» »

Miška ne dela

Miška ne dela

laguna1 ::

Pozdravljeni

Imam en problem, saj mi na računalniku (prenosniku acer extensa 5220) ne deluje miš - ne usb in ne ploščica. Problem se mi je pojavil, ko sem čistil disk C in tudi neuporabljene programe na C/program files/... Verjetno sem tam tudi izbrisal kakšen fail. Imam pa naložene windowse xp. Drugače na računalniku deluje vse razen miške, tudi driveri za miško so naloženi pravilno. Pod nadzorna plošča/sistem/strojna oprema/upravitelj naprav se mi pod mice and other pointing devices pojavi napis strojna oprema miška synaptics PS/2 port touchpad in HID-compliant mouse, vendar sta oba s klicajem v rumenem krogu. Če kliknem na HID... mi za stanje naprave napiše Program windovs je uspešno naložil gonilnike za strojno opremo, vendar napreve ni mogel najti (koda41) in za synaptics.... pa napiše program windovs ne more zagnati te stroje opreme, ker so informacije o konfiguraciji (v registru) nepopolne ali poškodovane (koda19).

Doma imam še en računalnik (ne notbook) z istim naloženimi windowsi xp, pa me zanima, če je možno, da bi bil samo kakšen fail izbrisan (verjetno sem po pomoti res kaj pobrisal) in bi se dal samo presnet iz računalnika na notbook ali pa je potrebno ponovno naložiti ves windows.

Če je potrebno ponovna inštalacija bi še vprašal, ali obstaja kak program (free), ki bi se naložil na računalnik in bi se začasno lahko uporabljala usb miška - trenutno nimam doma windowsov in bi rabil naredit nekaj stvari, pa brez miške gre zelooooo zeloooo počasi.

Za pomoč se vam lepo zahvaljujem.

LP

DeeCoy ::

Naloži gor team viewer, pa delaj prek drugega računalnika, ali pa z oddaljenim namizjem.

laguna1 ::

Jaz bi rad da bi se delalo na notbooko, ali obstaja kaka rešitev.

LP

DeeCoy ::

reinstall windowsov, potem vseh driverjov za plato, chipset, grafo, itd. Šele potem kaj drugega.

Druge rešitve ne vidim.

laguna ::

Torej brez nove inštalacije ne gre?

Ali pa mogoče obstaja kot sem že pisal kak program, ki "prevzeme" miško kot program in potem ta deluje.

LP
lagunaaaa

matonson ::

Poglej, če imaš restore point za datum pred tvojim čiščenjem in naredi system restore.

errhec ::

Si poizkusil izbrisati driverje za miško in touch pad in jih na novo namestiti?
dd

laguna ::

@matonson, kje pa se da videt ta datum.

@errhec, ne driverje nisim poskušal nanovo namestit iz razloga, kot sem zapisal v začetnem postu, kjer mi piše, da so driverji uspešno naloženi. Bom pa poskusil ne glede na to še enkrat naložit ta dva driverja.

LP
lagunaaaa

DeeCoy ::

V safe mode dela miška?

matonson ::

laguna je izjavil:

@matonson, kje pa se da videt ta datum.

Ko delaš system restore maš tak koledar, kjer zbiraš na kater datum hočeš poenostavit.


http://technet.microsoft.com/en-us/libr...

laguna1 ::

Ja tudi v varnem zagonu miška ne dela, glede system restore pa kot vidim moraš imeti to nastavljeno.

Mogoče še kaka ideja?

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tiskalnik je priklopljev na mrežo, ampak mi ga računalnik ne zazna

Oddelek: Pomoč in nasveti
71801 (1657) andyduk
»

Exchange 2010

Oddelek: Programska oprema
81410 (1168) Mr.B
»

Težave z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
51067 (898) alkoo
»

Povezava v lokalno omrežje med visto in xp

Oddelek: Omrežja in internet
7883 (843) mamlaz
»

limitiran dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
51036 (940) jan01

Več podobnih tem