» »

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

««
32 / 36
»»

Oktan ::

Ok hvala za izčrpen odgovor, zanima me samo še ali to izniči garancijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oktan ()

dr_Kosa ::

Nekateri pravijo da jo izniči, spet drugi da je ne izniči, ker ne gre za poseg v strojno opremo. Za vsak slučaj si potegni na računalnik še zadnjo verzijo firmwara od tvojega mobilnega operaterja, če se slučajno kdaj kaj zalomi. Takrat naložiš verzijo od operaterja in potem lahko mirno neseš na servis.

Kaj ::

Za GT-I9100P je zadnja verzija še zmeraj 4.0.4 :O -.-
Vsaj na teh tvojih linkih ni novejšega, dr_Kosa

kitara8 ::

ej kako vam kaj baterija nese? meni zdrži 2dni max (da bo bolj objektivno ~3ure prižgan zaslon)

Kaj ::

Ja, tudi meni nekaj takega. In po moje čisto dovolj. Ga pač čez noč vtakneš v napajanje, kje je tu problem :)

kitara8 ::

ja saj ni problema samo vprašam :P
Je pa slabše zdaj ko mam 4.1, prej mi je zdžal več.
Za kakšna potovanja zna bit mal premal. mogoč bom še tisto extendet baterijo nabavu.

Sba ::

Jaz še vedno nisem rekalibriral baterije. Mi pa večino baterije na 4.1.2 pobere Wi-Fi. Čez noč sem ga ugasnil in pustil prižgana 3G ter sinhronizacijo in mi je ob normalni uporabi zdržal 1d 6h. Prej je brez problema zdržal toliko tudi z vklopljenim Wi-Fijem.

Problem nastane, če ga polnim čez dan in izklopim pred večerom, ker je do jutra že skoraj prazen.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

kitara8 ::

pa še en problem imam, odkar sem naštimal 4.1 mi porabi preveč RAMa in potlej aplikacije štekajo. Ne mislim rootat zadeve ampak me vseen zanima ali se da kaj narest. Recimo ko bi naredu da bi tista nastavitev da moejiš procese v ozadju na 4 recimo ostala še po rebootu?

kitara8 ::

povprečno imam porabo okrog 600MB/826MB. In to je več kot 200MB več kot prej. in se tudi občuti ko štartam recimo kakšen real racing... nemogoče igrat ker dejansk šteka kokr kompi pred 10leti :O

dr_Kosa ::

Kaj je izjavil:

Za GT-I9100P je zadnja verzija še zmeraj 4.0.4 :O -.-
Vsaj na teh tvojih linkih ni novejšega, dr_Kosa

Zadnja različica za 9100P je 4.0.4, za "navadno" 9100 pa 4.1.2 XWLSJ. Tudi če na 9100p naložiš različico za 9100 bo še vseeno vse delalo, razen NFC, ki pa ga tudi lahko usposobiš z neko aplikacijo.

goca ::

Tle lahko spremljate v katerih državah so začeli pošiljat 4.1 .

http://www.sammobile.com/2013/01/23/sam...

RejZoR ::

Končno Active Applications widget, ki ne izgleda kot totalno sranje (trenutni na 4.0.4)...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Swiper ::

Rabil bi enega ko ima RIFF JTAG box da mi popravi/reprogramira eMMC chip na tem telefonu. Gre se za hard brick. Pozna kdo koga? Kakšni kontakt? Cena?

dr_Kosa ::

Swiper je izjavil:

Rabil bi enega ko ima RIFF JTAG box da mi popravi/reprogramira eMMC chip na tem telefonu. Gre se za hard brick. Pozna kdo koga? Kakšni kontakt? Cena?

http://slo-android.si/forum/viewtopic.p...

Swiper ::

Hvala!

RejZoR ::

Woohoo, danes dobil Android 4.1.2 update in mi je zelo všeč. Zadeva je skor ista kot prej samo dejasnko izboljšana. Me like it.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Ok, edini problem, ki ga imam zdej je da za lockscreen wallpaper ne morem dat normalno velike slike, ker mi jo hoče idiotsko povsem crop-at, tko da mi nakoncu ostane nekje 1/4 originalne slike kar je skrajno neumno. Prej sem imel za lockscreen neko bejbiko od glave doo nog, zdej pa mi telefon spravi na ekran malo več kot portret. In nikakor ne najdem nobene opcije kako izklopit bedast croping slike. Na 4.0.4 ni bil nikol problem, je cropal, da je slika bila v pravem razmerju ampak je ostala praktično cela slika. Tlena 4.1.2 pa nikakor. Hm...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Oktan ::

Vidim da so simobilovci že dobili jelly bean, kako je po navadi s tem, pride v parih dneh nadgradnja tudi za mobitelove uporabnike?

moxon ::

RejZoR je izjavil:

Woohoo, danes dobil Android 4.1.2 update in mi je zelo všeč. Zadeva je skor ista kot prej samo dejasnko izboljšana. Me like it.


Simobilov telefon?

RejZoR ::

Ne vem točno, kupil sem rabljenega, ampak vsaj po CSC podatkih nosi marker "SIM", kar pomeni Simobil. Ni pa imel naloženega nobenega Vodafone/Simobil softwara ampak je izgledal povsem stock.

