» »

Prenosnik ASUS A7SN

Prenosnik ASUS A7SN

Marčolenis ::

Zdravo,
Ko vklopim računalnik se prižgejo normalno, samo slike ni, kakor kaže na sliki...

Zanima me, če se je že kdo srečal s podobnim problemom in kaj je storil... kaj je bilo potrebno zamenjati? Zanima me, če se pri okvari grafične kartice lahko takole zažene računalnik, kot se meni... ali takrat sploh ne vžge?
  • zavaroval slike: bluefish ()

mr1two ::

Predlagam, da poskusiš ali deluje izhod vga/dvi, se pravi, če prenosnik prikaže sliko na nekem drugem zaslonu.
Ena od možnosti je tudi ta, da se je obnucal napajalni kabel za osvetlitev(v tem primeru lahko z žepno svetilko vidiš sliko, če posvetiš v zaslon), spet tretja, da je šel signalni kabel do zaslona(v tem primeru je verjetno mrk), v najslabšem pa grafična ali kaj drugega.
LP

Marčolenis ::

Aja, pozabil sem omeniti, da sem vse to že preizkusil hdmi/dvi/vga/s-video, tudi če bi šla osvetlitev se pri dnevni svetlobi še vseeno vidi slika, če dobro pogledaš. A tako potem... grafična ali kaj drugega, katera komponenta bi še lahko nagajala?
Hvala za informacije in LP.

bluefish ::

Če slike ni niti na zunanjem zaslonu, potem je lahko kriva grafična ali pa je v BIOS-u opcijsko potrebno to vklopiti. V slednjem primeru je možen krivec tudi inverter.

krispe ::

Če bi bila grafična "kaput" se računalnik sploh nebi pravilno zagnal, v takem primeru bi bios piskal.

Prijatelj je imel enak problem, slika je prišla nazaj po kakšnem tednu sama od sebe. It's work fine ever since :D
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

bluefish ::

Heh, imaš prav.

Siddh ::

rekel si da se pri dnevni svetlobi vidi slika?
mogoče je senzor za svetilnost narobe kalibriran, če sploh ga ima prenosnik, če ne pa ti je backlight šel rakom žvižgat


#000000 ::

krispe je izjavil:

Če bi bila grafična "kaput" se računalnik sploh nebi pravilno zagnal, v takem primeru bi bios piskal.

Prijatelj je imel enak problem, slika je prišla nazaj po kakšnem tednu sama od sebe. It's work fine ever since :D


To da se nebi zagnal ne drži povsem, sem videl že kar nekaj prenosnikov z odstopljeno grafično in večina je prižgala na zunanji monitor brez težav, vsi pa so imeli sliko na primarnem le lučka se ni prižgala, ko se je porihtalo grafični čip je zadeva shodila brez težav.

Tko da ni nujno če dela na eksterni monitor da je z grafiko vse v redu, ponavadi grafika niti ne crkne ampak samo malo zgubi stik, zato se občasno tudi porihta sama od sebe, pač se mogoče malo ukrivi ohišje in ravno prav pritisne čip da spet dobi stik, ter čudežno proradi.

Marčolenis ::

Fantje, veste v čem je bil problem, ram se je staknil in ni dobro sedel na podnožju, tako da prenosnik je zalaufal, samo deloval ni zaradi tega :S:S:S to sem ugotovil 2dni po tem ko sem napisal post.
LP

popster ::

probaj vzet vn baterijo, izklopit in drzat 30 sekund power button da se izpraznejo kondenzatorji


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po downgradu na Windows 7 prenosniku Lenovo začel utripat ekran

Oddelek: Operacijski sistemi
7897 (725) solatko
»

Zagon računalnika- ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
14934 (836) DeeCoy
»

Črte - nepravilnosti čez ekran [Nedelovanje grafične?]

Oddelek: Strojna oprema
121898 (1652) wooted
»

prenosik ugasne po sekundi

Oddelek: Strojna oprema
92009 (1794) softwar66
»

Ati radeon 9250 -> velik problem

Oddelek: Strojna oprema
61030 (980) SynTax64

Več podobnih tem