» »

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

««
29 / 36
»»

Mamun ::

Ja, sem že gledal, ampak po specifikacijah je nekaj šibkejši. Pa sigurno bo dražji ko pride.

kmetek ::

rejzor kako si hudiča dobil posodobitev na 4.0.4? kateri ponudnik?

flameir ::

eh, vzemi lepo SGS2, star gor ali dol. top telefon še zmeraj.

Mamun ::

Ja, verjetno bo potem res SGS2. Kateri je zdaj zadnji update, ICS ali JB?
Ali naj kar takoj Cyanogenmod gor vržem?

Dead_Meat ::

Da telefon ne zdrži 7+ dni? To sam bureki pravjo :D

 SGS2

SGS2



uporaba zmerna (vsak dan vsaj ene 20-40min klicev + 10~ smsov), občasno pogledam kak mail, ga imam za uro in budilko zjutraj.

RejZoR ::

kmetek je izjavil:

rejzor kako si hudiča dobil posodobitev na 4.0.4? kateri ponudnik?


Telefon sem kupil rabljen, gor pa je bil i9100BULP7 firmware (4.0.3). Mal nazaj pa mi je sam javil, da je na voljo update in se mi je posodobil na i9100BULP8 (4.0.4). Kakor sem gledal pa imam CSC od Simobila (SIM).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

minitech ::

še nekaj. a vam je bolj všeč beli ali črni s2?

flameir ::

minitech je izjavil:

še nekaj. a vam je bolj všeč beli ali črni s2?


to se sam odloči :D
meni je črni.

francek1 ::

Dead_Meat je izjavil:

Da telefon ne zdrži 7+ dni? To sam bureki pravjo :D

 SGS2

SGS2



uporaba zmerna (vsak dan vsaj ene 20-40min klicev + 10~ smsov), občasno pogledam kak mail, ga imam za uro in budilko zjutraj.

Ja, in bureki na pametnem telefonu uporabljajo še kaj drugega kot telefoniranje, ne?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

keitai ::

Mal GPS-a, poslušanja mp3-jev, pregled mailov, mal youtuba, nekaj klicev, smsev, surfanje po netu - gre v 1 dnevu bp. In če zdrži cel dan je to to. Ne rabiš več. V drugem primeru pač kupis par baterij, solarni polnilec, zunanjo baterijo, etc.

Če ga pa uporabljaš za par klicev ter kot obtežilnik papirja, pa zdrži bp tudi 10 dni.

PARTyZAN ::

V katerem primeru je nakupovanja flagshipa oz. kateregakoli telefona v zgornjem cenovnem rangu metanje denarja skozi okno.

keitai ::

Če imaš denar kupi kar želiš. Kaj je metanje denarja za nekoga je povsem subjektivno. Toda če nekomu traja baterija >1 teden, ker ga malo uporablja, ne pomeni, da ima telefon dobro baterijo/nizko porabo oz. da to ni mogoče.

Btw, je že prišlo do uradne najave 4.1?

Dead_Meat ::

Ker tekmovanje, kdo bo s čimveč neuporabnimi prižganimi funkcijami in preigranimi igricami dnevno čimhitreje pokuril baterijo je pa danes IN. Potem se pa joka, kok mal zdrži baterija. Ja fak, naučte se ga uporabljat. Pri avtu vam pa ni problem pazit pri pritiskanju na plin, da imate čim manjšo porabo? A ni fora več konjev, da hitrej stegne? d0000h

RejZoR ::

Ne vem, men se zdi brezveze furat WiFi 24/7 če je slednji vglavnem dosegljiv samo doma. Ali pa GPS ko ga sploh ne rabim. Packet Data zaradi omejitve prenosov tud vklapljam po potrebi. Te funkcije pa so poleg ekrana tud najbolj požrešne. Ponoči se mi še sam preklaplja v Flight Mode, tko da pri mojih potrebah funkcijonalnost nič ne trpi, ker imam vse na zahtevo, pri bateriji pa se kar fino pozna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lonsarg ::

Saj Wifi gre v low power state, kjer kuri zanemarljivo baterije. Tako če imaš skoz prižganega se ti avtomatsko povezuje kadar si v območju signala. Jepa res da se jaz z tem ne matram, ampak si raje priskrbim mobilni plan z zadosti podatkov:)

Mamun ::

Nabavil SGS2, naložil CM9. Zgleda vse top.

