» »

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta

SiOL - Telekom Slovenije je najavil začetek reklamne kampanje Pospešujemo Slovenijo, s katero bodo med drugim večini uporabnikov SiOL-a brezplačno in brez dodatnih pogojev trajno povečali hitrost dostopa do interneta. Zaradi nadgradnje central bodo od junija postopno povečevali hitrost svojim naročnikom. Kdor uporablja ADSL s hitrostjo dva megabita na sekundo, bo imel po novem štiri megabite na sekundo, uporabniki paketa internet in televizija pa variabilno hitrost do 10 megabitov na sekundo, odvisno od obremenitve in kapacitete linij.

Telekom Slovenije ocenjuje, da se bo hitrost povečala 90 odstotkom vseh uporabnikov. Zvišanje ne bo veljalo za uporabnike optičnega omrežja, naročnike paketov Trio 10 M in Trio 4 M, uporabnike tehnologij EMX, miniMSAN/SHDSL, naročnike paketov Pizzicato, naročnike pet- in dvomegabitnih paketov na VDSL brez televizije ter uporabnike, ki imajo hitrost pod 1 megabitom na sekundo ali več kot 10 megabitov na sekundo ali višjo. Izvzeti so tudi naročniki izpred 1. 4. 2007, ki po tem datumu niso opravili nobene zamenjave paketa, dokler se zanjo ne odločijo.

Akcija Pospešujemo Slovenijo je uvod v združitev Mobitela in Telekoma Slovenije, hkrati pa SiOL obhaja 20-letnico dostopnosti interneta v Republiki Sloveniji. Novembra 1991 je bila namreč vzpostavljena prva IP-povezava med Institutom Jožefa Štefana in NIKHEF v Amsterdamu. Podrobnosti o akciji povečanja hitrosti dostopa do interneta in drugih sestavinah projekta Pospešujemo Slovenijo bodo objavljane naknadno.

222 komentarjev

«
1
2 3
...
5

smash ::

kaj pa če mam optiko 20/20? se mi bo kaj povečalo? :)

aja..ne bo :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

Relanium ::

Pogoji so pa taki, da bojo menda samo eni trije dobili hitrejši internet

ZaLoMaT ::

I'm a Lucky Guy!

Ganon ::

Lepo, SiOL. Še nam na optiki povišajte hitrost na 40/40 Mbit/sek, pa bomo sploh srečni. :P

M-XXXX ::

Le zakaj nebi povečal hitrosti optike?

PS:
Telekom Slovenije ocenjuje, da se bo hitrost povečala 90 odstotkom vseh uporabnikov. Zvišanje ne bo veljalo za uporabnike optičnega omrežja, naročnike paketov Trio 10 M in Trio 4 M, uporabnike tehnologij EMX, miniMSAN/SHDSL, naročnike paketov Pizzicato, naročnike pet- in dvomegabitnih paketov na VDSL brez televizije ter uporabnike, ki imajo hitrost pod 1 megabitom na sekundo ali več kot 10 megabitov na sekundo ali višjo. Izvzeti so tudi naročniki izpred 1. 4. 2007, ki po tem datumu niso opravili nobene zamenjave paketa, dokler se zanjo ne odločijo.

What a bullshit: vseh teh uporabnikov je manj kot 10%?? Japajade!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Bananovec ::

Torej hočeš, da bi se tebi povečala hitrost optike, mi pa naj ostanemo na 1Mb. Respect!
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zero0ne ::

Do nas še niso potegnili optike, tako, da sem obtičal na 4mbps/512kbps ADSL. :|
uname -o

M-XXXX ::

Bananovec je izjavil:

Torej hočeš, da bi se tebi povečala hitrost optike, mi pa naj ostanemo na 1Mb. Respect!

Tega nisem rekel, sam zakaj nebi vam pohitril, pa tudi nam?

SloCop ::

Samo nov razlog za podražitve pred dopusti :O
podpis :)

BlueRunner ::

Nekaj malega srednješolske matematike...

