» »

SIOL brezplacno dviguje hitrost interneta

SIOL brezplacno dviguje hitrost interneta

Primoz78 ::

Novica...zanimivo to, kaj ko ne bomo vsi tega delezni zaradi omejitev omrezja...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/
  • spremenil: Primoz78 ()

Pariah ::

Upam, da bom tudi jaz deležen dviga hitrosti:). Se moram mal pozanimat.
Če bo res brezplačno, bo kar cool. Zanimiva PR kampanja ob 20 letnici SLO interneta.
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

Pyr0Beast ::

Koliko pa je še takih uporabnikov ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PaX_MaN ::

Prav tako dvig hitrosti ne bo možen pri naročnikih, ki so naročniško razmerje sklenili pred 1. 4. 2007 in po tem datumu niso opravili spremembe ali prehoda na drug paket in ob tem podpisali nove pogodbe, pri čemer si višjo hitrost prenosa podatkov lahko zagotovijo s prehodom na katerega od paketov v aktualni ponudbi.

J**** j** m****, s***** p*******!;(

Koliko pa je še takih uporabnikov ? :)

Sej piše, da bodo dvignl okoli 90%. Ampak ... za naročnike pred 1.4.2007 to ne bo možno, se pravi, se je 90% uporabnikov SiOLa naročilo šele po tem datumu(sprememb je po moje precej malo)?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

_Denny_ ::

Glede na prebrano bodo dviga hitrosti deležni samo tisti z 1mbit in mogoče tudi tisti z 2mbit. Tako hitrost pa imata samo 2 tipa ljudi - tisti, ki zaradi omejitev centrale ne morejo imeti več (in tako ne bodo dobili dviga) in povprečni uporabniki, ki pri enkrat dnevnem preverjanju maila, 24ur.com in pogledu videa na youtube ne bodo zaznali višje hitrosti.

V primeru, da bi nekdo s 4mbit dobil brezplačnih 10mbit, jaz pa bom za istih 10mbit še naprej plačeval 45€, se bom vsekakor pritožil (in upal, da ne bom edini).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Furbo ::

Pyr0Beast je izjavil:

Koliko pa je še takih uporabnikov ? :)


Jaz sem že eden.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Senitel ::

Torej po novem bo 4Mbps internet + ip telefonija 38€? Thanks, but no thanks.

Pesimist ::

Heh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

k4vz0024 ::

Hvala, za novico. Sem preveri in drži:) Za čuda, samo za koliko časa?

cekr ::

Se pravi, da bo najbolje, da se sedaj prestavim nazaj iz 4MB(ne gre več) na 2MB, da bom potem prišel ceneje skozi. Po Telekomovi logiki je čisto možno, da bodo povečali na 4MB, stari naročniki bomo pa plačevali več.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

RejZoR ::

Telekom je itaq en težek nateg. Hvaležen sem za dan ko sem pobegnil k T-2. Odlična storitev, ugodne cene. Tole kar ponuja Telekom je velika novica katere precej ljudi ne bo deležniih sploh. Sam recimo, če bi bil še vedno njihov naročnik, ker sem si net ubodel pred 2007... Bedarija da večje ni. V zahvalo ker si njihov dolgoletni uporabnik ti ne ponudijo nič. Juhej.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

rdecaluc ::

Saj imaš popust če si večletni naročnik. Ne klatit neumnosti.

Zadeva je pač draga za to kar ponuja. Če pa komu ni všeč.. so pa tudi drugi načini internetne povezave.
Est modus in rebus. ,typos

PaX_MaN ::

Saj imaš popust če si večletni naročnik. Ne klatit neumnosti.

Ki ga moraš vsake tri(štiri?) mesece ročno vklopit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

cekr ::

V povečavo hitrosti ne padejo tisti, ki so uporabniki izpred 2007, ki še niso šli na nove sheme. Kdor pa ima še stare Siemensove in bogsigavedi katere vmesnike, pa ne more na novo.

Večino nas je pa itak že na meji zmogljivosti, tako da dvomim, da bo Telekom kaj prikrajšan.

PaX_MaN je izjavil:

Saj imaš popust če si večletni naročnik. Ne klatit neumnosti.

Ki ga moraš vsake tri(štiri?) mesece zahtevat ročno...


Ni potrebno, če si uporabnik še od prej in seveda nisi aktiviral kakšnega od odličnih (hm?) nakupov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

PaX_MaN ::

BladE_ ::

Izjeme, ki jim teh sprememb ne bodo mogli zagotoviti, so uporabniki s paketi...., ....paketi 5/2M na VDSL brez televizije

Kaj pa VDSL 5/5 trio? Je kdo zasledil kaj o tem?
Akcija - Reakcija

RejZoR ::

PaX_MaN je izjavil:

Ni potrebno, če si uporabnik še od prej in seveda nisi aktiviral kakšnega od odličnih (hm?) nakupov.

