» »

Preselitev na drugi kontinent

Preselitev na drugi kontinent

Temo vidijo: vsi
««
9 / 11
»»

PrihajaNodi ::

Veter, vulkane, gejzire, velike reke in jezera in ogromne doline med zelo visokimi gorskimi verigami.


Nič takšnega zakar bi se slovencu splačalo obistaki Novo Zelandijo. Greš v Bohinj, Bled, Posojnsko jamo,obisk srednjeveških gradove. Skratka ogromno zgodovine in naravnih danosti, če smo že pri premerjavi. Medtem ko NZ. zgodovine praktično nima. Tisto kar so jim dali Maori, kar pa je roko na srce žalost.

No, tako hudo v resnici ni, si moral biti precej razvajen, da ti je uspelo biti tako razočaran.


Verjetno res, kaj češ. Sem navajen da živim v čistem okolju, da je hiša urejena, izolirana...Tam pa se jim je fučkalo.

Standard se jim viša, ja, ampak ne tako hitro kot nasilje - so pa ljudje na podeželju v notranjosti še vedno zelo prijazni in zelo revni.


Če misliš da v NZ ni nasilja se močno motiš. Moraš na obisk tja, da lahko vidiš in primerjaš. In Fužine niso nič proti določenim območjem v Aucklandu. Mogoče sem pač samo jaz res samo razvajen.

Bil sem v določenih regijah azije in so ljudje veliko bolj odprti in prijazni. Če si jim plačal napitnino ok, če ne pač ne. Vsekakor so se bili sposobni odkrito pogorvarjati, oditi v večeru na pijačo... Medtem pa imajo v NZ. ljudje kolega ali dva in gredo enkrat na mesec na kakšno pijačo v petek.

Kot rečeno vleče me Rusija, Ukrajina, Izrael, Češka in Poljska. V NZ. pa ne grem več.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Če misliš da v NZ ni nasilja se močno motiš. Moraš na obisk tja, da lahko vidiš in primerjaš. In Fužine niso nič proti določenim območjem v Aucklandu. Mogoče sem pač samo jaz res samo razvajen.
Kaj pa vem. Niti ni važno, ali si razvajen ali ne, dejstvo pa je, da imaš nekoliko čuden pogled na svet. Ker Fužine so neko ne vem kako nevarno naselje samo v glavah nerazgledanih ljudi. V realnosti pa so Fužine daleč od tega. Skoraj vsaka malo večja metropola premore kako res slabo četrt, kar Štepanjc, Župa, Fužine, itd. še zdaleč niso.

Pač na NZ nisi imel kaj videt, kar nisi videl v Bohinju. Škoda da si zgubljal čas... Na srečo pa za večino drugih to ne drži.

jype ::

PrihajaNodi> Nič takšnega zakar bi se slovencu splačalo obistaki Novo Zelandijo.

Zanimivo razmišljanje.

PrihajaNodi> Medtem ko NZ. zgodovine praktično nima.

Ali pa je zgolj ti ne poznaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Nič takšnega zakar bi se slovencu splačalo obistaki Novo Zelandijo.
:)) Če si dovolj velik zapečkar, se ti še do Bohinja na splača iti, itak ni tam nič zanimivega.

Na Novi Zelandiji imaš praktično vse, kar imaš v Sloveniji, + še veliko več.
OK, res nimajo Postojnske jame, imajo pa Waitomo Glow Worm Grotto, ki je še bolj odštekana.



Imajo odlične kraje za srfanje, raftanje, jadranje, potapljanje, recimo Poor Knight's Marine Reserve.



Imajo ledenike, pingvine, orjaške drevesaste praproti, papige, kite, vulkane, gejzire ...



PrihajaNodi ::

Na Novi Zelandiji imaš praktično vse, kar imaš v Sloveniji, + še veliko več.
OK, res nimajo Postojnske jame, imajo pa Waitomo Glow Worm Grotto, ki je še bolj odštekana.


Če ti paše go ahead. Ampak je Tajska za kaj takšnega veliko boljša in cenejša. Enostavno je predrago zato kar ponujajo + letalska karta.

Imajo ledenike, pingvine, orjaške drevesaste praproti, papige, kite, vulkane, gejzire ...


Oh ja.

Ali pa je zgolj ti ne poznaš.


