» »

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta

1 2
3
4 5

Pyr0Beast ::

In ... kot da telekom ne more sam dati novega modema oz. kaj takega napisati v drobni tisk ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Senitel ::

-ADSL gre do 8Mbps.
-Vsi, ki imajo vsaj dvojčka imajo ADSL 2+ modeme. Negelde nato ali so sklenili pogodbo pred 1.4.2007 ali kasneje.

Tuhi ::

Vsem uporabnikom bo dal modem, ki stane >70e pa če ga ta potrebuje ali ne. Tukaj govorimo o tisočih uporabnikih. Matematiko si lahko sam narediš... Dosti je strank, ki jih pohitritve sploh ne zanimajo. Zadovljne so kar majo in bi jim z raznimi menjavami in novimi pogodbami samo po nepotrebnem vznemirjali.
Zato pa je 080... številka in lahka uporabnik pokliče ter vpraša in mu bodo vse razložli in po želji na dom dostavili nov mode...

lp

revvs ::

V bistvu gre ADSL do 9Mbps, mogoče si 1 Mbps sami vzamejo. In kaj je to ADSL 2+ ?, to je vse marketinška modrija. Naj inštalirajo HDSL :)).

Tuhi ::

Od hitrosti na katero se sinhronizira je treba odštet cca 11% zaradi ATM overhead-a.
Med ADSL in ADSL2+ je še ogromno razlik zaradi katerij je pri višjih linijskih hitrostih bolje uporabljati ADSL2+. Sicer pa o vsem obstajajo RFC-ji.....

Senitel ::

Tuhi je izjavil:

Vsem uporabnikom bo dal modem, ki stane >70e pa če ga ta potrebuje ali ne. Tukaj govorimo o tisočih uporabnikih. Matematiko si lahko sam narediš... Dosti je strank, ki jih pohitritve sploh ne zanimajo. Zadovljne so kar majo in bi jim z raznimi menjavami in novimi pogodbami samo po nepotrebnem vznemirjali.

A tko jih pa ne bodo po nepotrebnem vznemirjali, ko bodo na položnici videli super reklamo, kako bodo dvignili hitrosti, ampak samo tistim, ki so sklenili pogodbo po 1.4.2007?
Pa od kje ti je padlo v betico, da bi moral vsem uporabnikom dajat modeme? Tisti pred 1.4.2007, ki imajo vsaj dvojčka, že itak imajo ADSL 2+ modem. Tisti, ki so 10 let nazaj podpisal pogodbo za ADSL in se jim do danes ni dal kaj več kot položnice plačat imajo pa itak samo 1Mbps ADSL čez ISDN.

Tuhi je izjavil:

Od hitrosti na katero se sinhronizira je treba odštet cca 11% zaradi ATM overhead-a.
Med ADSL in ADSL2+ je še ogromno razlik zaradi katerij je pri višjih linijskih hitrostih bolje uporabljati ADSL2+. Sicer pa o vsem obstajajo RFC-ji.....

Seveda je še cel kup razlik. Ampak kolikor je razbrat bodo približno podvojili hitrosti. Torej iz 1Mbps na 2Mbps na ADSL lahko naredijo brez problema. Tudi iz 2Mbps na 4Mbps ni problema. Tudi iz 4Mbps na 8Mbps ni problema... Več kot 4Mbps pa v "starih časih" itak niso ponujal.

Tuhi ::

Vsi uporbniki, ki imajo pogodbno podpisano pred 1.4.2007 bodo pravočasno o vsem obveščeni, da jih ne bo nobena reklama ob položnici vznemirjale. Kar se tiče naročnikov, ki že imajo adsl2+ modem ne bi o številkah.....

Kar pa se tiče hitrosti na ADS-ju ti pa verjetno tole vse pove:
http://www.exetel.com.au/pdf/downstream...

Na primer stranka na 2km ne bo mogla imeti ADSL-ju nikoli 8mbps. Na ADSL2+ pa brez problemov.......

PaX_MaN ::

Na primer stranka na 2km ne bo mogla imeti ADSL-ju nikoli 8mbps. Na ADSL2+ pa brez problemov.......

Ne vem, naš Sagem F@ast 3344 - naročeni od 2005(!) - teoretično podpira ADSL2+ do 24/1, 6/1 pa zasigurno(glej sliko), zato ne vem, od kod jim "na stari opremi to ne bo delal!"...

