» »

HP vs Dell

HP vs Dell

Mohic ::

Evo zanima me, kaj bi mi vi priporočali za nakup prenosnika. Odločam se med dvema. Zanima me predvsem razlog za vašo odločitev.

Prva izbira je:

HP G62
http://www.mimovrste.com/artikel/275028...

druga izbira:

Dell Inspiron 15R
http://www.mimovrste.com/artikel/275028...

Do zdaj vem, da ima za malenkost boljši procesor Dell a ima zato 1GB manj rama. Tudi diska se razlikujeta ampak to ni tako pomembno. Pa zanima me še ali se res AMD procesorji občutno bolj segrejejo kot Intelovi?
  • spremenil: Mohic ()

St235 ::

Jaz sem pred mesecem dni kupil HPjev računalnik g72 z intelovim čipom in radeonom 5470 za 765 EUR. Za intel sem se odločil zato, ker po vseh internetnih testih, ki sem jih našel se i3 in i5 boljše odrežejo od AMD Phenom. Edino malenkost cenejši so, kar pa ne odtehta boljše učinkovitosti pri enaki frekvenci in manjše porabe. Tudi intelov Turbo Boost (izklapljanje neaktivnih jeder na račun višje frekvence enega jedra) je dosti bolj učinkovit od AMDjevega pristopa.

Za sam HP sem se pa odločil zaradi garancijskih pogojev, ugodne cene in dobrih ocen spcifičnega laptopa. Z laptopom sem zadovoljen, edino gumbi zraven sledilne ploščice so malce neposrečeni, ker jih moraš pritiskt čisto na koncih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mohic ::

Potem če sklepam po procesorju se za te denar (več kot 700EUR žal ne bom dal) bolje splača Dell mogoče?

urosz ::

@Lakotnik29 tale računalnik maš? http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

tudi sam razmišljam o nakumu tega, zato bi prosil, če lahko napišeš kako si zadovoljen z njim? kakšne pomankljivosti, kako je kaj ohišje, tipkovnica, koliko drži baterija, .....

St235 ::

Ja točno takega imam. Edino kupil sem ga pri podjetju Emisija in je bil 765 eurov + 66 za 3 letno garancijo (podobno kot se zgodi). Po eno mesečni uporabi sem z njim zelo zadovoljen. Malo me moti edino levi in desni klik, ki sta na eni dolgi tipki, ki je na sredini fiksna. Tako klikaš na levi in desni rob. Sledilna ploščica se meni osebno drugače dopade, je pa drugačna od tega kar sem vajen drugje. Je namreč identična ostalemu ohišju. Ponavadi so sledilne ploščice malenkost vgreznjene ali pa iz drugega materiala, tukaj se pa na oko in dotik ne loči od ostalega ohišja.

Baterija pri pisarniškem delu (word, wifi, mozzila) zdrži kake 3,5 - 4 ure. pri predvajanju videa pa kake dve ure in pol. En film brez težav pogledaš. Drugače pa brez težav odkodira full HD video, settlerji 7 normalno delajo, kaj več v to smer pa nisem sprobaval, ker gre primarno za delovni računalnik.

Edini problem, ki sem ga imel z njim je, da win 7 niso našli gonilnikov za wifi kartico in sem se mal zajebaval ker na HPjevi strani je ene 6 različnih, pa še setup fajli niso delal kot bi moral. Dopade se mi tudi, da ima vse priključke ob straneh, tako, da ga lahko v miru do stene porineš, ima pa zato samo tri usb vhode.

Ne vem al je na Bigbangu napaka, ampak moj ima mrežno 10/100/1000

Drugače je laptop kvalitetno narejen, design se mi dopade, ker ni nobenih nevmesnih kromiranih dodatkov, bleščečih lučk, 1001 nalepke in podobno.

Če te kaj specifično zanima pa vprašaj.

urosz ::

pa si zriktal wifi pol in dela brez problema ne?

drugače pa hvala za tale podroben opis :)

e: zanima me še samo, če ima kakšne težave s pregrevanjem? in pa kako je z glasnostjo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()

Mohic ::

Kaj ma kdo izkušnje z tem Dell 15R?

Mohic ::

Mohic je izjavil:

Evo zanima me, kaj bi mi vi priporočali za nakup prenosnika. Odločam se med dvema. Zanima me predvsem razlog za vašo odločitev.

Prva izbira je:

HP G62
http://www.mimovrste.com/artikel/275028...

druga izbira:

Dell Inspiron 15R
http://www.mimovrste.com/artikel/275028...

