» »

WinXP boot problem

WinXP boot problem

FANATIK ::

Pozdravljeni!

Imam Asus A7S333 in inštalirane WinXP (legalne). V BIOSu od plate, na boot zavihku, naštimam, da imam nameščen Plug and Play operacijski sistem (PnP OS - Yes).

Sedaj problem: ko zaženem računalnik, mi BIOS glih spozna IDE naprave, in potempolnoma zmrzne (WinXP se ne zažene). Zakaj vraga zdej to? Kaj WinXP niso PnP? Kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala za odgovore.

mich ::

Kaj a imaš že inštalirane winse?
Praviš da imaš nastavljeno v boot da imaš plag in play OS.....?
to odklukaj v biosu...za boot nastavi eno izmed možnosti boot from CD....ko reseteraš in ko ti naloži bios te vpraša da pritisni katerokolitipko da butaš iz CD (imaš neki sekund časa), no in ce maš winse not ti začne z setupom

FANATIK ::

ne ne ne, winsi so gor dela vse super.

edino če "povem" BIOSu da mam nek sistem ki bi naj podpiral PnP, mi zmrzne in ne vem zakaj vraga, ker ko sem mel še Win98SE mi je delalo.

Trupl0 ::

PNP bios odkluki pa bo laufal...to je tut Asus reku in je to v novih verzijah biosa naštiman da je na default OFF, drgač mam jst isto plato pa mi WINXP nonstop jebejo neki, sm šu nazaj na win98SE ker tega nism več mogu zdržat:( :D
If you are going through Hell, keep going !

greego ::

Mam isti problem z isto plato(S333) pa še z Msi K7T pro sam pri msi-jki se mi Wndows xp naloži pol pa plav ekran pa hard error?

-no ko pa u Biosu isklopim PnP OS, pol je vse O.K. v obeh primerih.

-Sam me zanima kako bi lahko zagnal Windowse z PnP OS vklopljenim u Biosu, in zakaj v teh dveh primerih ne laufa???????

a kdo ve?;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

QDI al kaj druzga?

Oddelek: Strojna oprema
151377 (1209) bili_39
»

Win2k mouse pointer problem

Oddelek: Operacijski sistemi
5866 (814) root987
»

WinXP, mrezna kartica

Oddelek: Programska oprema
161090 (927) JanezH
»

Problem pri zagonu računalnika!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91309 (1085) Mr.B
»

IRQ-ji???

Oddelek: Zvok in slika
161702 (1479) andrej

Več podobnih tem