Trenutno imam gor firmware:
i9100BULS1-XWLSD
Android 4.1.2
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fikus_ ::

Pozdravljeni,
Imam Samsung Galaxy S2, model GT-I9100 z androidom 2.3.3

Problem je, da ne morem pošiljati MMS. Ko ga pošljem, napiše da ga pošilja, ampak pošlje ga pa ne!
Ko sem govoril s prijatelji, so mi dejali da bi moral naložiti novo verzijo androida, pa bi delalo.
Alo bi to pomagalo?

LP

Pa še to, enako se obnaša pri prejšnjem in sedanjem operaterju.

JerryP ::

fikus_ je izjavil:

Pozdravljeni,
Imam Samsung Galaxy S2, model GT-I9100 z androidom 2.3.3

Problem je, da ne morem pošiljati MMS. Ko ga pošljem, napiše da ga pošilja, ampak pošlje ga pa ne!
Ko sem govoril s prijatelji, so mi dejali da bi moral naložiti novo verzijo androida, pa bi delalo.
Alo bi to pomagalo?

LP

Pa še to, enako se obnaša pri prejšnjem in sedanjem operaterju.


Najprej kar moraš pogledati je da imaš v telefonu ustrezne nastavitve za internet in mms. Med pošiljanjem in prejemanjem mmsov pa moraš imeti vzpostavljeno podatkovno povezavo z internetom.

awy ::


Med pošiljanjem in prejemanjem mmsov pa moraš imeti vzpostavljeno podatkovno povezavo z internetom.


a.k.a. ročno jo moraš omogočit; dolg pritisk na tipko na desni strani telefona, pa izbereš podatkovna povezava.

moxon ::

Mobitelovi še kar nimajo updejta... ojej :-)

fikus_ ::

JerryP in awy

Hvala za pomoč, deluje.

LP

RejZoR ::

moxon je izjavil:

Mobitelovi še kar nimajo updejta... ojej :-)


A je možno da Simobil dobi prej ker je del Vodafone-a, ki je velik operater in posledično Samsung mal hitreje pomiga kot če gre za malega lokalnega operaterja kot je Mobitel?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

medenko ::

moxon ::

Imel sem priložnost testirat SGS II po nadgradnji na JB in sem kr impresioniran nad tekočim delovanjem. Se že veselim nadgradnje za mobitelove telefone.

kitara8 ::

medenko je izjavil:

Samsung I9105 Galaxy S2 Plus 8GB blue-gray


baje da se na benchmarkih slabše obnese kot klasični s2, sem gledal en review na youtubu :)
tolk da ni panike :)

RejZoR ::

Chipset in grafični del zna bit boljši na navadnem Galaxy S2 ?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kitara8 ::

povsod je popušil edin pr O.I..prot navadnmu S2
pač internet pa to kao bolš laufa, sam še na S2 navadni nima original JB firmwara. ampak zj k je original že zunej, sm tut te razlike vidu da so odpravl... recmo barve, o katerh skos govori.


benchmark maš nakonc :)

RejZoR ::

Jezst sem imel skoz nastavljen profil ekrana na Movie in so bile barve čist lepo naravne.

Drugače pa me mal moti, da JB firmware občutno bolj žre baterijo. Čeprav imam vklopljen Power Saving za CPU telefon komaj zdrži 3 dni. Prej je z ICS-om brez vsake težave držal tud po 5 dni nekako istega drezanja kot zdej. Ne zdi pa se mi neki blazno hitrejši kot prej, tko da je to prej tečno kot uporabno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dbevfat ::

Od Mobitela sem izvedel, da proizvajalec in uvoznik določata, kdaj operater dobi nadgradnjo. Zato Simobil že ima, Mobitel pa še ne.
nvr2fat

awy ::

So ti kaj povedal če mislijo še letos dat JB ven?

mcgeek ::

Uvoznik mi je včeraj sporočil, da je pri njih praksa taka, da Mobitel dobi nadgradnjo dober mesec za Simobilom. In tako naj bi bilo tudi tokrat.
Uradni servis pa, da bo še ta mesec.
Mobitel kot vedno nima pojma kdaj bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

awy ::

Zanimivo, čemu pa to? Potem se bom lahko zarad NFC-ja še načakala JB :D

RejZoR ::

Hej, ko bo zunaj Galaxy S8 boš pa le dobil JB na S2 :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

DarkSite ::

Ima še kdo težave z baterijo po nadgradnji na Jelly Bean pri Simobilu?

Namreč baterijo mi kuri več kot 10%/h.

RejZoR ::

Isto ja. Sicer ne ravno 10% na uro ampak je absurdno, da se mi ob skoraj nič uporabe sprazni po 1 dnevu na 50%. Dafuck no. Z Androidom 4.0.4 mi je ob isti (nič uporabe) z lahkoto držal po 7 dni. Zdej pa isto z nič uporabe dober dan in pol, mogoče 2. Sem se veselil Jelly Bean ampak tole je pa eno navadno sranje.
Ker hitrejši pa ni nič bolj kot 4.0.4, ker je že tisti deloval svilnato gladko.