Do zdaj vem, da ima za malenkost boljši procesor Dell a ima zato 1GB manj rama. Tudi diska se razlikujeta ampak to ni tako pomembno. Pa zanima me še ali se res AMD procesorji občutno bolj segrejejo kot Intelovi?


Ve kdo še kaj več povedat o teh dveh?

St235 ::

urosz je izjavil:

pa si zriktal wifi pol in dela brez problema ne?

drugače pa hvala za tale podroben opis :)

e: zanima me še samo, če ima kakšne težave s pregrevanjem? in pa kako je z glasnostjo?


Ja, WIFI sem mel poštiman v pol ure. Sem snel ene 6 driverjev z HPjeve strani in jih extractal v isti folder ozrioma je to zame naredil install preden se je sesu. Potem sem pa dal windowsem naj sami popiščejo driverje v tistem folderju in je delalo BP. Lap top se malenskost segereje, če ga imaš v naročju. Na tikovnici oziroma na naslonu za roko ne čutiš nič. Glasnost tudi ni problem, praktično se ga ne sliši sploh če primerjaš s kakšnim klasičnim PCjem, edino pri igrah pospeši ventilator ampak daleč od motečega. Pri gledanju filmov praktično ne veš, da je prižgan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mohic ::

Kaj lahko še kdo kaj pove o moji izbiri prosim?

solatko ::

V vsakem primeru vzemi prenosnik z intel procesorjem, AMD so v zelo kratkem času začnejo precej greti in imajo uporabniki nemalo problemov. Po drugi strani, bi sam razmišljal o Toshibi, saj so za ta denar, dosti bolj kakovostni od HP ali Dell. HP imajo probleme z matičnimi ploščami, Dell pa nasplošno v nižjem cenovnem razredu nikoli niso bili prav kvalitetni.

matkeg ::

St235 je izjavil:

Ja točno takega imam. Edino kupil sem ga pri podjetju Emisija in je bil 765 eurov + 66 za 3 letno garancijo (podobno kot se zgodi). Po eno mesečni uporabi sem z njim zelo zadovoljen. Malo me moti edino levi in desni klik, ki sta na eni dolgi tipki, ki je na sredini fiksna. Tako klikaš na levi in desni rob. Sledilna ploščica se meni osebno drugače dopade, je pa drugačna od tega kar sem vajen drugje. Je namreč identična ostalemu ohišju. Ponavadi so sledilne ploščice malenkost vgreznjene ali pa iz drugega materiala, tukaj se pa na oko in dotik ne loči od ostalega ohišja.

Baterija pri pisarniškem delu (word, wifi, mozzila) zdrži kake 3,5 - 4 ure. pri predvajanju videa pa kake dve ure in pol. En film brez težav pogledaš. Drugače pa brez težav odkodira full HD video, settlerji 7 normalno delajo, kaj več v to smer pa nisem sprobaval, ker gre primarno za delovni računalnik.

Edini problem, ki sem ga imel z njim je, da win 7 niso našli gonilnikov za wifi kartico in sem se mal zajebaval ker na HPjevi strani je ene 6 različnih, pa še setup fajli niso delal kot bi moral. Dopade se mi tudi, da ima vse priključke ob straneh, tako, da ga lahko v miru do stene porineš, ima pa zato samo tri usb vhode.

Ne vem al je na Bigbangu napaka, ampak moj ima mrežno 10/100/1000

Drugače je laptop kvalitetno narejen, design se mi dopade, ker ni nobenih nevmesnih kromiranih dodatkov, bleščečih lučk, 1001 nalepke in podobno.

Če te kaj specifično zanima pa vprašaj.


Tudi sam se zanimam za tale prenosnik, samo da ga bi kupil prek enaa, sej če hočeš dokupt garancijo je itak vseeno v kateri trgovini jo dokupiš, ker pri enaa ni garancije za ta model!
Matjaž

__X__ ::

Zagotovo tudi enaa ponuja podaljšanje garancije, mogoče samo nimajo vnešene v trgovino. Pokliči jih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Notebooka v merkatorju?

Oddelek: Kaj kupiti
101506 (1330) username
»

Prenosnik do 500 €

Oddelek: Kaj kupiti
142740 (2484) boro10
»

Nakup prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
91723 (1430) Likalnik
»

kateri prenosnik, vstopni model

Oddelek: Kaj kupiti
71504 (1157) VASkO
»

Nakup prenosnika 159W ?

Oddelek: Kaj kupiti
81620 (1492) slassi

Več podobnih tem