» »

ko sem izklopil požarni zid je nehalo štekat

ko sem izklopil požarni zid je nehalo štekat

vir ::

Imam Comodo Firewall. Ko sem dal moj wifi router stran in se je vklopil tisti wifi, ki je vgrajen v siolovem modemu, mi je začelo štekat. Ne prvi dan ampak naslednji (mogoče sem pri vprašanju allow/define označil kaj kar nebi smel... )
Ko sem prižgal mozillo se je google.com normalno odpiral. Ko sem notri vpisal netlog ali pa fb, pa je vrtelo in vrtelo in se ni premaknilo ali pa se je šele čez čas. Če pa se je odprlo, potem so bili pa še večji problemi po tistem ko sem vpisal geslo. Včasih sem večkrat ugasnil stran in prižgal da je uspelo, včasih pa tudi po 15 minutah ni. Ugotovil sem da je kriv Firewall, ker od takrat ko sem ga izklopil je vse ok. Zanima me kaj naj nastavim v firewallu, da bo delalo, ker brez njega pa tud ne morem bit.

fosil ::

Probaj ga popolnoma odstranit in še enkrat instalirat.
Tako je!

misek ::

Nekoč sem pri testih za Comodo Firewall prebral, da ni namenjen "navadnim" uporabnikom ampak takšnim, ki hočejo imeti nadzor nad podrobnim delovanjem. En klik prehitro pa kakšna stvar neha delovati. In potem je potrebno ugotoviti, kaj se je pravzaprav zgodilo. Pojdi po nastavitvah in poglej, ali se je morda dodalo kakšno pravilo, še posebej obnašanje brskalnika (ima vgrajen tip).

vir ::

nisem ravno stručko za takšne zadeve. Kater firewall priporočate?

Ales ::

Sodeč po tvojih zahtevah predlagam kar tega, ki je že vgrajen v Windows. Razen če obstaja kaka konkretna funkcija, ki jo pri njem pogrešaš?

Če obstaja, povej katera je to, pa ti bo kdo lažje svetoval kaj drugega.

Xserces ::

Ales je izjavil:

Sodeč po tvojih zahtevah predlagam kar tega, ki je že vgrajen v Windows.

+1 za take k firewalla neznajo naučit kaj pa kako tud jst recm Windows firewall je najbols :)

windows firewall + nek antivirus in je... in bo zate dovolj dobro edino ce klikas you are 1000 000 customer pa te pizdarije...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130115 (19602) Qushaak
»

Comodo firewall cmdagent.exe poraba CPU

Oddelek: Programska oprema
173110 (2936) BlackMaX
»

Prehod na Win 7

Oddelek: Operacijski sistemi
151873 (1728) bluefish
»

splošna zaščita računalnika

Oddelek: Programska oprema
101550 (1296) jezko
»

Brezplačen Zone Alarm Pro

Oddelek: Novice / Ostale najave
346063 (3280) misek

Več podobnih tem