» »

Eurosong/Evrovizija 2011

Eurosong/Evrovizija 2011

«
1
2 3
...
5

whatever ::

Lani sem pravilno napovedal zmagovalko, letos napovedujem da bo Slovenija visoko, gotovo vsaj v finalu!

Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

harvey ::

letos napovedujem da bo Slovenija visoko, gotovo vsaj v finalu!

Naj se ti besede pozlatijo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

whatever ::

Prva ne bo, se mi zdi besedilo premalo optimistično, nekoliko feministično in preveč samopromocijsko. Ampak ni slaba ne pesem, ne besedilo, ne baba in ne vokal. Finale BO!

Pogledal sem do zdej srbsko, rusko, nemško, turško, pa ni nobena nič posebnega. Od teh je najboljša nemška; ta bi znala bit bolje uvrščena od naše. Imamo pa boljšo pesem od srbov, rusov in turkov.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

BALAST ::

Če si prepričan, potem lahko greš na stavnice pobrat zaslužek... Lani sem tudi jaz navijal za Leno, ampak je bil kar velik čudež, da je zmagala.

whatever ::

Ne prevzemam nikakršne odgovornosti za morebitno neprevidno hazardiranje in zanašanje na mojo napoved! Če se mi je usralo lani, še ni rečen, da se mi bo še letos.

Mimogrede, BALAST, a se da stavit samo na to, da bo Slovenija prišla v finale? Kakšna je kvota?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

whatever ::

http://www.bettingexpert.com/previews/m...

Just watch out for the eastern European so called minnows; Serbia, Latvia and Estonia have all won the contest in the last ten years.


Hehe...
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Yohan del Sud ::

Raje stavim obratno? Kje se da?

Keučevina skladba se mi zdi korektna, ampak nič več kot to. Meni osebno dolgočasna.
www.strancar.com

Mare3 ::

Zakaj ne poje v slovenščini? Men je to osebno krneki, sej nismo američani da bi pel ameriške komade... Pričakujem tako kot že par let da ne bo prišla v finale. Pač res mi je bedno da ne poje v svojem jeziku.

dark_coffee ::

Jaz pa raje vidim, da poje v angleščini, saj slovenščina precej čudno zveni tujcem.
Mi pač nismo nemci, angleži, rusi, španci (itd.), ki imajo zelo znane jezike in zaradi tega mnogim ljudem teli jeziki zvenijo melodični in "domači", četudi jih ne razumejo.

Meizu ::

Mare3 je izjavil:

Zakaj ne poje v slovenščini? Men je to osebno krneki, sej nismo američani da bi pel ameriške komade... Pričakujem tako kot že par let da ne bo prišla v finale. Pač res mi je bedno da ne poje v svojem jeziku.


Sej, zaradi takih kot si ti, Slovenija ne bo nikoli dosegla visoke uvrstitve na eurosongu.

Jebiga, sprijazni se, da slovensko govori le okrog 2mio ljudi.

Edit: Da ne omenjam še spevnosti angleškega jezika v primerjavi s slovenščino.

Slovenščina je dobra za pisat kakšne brezvezne sonete tam za v berila za srednje šole, v glasbi se žal slovenski jezik zelo slabo odreže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Mare3 ::

Raje vidim da s slovensko pesmijo ne doseže ničesar kot z angleško finale. Pač moje mišljenje glasoval pa itak nisem nikoli tako da jaz ne vplivam na nič, je pa to forum in povedal sem svoje mnenje ;) Upajmo pa da bo slovenija čim višje da bo bolj prepoznavna.

mojsterleo ::

čisto imo, če bi prišli v finale, bi bilo to kar veliko presenečenje. komad sicer ni slab, je pa še vedno precej generičen, kajti letos bo na euroviziji kar nekaj podobnih skladb. predvsem cikam na leno, pa tudi avstrija, francija imajo dobre komade. kar nam manjka, je promocija. lena je lani zmagala, ker je njen manager in promotor stephan raab cedejke in sample zastonj poslal radijskim postajam po celi evropi... še vedno menim, da je alenka gotar edina, ki je uspela kvalitetno spromovirati svojo skladbo v tujini, zato je tudi prišla v finale.