NZ je praktično najkasneje kolonizirana polcelina. Kdaj pa so jo Maori sploh kolonizirali? In v 19 st so prišli evropejci jim dali puške in krompir potem pa so se začele plemenska ali mušketne vojne.

Nič takšnega.

Kaj pa vem. Niti ni važno, ali si razvajen ali ne, dejstvo pa je, da imaš nekoliko čuden pogled na svet.


Čisto odvisno. Sem se pogovarjal s parimi britanci, ki jim prav tako ni bilo všeč potovanje po NZ. Še več, glede na Izrael in Turčijo čisto nič posebnega.

Jao pa te njihovi leseni znaki, pa črte na tleh z napisom: "tsunami safe zone"...

Zgodovina sprememb…

jype ::

PrihajaNodi> Še več, glede na Izrael in Turčijo čisto nič posebnega.

To si se pa z zanimivimi ljudmi pogovarjal.

PrihajaNodi ::

To si se pa z zanimivimi ljudmi pogovarjal.


Čutim sarkazem? Ko boš obiskal Novo Zelandijo poročaj. Moja izkušnja je pač taka kakršna je. Seveda ti vidiš samo tisto kar objavljajo mediji, kako super življenje je tam, zanemariš pa ljudi, ki so prišli iz ZDA, Kanade, Anglije in želijo nazaj. Vzrokov pa je seveda veliko. Potem pa kupijo hišo za veliko $$ kasneje pa ugotovijo da je ogromno faktorjev zaradi katerih želijo zapustiti NZ. Če jih naštejem samo nekaj:

- Velike razdalje in posledično drage karte in vse ostalo,
- Drage in slabe nepremičnine,
- Dragi avtomobili,
- Slaba stanovanja,
- Slab smisel humor prebivalcev. Smešno ja. No tu lahko izpostavim še anekdoto ko sta mož in žena prišla v NZ. pri čemer mož ni imel delovne vize žena pa. Tako sta čakala delovno dovoljenje za moža. Moža so v tem času najprej spraševali s čim se ukvarja. Ko je odgovoril da je brez dela, so ga naslednjič vedno gnjavili če je že dobil delo. Hkrati je začel tudi volonterati in pomagati ostarelim, kjer pa mu njihov odnos, recimo da bi se mu zahvalili ali ponudili kak topli obrok, enostavno ni bil všeč.

Aja, da ne omenjam njihovega gnilega javnega prevoza. Želijo biti eko pri čemer pa je povezava avtobus/elektricificirano omrežje tako slabo da vsakih 5 minut pade nosilec avtobusa z omrežja. Potem gre voznik z avtobusa in to popravlja ročno. Sicer res traja to minuto ali dve vendar je moteče.

Kakorkoli upam da jo obiščeš in poročaš mogoče ti bo všeč. Še posebno ker si prebral kako so v Singapurju zamorjeni.

Lep pozdrav

Nodi

Zgodovina sprememb…

jype ::

PrihajaNodi> Seveda ti vidiš samo tisto kar objavljajo mediji,

Kateri mediji?

PrihajaNodi> Še posebno ker si prebral kako so v Singapurju zamorjeni.

In se ti zdi, da sem si na podlagi tega ustvaril o Singapurju?

PrihajaNodi> mogoče ti bo všeč

Prepričan sem, da mi bo všeč, ker imam že splaniranih 4500 kilometrov za štiri tedne kolesarjenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

Kateri mediji?


Oprosti, bolj sem mislil posredno kot nate osebno. Ljudje vse prevečkrat preberejo kako je nekje super in si prevečkrat ustvarijo napačno/fiktivno sliko realnosti.

In se ti zdi, da sem si na podlagi tega ustvaril o Singapurju?


Ne, želim samo povedati, da tudi v obljubljeni deželi ni tako vse rožnato. Sploh kar se tiče odnosa ljudi.

Prepričan sem, da mi bo všeč, ker imam že splaniranih 4500 kilometrov za štiri tedne kolesarjenja.


To je pa druga stvar. Greš tja z razlogom da kolesariš. Jaz sem želel spoznati, ljudi, kulturo, arhitekturo. In lahko rečem da je dolgčas. Imajo naravne znamenitosti pa vseeno rad vidim da se kdaj lahko pogovorim z ljudmi grem na kakšno pijačo, plačam komu da mi pokaže znamenitosti, udarim kakšen trip v gore.

Želim ti lepo potovanje.

