točno napišemo :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bananovec ::

Valda pa če dobiš drugo napravo ima le ta spet svojo garancijo.Imam prav?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

bezerk ::

_b4g3r_ je izjavil:

Pozdravljeni,

ja s tem sem seznanjen da morem plačati 33% novega, če pride do zamenjave.
Kar se sploh ne sliši slabo, za iPad2 16Gb model(480€), čez 2,5 leti plačat cca 160€ in dobiti iPad4 16GB... :)
Najbolj me zanima, če ti oni lahko kako dokažejo oz. nasploh preverjajo, da si namerno zalučal oz. uničil napravo?

LP


Vloži odvečno energijo v kaj pozitivnega, namesto kako bi nategnil BB in si boš čez 2.5 let brez težav kupil novega, namesto da na javnem forumu sereš, kake gluposti ti grejo po glavi. BTW je to kaznivo dejanje zavarovalniške goljufije...

Zheegec ::

Bananovec je izjavil:

Valda pa če dobiš drugo napravo ima le ta spet svojo garancijo.Imam prav?

Yep, lahko pa ponovno vzameš sezgodi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

b4g3r ::

bezerk je izjavil:

_b4g3r_ je izjavil:

Pozdravljeni,

ja s tem sem seznanjen da morem plačati 33% novega, če pride do zamenjave.
Kar se sploh ne sliši slabo, za iPad2 16Gb model(480€), čez 2,5 leti plačat cca 160€ in dobiti iPad4 16GB... :)
Najbolj me zanima, če ti oni lahko kako dokažejo oz. nasploh preverjajo, da si namerno zalučal oz. uničil napravo?

LP


Vloži odvečno energijo v kaj pozitivnega, namesto kako bi nategnil BB in si boš čez 2.5 let brez težav kupil novega, namesto da na javnem forumu sereš, kake gluposti ti grejo po glavi. BTW je to kaznivo dejanje zavarovalniške goljufije...


kaj si te jezen zdaj, samo vprašam, ki te piše da bom tako naredo, ljudje so pač nerodni! :P

bezerk ::

ja ljudje so pač "nerodni". Zavarovalnice, ki so že itak pohlepne, si stroške zaradi "nerod" lepo vkalkulirajo in zato, zaradi takih barab, kot si ti in druge "nerode", vsi plačujemo dražje zavarovanje za vse stvari. Jezim se, ker mi delaš stroške ! Get it ?

mihec87 ::

bezerk je izjavil:

ja ljudje so pač "nerodni". Zavarovalnice, ki so že itak pohlepne, si stroške zaradi "nerod" lepo vkalkulirajo in zato, zaradi takih barab, kot si ti in druge "nerode", vsi plačujemo dražje zavarovanje za vse stvari. Jezim se, ker mi delaš stroške ! Get it ?


Te nobeden ne sili da vzameš se zgodi,je pa že tistemu ko je osnoval program se zgodi bila znana možnost zlorab na tak način..

Pomisli za nič so dobili kar nekaj denarja..od tega jih zelo mali del uveljavlja..

eieieie1 ::

Itak bodo še imeli kake stare ipad 1, tako da si boš s tem samo škodo naredil...

b4g3r ::

eieieie1 je izjavil:

Itak bodo še imeli kake stare ipad 1, tako da si boš s tem samo škodo naredil...


če dobiš enak model ali novejšega v istem rangu... po želji pa lahko boljšega pa doplačaš... nikakor pa ne tarejšega, sej piše v letaku...

LP

Zheegec ::

Carsko bo to, da ni nikjer za dobiti ipad2 ne ipad1 in ne bo drugega, kot da boš čakal... brez iPada :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bezerk ::

mihec87 je izjavil:

bezerk je izjavil:

ja ljudje so pač "nerodni". Zavarovalnice, ki so že itak pohlepne, si stroške zaradi "nerod" lepo vkalkulirajo in zato, zaradi takih barab, kot si ti in druge "nerode", vsi plačujemo dražje zavarovanje za vse stvari. Jezim se, ker mi delaš stroške ! Get it ?


Te nobeden ne sili da vzameš se zgodi,je pa že tistemu ko je osnoval program se zgodi bila znana možnost zlorab na tak način..

Pomisli za nič so dobili kar nekaj denarja..od tega jih zelo mali del uveljavlja..


Oprosti, ampak tebi pa res ni popolnoma nič jasno. Globoko vdihni, pojej žgance, pa še enkrat preberi, kaj sem prej napisal.

Kje si dobil vpogled v podatke, kaj se BB splača in kaj ne, koliko so pokasirali in koliko je bilo uveljavljenih garancijskih zahtevkov !?
Nikjer, kar nekaj nakladaš po neumnem....
A zavarovalnice bi morale poslovati z izgubo ali kako ?

Naj ti še pomagam, ker mislim da luft in žganci ne bodo zalegli.

Sem previden in hočem "se zgodi", prav tako hočem tudi zavarovanje za hišo, če mi spizdijo žlebove ali mi hiša zgori, hočem vsaj delni kasko za avto, hočem blah, blah, blah.....

Ker so zavarovalnice na svetu zato, da delajo z dobičkom, kot vsaka druga firma, se zgodi naslednje.
Zaradi nategunov, zavarovalnice ali BB z "se zgodi" DVIGUJEJO STROŠKE ZAVAROVANJA za vse.
povišani stroški udarijo po žepu tudi tebe, oz. te bo udarilo, ko bosta mama in ata nehala plačevat račune.
Vsaj eno malo pikico bolj jasno ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPad 4?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5912072 (9171) rawlit
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127256 (23214) SkipEU
»

Ipad - se zgodi zamenjava

Oddelek: Pomoč in nasveti
173310 (2703) RejZoR
»

Apple bo namesto baterij menjal iPade (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9626955 (25049) zee

Več podobnih tem