Naj bo x število vseh fiksnih priključkov na internet.
Naj bo a delež xDSL fiksnih priključkov na internet.
Naj bo b delež FTTH fiksnih priključkov na internet.
Naj bo c delež Telekoma na področju xDSL fiksnih priključkov.
Naj bo d delež Telekoma na področju FTTH fiksnih priključkov.

Kolikšen je delež FTTH priključkov znotraj celotnega deleža fiksnih priključkov, ki jih ima Telekom? Privzamemo, da ima Telekom samo xDSL in FTTH prikjučke in, da je pri vseh vrednostih govora samo o širokopasovnih priključkih.

x * a == število vseh xDSL priključkov.
x * a * c == število vseh telekomovih xDSL priključkov.
x * b == število vseh FTTP priključkov.
x * b * d == število vseh telekomovih FTTH priključkov.

(x * b * d) / ((x * a * c) + (x * b * d)) =
  = (x * b * d) / (x * (a * c + b * d)) =
  = (b * d) / (a * c + b * d) == delež se lahko izračuna brez absolutne vrednosti x.

a = 57,6%
b = 15,8%
c = 64,1%
d = 38,6%

Vstavim v enačbo in dobim: 14,2%.

Če ga nisem kaj pobiksal (in ob tej uri je vse možno), potem FTTH v telekomovi strukturi širokopasovnih fiksnih prikjučkov predstavlja 14,2% vseh priključkov, xDSL pa 85,8%.

Hitrosti na optiki ne bodo dvignjene.

90% uporabnikov naj bi dobilo dvig hitrosti.

Not!

Zgodovina sprememb…

pviran3 ::

ADSL2 DUO 1mb/s paket se kaj dvigne? :S

Bananovec ::

Potem pa zakaj nebi še politikom dvignili plačo, če jo že dvigujemo tistim z minimalno plačo? Saj tako je pa ja najbolj pošteno.
Verjetno se niti ne zavedate kakšno zlato je optika in kakšen pekel je baker.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Fairplay ::

Kaj pa če imaš TRIO in 1Mbit internet? Se kaj spremeni?

M-XXXX ::

Bananovec je izjavil:

Potem pa zakaj nebi še politikom dvignili plačo, če jo že dvigujemo tistim z minimalno plačo? Saj tako je pa ja najbolj pošteno.
Verjetno se niti ne zavedate kakšno zlato je optika in kakšen pekel je baker.

Če imaš neomejeno blagajno z denarjem: zakaj pa ne...

pviran3 ::

Kdaj pa bodo dal zadevo v "promet"?

Ganon ::

Bananovec je izjavil:

Torej hočeš, da bi se tebi povečala hitrost optike, mi pa naj ostanemo na 1Mb. Respect!


Tega ni nihče rekel. Naj se poviša vsem. :D Se spomnim, kako sem bil vesel pred skoraj štirimi leti, ko so nam priklopili optiko, vzel sem paket 6/6Mbit, čez dobrih 14 dni pa so dvignili hitrost vstopnega paketa na 20/20Mbit. Ahhhhh...

KaRkY ::

Izvzeti so tudi naročniki izpred 1. 4. 2007, ki po tem datumu niso opravili nobene zamenjave paketa, dokler se zanjo ne odločijo.


:( sem že izpadel(vsaj mislim) bo pač treba živeti z 1Mbit.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Mordecai ::

Sounds too good to be true. Zgleda, da se bo res vse končalo leta 2012. :P

Pariah ::

Hmm, sodeč po tem, kar sem prebral na SIOLovi strani, je bilo kar pametno, da sem mesec nazaj povišal hitrost...in s tem podpisal novo pogodbo po 1.4.2007. Bomo videli kaj bo junija...
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

kriko1 ::

Sam da ne bomo uporabniki drugih ponudnikov bili primorani nižati hitrosti, ker naenkrat ne bodo več zagotavljali zakupljenih kapacitet...

wungad ::

Sploh ne razumem tega "slovenskega jamranja". Ena lepa gesta velikega ISP-ja in kljub temu vas večina jamra isto kot da bi se cene dvignile. Ne razumem.
.