Zgodovina sprememb…

jype ::

PrihajaNodi> Ne, želim samo povedati, da tudi v obljubljeni deželi ni tako vse rožnato.

Ampak od kod ti ideja, da se meni zdi, da je tam rožnato?

Prej si trdil, da je v primerjavi s Slovenijo približno tako zanimivo kot kak malo večji ameriški trailer park, s čimer se ne strinjam niti približno.

PrihajaNodi> Sploh kar se tiče odnosa ljudi.

Tudi o tem nisem prepričan.

PrihajaNodi> Želim ti lepo potovanje.

Bo trajalo še kakih 5 let, preden se bom odpravil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

Ampak od kod ti ideja, da se meni zdi, da je tam rožnato?


Če se ne motim si prej omenil nekje povezavo Singapur/NZ.

Tudi o tem nisem prepričan.


Ni potrebe, pač moj subjektiven sklep. Sam pa naj vsak presodi.

Prej si trdil, da je v primerjavi s Slovenijo približno tako zanimivo kot kak malo večji ameriški trailer park, s čimer se ne strinjam niti približno.


Odvisno kaj te zanima. Meni je Slovenija kulturno in naravno bistveno lepša od NZ. Tudi Iran mi je bil bolj zanimiv od NZ.

jype ::

PrihajaNodi> Če se ne motim si prej omenil nekje povezavo Singapur/NZ.

Omenil sem, da so ljudje, ki so se preselili na NZ, razočarani nad podobnimi rečmi, kot avtorica članka v Singapuru in da me zato zanima drugo mnenje iz prve roke.

PrihajaNodi> Meni je Slovenija kulturno in naravno bistveno lepša od NZ. Tudi Iran mi je bil bolj zanimiv od NZ.

Ampak ti očitno nisi backpacker.

PrihajaNodi> Ni potrebe, pač moj subjektiven sklep. Sam pa naj vsak presodi.

Ja, zato pa sprašujem ljudi, ki bi morali že imeti izkušnje, ne ljudi, ki so šli "malo pogledat".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

tintorel ::

Spremljam slovenski par, ki jadra po svetu in sta trenutno na NZ. Imata podobna kritična stališča do te države:
http://www.sailmala.com/dnevnik/dnevnik...

jype ::

tintorel> Spremljam slovenski par, ki jadra po svetu in sta trenutno na NZ. Imata podobna kritična stališča do te države:

Nista še bila tam, očitno.

NZ ni za stare mame.

zee ::

Eh. Nikjer ni idealno, glavno, da je povprecje OK.

Pozdrav iz Singapurja!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jype ::

Nisi napisal mnenja o članku, btw :)

Na link še enkrat, ker smo vmes nasmetil da se ne vidi ven: http://www.bbc.com/news/magazine-265461...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

zee ::

Strinjam se z avtorico, ko pravi, da so ljudje bebavi. Dejansko je tu prava redkost, da ljudje odstopijo sedez (jasno oznacen!) starejsim ali nosecnicam. Da bi odstopili sedez, ki ni oznacen kot tak, pa lahko mirno pozabis.

Po skoraj treh letih od preselitve v Singapur lahko recem, da mi je Singapur postal dom. V luci skorajsnje poroke z domacinko se bolj. Se vedno me moti, da se vsem vedno nekam mudi - verjetno cena hitrega napredka ali 'napredka'. Mestoma se mi tudi zdi, da se obkrozen z zombiji, ki vidijo zgolj "zgoljav" ekran svojega pametnega telefona ali tablice.

Ampak! Po drugi strani pa me ravno ta dinamika spominja na ZDA, kjer se namesto tipicnega slovenskega jamranja, kako se necesa ne da narediti, dejansko iscejo resitve, kako nekaj izvesti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PrihajaNodi ::

NZ ni za stare mame.


Ravno NZ je za stare mame.

Ampak! Po drugi strani pa me ravno ta dinamika spominja na ZDA, kjer se namesto tipicnega slovenskega jamranja, kako se necesa ne da narediti, dejansko iscejo resitve, kako nekaj izvesti.


Sicer bi se strinjal s teboj da slovenci ogromno jamramo, po drugi strani so pa v Novi Zelandiji zadovoljni z vsem. Njihov bivanjski prostor je lahko še tako natacan pa ga ne bodo očistili. Kaj šele odstranili plevel pred hišo.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Njihov bivanjski prostor je lahko še tako natacan pa ga ne bodo očistili. Kaj šele odstranili plevel pred hišo.