Vključujejo popust na mesečno naročnino, ki si ga vključite ob začetku vsakega bonitetnega obdobja (čim prej po začetku, saj bo tako popust veljal za večje število dni znotraj bonitetnega obdobja).


That has to be the stupidest thing ever.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

cekr ::

PaX_MaN je izjavil:

Ni potrebno, če si uporabnik še od prej in seveda nisi aktiviral kakšnega od odličnih (hm?) nakupov.

Vključujejo popust na mesečno naročnino, ki si ga vključite ob začetku vsakega bonitetnega obdobja (čim prej po začetku, saj bo tako popust veljal za večje število dni znotraj bonitetnega obdobja).


Meni ni potrebno podaljševati, ker imam 10% popusta že od prej. Kdor se je pa dotikal gumba za ugodnosti, ima pa dolžnost obnavljati svoj popust.
To je samo ena od Telekomovih norosti. O tem, da več plačujem za 4Mb linijo, kot pa je do10Mb je pa že druga smešnica.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

BlueRunner ::

To je samo ena od Telekomovih norosti. O tem, da več plačujem za 4Mb linijo, kot pa je do10Mb je pa že druga smešnica.

Ja, saj če prebereš med vrsticami (oziroma spremeniš opis iz "dvignili bomo vse razen ..." v opis oblike "dvignili bomo samo te in te...") ugotoviš, da so spremenili samo te nelogične cene. 4Mb linija se bo sedaj "nadgradila" v 10Mb-flex linijo. In tako naprej, da se bodo cene vsaj malo osmislile. Ker če mora stranka sama hoditi naokoli in sklepati nove pogodbe, potem je velika verjetnost, da jo bo sklenila tudi s kom drugim, če se že mora s tem ukvarjati.

Marketspeak v svoji najbolj čisti obliki.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Recimo pri mojem paketu se pozna razlike 6€. Sicer zgleda drobiž, letno se pa nabere za kar velik disk.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Adrijan0 ::

Jaz imam še ISDN. Sedaj smo dobili novo centralo. Kaj bi se mi najbol splačalo vzet? Ta akcijski paket 10/1 trio? Če bodo dvigovali te hitrosti, bi mi potem zadeva tud ob tvju šla 10/1? Ker baje TV porabi 3mbite.

Adrijan0 ::

Pa še to morem omenit. Ker imam ISDN zahtevajo od mene obvezno montažo ;( Problem je ker bi si zadevo rad sam zmontiral, pa sem pisal na telekom, a je mogoče da si sam zadevo montiram. Nevem zakaj si zadeve sam ne morem zmontirat, pa mi more njihov serviser use zamazat po hiši. Aja, pa še plačat morem 37€.

Furbo ::

Samo škatlico ti zamenja, sten ne bo rušil ali kopal kakih novih jarkov. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

t3hn0 ::

Adrijan0: Montiral boš lahko sam. Monter samo pride pa ti (kot je Furbo napisal) vzame prenapetostno zaščito pa stari modem, drugo mi je pa pustil v vrečki. Le modem je priklopu da je vidu če se poveže.
^.^

cekr ::

Adrijan0 je izjavil:

Jaz imam še ISDN. Sedaj smo dobili novo centralo. Kaj bi se mi najbol splačalo vzet? Ta akcijski paket 10/1 trio? Če bodo dvigovali te hitrosti, bi mi potem zadeva tud ob tvju šla 10/1? Ker baje TV porabi 3mbite.


Vzemi tisto, kar ti linija podpira. Najbolj ugodno je 10M. Če ti seveda ne bodo zakomplicirali s sinhronizacijo zaradi parih kB premalo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Adrijan0 ::

Sem rešil problem. Sedaj sem naredil prehod na standardno linijo, potem pa bom naredil prehod na TRIO. Vzel pa bom 10/1 mbit, ker je zadeva itak smešno poceni. (46€ - 10% - 2€) :))

Pyr0Beast ::

40€ na mesec ni ravno smešno poceni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Adrijan0 ::

Pyro0Beast, hja.. Tebi se mogoče ne zdi, meni se pa glede na to, da morem sedaj plačevati 60€, za 1mbit interenta in telefon zdi smešno poceni. Kje bi dobil ceneje kot 39EUR 10mbit, TV in telefonijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Pyr0Beast ::

Ok, meni bi bilo smešno poceni 20€ za tak paket :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

roCkY ::

Paket "do 10M" je že nekaj časa v ponudbi. Je cenejši kot trio s 4M netom. Ampak kaj mi nuca, ko pa ne moreš met 4 TV oz. gledat pretežnega dela sicer pičle HD ponudbe v polnem prenosu. Upam na paket kjer se bo modem sinhroniziral na polno. 14-16M v mojem primeru. Znotraj tega pa uporabljam po želji. Brez eksta omijitve za TV pri sedanjih 12M. 4M imam zaenkrat za net vrh glave. Če bo več se na skupnem prometu ne bo poznalo nič. Le kaka zahtevnejša stran bo prej zrisana in PS3 bo hitreje posodobljen...

