» »

napajalnik

napajalnik

bananaman12 ::

pozdravljeni.
Včeraj sem zamenjal podaljšek ki je brez varovala in ko sem priklopil računalnik zadaj s tipko se je iz napajalnika zaiskrilo in zakadilo. Takoj sem izklopil in pregledal matično ploščo če je kje kak tranzistor nabreknil ali karkoli. Tega ni (vsaj upam da ne). Zanima me ali napajalnik prepreči da tok steče do matične itd?
Nevem kaj je bil razlog da je šel napajalnik. Mislim da se nadaljno računalnik ni nič prižgal in je tok prišel samo do napajalnika.
Prosim za kakršno koli pomoč in nasvet hvala

bananaman12 ::

aja pa še tole.. imel sem 400W napajalnik.. bo zadosti če kupim 350W ?
Grafično imam integrirano itd tak da nimam prav zahtevnega kompa.

Izi ::

Da si zamenjal podaljšek in isti hip skuril računalnik zelo verjetno ne more biti naključje. Najprej preveri oziroma kupi nov podaljšek, da ne boš skuril še novega računalnika >:D

Precej verjetno se je skuril samo napajalnik, ampak nikoli se ne ve. Napajalnik moraš v vsakem primeru kupiti nov, pa boš potem videl, če bo treba še kaj kupiti, naslednja, ki je lahko zanič je matična plošča. Če je matična preživela, potem je vse ostalo tudi v redu.

Ampak če že kupuješ vseeno rajši vzemi tam okoli 500 Watni napajalnik. Razlike v ceni ne bo nobene. In vedno je dobro, če napajalnik deluje nekje na polovični zmogljivosti, tam ima tudi največji izkoristek. Ljudje zmotno mislijo, da bodo z manj watnim napajalnikom porabili manj elektrike. V resnici pa je ravno obratno. Napajalnik, ki deluje na robu svojih zmogljivosti bo imel slabši izkoristek in povrh vsega se bo še precej grel, kar pomeni spet dodatno porabo elektrike in seveda glasnost ventilatorja.

bananaman12 ::

hja sej tega podaljška sploh ne bom več uporabljal :P

upam da ni šla matična če ne bom težko pršu do nove heh.

hmm zanimivo bom premislil o tem. hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je 180 W napajalnik dovolj za Core i3?

Oddelek: Kaj kupiti
396736 (5751) amigo_no1
»

Nakup grafične kartice za star računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
292988 (2555) mr1two
»

Nov Racunalnik tja do 1000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
906747 (4603) Veteran007
»

200W dovolj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131675 (1429) StratOS
»

Napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
261371 (1126) krneki

Več podobnih tem