Gregor P ::

Keučeva ima problem ker ni "nič posebnega", ker ne vem po kakšni logiki naj bi zmagala, če (s svojim petjem in obnašanjem) zgolj dosledno oponaša Christino Aguilero?!? :8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Desty ::

Ni nič posebnega? Mogoče ta njena Vanilija oz. No one res nista nič posebnega, a s svojim glasom prekosi marsikatero slavno pevko/pevca.

Gregor P ::

Gre za to, da eno Christino Aguilero že imamo, ne potrebujemo še njene kopije.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Meizu ::

Dopovej to Guns2Roses, pa Abba cover bendu, pa bendu Aibourne (ki je btw samo naspidiran AC/DC), pa približno 80% današnjih bendov, ki vsi bazirajo na glasbi nekega starejšega favoriziranega benda.

Vsi od teh bendov so svetovno poznani. Sicer pa če ti že ta generičnost hodi v nos, potem raje poglej ameriški pop, ki je pa res eno samo veliko posnemanje.

Gregor P ::

Vse lepo in prav, ampak ne bi bilo nič narobe, če bi na Evrosong poslali kaj originalnega, ne pa čisto kopijo (punca ne samo poje kot Christina, ampak se tudi obnaša tako kot ona, popolnoma tako):8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

USS Liberty ::



Bolj butastega videospota kot je pa tale, pa nisem videl že kar nekaj časa. Kdor je tole režiral, bi moral dobiti doživljensko prepoved režije. Maestro "Ninje", ki skačejo po gozdu. Kaj ima to sploh veze s to pesmijo. To so dali najbrž noter, ker je Zalarjev sinček zraven.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Gregor P ::

Ko sem prvič videl ta spot, sem kar obnemel8-O, da jim lahko uspe narediti tako nesmiselnega zanič.;((

Ampak gre za to, da imajo bojda na RTV zgolj enega oz. neko firmo, ki jim dela vse spote (korupcija pa to) in ta bojda dela samo za bajne vsote; ker pa so imeli zgolj zelo omejen proračun, je to vse kar so lahko dobili za ta denar (vsakdo drug bi morda lahko za ta denar naredil veliko več, ampak tam se pač odvija takšna kuhinja, ostalim je bila izdelava spota preprosto onemogočena) ...

... in naenkrat postane vse skupaj razumljivo.8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

dark_coffee ::

Men so tud Bosanci mal bedni, ker že tretjič pošiljajo Dina Merlina.
Mislim... a si lahko izmislijo kakega novega izvajalca, ki jih bo zastopal. Tip ima zmeraj ene pogrebne balade, ki iz meni neznanega razloga, zmeraj prispejo med top 5.

Če koga zanima, tole bodo poslali letos.

Mare3 ::

Še link Srbske zmagovalke. Kje so imeli glavo tisti ki so to pesem izbrali za zmagovalko ne vem. Presem je idealna za reklamo za pralni prašek. Presodite sami...

Nor-mal ::

V nekem smislu spominja na skupino Jinx, samo so slednji veliko boljši.

Mare3 ::

Bolj glupe pesmi si niso mogli zmislit. Po mojem ima Norveška veliko šans za zmago, nekako imam tak občutek po tem ko sem poslušal pesem.

Nor-mal ::

IMO ma Švedska še slabšo kot Srbija.;(( Glede Norveške se strinjam, mi je všeč.

Mare3 ::

Men je pa bolša švedska :)

Nor-mal ::

Irska mi je tudi všeč, Hrvaška mi ni.

Finci so legende, spet žagajo:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nor-mal ()

Nor-mal ::

Tole je pa prav težko poslušat - Moldavija, se pravi, ni kul:))

Gregor P ::

Sem si ogledal zgoraj podane videe, torej:

Slovenska, kor rečena kopija kopije, če imajo glasovalci radi Christino, potem imamo neke možnosti, sicer ne
Srbska, čisto dostojna pesem z retro pridihom; vsekakor dostojno predstavlja svojo državo na evropskem prostoru
Norveška, pesem ima tak afriški pridih in je slišati pozitivna, ni pa noben presežek
Švedska, ti imajo zgleda en tak štanc za najstnike, pač zgolj še ena pesem na tekmovanju, razen seveda, če ne bo glasovala truma najstnic
Finci, so tudi čist dostojni
Moldavija, pri njih je ok, da so vnesli vsaj malo narodnega pridiha, čeprav je potem čist običajen štanc

... od teh pesmi vsaj po mojem nobena ne bi smela zmagati; glede na to pa da je to pevsko tekmovanje med temi pesmimi Kevčeva kot pevka zagotovo izstopa (če le ne bi tako očitno kopirala Aguilero, saj konec koncev ne gre zgolj za samo še en talent show).

