» »

Network Drives & WinXP (2k) in ostale težave z mrežo

Network Drives & WinXP (2k) in ostale težave z mrežo

darh ::

Mam en problemček... vsakič ko restartam windowse (xp, pa tudi v 2k se je to dogajal) se morem ponovno connectat na network drajve, prav tako na printer... kako prepričat windowse da to ob loginu oziroma startupu sami naredijo, tako kot so znali to win98 (vsaj mislm da)... a je spet kaka neumna fora k sem jo spregledal al je kaka druga finta ?

druga stvar...
probleme z userji imam v winXP... če sm hotel nekemu določenemu uporabniku z druge mašine dati dostop do nekega shera sem v win2k(allso NT) ustvaril uporabnika in mu dal pravice branja tega shera... v winXP pa ni več tako... tam ko določaš uporabnike za share tudi ne morem nobene druge mašine določit za access... "Everybody" pa nočem met... howto? Sej verjamem da majo XPji hud security.. sam jest ga ne razumem čisto ?

tretja stvari...
imam server (gateway za internet, shamba sharing (nekaj malega)).. kaj ko bi jaz gor postavil domain server (ce se prav somnim to samba zna). Pol najbrž tam določim uporabnike ipd... ma kdo kak link pri roki, kjer si lahko preberem kaj več od tega.. drugač pa gugl...


lp,x
Excuses are useless! Results are priceless!

andrej ::

1. a ko mapiras folder odkljukas "Reconnect at logon"?

2. Tools, Folder Options, View, odstrani Use Simple File Sharing.

3. nebivedo

darh ::

sem zdjle še enkrat probal... pa samo napiše spodej v taskbaru "Could not connect to network drive" nekej v tem stilu... prav tako za printer: "Access denied, unnable to connect"... a je mogoče kaka veza z usernejmi/passwordi ?

če pa na roke popravm se pa BP connecta...


ne uporabljam simple file sharing... pa je še vedno drugač kt pa v win2k :( če ustvariš userja z istim usernejmom in passwordom kot na remote mašini neč ne pomaga.. ne more zraven dokler ne narediš "everyone"
Excuses are useless! Results are priceless!

ToniT ::

Pri everyone ne smeš dat deny, ampak ga samo odstranit.

darh ::

hehe :) kaj pa misls da naredim drugega.. sej je cist logicno da ga ne daš v deny ampak odstraniš ;)
Excuses are useless! Results are priceless!

ToniT ::

Kolko vem se po defaultu ne moreš prijaviti v XP preko mreže brez passworda - je mogoče to?
Tisto prej je bil pač preblisk:D

Mercier ::

V Local Security Settings je lahko nastavljeno, da komu onemogočiš dostop iz mreže. Je pa možnost mala, če tega nisi naredil. :D

darh ::

hm.. situacija je taka...
jest mam posharan nekej in želim dovoliti le enemu userju z mreže dostop do tega...

zdjle študiram domain-level security.. mogoče je tam kej drugač...
Excuses are useless! Results are priceless!

andrej ::

notri mas eno nastavitev. Local Security Policy -> Local Policies -> Security Options ->
in sicer:
Network access: Sharing and security model for local accounts. Nastavi to na Classic.

darh ::

kakor vem je to default nastavitev... in tak je že od začetka nastavljen... sem prej malo čekiral help in to ni to...
Excuses are useless! Results are priceless!

andrej ::

to je po default na Pro, ki je prikljucen domeni. ce nisi v domeni ali pa mas home Classic ni default.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win server 2003 in Win XP - file sharing oz. skupna raba

Oddelek: Omrežja in internet
222194 (2065) Mitja.GTI
»

(LAN) Moj racunalnik zahteva geslo za seznam sheranih map

Oddelek: Operacijski sistemi
331613 (1273) jlpktnst
»

WinXP pravice uporabnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
232460 (2037) ToniT
»

Windows XP mreza error

Oddelek: Pomoč in nasveti
231716 (1449) aliado
»

dostop do računalnikov v mreži - vedno do njih z geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
181485 (1153) ToniT

Več podobnih tem