Keyser Soze ::

Hvala lepa, če mi ne bodo znižali cene. Mislim...

Leta doplačujem ko bizgec za 4mbps paket na ADSLu, potem kao samaritani dajo opcijo do 10mbps, če seveda ne obremeniš linije z drugimi storitvami, se pravi da ugasneš vse TVje v bajti in lahko surfaš malček hitreje kot 1mbps, seveda je cena višja od osnovnega paketa, sedaj mi pa pravijo da izpadem iz tele akcije, ker imam paket Trio 10m?

Bom mal razmislil a se mi splača še financirat takele nehvaležneže. =|
OM, F, G!

Relanium ::

wungad je izjavil:

Sploh ne razumem tega "slovenskega jamranja". Ena lepa gesta velikega ISP-ja in kljub temu vas večina jamra isto kot da bi se cene dvignile. Ne razumem.

Da mal uporabim kmečke logike ko se mi druge ne da zdajle

Koliko so pridobili novih v tem obdobju od 2007? Obdobje največje konkurence.
Paketi so se spreminjali, ne poznam točnih cen ampak nekak dvomim da bi šlo na ceneje.
Zdaj pa še en kup drugih pogojev.
Tu potem izpade dober del naročnikov.
Evo in če ne pozabimo da se vse vrti samo okrog denarja in da nihče ni dobrodelnež
(SiOL da bi bil dobrodelnež??? hahaha, js sm bicikl)
potem se to pokrije kot strošek reklamiranja.
Pa še kaka lepa reklama je to, oni izpadejo praktično kot rdeči križ, tovrstne reklame so pa
najboljša stvar, ki si jo marketing lahko želi
(piškotek al kak se že reče temu v marketingu, tak ko se iPhone sam od sebe reklamira)

In na koncu vemo na čem je stvar
Pa ne da bi zdaj jamral, pa probal bit zagrizen slovenski jamrač, ampak v teh cajtih se tak vse gre še samo okrog denarja. Do zadnjega centa!

Redorange ::

odvisno od obremenitve in kapacitete linij

se pravi ostanem na istem

RedDrake ::

Slisi se super.
Zivim na obmocju, kjer zaradi odlicne infrastrukture linija ni sposobna vec kot 2/384, kar tudi imam. Sem poskusil ze pri konkurenci, pa VDSL, pa ADSL2+, pa vsega boga, pa pac ne potegne, zaradi motenj, ki so bojda na liniji.
Ce se bo hitrost dvignila bom izjemno presenecen.
Je pa to "nice" gesture v vsakem primeru.

subby ::

yay, končno bom lahko 3 minutne videe gledal brez polurnega buffanja... ali pač?

Bwaze6 ::

Tudi tule močno dvomim, da bom dobil 4MB, verjetno predaleč od centrale. Bi bilo pa lepo.

Senitel ::

RedDrake je izjavil:

Slisi se super.
Zivim na obmocju, kjer zaradi odlicne infrastrukture linija ni sposobna vec kot 2/384, kar tudi imam. Sem poskusil ze pri konkurenci, pa VDSL, pa ADSL2+, pa vsega boga, pa pac ne potegne, zaradi motenj, ki so bojda na liniji.
Ce se bo hitrost dvignila bom izjemno presenecen.
Je pa to "nice" gesture v vsakem primeru.

Heh... A misliš da ti bodo kabel do hiše na novo napeljal? >:D

Phil ::

Hm lepo to ... S centralo sem povezan s 9M imam pa trenutno paket 2M Trio. Tako da bring it on SIOL >:D.

wungad ::

Relanium, torej bi bilo bolje, da tega ne storijo?
Gre se za to, da jim tega ni noben naložil in bodo to vseeno storili.
Seveda se za vsem skriva marketing, ampak za uporabnike, ki bodo s tem pridobili na hitrosti pač to ne zanima ane :D
.

BlueRunner ::

Keyser Soze je izjavil:

Hvala lepa, če mi ne bodo znižali cene. Mislim...