Če jim ustreza, zakaj bi ga?

Ker nimajo nič boljšega za početi?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Seveda, naj dela vsak kar mu paše.

JanOlMajti ::

Prebral cel post - zelo zanimivo. Blog ni aktiven več? ...škoda, bi ga prebral, če še kje obstaja.
Zanimivo bi bilo, če bi opisal življenje sedaj, po treh letih. Si še pri istem podjetju (institutu), napredovanje, si se lahko vklopil v Singapursko življenje, imaš kakšne prijatelje, kako je bilo z davki s strani obeh držav, malo na splošno in ali je cena pive še vedno visoka ;)

jype ::

PrihajaNodi> Ravno NZ je za stare mame.

Ne, ni. Stare mame so tisti turisti, ki pričakujejo turistične vlakce in podoben šrot.

Oki ::

jype je izjavil:

PrihajaNodi> Ravno NZ je za stare mame.

Ne, ni. Stare mame so tisti turisti, ki pričakujejo turistične vlakce in podoben šrot.

Ne, niso.

jype ::

So. Govorim iz osebnih izkušenj. Hotele z zvezdicami potrebujejo nepokretni.

Oki ::

Ne. Vsaj po mojih osebnih izkušnjah ne.

PrihajaNodi ::

NZ. je direktno za stare mamce. Nobenga adrenalina, umirjenost, narava, ogromno pašnikov, kakšen vlakec tu pa tam, hotelček sredi mesta. Ni da ni.

Okapi ::

Ja, Hackett, ki je na Novi Zelandiji začel tržit skakanje z mostov, je značilen novozelandski star ata. Pa na Everest je tudi prvi prilezel en novozelandski star ata.8-)

Aston_11 ::

Ja, starega ata, ki bo z biciklom okrog sveta prej kot z balonom, pa še uvažajo.

jype ::

PrihajaNodi> Ni da ni.

To si dobr povedu, čeprov ne veš kaj si povedu.

PrihajaNodi ::

Za stare mamce je v NZ. vse. Priporočam obisk.

Pa fajn je da imaš fetiš na 3 dnevno letenje.

Zgodovina sprememb…

zee ::

JanOlMajti je izjavil:

Prebral cel post - zelo zanimivo. Blog ni aktiven več? ...škoda, bi ga prebral, če še kje obstaja.
Zanimivo bi bilo, če bi opisal življenje sedaj, po treh letih. Si še pri istem podjetju (institutu), napredovanje, si se lahko vklopil v Singapursko življenje, imaš kakšne prijatelje, kako je bilo z davki s strani obeh držav, malo na splošno in ali je cena pive še vedno visoka ;)


Blog se vedno obstaja, vendar sem ga preselil na Googlov blogger in poddomeno (torej: blog.zido.si), vendar pa zdaj ne vem, kako nastaviti DNS streznike tako, da bi se gola domena (torej zido.si) samodejno preusmerila na blog.zido.si. Zna kdo pomagat? Registrar je hitrost.net.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

knesz ::

Ne vem, če se da preko DNS strežnikov to urediti (popravite me, če se motim). Mogoče najlažje redirect preko obstoječe strani, ali preko nekega tretjega serverja?

Lonsarg ::

Ti rabiš če si za stalno preselil permenant redirect. Torej kodo 301. TO se ne tiče DNSja ampak je ločena storitev, ki pa jo večina DNS ponudnikov ponuja.

Včasih ponudnik to označi kot Web redirect, ne vem kako ima hitrost.

kodsiti1 ::

Lahko nastaviš, sicer nevem kako je to na hitrost.net narejeno, ampak ponavadi pač daš manage domain in poiščeš Domain forwarding, tam vneseš link kam hočeš da te preusmeri in je to to.....

Lahko pa tudi na server naložiš da te preusmeri samo je prva opcija boljša...

jype ::

zee, ti kar obrni DNS za zido.si na 91.185.195.205, sem uštimal.

DOOM_er ::

Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj z Brazilijo, kaj kam in kako :D. Sedaj se počasi spravljam malo raziskovat kaj vse je potrebno za pridobitev delovnega dovoljenja, zaposlitve itd itd :). Sicer pa gledam službe v robotiki in avtomatizaciji. Če pozna kdo koga, ki je to pot prehodil pred mano bi se priporočal :)
Robots will steal your job. But that's OK

Hayabusa ::

Znaš portugalsko ? Če ne, je sedaj čas da se začneš učiti.

