» »

Problem zdruŽljivost ramov

Problem zdruŽljivost ramov

MIREL ::

Najprej en lep pozdrav vse skupaj. Ker imam problem z združljivostjo ramov vi vas prosil za pomoč in sicer:
- najprej sem imel 2 gb rama na sistemu windows 7 (2 x 1gb pc2-5300 (667mhz) 240 pin ddr2 dimm samsung)
- danes sem kupil še 2 gb rama (1 x 2 gb samsung ddr2-800 dimm)

Ko jih imam vse skupaj v računaliku se pri v vstopu v sistem windowsi resetirajo... (posamezno lahko grem s starimi ali z novimi, skupaj pa ne ). Ko so vsi rami dani v pc (4gb) pa zanimivo lahko grem v safe mode v windowse.
Ne razumem zakaj ne delajo skupaj saj so obojni ddr2...
Za pomoč se najlepše zahvaljujem.
  • polepsal: bluefish ()

_koki_ ::

Kako pa imaš razporejene module rama?
Vstavi stare module v slot 1 in 3 ter nove module v slote 2 in 4!

MIREL ::

bom poskusil...

MIREL ::

ne dela...pred vstopom v windowse se resetira....samo mi je čudno da pa gre normalno v windowse v safe modu....
vseeno hvala

_koki_ ::

Potem pa pejt v bios in ročno nastavi frekvenco na 667mhz in timing na 5 5 5 18...

MIREL ::

frekvenco sem že probal spremeniti na 667 pa se enako zgodi..timing pa ne vem kje se nastavi..:( 5 5 5 18... ?

_koki_ ::

DRAM timings imaš na auto, če spremeniš na manual ti bo dalo možnosti nastavljanja in spreminjanja, potem prve štiri vrednosti nastaviš 5 5 5 18 ostalo pa na auto in probaj če je kaj boljše...
Obstaja tudi možnost da ima plošča probleme, če so vstavljene 4 ploščice rama ali pa je s katerim modulom rama kaj narobe.

Sssaga ::

In katero matično imaš?

MIREL ::

Imam 3 ploščice (2 x 1gb in 1 x 2gb), matična plošča je asus p5k

_koki_ ::

Probaj še to možnost, v slot 1 vstavi 1gb, v slot 2 vstavi 2gb, v slot 3 vstavi 1gb...
V slot 1 vstavi 2gb, v slot 2 vstavi 1gb, v slot 4 vstavi 1gb...
V slot 1 vstavi 1gb, v slot 3 vstavi 1gb, v slot 4 vstavi 2gb...

MIREL ::

ne dela...danes sem še probal od brata dati enake driverje (1 x 2 gb ddr2 800 )...pa še vedno ne gre v windowse....

_koki_ ::

Potem pa prodaj 2x1gb modula in kupi še en 2gb modul, ker ima plošča očitno težave če imaš več modulov vgrajenih ali pa je težava v tem da niso identični moduli...
Testiraj še rame enega po enega da vidiš če ima mogoče kateri izmed modulov težave...

MIREL ::

probal sem dati ven 2 x 1gb modula in zamenjal z bratovimi 1 * 2gb ddr2 800, ki so enaki kot sem jih kupil pa še vedno ne dela...
kaj bi moral kaj spremeniti na nadzorni plošči?

_koki_ ::

Probaj še posodobit bios na osnovni plošči, lahko da ti bo to pomagalo pri težavi, samo POZOR, če se ti računalnik slučajno izklopi med posodabljanjem biosa boš zaflešu ploščo in bo neuporabna!

feryz ::

Preberi navodila!!!
Proizvajalec priporoča 1, 2 ali 4 zapolnjene slote (str. 2-14).
Ostalo je loterija.
Itak, da so navodila in priporočila zgolj oslarija priložena v škatlo, da se plošča ne premika med transportom.

MIREL ::

feryz kot sem povedal da sem tudi probal z dvema zapolnjenema slotoma!!!(2 x 2gb enakih ddr2 800)
preberi si post prej "probal sem dati ven 2 x 1gb modula in zamenjal z bratovimi 1 * 2gb ddr2 800, ki so enaki kot sem jih kupil pa še vedno ne dela...
kaj bi moral kaj spremeniti na nadzorni plošči? "

koki hvala za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nadgradnji RAM-a in SSD-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
201255 (1043) Riff
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252220 (1049) Mitja358
»

Problemi z ramom in rešitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
5777 (735) MatH
»

Problem z rami !

Oddelek: Pomoč in nasveti
171421 (1067) Klemenn
»

Katere rame kupiti(Kompatibilnost)

Oddelek: Strojna oprema
101264 (875) roblek3

Več podobnih tem