» »

Po downgradu na Windows 7 prenosniku Lenovo začel utripat ekran

Po downgradu na Windows 7 prenosniku Lenovo začel utripat ekran

tomazzlender ::

Vceraj sem na prenosniku Lenovo Thinkpad Edge e530 na novo namestil Windows 7. Prvotno je na njem bil nameščen Windows 8.

Opis korakov, ki sem jih opravil, so nasteti spodaj, tezava je pa v utripanju zaslona. Utripanju v Windows in v BIOS. Najprej sem mislil, da je težava v driverjih grafične ali kaj podobnega, ampak potem bi moralo v BIOS vse v redu delovati.

Opis korakov...

Namestil sem ga iz DVDja, da sem to lahko storil sem najprej moral v BIOSih onemogocit Secure Boot in omogocit Legacy Boot sistem. Nato pri formatiranju diska izbrisat vse particije preko Command Prompta - tudi te na katerih je bila kopija Windows 8 in jih na novo ustvarit. Windows 7 namestitveni čarovnik je izbris preko grafičnega vmesnika blokiral.

Ko je bil Windows 7 nameščen, sem iz Lenovo strani prenesel driverje za grafično in audio, ki so bili namenjeni Windows 7, namestil Office in vso ostalo programsko opremo.

Nato sem ugasnil računalnik, začele so se nameščat Windows Update posodobitve. Postopek je trajal kar nekaj časa, pustil sem ga da se dokonča. Čez čas sem računalnik znova prižgal, ko se je Windows 7 začel nalagat, je še konfiguriral posodobitve in sem ga znova pustil naj dokonča postopek.

Do te točke je vse v redu funkcioniralo.

Ko sem znova prišel do računalnika je pa monitor utripal. Nekaj časa je bil čisto črn, nato se je za trenutek prižgal, nato spet črn, utripal.... Windows je bil zagnan, lahko sem slepo klikal in tipkal, zaslon je bil črn.

Ko sem ga na novo zagnal, se je v BIOSih dogajalo enako. Najprej sem mislil, da je težava v driverjih grafične ali kaj podobnega, ampak potem bi moralo v BIOS vse v redu delovat.

Kaj bi lahko bilo narobe?

xda develope ::

Poskusi updatet bios.

hojnikb ::

defektn backlight... servis..
#brezpodpisa

TOP ::

Očitno nekaj z grafo.Probaj še enkrat namestit Windowse,če ne je isto je grafa.

solatko ::

Daj na prenosnik tisto, kar je bilo (8.1) saj nekateri novi prenosniki ne podpirajo starih OS (gonilniki).
Če te moti Metro (sicer ne vem zakaj bi šel nazaj na 7, instaliraj enega od neštetih start gumbov in boš pridobil boljši sistem v izgledu 7-ice.

http://www.iobit.com/iobitstartmenu8.php
https://ninite.com/
Delo krepa človeka

tomazzlender ::

Hvala vsem za odgovore!

Glede update bios me skrbi, da bi slo kaj narobe. Na katere stvari je potrebno pri updejtu biti previden?

Vzel bi bios iz https://support.lenovo.com/us/en/produc...

Glede grafične me zanima ali jo bios tudi uporablja? Ker ce je ne, potem je verjetno varno sklepati, da je tezava v necem drugem glede na to, da se utripanje dogaja tudi v BIOSih. Ali to drži?

iobit.com start menu pa zgleda super zadeva

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

>Daj na prenosnik tisto, kar je bilo (8.1) saj nekateri novi prenosniki ne podpirajo starih OS (gonilniki).

Again, kako hudiča bo star windows mel kej vpliva na to, da ekran utrpipa tudi v BIOSU ???

>Glede grafične me zanima ali jo bios tudi uporablja? Ker ce je ne, potem je verjetno varno sklepati, da je tezava v necem drugem glede na to, da se utripanje dogaja tudi v BIOSih. Ali to drži?


Seveda jo uporablja Če ti utripa tudi v bios meniju, potem je to skoraj sigurno strojni defekt.
#brezpodpisa

solatko ::

Uefi bios ima tudi določene zapise iz gonilnikov za HW, imam naštimana dva HDD-ja z wintogo w7 in w8.1. Nekateri novi računalniki se pri w7 obnašajo sila čudno (tudi utripanje slike), poženem w8.1 pa tega ni več.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610727 (8241) krepki
»

Virtualbox problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121930 (1683) tomaz88
»

Thinkpad T500 in Win7

Oddelek: Operacijski sistemi
171568 (1228) CMpunk
»

Prenosnik 700€

Oddelek: Kaj kupiti
71074 (901) Brias
»

nekaj gre narobe pri bootanju.

Oddelek: Pomoč in nasveti
11774 (557) kitara8

Več podobnih tem