» »

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

««
20 / 36
»»

axee ::

To počnejo aplikacije same, seveda pa nekatere sploh ne vprašajo..

Koliko vas ima problem z kamero, z roza flekom v sredini? Mene zelo močno moti (tak telefon imam tudi zaradi "odličnega" fotoaparata) in je flek obupen.

Najlažje se opazi, če slikaš sivkasto teksturo. Zelo razočaran.

hrcek321 ::

Osebno nimam nobenega roznega fleka... Pravzaprav so me slike na s2 res, navdušile ter tudi moje kolege, ki so slikali z njim :) Drugač pa ga dej na garancijo... Kolega je šel ke, ker se mu je zdelo, da dela počasi, pa so mu ga potem zrihtal zdaj pa dela še hitreje od mojega :D

LuGi ::

Tudi jaz sem ga imel svoj čas in očitno ima ta problem večina če ne vsi (nekateri pač ne vidijo oz. nočejo videt =))

http://forum.xda-developers.com/showthr...

Seveda da dela hitrej če so mu povrnali tovarniske nastavitve..(wipe wipe wipe) :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

bluefear ::

dvihtelic je izjavil:

mene pa moti, ko namestim program na telefon,mi skrati naredi bližnjico na začetnem zaslonu,a kdo ve, kako se to odpravi?

Trgovina Play --> Nastavitve --> Samodejno dodajanje bližnjic na začetni zaslon

PINki ::

hrcek321 je izjavil:

Mene pa pr s2 moti to urejanje aplikacij.Npr, ko hočeš iz enega okna premakniti kakšno aplikacijo v drugega, ko delam to izgubim prov živce. Je še kakšen drugi način?

Vrzi aplikacijo v "koš", poslajdaj na želeno namizno stran, stisni meni in vrzi aplikacijo nekam na namizje

poro ::

Pozdravljeni,
imam nov galaxy s2 in prvo kot prvo bi prosil nekoga da mi pomaga:

- kje se izbriše iz telefona aplikacije
- kako se ureja zaslone z aplikacijami oz bližnjicami
- kako se naštima da mi ne kurijo neta te aplikacije ker jih je miljon.


Prosim za čimhitrejši odgovor da tole zbrišem dol.

dvihtelic ::

-greš pod nastavitve,aplikacije,klikneš na aplikacijo in daš odstrani
-želeno aplikacijo v meniju samo pritisneš nanjo in jo držiš in ti avtomatsko preklopi na začetne zaslone
-najlažje je izklopiti mobilni internet

poro ::

Me niste razumeli. Tukaj je toliko teh neuporabnih aplikacij in jih želim izbrisati vendar tega ne pusti ker sso to od "sistema" aplikacije in potem tega ne pusti.
Zato me zanima kako se jih prav odstrani naprimer latitude ali pa navigacija itd.

Kasneje bi že naložil aplikacije gor ampak hočem sam uredit da vem kje mam kaj, ter tisto kar bi potreboval.
Lp

Lonsarg ::

Po uradni poti se prednaloženih stvari ne da odstranjevat pred verzijo 4.0, ampak rabiš root. Jaz imam ves čas root, pa vseeno ne grem zapravlat časa z odstranjevanjem prednaloženih aplikacij, mislm zakaj bi se matral:)
Latitude pa Navigacija sploh nista aplikaciji, ampak sta bližnici do applikacije Google maps. Se pa najdejo razne news&weather/email/samsung hubi za odstranit ja, 4.0 je kul:)

poro ::

Kje pa dobim tale postopek kako se tole odstrani da bom lahko potem sam dodajal "bližnjice" oz aplikacije.
Ker ko probam zapret apliakcijo naprimer zemljevidi jo spet samo vklopi.

sumadinac ::

A mogoče kdo ve kdaj bo uradni update

Lonsarg ::

poro je izjavil:

Kje pa dobim tale postopek kako se tole odstrani da bom lahko potem sam dodajal "bližnjice" oz aplikacije.
Ker ko probam zapret apliakcijo naprimer zemljevidi jo spet samo vklopi.


Postopki so hekanje mobitela po domače povedano tako, da je moje osebno mnenje da kdor ne zna na netu sam najt bolje da se ne loti. Ponavadi še polovica teh, ki to v minutki najdejo bolje da se ne bi lotilo.