Tuhi ::

V omrežju je še kar nekaj drugih starih modemov....

nekikr ::

Malo ste zašli s teme. Kateri modem imaš ni pomembno, vrnimo se na novico... Telekom bo zastonj dvignil hitrosti. Prasci državni! Ste za to, da podpišemo peticijo in od njih zahtevamo, da brezplačno nimajo kaj dvigovati hitrosti? Upam, da nam uspe potem izboriti še vrnitev starega stanja, se pravi ADSL+ISDN kot obvezna stvar. Tako enostavno ne gre več, odirajo nas na vsakem koraku, potem pa še breplačno dvignejo hitrosti. Ko jih jebe!

Viva La Revolucion!

PaX_MaN ::

Tuhi je izjavil:

V omrežju je še kar nekaj drugih starih modemov....

Prvi ADSL priključki so bili uvedeni marca 2001; 512k/128k. Tem so lepo rekli, naj se jebejo. Svinjsko se mi zdi za naslednje.
Decembra 2002 so brez problema povečal hitrost že obstoječim in ponudili paket do 4Mbit, januarja 2003 pa pravnim osebam že 8Mbitni paket. Ne mi rečt, da so šli k vsakemu paketu prilagat drug modem in da je tako težko bumpnit gor na višjo hitrost brez zamenjave modema(razen seveda Omejitve linije™), ker zgleda da takrat tega ni bilo treba. Tale "samo tisti po 1.1.2007" diši po nategu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

BlueRunner ::

Tuhi je izjavil:

Vidim, da je dosti "pametnih" ljudi, ki se na vse zelo spoznajo...

Ali je kdo pomislil, da imajo naročniki, ki so pogodbo podpisali pred 1.4.2007 doma še stare modeme, ki ne podpirajo ADSL2+ tehnologije in jim zaradi tega ni mogoče kaj dosti dvigniti hitrosti.

Prodaja ADSL2+ je startala leto prej, 1.3.2006. Ravno tako so se od takrat naprej dajali modemi Ganymede 822+ in Sagem J@jc, ki so ADSL2+ modemi, torej jih samo zato ni potrebno menjati. Starih ADSL modemov od takrat naprej več niso talali.

Tuhi je izjavil:

Vse kar morajo takšni naročniki narediti je, da podpišejo novo pogodbo (brez kakšne vezave....) in dobijo nov modem. Potem pa bo dvig mogoč kot pri vseh ostalih.

V idealnem svetu. V malo manj idealnem jih pač še malo obereš, ker jih izgleda tako ali tako ne gane, da za manj plačujejo več.

Tuhi je izjavil:

Vsem uporabnikom bo dal modem, ki stane >70e pa če ga ta potrebuje ali ne. Tukaj govorimo o tisočih uporabnikih. Matematiko si lahko sam narediš...

Modem je last Telekoma. Torej bi šlo po eni strani res za "strošek", po drugi strani pa je ta tako ali tako pisan v osnovna sredstva in se pač počasi amortizita. Amortizacija je davčen ščit in kot takšna ni napačna, sam modem pa je tako ali tako "strošek", če se stranka jutri odloči zamenjati paket.

Več škode jim verjetno naredijo nevihte, kot bi jim pa to naredila ta akcija. Pa strank s starimi modemi si tudi ne predstavljam da bi jih bilo še kaj veliko.

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Tuhi je izjavil:

Na primer stranka na 2km ne bo mogla imeti ADSL-ju nikoli 8mbps. Na ADSL2+ pa brez problemov.......

Drži! Ampak koliko strank pa ima Telekom, ki imajo doma še star ADSL modem (torej ne ADSL 2+) in imajo naročeno hitrost recimo 4Mbps? Sploh pa še niti ne vemo kolk in kaj bodo sploh dvignil. Edini paket, ki je omenjen in ni že v osnovi na ADSL 2+, je 2Mbps, ki bo šel na 4Mbps.
In konec koncev, če se uporabnik odloči za približno isti paket in ne vzame trojčka, tako ali tako ne bo nove vezave in vse kar se dobi je en kup birokracije in Telekomov marketing bo skakal od veselja do stropa, ker jim je še enkrat ratal en ADSL priključek prodat.

BlueRunner ::

Edini paket, ki je omenjen in ni že v osnovi na ADSL 2+, je 2Mbps, ki bo šel na 4Mbps.