DOOM_er ::

Delam na tem :)
Robots will steal your job. But that's OK

poweroff ::

Jernej iz Singapurja, "mesta prepovedi", kjer se dela nonstop: http://www.rtvslo.si/tureavanture/glej-...

Super intervju.
sudo poweroff

kloko ::

Pozabil si povedati, da je to kolega zee...

L.p., Kloko

Roadkill ::

Heh, sem ob prebiranju članka takoj pomislil na tale topic.

Mi je všeč tale rubrika na RTV, ker ne gre za neko reklamno kampanijo ampak dokaj normalne intervjuje.
Zadnjič je bil ravno tako kul prispevek o avstraliji: http://www.rtvslo.si/tureavanture/glej-...

Če ne drugega so mi všeč, zato ker prevečkrat poslušamo, kako je povsod v tujini vse super in najlepše.
Tile pa poleg plusov omenijo tudi minuse, oziroma stvari, ki so za nas nenavadne.
Ü

poweroff ::

kloko je izjavil:

Pozabil si povedati, da je to kolega zee...

Ja saj to vsi vemo. Zato sem pa postnil sem. ;)
sudo poweroff

zee ::

Sila simpaticna novinarka. Skoda, ker niso vse slike prisle noter. :D

Me veseli, da ste uzivali v prebiranju!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

delfinus ::

Hoj,
sem jih potem prilimaj, pomoje jih bomo vsi veseli. Srecno v Spore.
lp, d.

neutronium ::

Ker sem trenutno ostal brez zaposlitve me zanima tujina. Tisti, ki ste šli v tujino preko česa ste iskali službo? So bila to pošiljanja prošenj preko kontaktnih podatkov podjetij na njihovih spletnih straneh? Tuji portali? Kateri? Kaj pa recimo razne zaposlitvene agencije? Katere so najboljše? (na internetu je precej sumljivih strani, ki iščejo osebne podatke za krajo iz CV-jev) Kako sploh recimo prepoznat ali gre za stran legitimne agencije ali pa je to kar nekaj...:| Torej, če kdo uporablja kakšne internetne portale tujih agencij bi bilo super, če to zaupa tu. Vseeno ali evropa ali svet. Recimo poznam Eures portal in pa adecco. Če je kdo v kakšni nevsakdanji državi v smislu imigracij naj poveč kaj več (zgodbo Zee-ja že poznam).

Nekdo je omenil Brazilijo...Je šel kdo delat v kakšno državo tretjega sveta? Najverjetneje moraš bit zelo dobro specializiran in z ogromno delovnih izkušenj, da se ti to splača. Ali pa kakšen lasten biznis. Berem, da so južno ameriške države trenutno kar uspešne, recimo čile in urugvaj... Kaj pa azijske? Za japonsko mi je znano, da do imigrantov ni prijazna, kvečjemu precej ksenofobna in sovražno nastrojena... Mogoče kdo dela v kakšni Južni Koreji, Hong Kongu, Macau, Tajvanu, bližnjem vzhodu itd.??

Katere so države, ki so do imigrantov najbolj prijazne, z najmanj komplikacijami? Marsikjer imajo že precej zaostreno oz.zakompliciran sistem (recimo avstralija). mogoče pozna kdo kakšno stran, blog kjer so zbrane take uporabne informacije? Sam običajno ne najdem kaj konkretnega (morda tudi ne obstaja).

Ciljne države nimam, šel bi pač kamorkoli kjer bi bile odprte kakšne možnosti. Vseeno mi je ali gre za najbolj razvite države ali pa tiste v razvoju v kolikor bi pač dobil za delat nekaj, da lahko pokrijem vse mesečne stroške in da mi na koncu ostane še nekaj za vsak slučaj. Prihrankov imam nekaj, tako, da kakšno leto bi lahko preživel tudi v dražjih državah. Že do zdaj sem imel zelo minimalistično življenje, kar je pač najnujnejše, tako, da mi je za luksuz, ki se ga običajno pripiše zahodnjakom, vseeno.