In to z vklopljenim Power Saving (za CPU in ekran)! Zadeva bi se morala imenovat Power Draining, ne pa Power Saving...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Sba ::

O tem sem jaz govoril na prejšnji strani. Pomaga izklopljen Wi-Fi. Sicer pa ob normalni uporabi zdrži od jutra do večera. To pomeni, da ti zvečer ne dela več flash na fotoaparatu, tako da je treba nafilat telefon preden se gre ven.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

DarkSite ::

Meni ne zdrži niti 1 dan! Jutro sem začel z 100%. Telefon je bil idle. Ura je 12:30 in je že na 29%.

Razmišljam, da bi šel na ICS ..

mcgeek ::

Tudi baterije niso večne. Ker je telefon star že skoraj 2 leti, predlagam nakup nove. Prodajajo tudi 2000mA baterijo za tiste, ki potrebujete malo več.

bond007 ::

Meni v idle požre manj kot 10% na dan, s tem imam tudi ponoči prižganega (brez airplane mode) in wifi vedno on. Stock JB + dorimanx 9.13 kernel. Pa baterija 2 leti stara in še večinoma sem na področju s povprečnim do slabim signalom... Tko da .. kaki ICS neki :)

RejZoR ::

Moj ni star niti eno leto. In baterija je držala odlično do momenta ko se je OS nadgradil na 4.1.2. Tko da baterija definitivno ni izrabljena. WiFi vklapljam samo kadar ga rabim, tko da to tud ni.
Sem kar razočaran in bi najraje šel nazaj na 4.0.4. Zdej jebenga telefona še na dopust ne moreš vzet. Prej sem imel telefon in Philipsov backup "zalogovnik", da sem ga dopolnil brez vtičnic. To zdej pa bo crknil še preden bom prišel na cilj. FAIL SAMSUNG, FAIL. Če nas mislijo tko prisilit v nakup novega aparata potem pa hvala lepa, grem raje nazaj na Nokia 3310...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TESKAn ::

Pač narediš downgrade na verzijo, ki ti je lepo delala. Kaj ima 4.1.2, da ne moreš brez nje?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

wini ::

Nevem zakaj ne morete pač namestit npr tale FW
GT-I9100 Nordic Countries 2013 April 4.1.2 I9100XWLSN I9100OXXLS8
dobiš na strani http://www.sammobile.com/firmwares/
Namestiš preko odin aplikacije
ostane garancija
Je večjezičen rom tako da dela tudi slovenščina in vse.
Drugače pa če si kdo namesti custom rom, je še vedno opcija da garancija ostane ker bootloader ostane nespremenjen
http://forum.xda-developers.com/showthr...
tle so navodila kako rootat brez flashanja unsecure kernela
ko je na telefonu custom recovery pa lahko flashas custom rom (recovera mode).
osebno priporočam wanamlite
http://forum.xda-developers.com/showthr...
ima odstranjen samsungov bloatware ki kuri baterijo v mirovanju itd ...
razne optimizacije, kot npr odstranjem limit za 10oseb ko pošiljaš sms, možnost snemanja pogovora, ni limita pri združevanju kontaktov, dodan gumb za izhod iz browserja itd itd ...
Tega sem naložil punci in dejansko ji zdrži baterija do 2 dni in cca 5ur zaslona, oz 1dan in do 7ur zaslona...večinoma srfa prek telefona ker nima računalnika v službi. Poraba v mirovanju je pa minimalna...

Če pa bi moral telefon na servis ... pa samo preko odina naložiš nazaj original FW in na servisu ga ne smejo zavrnit (med drugim tudi se ne vidi da je bil kdaj rootan - sploh če pobrišeš clockworkdmod mapo in še kako specifične mape ki jih root aplikacije naredijo)

mile ::

dvomim da je kriv OS...ponavadi folk namesti ves mogoc junk, ki trenutno deluje OK, upgrejdajo OS, potem pa procesi v ozadju delajo pi*darije

Sba ::

@wini, jaz imam I9100OXXLS8 pa mi vseeno žre baterijo. Res, da je stara že leto in pol, ampak pred nadgradnjo je še povsem zadovoljivo delala. Tudi sedaj, če izklopim večino stvari -> glej prejšnjo stran.

Sčasoma se navadiš.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

wini ::

Se strinjam s tabo mile.
Za diagnosticirat kaj dela težave pa se lahko uporabi BBS (betterbatterystats) aplikacija. Tam se lepo vidi kaj povzroča wakelock-e.
Hint za boljšo baterijo:
izklopi sinhronizacije (predvsem exchange in FB) - oz nastavi da se sinhronizacija izvaja na 1h npr
izklopi gps, bluetooth ... izklopi pomoč gpsu- z wifi in data

bdoxx ::

pa si nazaj v dobi butastih telefonov z barvnim ekranom :), kupiš dodatno baterijo + solar charger
««
32 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747325440 (71950) 21kiss
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275594 (4363) bdoxx
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028481 (22644) leiito
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711109 (8689) Lonsarg
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123905 (19701) roli

Več podobnih tem