V osnovi so vsi, ki niso na EMX, že na ADSL2+ odkar so bile lokacije nadgrajene. Tudi 1/256 je ADSL2+.

lopov ::

Ima kdo link na siolov kalkulator kjer ti pove, kakšna je maksimalna hitrost na lokaciji? Brskam po servisnih straneh in nikakor ne najdem (več), ves čas me meče na pakete. Želim samo internet, brez TV in telefona. Isti problem mam na amisu -- izberem internet in me vrže na pakete kar me *ne zanima*.

Zadnjo spremembo sem delal jauarja 2007 in imam S@gem Fast 3344.

Zakaj kalkulator? Ker me zanima, koliko sploh lahko dobim (zadnji podatek je bil 4 mega), preden grem karkoli spremnijat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

šernk ::

tam pri paketih si lahko izbrišam možne hitrosti, sam imam možnost 1/256Mbps in 3 TVje, ali 2TVja in 4Mbps linijo. sedaj pa ali bodo dvignili mi ali ne pa vprašanje...

imam trenutno naročena 2 TVja (od leta 2008 naprej) in 1Mbps linijo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Senitel ::

lopov je izjavil:

Ima kdo link na siolov kalkulator kjer ti pove, kakšna je maksimalna hitrost na lokaciji?

Nimajo takega kalkulatorja. Še najbližje tej informaciji boš prišel če pogledaš line attenuation in signal to noise podatke na modemu.

kozorog ::

Bananovec je izjavil:

Torej hočeš, da bi se tebi povečala hitrost optike, mi pa naj ostanemo na 1Mb. Respect!


Točno to.Če maš maš vse.
Glavno ,da smo mi vsi na 1M verjetno na EMX špagetih obtičali za vedno na emx internetu.(ki je pa kar 40 evrou skupno-hja "super" net super dober nateg za veliko let).300m od centrale pa pcm-emx že 10 let...neverjetno.

Za nas ni nikoli niti malo dobre novice,niti malo,ne akcijske bilokakšne ponudbe enkrat v parih letih.Še za članstvo amzs ki ponujajo tistim ki so včlanjeni,da imajo popust,ampak le emx internet pa ne ,ne šeto ni mogoče uveljavit.

Pozdrau.

nekikr ::

Glede na tvoje pisanje si samo nepismen in si zato spregledal akcije ;)

kozorog ::

Dečko govori se o dvigu hitrosti zastojn+dograditvah central...ne pa o tvoji akciji.Preberi si malo več o tem. http://www.siol.net/storitve/dvigujemo_...
Glede na tvoje pisanje pa škoda kaj sploh pišeš komentar...
Se vidi kako si ti pismen:)8-).

http://www.siol.net/storitve/dvigujemo_...


Odlomek:
"Z veseljem obveščamo vse obstoječe ter nove naročnike, da bomo z nadgradnjo sistemov naših central uspeli zagotoviti višje hitrosti storitve SiOL internet. V skladu s tehničnimi možnostmi bomo večini naročnikov storitve SiOL internet in paketov, ki vsebujejo SiOL internet, zagotovili dvig hitrosti prenosa podatkov, pri čemer bodo cene paketov oziroma storitev in pogoji za naročnike ostali nespremenjeni.

Dvig hitrosti bo izveden postopoma v mesecu juniju 2011"

šernk ::

kdaj bo pa tistih več informacij sledilo? junij je tu :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

smash ::

sej iz odlomka ni videti, da bi nadgrajevali vse naročnike, samo obveščajo vse

Malajlo ::

V skladu s tehničnimi možnostmi bomo večini naročnikov storitve SiOL internet in paketov, ki vsebujejo SiOL internet, zagotovili dvig hitrosti

Če je kdo spregledal bistvo.

BlueRunner ::

Pogledaš matematiko in ugotoviš, da je "večina" lahko tudi 50% + 1. Kar je potencialno morda celo res izvedljivo.

Tista izjava o "cca. 90%" iz uradnega sporočila je pa bučka, da ji ni para.

Senitel ::

kozorog je izjavil:

Glavno ,da smo mi vsi na 1M verjetno na EMX špagetih obtičali za vedno na emx internetu.(ki je pa kar 40 evrou skupno-hja "super" net super dober nateg za veliko let).300m od centrale pa pcm-emx že 10 let...neverjetno.

Za nas ni nikoli niti malo dobre novice,niti malo,ne akcijske bilokakšne ponudbe enkrat v parih letih.Še za članstvo amzs ki ponujajo tistim ki so včlanjeni,da imajo popust,ampak le emx internet pa ne ,ne šeto ni mogoče uveljavit.