Malo sem gledal zaščite za to zadevo, torbice, tiste back-protectorje itd. pa ne vem kaj vzeti. Iz torbic se ga nekam težko ven vzame, ker je tako velik in tanek, pri tisti backprotectorjih pa je zaslon nezaščiten.

Ne vem, kaj je priporočljivo vzet?

RejZoR ::

To ni čist res. Pri S-Wave bumperju je zaščiten tud ekran. Zdej sam po seb je proti praskam precej odporen, na udarce pa takisto ker gre bumper kakšen milimeter ali dva čez ekran, da se drži na telefonu in če ti bo padel flat na ekran na tla mu en bo nič. Preverjeno.

Bo pa to mal dodalo na velikost ampak je vredno ker je res izredno kvaliteten bumper. Celo tolk, da je sedaj po skor pol leta sam bumper brez praske. Tud če npr potegneš z nohtom se prvo vidi praskica na bumperju, ko pa potegneš čez s prstom se pa kar zabriše. Celo na mat delu bumperja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mamun ::

Kje pa se prodaja tale bumper?

RejZoR ::

eBay, črnega in transparentnega s poštnino vred mislim da me je prišlo okol 10 EUR.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mamun ::

Nekaj sem slišal, da obstaja možnost da ti telefon pade ven, npr. ko ga vlečeš iz žepa.
Se ti zdi to možno ali dovolj trdno drži?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mamun ()

RejZoR ::

Pri mehkih silikonskih bumperjih je možno. Tile S-Wave pa so iz neke trše mase in se moraš kar namučit, da ga potegneš dol. Da bi se sam od sebe snel dol je praktično nemogoče. Gor gre še dost enostavno, dol pa niti ne tolk čeprav se da.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mamun ::

Hvala za infoje. Mislim da bom kar tega vzel.

flameir ::

Danes sem dobil iz Amazona kabel, ki sem ga naročil. Ampak glejga zlomka, namesto HDMI-microUSB sem dobil HDMI-microHDMI :D
potem sem preveril naročilo in ugotovil, da sem dejansko narobe naročil. to se pač samo meni zgodi... :D

koyotee ::

kok te pa pride? js sm dal nekih 11€ na dealextreme
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

flameir ::

 Baterija

Baterija



A je normalno, da je tako vroča baterija?

TehDucky ::

Niti približno, 51°C je hudo vroče že. Moja je v idle 1-2 stopinje višja od sobne temperature (23°C mi kaže sedaj) medtem ko ob uporabi pa mi gre do nekje 38-40°C.
Tvoja pride na 51°C ob polnenju ? To pa je kar dosti, vsaj za moje pojme...

TehDucky ::

Hah, mislim da sem postavil rekord glede kolko časa mi je telefon zdržal brez polnenja, 2dni ter 17h :) Pa še to bi blo dlje, če nebi v rumenem območju šel na wifi ter skypal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

bond007 ::

A sicer nimaš wifi skoz užgan? Ker iz tega grafa je razvidno, da ti skoz neki iz sleep hodi (wakelock), čeprav nimaš ekrana prižganega.

TehDucky ::

Tista daljša modra črta pri Aktivna brez vključenega zaslona je bilo poslušanje muzike. Tiste črtice kjer pa je aktivno ampak ne pokaže vključen zaslon, je pa ponavadi par sekunden pogled na uro.

kmetek ::

betterbatterystats pro si snemite dol, tam imate potem vse wakelocke podane.

Mamun ::

Danes sem dobil Wave S bumper in na prvi pogled zgleda top. Kupljen z ebaya za 5,5€ s poštnino.

RejZoR ::

Jezst sem skupaj z S-Wave naročil še ene navadne silikonske in so bili ti navadni silikonski dost crap. Slabo objema telefon, izrezi so bili narejeni šlampasto in so cveteli od rež v kalupu pa še smrdels o po silikonu.

Tud S-Wave mi je obvaroval telefon že 2x, ko mi je padel z ekranom naprej naravnost na rob stopnice iz marmorja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Nina5 ::

Vidim da je že tle debata o samsungu s2 pa me zanima, če kdo ve, če se ga je še možno dobiti pri mobitelu bele barve ?

flameir ::

tega sicer ne vem, vendar pa v tem trenutku se ti veliko bolj splača kupit rabljenega kot pa novega na mobitelu.

