» »

Nakup Notebooka v merkatorju?

Nakup Notebooka v merkatorju?

maja5 ::

Pozdravljeni,
kupujem nov prenosnik v cenovnem okviru 550 in 700 evr. Vezana sem na spletno trgovino mercator, tale mi je vsec, nisem pa cisto prepricana da je to najbojse kar lahko dobim. Namenjen bo vsakodnevni uporabi za službene in privatne zadeve. Nisem nek računalniški poznavalec in programi ki ih uporabljam so čisto vsakodnevne rabe, sem pa po službeni dolžnosti do 12 ur dnevno za računalnikom in mi je pomembno da je hiter in odziven.

Hvala za pomoč

Merkator notebook

zee ::

Pojdi v poljubno racunalnisko trgovino, kjer bos dobil bistveno vec za enaki denar.

Ta prenosnik je IMO cista natega, saj je podhranjen na vseh podrocjih (malo RAMa, zastarel procesor, majhen trdi disk, Win 7 Starter Home Premium ne obstaja).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kmetek ::

Slaba konfiguracija za denar. Za ta denar dobiš i3 ali 5 in boljšo grafično.

maja5 ::

Hvala za pomoč ampak sem vezana na Mercator in lahko samo tam kupim in če mi lahko poveste kaj iz Mercatorjeve ponudbe je najbolj optimalno.

Maja

logit ::

kmetek ::

A zato ker imajo na obroke brez obresti in Mečkator Piko? Dobi si Diners kartico, pa vzameš v pravi trgovini....

ali tale

K52JT-SX298V
Mercator ima narobe garancijo: ima 2 leti.

Moje priporočilo za 680€.

maja5 ::

Kaj pa kej z večjim zaslonom?

Zato sem vezana na Mercator ja :) Nisem ravno ljubitelj kartic in če bom dobila tam neki kar bo zadostovalo potrebam bom prezadovoljna.

OldSkul ::

Pojdi v hipermarket šiško. Sem tam videl enga Fujitsu-Siemensa - 30% ceneje. Končna cena 560EUR. Kr dobra konfiguracija. Spomnim se samo, da ima 4GB rama.
Upam, da dajo popust tudi, če vzameš na obroke.

Drugače pa Mercator ima precej slabo ponudbo prenosnikov, jih bo treba malo v rit brcnit, da mal razširijo ponudbo.

Tiste Toshibe pa imajo IMHO precej čuden in poceni izgled v živo. Sem ravnotako gledal v hieprmarketu Šiška.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Leks ::

@maja5
Model L675 iz prvega linka bo zadostil tvojim potrebam. Je pa tole s kartico in pikami kar zgrešeno ja :D
Večina, ki je tukaj poste pisala, niti ni pogledala, da želiš 17" zaslon.

logit ::

Leks je izjavil:

@maja5
Model L675 iz prvega linka bo zadostil tvojim potrebam. Je pa tole s kartico in pikami kar zgrešeno ja :D
Večina, ki je tukaj poste pisala, niti ni pogledala, da želiš 17" zaslon.

Dve leti star prenosnik bo zadovoljil vsem potrebam povprečnega uporabnika. Če pa želi največ dobiti za svoj denar potem ji toplo priporočam vsaj i3 procesor, 4GB DDR3 rama, 500GB trdi disk, in primerno HD grafično kartico.
Glede velikosti zaslona pa tako: če ga bo imela na mizi ves čas, potem 17inčni, če se bo prenašal naokrog (služba-dom), pa 15inčni. 17ke so težje in štoraste.
V Mercatorju boš več odštela kot bi v večini ostalih računalniških trgovin, ampak če imaš plačilni plan s katerim si seznanjena in ti ugaja, srečno.
Sam imam HP 4520s katerega sem ti priporočil. Je dober nakup vendar nima prednaloženega Windowsa, kar bi ti verjetno potrebovala. Ti je pa kmetek priporočil Asusa z identično specifikacijo in Windowsom 7.
Tu je še primerjeva cen za Asusov model.
lp

username ::

Če lahko še jaz pristavim svoj piskrček ter mnenje.

Sicer nisem nek strašen fan Mercatorja, ampak tudi gledam da bi kupil prenosnik tam (ker iz določenih razlogov pač imam zeleno Pika kartico in bi pač kupil v Mercatorju, če drugje ne bo ceneje).

Namreč že dalj časa razmišljam o nakupu prenosnika Dell Inspiron 15R, predvsem odkar sem prebral tale test Inspiron 15R na notebookcheck.net
Vidim pa da pri nas nimajo povsod Dell-ov (je kakšen razlog za to, bi moral kaj vedeti preden se spustim v nakup?)

V glavnem, imajo pa jih med drugim tudi v Mercatorju.
V njihovi spletni trgovini sta mi zanimivi predvsem tile dve varianti, obe z i5 procesorjem:

1. Dell 15R z i5-460M za 870 EUR

2. Dell 15R z i5-480M za 776 EUR

Zdaj me pa zanima:
- sta eden ali drugi dober nakup?
- kako to da je drugi skoraj 100 EUR cenejši, čeprav ima celo malenkostno boljši procesor, vse ostalo je pa pri obeh isto (4GB RAM, 500 GB disk, ATI Radeon 5650 1 GB, Win7 Home Slo)
- se da (predvsem drugega z i5-480M) kje dobiti še ceneje?
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: username ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitre blagajne Špar vs Mercator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14223940 (14519) janezvalva
»

Nakup prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
91761 (1468) Likalnik
»

HP vs Dell

Oddelek: Kaj kupiti
122077 (1770) __X__
»

Nujno - prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
191611 (1424) Destructor

Več podobnih tem