» »

Win2k mouse pointer problem

Win2k mouse pointer problem

root987 ::

Hello!

Imam en jako tečen problem v windows 2000 pro. V okencu za prijavo mi miška dela normalno in vse dela bp, ko pa vtipkam uporabniško ime in geslo ter bi se naj operacijski sistem normalno naložil pa po nedoločenem času miška obstoji. Kot da je ne bi premikal, vendar lahko še vedno aktiviram ikone, desni miškin klik kjerkoli na zaslonu. Samo kazalc se NE premakne.

To se je začelo dogajati po namestitvi gonilnikov za gf2mx(namestil sem že dve verziji). Prav tako, če je vključena zvočna kartica(najprej sem namreč mislil da je tam problem) odpove tudi zvočna. V varnem zagonu pa vse dela bp. Aja, imam še integrirano grafično kartico, ki pa sem jo onemogočil v Device Manager-ju.

Se komu kaj sanja??
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell
  • spremenil: root987 ()

ali3n ::

Tisto integrirano zvočno onemogoči še v BIosu in/ali z jumperjem na plati... pa poročaj...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

root987 ::

Sem poskusil in onesposobil v biosu. Rezultat? Zvok ni delo niti za trenuter v win2k in spljoh nič v winme. Zdej sm ga spet vključil in zvok dela bp, v win2k pa mouse pointer še vedno zašteka po nekem obdobju. Po navadi to obdobje ni daljšo od minute, morda dveh.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

root987 ::

Kolikor sem do sedaj preverju vse, se mi pomoje to dogaja ker imam neko stvar, imenovano ACPI - Compliant System(ko sem ga zbrisal sem moral 90% gonilnikov na novo namestiti) na IRQ 9, prav tako pa je tudi isdn modem(da, tudi meni ne gre v glavo) na istem IRQ vodilu. A morda ve kdo kako bi lahko urediv vsa IRQ vodila da se ne bi med seboj "tepli"?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

ali3n ::

Poizkusi tole: (v Biosu )
PnP OS Installed: YES
Resources Controlled: Auto
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

root987 ::

Sicer na malenkost drugačen način, a vendar deluje. Naredil sem pa sledeče:
PnP OS Installed: Yes
Resources Controlled: Manual

Potem sem pod IRQ 9 zamenjal z PCI/ISA na Legacy ISA. Ob ponovnem zagone je delalo bp. Sicer je menda še ena možnosti(Klik!),vendar je tam po mojem mnenju preveč možnosti poloma.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LPT port kartica

Oddelek: Strojna oprema
151412 (1235) Kr_Edn
»

zamrzovanje samo pri gta SA

Oddelek: Pomoč in nasveti
71146 (945) balocom
»

Graficna kartica?

Oddelek: Pomoč in nasveti
311592 (1066) Senitel
»

Spet GeForc!!!!!!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191376 (1190) Tiger
»

IRQ-ji???

Oddelek: Zvok in slika
161702 (1479) andrej

Več podobnih tem