» »

Zagon računalnika- ni slike

Zagon računalnika- ni slike

Cigi ::

Zdravo!
Problem je sledeč:
Prijatelj mi je dal računalnik star 7let, da mu na novo posnamem windowse xp, ker
je delal zelo počasi. Potem sem jz normalno formatiru in posnel gor xp, vendar v windowsih je kar naenkrat začel štekat in sem v Task Manager videl, da je pri učinkovitost delovanja, CPU na 100% in sem mislil da se kaj pregreva. Sem restartal rač. in v Biosu je bla temp. 35'c, kar je ok. Potem pa sem vidu da so rami bili naštimani na 133Mhz(Manual) namesto 166Mhz(Auto). Sem še enkrat zagnal in je vse delalo normalno, tudi frekvenca procesorja je bla iz 1,6G na 2,0G, windows je delal normalno. Potem pa sem samo ram iz slota 2 prestavu v slot1 ker jih je samo 512ddr1 in zdaj ko prižgem računalnik sploh ni več slike. Pa sm dal nazaj rame slot2 pa isto, tudi baterijo sem vzel ven pa isto sranje. Nevem a je ram crknu, ker tut ko rama ni noter, nič ne zapiska,ker drugače 2krat zapiska in enkrat,če je vse ok.

Jankolovski ::

Hmm to bi blo treba vidit na lasntne oči. Drugač pa probaj kje dobit kaksen ram ki dela pa sprobaj! Aja a to je laptop a si dajal vn rame ko je bla še baterija noter , če ja pol si kratek stik lahko naredu in je šla lah matična u maloro!
Pa kaksen računalnik je to specifikacije prosm!

Cigi ::

to je namizni računalnik
Athlon xp 2800
Asrock K7VT4A+
DDR1 512 SuperTalent
Disk 160GB
Ati Radeon 9600SE

ZLOky ::

Če praviš, da sploh ne zapiska, potem je verjetno ali napajalnik ali pa plata zanič. Za ostalo še kar velja: Beep Codes
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Jankolovski ::

Probaj ja z napajalnikom ki deluje, pa da vidiš če se prižge slika!

velky ::

7 let star računalnik in dela zelo počasi... Čudno :)

mtosev ::

frendu reči, da naj si kupi nov komp. ta je že za na odpad.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Cigi ::

probal z drugim napajalnikom ki deluje, vendar se slika sploh ne prižge, tako da je verjetno plata zanič

Jankolovski ::

Probaj še za foro grafično zamenjat!

Cigi ::

ja problem je ko nimam nobene na agp 8x

Cigi ::

a je možno da je plata zanič zato, ker je bilo u biosu naštiman na manjše frekvence(cpu)+ starost plate,
orginal se mi zdi je 2G, delal je pa na 1,6G ko je bilo na 133Mhz(manual) namesto 2G 166Mhz(auto)-sam nevem kaj je že pisal zravn

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cigi ()

ZLOky ::

če bi bla grafična kaput, potem bi ti moralo vseeno nekaj piskat. tako da dvomim da ja grafična kaput.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Cigi ::

jz tut mislil da je plata zanič, sam je fora ko prjatlu je še delal(zelo počas)
pr men pa po 2,3 urah delovanja crknalo:8)

tilenmpower ::

odklop use komponence uzam batarijo vn iz plate dj nazaj notr prklop grafo in ram drugo ni treba poglej ce sebo prkazala slika lp tilen

DeeCoy ::

najprej poglej kondije, po sedmih letih je sigurn kšn zanč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
241425 (1210) šemeno
»

Plata hin???

Oddelek: Pomoč in nasveti
7930 (762) Snegec
»

navijanje AMD athlon 4200+ dual core socket 939 ?

Oddelek: Navijanje
161969 (1681) TheJack
»

Racunalnik se ugasne po 10s

Oddelek: Pomoč in nasveti
391587 (1136) amigo_no1
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016632 (4823) Pyr0Beast

Več podobnih tem