Adrijan0 ::

Pyr0Beast, no povej mi ponudnika, kjer je cena taka. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

rezator ::

To se jaz sprašujem že lep cajt zakaj nebi tega naredili že prej. Zakaj nebi preprosto nam na bakrenih žicah povišali hitrosti in evnostavno "pometli" z ostalo kunkurenco oz pripravili tudi njih da naredijo enako:)
Some people feel the rain. Others just get wet.

BlueRunner ::

Ker si bi s tem pljunili v skledo. Kot praktičen monopolist(*) na področju lastništva bakrenih paric na zadnji milji, ne smejo delati cenovnih škarij in takšna pteza bi sicer ugodno spostila cene čisto vseh dostopov, ki uporabljajo bakreno parico na zadnjem kilometru (xDSL), bi jim pa to istočasno pojedla tudi ves dobiček, ki ga imajo s tem oddajanjem paric v najem.

Torej ni je šanse, da se bi to zgodilo, dokler stvari stojijo tako, kot stojijo.

(*) Tukaj pa je govora praktično o monopolu in ne o prevladujočem tržnem deležu.

šernk ::

eno vprašanje:

zakaj vas moti da bodo (bomo ? ) nekateri dobili brezplačen dvig hitrosti.

bunijo se lahko le tisti, ki imajo že sedaj takšno linijo in bodo plačevali več, kot ostali.

sploh pa ko jokate tisti na linijah 10/10 in podobni. nekateri možnost take hitrosti najbrž ne bomo imeli še vsaj 20 let.

v trgovini če mi dajo 2% popust ga vzamem in me prav briga ali ga bo naslednja stranka dobila ali ne.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

alexz ::

RejZoR je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Ni potrebno, če si uporabnik še od prej in seveda nisi aktiviral kakšnega od odličnih (hm?) nakupov.

Vključujejo popust na mesečno naročnino, ki si ga vključite ob začetku vsakega bonitetnega obdobja (čim prej po začetku, saj bo tako popust veljal za večje število dni znotraj bonitetnega obdobja).


That has to be the stupidest thing ever.

popust je treba ročno vklopit zato ker pri vsakem bonitetnem obdobju lahko izbiraš med popustom in ostalimi ugodnostmi.

Furbo ::

Ni nujno, jaz imam stalen popust, od vklopa dalje mi ni bilo treba nič klikati. Seveda me pa vmes razne 'ugodne' ponudbe niso zavedle.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Starodavni ::

Torej, jaz ki sem naročen pred letom 2007 in imam 1 mbit paket ter plačujem 27€ ne bom deležen nobenih višjih hitrosti ali nižje naročnine?
Pa sem v siolu že 9 let, ker ni pametne konkurence. T-2 škripa, ostali pa nimajo pametne ponudbe. Da o jajcanju zaradi preklopa od naročnika do naročnika ne govorim.

Ni kaj, siol bo nagrajeval nove naročnike, starejše, zveste pa pozabil. Take kot sem jaz in ne mislim spreminjat paketov in podobnih stvari, ker bodo sigurno že čez nekaj mesecev dvignili naročnino ali kakšno podobno neumnost izmislili.

roCkY ::

Prej so se pogodbe glasile na Siol sedaj se na Telekom. S prehodi pa se vsaj pri meni vedno kaj zaplete. Pri zadnjem mi niso poslali gesla za aktivacijo. Ker se je ukinjal tudi ISDN smo bili na lepem brez stacionarnega telefona in dokler ni nekdo probal ven klicat še vedeli nismo. Nato pa lov za geslom. Sicer rešeno v pol ure prek hišnega foruma. Telefonsko pa joj; to ni možno ter gor in dol.

Morda najbolje počakat kaj bo točno "ven padlo" in kasneje na novo pogodbo. Pri TK ali kom drugem...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Elektrika - Kje je tokrat catch?

Oddelek: Loža
335382 (1455) tlozej
»

Telekom (Siol) in nov program zvestobe - nas goljufajo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5218611 (6558) šernk
»

Prekinitev pogodbe, telekom..

Oddelek: Omrežja in internet
236619 (5613) m0LN4r
»

SiOL internet 5 mesecev brezplačno

Oddelek: Omrežja in internet
262613 (1713) zenith1
»

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22253890 (42449) Senitel

Več podobnih tem