Toplo priporočam, da razmisliš o alternativah in pripraviš Telekomu dobro novico. Recimo WiFi od soseda, internet čez UMTS, ARIO/Lastovka trojček,...

BlueRunner je izjavil:

Pogledaš matematiko in ugotoviš, da je "večina" lahko tudi 50% + 1. Kar je potencialno morda celo res izvedljivo.

Tista izjava o "cca. 90%" iz uradnega sporočila je pa bučka, da ji ni para.

Po drugi strani je pa vsaj 90% Telekomovih xDSL uporabnikov na 1Mbps internet paketu, tako da niti ni nujno tako velik BS.

BlueRunner ::

Ni nujno, ampak v PR sporočilu se so "pozabili" omejiti na xDSL uporabnike, kar pa je BS. Oh... in EMX je tudi xDSL tehnologija - na obeh straneh škatlice. Tako, da tudi na xDSL zadeva smrdi po pretiravanju.

Ampak hej, to je pač PR. Ljudje začno govoriti o temu in to je vse, kar šteje.

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Aja celo "pozabili" so se omejit na xDSL? Jao. Ja EMX je xDSL, ampak koliko je sploh uporabnikov čez ta njihov CTTN (Crap To The Neighborhood)? Številčno jih je kar nekaj ampak procentualno pa pomojem ne prav veliko. Statistike pa nimamo nobene pametne glede tega.

BlueRunner ::

FTTH-ja je pri Telekomu 14,2%. Kar sploh ni malo. Za EMX pa se iz javnih podatkov ne da izluščiti koliko je tega, kot se tudi ne da izluščiti na kakšni razdalji od centrale je kakšen delež, kar je tudi relelvantno.

Nekako težko verjamem, da je samo 10% uporabnikov od centrale po žici (in ne po zraku) oddaljenih več kot 4km in pri njih dvig na 4Mbit DL realno ne bo možen. Morda pa je. Kaj pa vem...

Senitel ::

No FTTH itak damo stran, pač glup PR "pozabil", da so kdaj optiko prodajal.
Sicer pa iz 1Mbps gredo na 2Mbps in ne na 4Mbps. Pa še to je "do" 2Mbps kolikor razumem. Torej bodo nekomu dvignili iz 1Mbps na 1,2Mbps in bo njihog PR šel jumbote printat o tem kolk so dobri.

BlueRunner ::

Da, strinjam se. PR je PR je PR. Samo da se o njih govori, pa je njihov cilj izpolnjen.

Tarzan ::

Kar se mene tiče ni nič narobe, da poviševanje ne velja za naročnike na optiki. Že 1/1 paket na optiki bi bil neprimerljivo boljši od nekajkrat "hitrejše" alternative preko paric. Če mi ponudi Siol, optiko 10/10, oziroma kot alternativo povišanje xDSL na nekajkrat višjo hitrost (kar ni ravno veliko verjetno), bom z največjim veseljem želel dostop preko optične povezave.

Osebno od te oglaševalske kampanje ne bom imel praktično nič koristi, verjamem pa da bo pri marsikomu razlika očitna. Tistim iz srca privoščim.

nekikr ::

"Jaz pa ne, ker se meni to ne pozna!"
- Slo-Tech uporabniki

kozorog ::

smash je izjavil:

sej iz odlomka ni videti, da bi nadgrajevali vse naročnike, samo obveščajo vse

-To maš prau,res je,ampak še vedno človek upa,da bo kdaj tud za nas pcm-emx dobra novica,da se spomnejo na nas.29e za net+10-11e(naročnine za telefon) je dost in me pride moj net 40evrou za 1M.Verjamem pa,da je dost takih ,ki bi menjali svoj instant net za prehodom vsaj na emx.

Senitel:
-Toplo priporočam, da razmisliš o alternativah in pripraviš Telekomu dobro novico. Recimo WiFi od soseda, internet čez UMTS, ARIO/Lastovka trojček,...-

Hvala za nasvete.Sm tud že nekaj od tega sprobau.Ario(svoje občine nenajdem v"preveri na svoji lokaciji -sprejem") nevem točno če bi šlo pri meni,vem pa za total tv ,da gre.Recimo,da bi bla WiFi varjanta najboljša alternativa.
"in pripraviš Telekomu dobro novico"-yes;)

harvey ::

Junij je tukaj, je bil že kdo deležen priboljška v obliku povišane hitrosti prenosa. Enako t-2 z današnjim dnem povuišuje hitrosti.

