» »

WinXP, mrezna kartica

WinXP, mrezna kartica

JanezH ::

Imam 3COM - 3C509B mrezno kartico, ki so mi jo Win2K pro lepo zaznali in namestili krmilnike. WinXP pa je ne najdejo. A je mozno zdaj namestiti krmilnike za Win2k, ki so na instalacijskem CDju - torej, ce Win2K ni instaliran na racunalniku? :\

andrej ::

to je ISA kartica a ne? Idi na 3Com site in dol potegni eno aplikacijo, ki ti na mrezni vklopi plug and play. potem bi moglo delat ce se ne motim...

JanezH ::

Ja ISA je. A mogoce ves kako se imenuje ta aplikacija, ker sem ful stvari sprobal in mi ni uspelo:
1) 3c509x1.exe - tu so driverji za win9x in winNT, ki se jih ne da instalirat
2) cardfind.exe - ne najde kartice
3) dosdrver.exe - javi napako pri deljenju (v DOS-u seveda)
4) v BIOS-u sem se malo igral z PnP nastavitvami - ne pomaga

Pa tudi ce gledam HCL na microsoftovi strani, kartica nima podpore za WinXP. Zato sem mislil, da bi mogoce delalo z gonilniki za Win2K.
Kaj menis? Ce mogoce ves kje se dobi in kako se imenuje aplikacija, ki ti na mrezni vklopi plug and play mi prosim sporoci. :'(

andrej ::

jaz nimam ISA kartice so pa koleko usposobli zadevo... bom prevero pa ti javim.

JanezH ::

OK bi ti bil zelo hvaležen.
Sicer sem pa nasel program 3c5x9cfg s katerim naj bi se dalo omogočiti/onemogočiti PnP podporo, ampak je izgleda več verzij tega programa, moja pa žal ne podpira upravljanja s PnP (vsaj v meniju ga ni).

JanezH ::

OK ni treba vec gledat, ker sem obupal in nabavil novo mrežno :)

Tomi ::

To je bila pa draga poteza:D
Upam, da nisi spet vzel 3coma, ker je predrag.
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

ma tistih 10k ko jih das za kvalitetno mrezno ni nikoli odvec... Jaz dam raje malo vec za zadevo, ki potem dela ne pa da se pulim lase in iscem resitve...:D

Tomi ::

Jaz pa imam Geniusa, pa dela bp v Win98 in XP, polega tega pa jo ima še frend, kateri mi daje ICS, pa se dela tudi bp, čeprav ima še eno drugo mrežno za kabel.
metrodusa.blogspot.com

JanezH ::

ne nisem 3coma, ampak enega realteca combo za 2.700 sit :)

PaJo ::

Ja saj tudi RL chipset za mrezen dela superca, amapk zal je kaksen 3com ali pa Intel vseeno zakon, stvar se reicmo lepo vidi na kaksnih LAN patryih ali podobno. Tako da se strinjam z ANdrejem da je boljse investirat kakih 10 cukov vec in ti mreza resnicno pici in se ne rabis zafrkavat v nobenem OS-ju:( KAr se pa tice tega da ISA 3com mrezna ne dala pod WinXP pa me malo cudi, amapk ta problem je en frend resil tako da je nalozil Win2k driverje, zdaj mu pa dela:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

[t502] ::

Smukec ::: Kje si jo kupu? In tocno kateri model? :8)

Aja...kaj dela pod XP-ji ali Win2k?

[t502]

JanezH ::

PaJo: Pismu kje si bil prej? ;(( Cisto na zacetku sem povedal, da so mi jo Win2K lepo zaznali in instalirali soferje za njo in da me zanima kako izvleci driverje za mrezno iz instalacijskega CDja za Win2K??? No kar je, je. Zdaj imam ze novo. :D Ampak vseeno me pa zanima kako najti driverje za secificno komponento na instalacijskem CDju.

[t502]: Kupil sem jo v Megashitu v Kamniku. REALTEK RTL8029(AS) in je COMBO - torej UTP in BNC. Samo za UTP pa stane 3500 sit. Za tole mojo je cisto mozno, da se je zmotil, ker je ful iskal serijsko stevilko, pa je ni nasel, ker se mu je cudno zdelo da je samo 2700 sit. Sam tolk boljs zame. :D

PaJo ::

Skoda:(

Samo zal jaz tudi nevem kak je njemu to ratlo, je mu pa:D

Drugace pa si nove mrezne dobil resnicno poceni, upaj samo da bodo lepo delale, so pac RL:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

[t502] ::

Ne vidim je na ceniku na www.megahit.si :|

Darn... no ce jo kdo vidi pa sem zgleda slep :D

[t502]

sasox ::

Hehe......a da bi povedu kako sem dobu ven driverje? :D

Če jih kdo rab za omenjeno kartico naj mi pošle mail na sasox@yahoo.com

JanezH ::

sasox: :\

[t502]: ne vidis je zato, ker je verjetno ni 8-)
ceniki niso glih najbolj ažurna stvar, zato je najbolje ce pokličeš in vprašaš ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Drajverji se težko dobijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
112062 (1861) amigo_no1
»

Pomoč pri zvočni in čitalcih kartice

Oddelek: Programska oprema
122340 (2244) jan01
»

Ubuntu problem z mrežno 3com 3c509

Oddelek: Operacijski sistemi
192102 (1852) krofko
»

ISA mrežna+računalnik, priklopljen na ARNES kabelski internet (Telemach področje)

Oddelek: Pomoč in nasveti
231559 (1380) Azrael
»

Isa mrezna

Oddelek: Pomoč in nasveti
12972 (819) phladnik

Več podobnih tem