Če bi lahko bi šel kam izven Evrope. Jeba je, da povsod moraš znat nek lokalen jezik. Pač ok, angleščino imam na nekem solidnem nivoju. Malo tudi španščine, samo zelo osnovne in vsakdanje stvari, daleč od tega da bi bil suveren... Nemščine žal ne znam ali pa kake portugalščine (brazilija...):| Ima kdo izkušnje kako je z angleščino v neangleških državah? Sploh, če delaš v svoji stroki... Ali je pač lokalen jezik obvezen. Super bi bilo, če bi bilo možno uporabljat angleščino na delovnem mestu, lokalnega jezika bi se pač potem tam naučil na licu mesta. Učit se vseh jezikov vnaprej pač ni možno:|

Avstralija ima sploh kompliciran sistem s temi točkami...torej recimo, da pridobiš tekom študija za leto ali dve delovnih izkušenj na delovnem mestu povezanem s tvojo izobrazbo (in da si delal vsak dan kot zaposleni). Najverjetneje tega ne moreš potem uveljavljat pri postopku za vizo? Mogoče priporočilo podjetja? Mislim, da imajo tak sistem, da več kot imaš delovnih izkušenj več točk dobiš...zadostno število točk (izobrazba, starost, znanje jezika, delovne izkušnje) je pa pogoj za odobritev delovne vize :| Torej kakšni sveži diplomanti potem odpadejo v štartu...

zee ::

Kaksne so tvoje kvalifikacije oz. kaj lahko ponudis trgu?

Predlagam ti tudi, da preisces ta forum. Taksnih tem je bilo na S-T v zadnjih nekaj letih kar nekaj. Zaradi sledenja tematiki bi tudi predlagal, da odpres novo temo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

neutronium ::

Kaj v smeri kemije, kemijskega inženirstva, biotech sektor, farmacija... Saj vem, poskušal sem napisat tu, ker sem ravno videl, da je to že odprto in nisem hotel, da mi potem moderator zapre temo:)

Okapi ::

(na internetu je precej sumljivih strani, ki iščejo osebne podatke za krajo iz CV-jev)
Kaj imaš v CV-ju takega, kar bi se splačalo ukrasti? Oziroma kar bi ti naredilo škodo, če kdo ukrade?

Sicer pa je vse odvisno od tega, kaj znaš, kako si iznajdljiv in kaj si pripravljen delati. Lahko se prijaviš za delo na (potniški) ladji ali recimo na naftni ploščadi. Lahko greš turistično za en mesec v Čile in "potipaš" teren. Službo v (katerikoli) tujini lahko v Čilu iščeš najmanj enako uspešno kot iz Slovenije.

Možnosti je pa neskončno. Pred davnimi leti mi je recimo lastnik ene trgovine s tepihi in ostalo turistično kramo v Turčiji ponudil, da bi od maja do septembra delal pri njemu (ker je on samo za silo tolkel nemščino in je hotel imeti enega "zahodnjaka" za lažji stik s turisti).

Če bi rad delal v svoji stroki, si seveda takoj precej bolj omejen, najzanesljivejša pot pa je nadaljevanje študija v tujini (ven greš delat doktorat ali na postdok). Potem pa od tam naprej.

O.

neutronium ::

Okapi je izjavil:

(na internetu je precej sumljivih strani, ki iščejo osebne podatke za krajo iz CV-jev)
Kaj imaš v CV-ju takega, kar bi se splačalo ukrasti? Oziroma kar bi ti naredilo škodo, če kdo ukrade?



Mislil sem možnost kraje identitete...Ne vem, recimo imaš svojo sliko (nekatere oblike cv-ja imajo to), potem podatke o prebivališču, rojstni datum, kontakt itd. Ni to dovolj, da bi lahko kdo te informacije zlorabil? Pa se potem recimo predstavlja v tvojem imenu? :|

zee ::

Uporabi LinkedIn. V Aziji je to menda precej uporabno orodje.

Razkritje: LinkedIn racun imam, vendar ga ne uporabljam, podobno kot Facebook.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
««
9 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev v ZDA

Oddelek: Loža
162214 (930) zee
»

Vprašanja v selitvi v tujino - državo izven EU..

Oddelek: Loža
273977 (2701) Invictus
»

Diploma na vidiku - kako naprej?

Oddelek: Loža
306486 (4942) Isotropic
»

Družine z osmimi otroci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
939063 (7414) Invictus
»

slovenčki zapuščajo slovenijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12322106 (16932) Invictus

Več podobnih tem