Od danes višje internetne hitrosti za naročnike T4 VDSL
V T-2 smo danes zaključili projekt nadgradnje našega VDSL sistema, tako smo lahko vsem naročnikom paketov T4 VDSL, povišali internetne hitrosti.
Odslej boste tako lahko hiteli po spletu s hitrostmi do 20/2 Mbps in kar je najlepše, cena paketa ostaja nespremenjena. Posebna prednost novih paketov, ki smo jih preimenovali v pakete T4 20M, pa je tudi njihova širša dostopnost, saj bodo odslej na voljo tudi tistim, ki so bolj oddaljeni od central. Preverite, če ste zdaj tudi vi med njimi!


Merjene e-penisov se očitno začenja.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

black ice ::

harvey je izjavil:

Junij je tukaj, je bil že kdo deležen priboljška v obliku povišane hitrosti prenosa. Enako t-2 z današnjim dnem povuišuje hitrosti.

Še ne. Itak mi bodo nadgradili samo na 2Mbit... V vsakem primeru bom šel na variabilnih 10M (Trio) in doplačal tistih 6€. IMO se splača, prej bi dobil za dodatnih 6€ samo 2Mbit.
Ima kdo kakšne izkušnje z IPTV multicastom? Nameravam odjaviti Mega in HBO paket, ker se mi zdi dodatnih 20€/mesec enostavno preveč.

AmokRun ::

Na siol.net piše:
Spoštovani!
Zaradi predvidenih vzdrževalnih del bo moten dostop do storitev VDSL Telekoma Slovenije 02.06.2011 med 00:05 in 06:00 uro, na področju celotne Slovenije.
Prosimo za razumevanje.

Pyr0Beast ::

T4 20M za brezčasne pakete očitno ne velja. Juhu bruhu ,... .
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AmokRun ::

Spremembe hitrosti pa gredo takole. Za tiste, ki ste na ADSL priključku in imate zgolj internet se bo download hitrost spremenil:
1Mbps-> do 2Mbps
2Mbps-> do 4Mbps
4Mbps-> do 10Mbps
10Mbps->do 15Mbps

Tisti z ADSL priključkom in IPTV pa boste ob ugasnjeni televiziji imeli hitrosti:
1Mbps-> do 4Mbps
2Mbps-> do 10Mbps
4Mbps-> do 15Mbps
10Mbps->do 15Mbps

http://www.blog.uporabnastran.si/2011/0...

Nemixxx ::

Tam piše,da se nebo povišalo Trio 10 M in Trio 4 M mi mamo pa Trio 2 M torej se bo povišal ali to ubistvu vela isto za 2mb?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemixxx ()

MrStein ::

harvey je izjavil:

Junij je tukaj, je bil že kdo deležen priboljška v obliku povišane hitrosti prenosa. Enako t-2 z današnjim dnem povuišuje hitrosti.

Od danes višje internetne hitrosti za naročnike T4 VDSL...


Merjene e-penisov se očitno začenja.


Aha torej dobe "ampak joj, a veste kako je bandwidth drag in redek" je uradno konec?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

black ice ::

Ne, sedaj pride na vrsto omejitev prenosa. >:D

SN1P3R ::

smo že 6 pa še nič... vsaj pri meni ne

A so vam že zvišali hitrost?

smash ::

nič se še ne pozna, še vedno imam 20/20 optiko

kdaj mislijo pohitrit?

techfreak :) ::

Na optiki ne bo povečanja hitrosti.

SN1P3R ::

upam da bojo zvišal

Isotropic ::

kdaj naj bi pa to pospesili?

simnov ::

Jaz ne bom imel nič od tega rezen nižjo ceno.Že zdaj 4mbit komaj deluje kaj šele 10mbit.Sem 100% , da pri nas centralo tudi povohal nebodo.

SN1P3R ::

3 junija naj bi začel pa cev junij

ZaLoMaT ::

Evo, pri meni je (((malce))) opazno povečanje:

speedtest_1.6.2011


speedtest_8.6_2011

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

nekikr ::

Prasci ane? Kako si upajo? :)
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

London bo dobil brezplačni Wi-Fi

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
175103 (3971) techfreak :)
»

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22253358 (41917) Senitel

se hitrejsi ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
766336 (4351) Gandalfar
»

Telekom obljublja do 6 megabitov

Oddelek: Novice / Ostale najave
302762 (2762) BigFoot

Več podobnih tem