Leta doplačujem ko bizgec za 4mbps paket na ADSLu, potem kao samaritani dajo opcijo do 10mbps, če seveda ne obremeniš linije z drugimi storitvami, se pravi da ugasneš vse TVje v bajti in lahko surfaš malček hitreje kot 1mbps, seveda je cena višja od osnovnega paketa, sedaj mi pa pravijo da izpadem iz tele akcije, ker imam paket Trio 10m?

Bom mal razmislil a se mi splača še financirat takele nehvaležneže. =|

Preberi si natančneje ta marketspeak. 4Mb so prestavili na isti paket, kot ga imaš ti in to za približno isto ceno. Torej so samo nehali cuzati še tiste zadnje, ki se še niso nadgradili, preden ti ponorijo in odidejo. Ko se človek namreč spravi podpisovati novo pogodbo, jo lahko mimogrede podpiše z "napačnim" ponudnikom.

To, kar je Trio 10M je 39€, za 4Mb se plačuje 38€, sedaj so samo izenačili, da pač za približno enak denar dobijo približno enako stvar. Če imaš enojčka 10Mbit za 38€ je to IMHO nekako primerljivo s tem, da imaš trojčka s fleksibilno hitrostjo za 39€. Plus vsa ostala dodatna colanja, seveda...

Če pa si se zafrknil s prehodom na trojčka, ki ga ne potrebuješ, potem pa si bil pač fino zafrknjen. Vendar pa, če ne gledaš TV in ne uporabljaš telefona, stvar preplačaš samo za 1€. Kar je neokusno, verjetno pa ne dovolj, da bi samo zato raztrgal pogodbo.

sidd ::

Heh, žalost! Sočustvujem z vsemi ki so še odvisni od tega državnega parazita :|
"Kabelska" je tekom zadnjih 10 let (ali koliko že, nemara kakih 8?), vsake toliko časa tudi sama od sebe nadgradila hitrosti, oziroma pripravila novejše, cenejše pakete ali pakete za isto ceno z včasih celo dvojno hitrostjo, brez neke hude vseslovenske reklame.
Btw, 6/1 paket je 20€ :> viva la kabelska:))
no idea for signature
signed
I

zeleni ::

Izvzeti so tudi naročniki izpred 1. 4. 2007, ki po tem datumu niso opravili nobene zamenjave paketa, dokler se zanjo ne odločijo.


Kaksen bull shit. Mislim, da sem prvic uporabil tak izraz na internetu samo tole je pa res nateg.
Velika vecina uporabnikov je vzela internet 5-10+ let nazaj in zdaj pac imajo kar imajo. Ne spoznajo se na to toliko, da bi kar menjavali pakete. Nekateri se spoznajo, pa se jim s tem ne da ukvarjati. In tisti, ki vec kot stiri leta placujejo narocnino za paket, ki so ga narocili, niso upraviceni do nadgradnje?
Zakaj ne? So tehnicne omejitve? :O

Se dobro, da sem siol vrgel v kos. Tudi jaz sem bil med tistimi, ki so paket narocili pred 2007 in niso nic menjali, ker se jim ni dalo. Potem pa je neprofesionalna siol tehnicna podpora zbila sodu dno in sedaj sem pri cenejsi, hitrejsi in bol profesionalni konkurenci.

koyotee ::

ja končno, da grem s te polžje linije 1/256 :/
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Senitel ::

zeleni je izjavil:

Velika vecina uporabnikov je vzela internet 5-10+ let nazaj in zdaj pac imajo kar imajo. Ne spoznajo se na to toliko, da bi kar menjavali pakete. Nekateri se spoznajo, pa se jim s tem ne da ukvarjati.

Saj to je ena tistih tipičnih slovenskih lastnosti. Slovenec izbere internet/telefonijo/mobilno telefonijo/banko/službo/... in to je to za nadaljnih 50 let, pa naj pekel zmrzne.

garamond ::

Izvzeti so tudi naročniki izpred 1. 4. 2007, ki po tem datumu niso opravili nobene zamenjave paketa, dokler se zanjo ne odločijo.

V polinkani novici tega ne piše.