Ostalih pa še nisem poslušal:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

harvey ::

Prva vaja M. Keuc
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

dark_coffee ::

^^ in tole naj bi prišlo v finale?? Nastop in skladba sta čist "navadna"... pač nič, ob čemer bi človek okamnel in dobil tisti WOW efekt. Takšnih je 90% skladb... stokrat videno in stokrat slišano. Res, kapo dol, če se tale punca prebije v finalni večer.

Desty ::

Joj joj, kakšni obleko in koreografijo so ji izbrali... Se kar za glavo primem.

SomethingEls ::

Sej, zaradi takih kot si ti, Slovenija ne bo nikoli dosegla visoke uvrstitve na eurosongu.


Hm... zakaj se reče da je "Slovenija" zmagala na eurosongu pa da je "Slovenija" osvojila nek pokal? Pač tista pevka/pevec je zmagal/zmagala (mater je politično korektno težko pisat).

Desty ::

Ni res. Zmaga država, torej "Slovenija". Zakaj? Ker ti, ki nas zastopajo na tekmovanjih, so uradni "predstavniki" države in nekaj delajo v imenu celotne države. Kaj nas bo šlo celih 2 milijona tja peti?

SomethingEls ::

Ni res. Zmaga država, torej "Slovenija". Zakaj? Ker ti, ki nas zastopajo na tekmovanjih, so uradni "predstavniki" države in nekaj delajo v imenu celotne države. Kaj nas bo šlo celih 2 milijona tja peti?


Okej, recimo da nas zastopajo... še vedno si ne moremo zaslug za njihovo zmago jemati kar vsi Slovenci/Slovenke...

Gregor P ::

Zakaj pa ne? Z našim torej tudi tvojim davkoplačevalskim denarjem, si tem Slovencem in Slovenkam omogočil šolanje, glasbene šole itd. nato redno plačuješ RTV prispevke, da se takšno tekmovanje sploh lahko organizira in da se je imela konkretna pevka sploh možnost predstaviti državljanom, ki so jo nato tudi izbrali, da nas lahko zastopa na Eurosongu ... skratka jim sploh omogočil, da so danes tam kjer so; nekaj je pa seveda odvisno tudi od njih samih (talent, pripravljenost do učenja, dela) ... tako, da če zmaga, zmaga tudi zaradi nas vseh; ne pa samo zato8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

tsh2 ::

problem z njeno pesmijo je, da ne gre v uho prvič, ko jo poslušaš. ko jo slišiš večkrat je pa še kar dobra. finale bo, ampak zadnja polovica. višje kot 5. pa sigurno ne. hiti so take pesmi, za katero se ti zdi, da ti je že znana, ko jo slišiš prvič.

x3ca ::

tsh2 je izjavil:

hiti so take pesmi, za katero se ti zdi, da ti je že znana, ko jo slišiš prvič.

Kar so pa vse na Eurosongu?? Vsaj meni se je tako zdelo ko sem jih na hitro preposlušala, pa niti slučajno drugače ne spremlam te muske. In ravno zato so mi odvratni te komadi, ker se tako pretirano trudijo bit dramatični ampak failajo na celi črti, ker ne more biti "epic" neka zlajnana melodija in že 100x prežvečeno zaporedje akordov.

Našmu komadu dam + točke samo zato, ker za razliko od večine ostalih, nima tistega kvazi-elektro beata in počenega sinta, ki se sliši kot default preset iz Reasna. Je pa pesem ravno tako totalno pretenciozna, kar slišim kako se trudi dvigovat kocine, a ima žal ta efekt le na želodec.

