» »

počasen netbook

počasen netbook

koto ::

Zdravo,

dobil sem rabljen netbook SONY Vaio VGN-P11Z, zadevica je blazno počasna in ima velike težave pri predvajanju videa (trokiranje, zatikanje...) Procesor je Atom 520, Rama ima 2G, grafika je integrirana Intel GMA500, HDD 60G. OS je Windows 7 ultimat. Ali bi lahko odpravil omenjene težave, če bi zamenjal OS npr. XP?
Pa še to me zanima-opazil sem, da ta Sony nič ne piha iz hladilnih rež, kot da nima ventilatorja, je to normalno?
http://www.notebookcheck.net/Review-Son...


Hvala in LP
  • spremenilo: koto ()

mtosev ::

Kakšen video pa je to?Če je HD video je lahko to problem,ker grafa ne podpira hardwarskega pospeševanja videjev
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

koto ::

gledam 24ur ali youtube navadno kvaliteto. Opažam, ko povečam sliko čez cel displej je sploh katastrofa....

telen ::

Brat ima tak prenosnik in normalno predvaja 720p in 1080p video. Če pa misliš flash, potem pa celozaslonsko šteka (bedn flash). Ima pa nameščene Windows 7 Professional.

logit ::

Procesor je zelo šibek.

Bananovec ::

Lahko poizkusiš ponovno namestiti sistem in/ali v System Properties klikniti na Perfomance [SETTINGS] in označiti Adjust for best performance
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

koto ::

logit je izjavil:

Procesor je zelo šibek.


vem, šibek.....zato sprašujem, če bi bilo morda boljše z XP-ji. Opažam tudi, ko brskam po internetu da počasi odpira strani in HDD melje kot mlinček...

logit ::

Kaj pa če bi vse zbrisal pa na novo naložil sedemko. Če ne bo nič boljše ti ne preostane drugega kot xp.

krispe ::

Če disk "melje kot mlinček" in kot praviš si dobil rabljenega je verjetno windows "zjeban".
Jaz vsake toliko časa formatiram ker disk preveč ropota in počasneje dela.
Prvo torej formatiraj in naloži Windows 7, najbolje bo če mu daš gor kar Windows 7 Starter, ta je narejen za netbooke če se ne motim.

Poročaj kako bo.

LP
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

Kakšen video pa je to?Če je HD video je lahko to problem,ker grafa ne podpira hardwarskega pospeševanja videjev

V bistvu ma gma 500 hardwaresko pospeševanje videa (gma 500 je vbistvu varianta powervr grafe)
tak da če so kodeki porihtani pol nebi smel bit problema s tem.
#brezpodpisa

opeter ::

Po mojem je to, kar je krispe napisal.
1.) jaz bi ponovno poskusil namestiti sistem, katerega si dobil zraven
2.) mogoče pa ti disk počasi crkuje
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Spajky ::

Jest bi najprej v nastavitvah izklopil indexing service ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ST-777 ::

Ko običajni vrteči disk v prenosniku zamenjaš za Solid State Drive (SSD), bo sistem precej hitrejši. Tako pišejo na forumih tisti, ki so takšno zamenjavo naredili v svojih prenosnikih.

"Purchased the drive as a replacement for a laptop HDD. Install of the drive went without any issues, took me about 10 minutes from start to finish. The system recognized the drive and Win7 Pro installed shortly after. Very fast system and application load time." http://www.newegg.com/Product/Product.a...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netbook, Ubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
448723 (7764) NSA Agent
»

Majhen prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
6806 (646) dukedl
»

PowerVR grafični čipi v novih Atomih?

Oddelek: Novice / Procesorji
215979 (5079) MrStein
»

Sony Vaio X lažji od kilograma (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
878478 (5258) jype
»

Izbira brskalnika tudi za Visto in XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
568632 (6971) cryptozaver

Več podobnih tem