PaX_MaN ::

gadk ::

Kako naj pa vem na kateri tehnologiji sem?
Mam 2M + TV. Mislim da mi bodo povečal hitrost. Kolikor sem gledal mam že sedaj možnost za 4M.
Bomo videli. Pozdravljam to novico :)

bosmla ::

Kaj to pomeni, da bodo tudi linije kaj popravili? Mam sicer paket Trio 10 M (nisem pa vec vezan in realno dosezem 720kB/s dol in 100kB/s gor) vendar je ping tam 38-40ms in seveda na siolu nocejo nic naredit...

VolkD ::

Brezveze.... pred letom sem prešaltal z SiOl na Amis, zato, ker mi je Amis na isti liniji za manj denarja ponujal 4 M namesto Siol 1M.

Kdo ima zdaj koga za norca ?
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Skyman ::

jz sm narocnik pred 2007 pa sm umes 2x spremenil paket enrat iz 1mb na 2mb potlej cez cas sel na 4mb upam da sm not med temi nadgradnjami xD

we_are_borg ::

Izvzeti so tudi naročniki izpred 1. 4. 2007, ki po tem datumu niso opravili nobene zamenjave paketa, dokler se zanjo ne odločijo.


To se mi pa zdi nepošteno...
death is irrelevant

lopov ::

we_are_borg je izjavil:

Izvzeti so tudi naročniki izpred 1. 4. 2007, ki po tem datumu niso opravili nobene zamenjave paketa, dokler se zanjo ne odločijo.


To se mi pa zdi nepošteno...


Se strinjam.

;((

jeanmike ::

Se pravi, da so ljudi, ki so jim največ časa zvesti, prvo odrezali. Nekako ne vidim poante njihovega početja :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jeanmike ()

uio ::

manjši od 1 mb paketi...
A to pomeni da osnovni 1 mb paket bo hitrejši al ne?

gruntfürmich ::

povečali bodo hitrosti dostopa, prepustnost pa bo ostala enaka. WOOOHOOOOOOOOO
samo pesek v oči kmetom...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

black ice ::

jeanmike je izjavil:

Se pravi, da so ljudi, ki so jim največ časa zvesti, prvo odrezali. Nekako ne vidim poante njihovega početja :S

Niso jih nič odrezali, ko spremenijo paket in jim potem avtomatsko "povečajo hitrost za 1 paket".

Primer: Imaš 1Mbit povezavo in si sklenil pogodbo pred 1.4.2007 ter obenem vmes nisi spremenil paketa. Sedaj naročiš 2Mbit paket in dobiš za isto ceno 4Mbit.

gruntfürmich je izjavil:

povečali bodo hitrosti dostopa, prepustnost pa bo ostala enaka. WOOOHOOOOOOOOO
samo pesek v oči kmetom...

Ravno sem razmišljal o tem, vendar si me prehitel.:)

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Junija šele in naročniki po 1. 4. 2007 ali prvem aprilu (zelo zelo smešno ja), če si pa dva mesesa prej naredil nadgradnjo, in spremenil pogodbo, ki jim je tako všeč, ni potem nič, no ok bomo pa začeli programe metati ven s servisa, ker so itak obledni in se ponavljajo. To ni moj problem, če pripravljajo teren na podeželju za HD da se bo potem še tisto, kot slučajno znašlo na računu za plačevanje. Nabolje da naredijo rdeč logo, bomo vsaj vedeli kam pes taco moli.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

BlueRunner ::

1. 4. 2007 ali prvem aprilu (zelo zelo smešno ja),

To je datum, ko je podjetje SiOL prenehalo obstajati, ker se je združilo s podjetjem Telekom Slovenije.

Tako, da je tudi naslov novice zgrešen... ampak naj bo. Veliko ljudi še vedno misli, da je SiOL podjetje.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

London bo dobil brezplačni Wi-Fi

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
175103 (3971) techfreak :)
»

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22253349 (41908) Senitel

se hitrejsi ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
766336 (4351) Gandalfar
»

Telekom obljublja do 6 megabitov

Oddelek: Novice / Ostale najave
302762 (2762) BigFoot

Več podobnih tem