» »

Sony LCD serija X

Sony LCD serija X

js ::

a ma kdo kake osebne izkušnje s s temi modeli (x52, x72, x82). v zadnjem času jim je cena kr lepo padla pa me zanima če se bolj splača kupit 17 LCD sony al samsung. Predvsem me zanima response time v praksi.

tropinovec ::

evo katerega čakam, pa ga trenutno ni moč kupiti v SLO :'(

KLIK!

js ::

tudi js se odločam med tem in sonyjem.

zile ::

Smo ze trije. :D

imi ::

Štirje!>:D

PaJo ::

Tale Samsung pa je ubitacen, v Avstriji se ga ze da dobit za 150k, ce malo svercas cez mejo:D
Zadeva zna bit zanimiva, samo bo morala prej ta stara 19" Iyama crkit, pol si bomo pa morali kaj takega umislit:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

morphling1 ::

:D jaz bom nekega dne tudi imel tega Samsunga, samo mam podobne težave kot PaJo , da mi more 19" IIyama crknit, samo vrag mi zaenkrat dela odlično
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

tropinovec ::

se ga ne splača švercati, ker je pri nas po
185 k pri MLACOMU, pa še 3 leta garancije imaš! :D
dva uvoznika sta v SLO za te monitorje, in sicer PCX in LANCOM. sem se malce pozanimal danes pri LANCOMU in pravijo , da jih vsaj še 14 dni ne bo , pri PCX pa , da jih ne bodo imeli do konca tega leta...;((

Heisenberg ::

kwa se ne splaca,a 35 cukov ni nic ?

tropinovec ::

35 k ni nič v primerjavi s tem , da te dobijo na meji in ti odvzamejo monitor>:D :D

PaJo ::

Ja no, na meji te pac ne smejo dobit, smo svercali ze tudi kaj vecjega pa je bilo slo skozi:D
Drugace pa nisem vedel, da ga Mlakci imajo na zalogi, pa se dobro ceno imajo, ni kaj. No saj pravim bo ptreba pocakat da 19" crken pol pa ajde mimki, edino ce najdem kje kakega sponzorja in mi ga prinese za bozicka:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Heisenberg ::

sej ni kej, sam opazam kar precejsen trend padanja cen LCDjev, 17" so kar hitro padle, poceni 15" pa se zmeraj bolj spuscajo pod magicno mejo 100.000sit, ce pocakamo do poletja bi moral biti tudi ta top samsung 172T po ceni nekje 150,160k v Matkurji

Bessie ::

Evo jst mam X52 in sem se tudi odločal med Samsungom in Sonyjem in na koncu je zmagal Sony zaradi dveh razlogov Samsung ni bil na zalogi in Sony ima boljše zvočnik (O.K. glup razlog, vendar ne mislim kupovati dodatnih zvočnikov), drugače je pa T serija samsumgov v samem vrhu in še cenejši so kot Sony, Eizo (btw Eizo ima najhutrejši odzivni čas, je pa tu mač drag)...

zile ::

Bessie: Res glup razlog, ampak si vsaj pošteno povedal.:D Zdej pa lahko še malo poveš o tvojem LCD-ju. Kako se obnese pri igranju iger, filmov, hitrem scrolanju z misko po www straneh, zoomiranju pri kaksnem graficnem programu (Corel, itd).

Bessie ::

O.K. bom na hitro:
-iger zadnje čase ne igram na PC-ju, sem probal RCW samo zato, da bom dal oceno in nisem opazil večjih zamikov oz. senc
-filmi, pri zelo hitrem gibanju (mahanje z rokami) so opazne sence, testirano z DVD-jem Telebajski prihajajo
-scrolanje, isto vidne sence vendar nemoteče
-slike, zoomiranje brez problemov (Photoshop)

Zaenkrat je monitor priklopljen na analogni vhod tako, da pričakujem ob priklopu na DVI še malenkos boljše rezultate, itak pa se PC uporablja predvsem za izdelavo prezentacij in internet tako, da...
...monitor namenu služi tako kot mora, pa še tašča ne teži z nevarnim sevanjem>:D

tx-z ::

js mam sonyevga,sam je že mal star.. 1 let. sdm-m51d.
Mislm da ma response time 15 pa 40 al pa 25 pa 40, ne vem :::) poglej na njihovi strani. za igrce je dobr, pa tut v filmih je čist uredu.pomojem kakšne velke razlike ni v tej pa v X verziji. mam pa na analognem(stara grafična :) )
tx-z

Bessie ::

Respons time je pri x seriji boljši rise10/fall20ms in pa contrast ratio 400:1
specigikacije so :
• Native resolution: 1024 x 768
• Pixel pitch: 0.297mm
• Colors: 16.19 million
• Luminance: 300 cd/m2
• Contrast Ratio: 400:1 (max.)
• Horizontal scan range: 28-61kHz
• Vertical scan range: 48-75Hz
• Viewing Angle:
Horizontal: 1500
Vertical: 1150
• Response Time:
Rise Time: 10ms
Fall Time: 20ms
• Tilt Range: 00 to + 800
• Height Range: 0 to +2
• Video input connectors:
DVI-D
HD15


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenska doba monitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517411 (5393) dela
»

1 nakup lcd monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
141701 (1539) raab himself
»

LG 1980U al pa neovo 19E

Oddelek: Kaj kupiti
141556 (1344) Silencer
»

Kater 19"LCD kupit od nastetih?

Oddelek: Kaj kupiti
81625 (1356) Grey
»

nec 1701 kupiti ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
9967 (791) nikonezna

Več podobnih tem