Mamun ::

Nina, zakaj enostavno tja ne pokličeš?

Zadnje dni opažam da me prekinja med klici. Je kdo imel to težavo? Za sekundo kar zmanjak zvoka...
Sem pri Tušmobilu in mam CM9 gor. Kaj bi tu lahko bilo krivo?

flameir ::

Kriv je CM9. Naloži si gor CM10.
Veliko uporabnikov ma podobne težave, vendar nekaterim kljub večurnem zafrkavanju s telefonom ne uspe odpravit težave. Razn če stvari obvladaš, jst jih ne... :D

flameir ::

 Meni

Meni



Zanima me, zakaj se v meniju ne zapolnijo prazna mesta, ko izbrišem nekatere aplikacije? Ostane takole prazno, kot je na zgornji sliki. Se da kje to nastavit? Hvala in lp

$%&/() ::

Ne vidi se slike...

minitech ::

danes meni ne dela sihrnonizacija z gmail.com. piše da bo sinkronizacija kmalu nazaj. a ma še kdo take težave, zame je android nova zadeva pa ne vem kaj se da nardit v takem primeru...lp

sedaj spet dela ok :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: minitech ()

klemenSLO ::

Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

keitai ::

Končno, ampak ne verjamem da bo samsung izdal source, da bi lahko končno dobili delujoč hw composer v cm10. Bom pa raje počakal na finalno verzijo, tele leaki so ponavadi se dost buggy.

klemenSLO ::

praktično nobenga buga nisem zaznal.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

matjaz23 ::

Pozdrav,

tako js kot sosed si lastima S2, kmalu po nadgradnji na 4.0.4 je njemu nehal delat WiFi. Opravljen je bil factory reset večkrat, vendar problem ostaja. Po poskusu vklopa Wifi-ja se baterija začne hitro prazniti in jo pobere v par urah... Ima kdo kakšno idejo, kako odpraviti to težavo?
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

bond007 ::

Prišel je leak uradnega 4.1.2 roma za S2. Vsebuje skoraj vso šminko s3, torej tole:
hkratno gledanje filmčkov in opravljanje drugih stvari na telefonu, personaliziranje vibre, delanje skrinšotov z roko, utišanje-klicanje z premikanjem telefona, opcija da se ti ekran ne ugasne, če gledaš telefon

Je že kdo sprobal zadevo?

bond007 ::

Deluje precej hitro, tam tam z s3, ponekod celo malo hitreje... Zanimivo je tudi da porabi tam 300MB rama, medtem ko s3 celih 500MB:


Nekaj jamranja je okoli baterije, vendar naj bi izklop google now to rešil. Koliko manj vam kaj drži v jb v primerjavi z ics?

flameir ::

Zadeva je TOP! vsekakor takoj nadhradit kdor še ni!
lp

RejZoR ::

Torej bo SGS2 dejansko enkrat deležen Jelly Bean upgrejda. Najs. Končno en telefon od Samsunga, da dobiva nadgradnje kot se spodobi. Očitno bom še kupoval Galaxy S serije...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

M-XXXX ::

RejZoR je izjavil:

Torej bo SGS2 dejansko enkrat deležen Jelly Bean upgrejda. Najs. Končno en telefon od Samsunga, da dobiva nadgradnje kot se spodobi. Očitno bom še kupoval Galaxy S serije...

Nebi si mislil, da bom kdaj to rekel, pa vseeno: kot kaže se je samsung popravil in updajti prihajajo velikoo prej, so boljši, več jih je... Thumps up!

$%&/() ::

Škoda, da mi je TouchWiz ogaben :| sploh po nekajmesečni uporabi CM10.

RejZoR ::

Men pa ni jasno kaj ima folk tolk čez TouchWiz. Prvo ko sem kupil SGS2 sem si tud naložil en drug launcher pa razen parih malenkosti sploh ni nekih omembe vrednih razlik. Tko da sem šel zdej nazaj na stock launcherja. Na HTC Wildfire se je kar poznalo, ker je bil stock launcher v CyanogenMod zelo počasen in zatikajoč, tle pa ni nobene razlike, ker vse deluje super tekoče.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
««
29 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747324201 (70711) 21kiss
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275570 (4339) bdoxx
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028296 (22459) leiito
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711061 (8641) Lonsarg
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123719 (19515) roli

Več podobnih tem