Nor-mal ::

x3ca je izjavil:

Je pa pesem ravno tako totalno pretenciozna, kar slišim kako se trudi dvigovat kocine, a ima žal ta efekt le na želodec.


Meni jih Maja dvigne!:D

jizzer ::

Nevem zakaj noben ni omenil slovaške ? Fajni komad z fajnimi puncami ;)

Ramon dekers ::

če bi moral kdo na euro song je to sidharta, ampak oni so premetni da bi šli na tak trapast šov.

To je še edina skupina za katero lahko rečem da je v Zloveniji dobra. Cela skupina je izobražena, več besedil je na visok, visokem nivoju, tako da svaka jim čast. (čeprav nevem ali so določene komade res kopirali ali ne, nekateri pravijo da ja, toda "origanalov" še nisem slišal;((...)

Tele muhe enodnevnice so pa tako ali tako samo za eurosong, čez leto ali dve izda mogoče kako ploščo ki je ne bo nihče poslašal, nato pa bo odšla v pozabo tale dama, kje je šele tista Lina...lol

Zgodovina sprememb…

Mare3 ::

+1 za siddharto

Dr_M ::

Siddharto? Pa dejmo raje Murkota. Bo vsaj zabavno, ce ze ne bo dobre muske.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thomas ::

Lajbak s klukastimi križi. Če so bili lahko v Ljubljani, zakaj ne bi mogli biti v Nemčiji?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ShowDown ::

Thomas je izjavil:

Lajbak s klukastimi križi. Če so bili lahko v Ljubljani, zakaj ne bi mogli biti v Nemčiji?


Nice one! :D

Venomus ::

Matr so dobre tiste dve blond pevke zadaj :D Sploh tista hrvatica, ki je bila predlani v Quartisimu.

Maja meni ni všeč, niti kot pevka niti kot oseba, zdi se mi zelo vzvišena, kar sem gledal intervjuje in tudi njen glas mi ni všeč, preveč nekako umeten. In v videu, ki ga je da k5harvey, nisem razumel več kot pol besedila, ki ga poje v angleščini.

Upam, da zmaha Finska letos, zelo dobra pesem, čeprav ima pevec podoben glas kot pri Lordih.

Ramon dekers ::

Dr_M je izjavil:

Siddharto? Pa dejmo raje Murkota. Bo vsaj zabavno, ce ze ne bo dobre muske.



sory ker nisi toliko inteligenten in ne razumeš njihovih besedil. Nekatera so res preveč kompleksna. Ko oni zaigrajo s simfoničnim orkestrom, ma to je res orgazmično...Mogoče ti bo pa res lažje če bi poslušal murkota...

Thomas ::

Tud jaz nisem dovolj inteligenten, da bi štekov njihove viže. Ampak a nimajo samo ene, pa jo vedno mau drugače zategujejo?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ramon dekers ::

verjetno thomas ja:


tale komad je eden boljših in bolj kompleksnih kjer moraš besedilo poslušati večkrat in je celo razprava na nekem forumu. Majo svoj stil pač ni to maja keuc pa lina kjer so pesmi za rajo.

Thomas ::

Ne se preveč name ozirat. Posluha nimam, globoko preziram samo Lajbah, drugi nej zarad mene živijo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ramon dekers ::

ne rabiš nekega extra posluha, je pa fino če ima besedilo nek smisel, neko zgodbo ne pa natalcevanje zato da bo 90% raje srečne. Je sicer več denarja na ta način, ampak problem je ker je tudi takšnih skupin 90% in tudi hitro pridejo v pozabo, začenši z atomik harmonik, nekaj let je bil višek sedaj pa so pogoreli, da o sestrah ne bi izgubljal besed. Medtem ko je sidharta še vedno na relativno dobrem nivoju, za tiste ki jo poslušamo in spremljamo, fantje so študirani (mislim da imajo vsi dokončane fakultete), disciplinirani, enostavno jim uspeva.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evrovizija 2015 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9615901 (10694) Pac-Man
»

Evrovizija 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
705934 (4038) oo7
»

EMA 2011

Oddelek: Loža
385756 (4664) mojsterleo
»

EMA 2010 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712468 (10609) Spc
»

EMA 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11410534 (6646) Matev

Več podobnih tem