Pravzaprav če se hočeš ubadati in uštimati root dostop, potem lahko z isto truda naložiš kar en drug ROM, ki je že rootan, oziroma kar uradni 4.0 ROM, kjer boš lahko potem preprosto diablal vse aplikacije kar v nastavitvah. Ker ko boš enkrat rootal boš rabil potem programe, ki znajo po sistemu brskat in tudi vedet boš moral kje se nahajajo prednaložene aplikacije, da jih boš ročno izbrisal, pa če boš zbrisal kiro da ne bo stvar več delala bolja da si backup naredil, da ne bo treba na novo.

Skratka, če res nujno hočeš nadzor nad prednaloženimi aplikacijami je zata najlažja pot, da si uradni 4.0 ROM nasnameš od (kire države z tega linka al pa počakaš na uradni Slovenski):
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

poro ::

Hooh. Ne ker prijatelj mi je omenjal tale 4.0 ROM in da nimam kaj falit, ampak nevem kako se tole naredi. Kdaj pa naj bi prišel na stran v Sloveniji?

z3ro ::

poro je izjavil:

Hooh. Ne ker prijatelj mi je omenjal tale 4.0 ROM in da nimam kaj falit, ampak nevem kako se tole naredi. Kdaj pa naj bi prišel na stran v Sloveniji?

Na slo-android.si imaš vodiče v slovenščini za root/nadgradnjo. Malo si poglej prej postopek, lahko tudi na youtubu. Če boš delal po navodilih ne bo zapletov. Uradno pa naj bi prišel v slovenijo kar kmalu.

mcgeek ::

sumadinac je izjavil:

A mogoče kdo ve kdaj bo uradni update

Samsung Slovenija je v torek 3.4.12 na svojem facebooku objavil odgovor, zakaj še ni uradnega updatea - ter katere napake so odkrili med testiranjem:

"Pojavljale so se določene težave pri prikazu stranskih črk v imeniku, ter še nekaj malenkosti. Pri zadržanju tipke Domov se prikaže seznam nedavno odprtih aplikacij in ikona za Upravitelj opravil. Vlingo aplikacije nismo zasledili. ICS bo na voljo takoj ko bomo prejeli programsko opremo, ki bo delovala brezhibno - upamo, da bo to urejeno še ta teden, žal pa tega ne moremo 100% zagotoviti."

_sem_ ::

LuGi je izjavil:

Tudi jaz sem ga imel svoj čas in očitno ima ta problem večina če ne vsi (nekateri pač ne vidijo oz. nočejo videt =))
http://forum.xda-developers.com/showthr...


Tudi mislim da ga bolj ali manj imajo vsi, vključno s precej drugimi telefoni; včasih je zelen namesto roza.
Definitivno je najhujši pri slabi svetlobi in belih ali sivih ozdajih (kjer je bolj viden). Fleš ga včasih učinkovito odpravi. Če imaš fleš na on ali auto, fleka mogoče ne boš nikoli opazil. Precej vpliva nastavitev White Balance (default AWB ima tudi druge probleme, npr močno rumenkaste barve pri dnevni svetlobi).
Se mi zdi da naj bi ta flek delno popravljal firmware in glede tega so lahko razlike med verzijami. Kot še kaj drugega na Samsung androidih tudi to softversko popravljanje mogoče včasih ne dela.
Pri meni je flek hujši z aplikacijo lgcamera kot z vgrajeno kamera aplikacijo.
Poskusi primerjat s kom drugim ki ima enak SGS2, v istih pogojih.
V SGS2 menda vgrajujejo dva malo različna tipa kamer. Menjave enega z drugim menda ponavadi ne moreš doseč ker oba kao ustrezata specifikacijam. Slabši ima tudi težave s 30fps videom.

pleomax ::

Ok-sem lastnik sgs2 pa mi to o kameri ni nič jasno,ker dela čudovite slike in ni nobenih flekov ne pr pri meni in ne pri še mojih 4 prijateljih. :)
Nikoli bada OS!!!!!
Danes je težko bit nor,ker je konkurenca enostavno prevelika :)

hrcek321 ::

Pleomax pejt v bolj temn prostor pa sliki kkšno belo stvar... No sej fleš dokaj uspešno poprav ampak preden slikaš vidš, da je una bela stvar dejansko svetlo rozna... No saj pri meni je tako.

CaqKa ::

mcgeek je izjavil:

sumadinac je izjavil:

A mogoče kdo ve kdaj bo uradni update

Samsung Slovenija je v torek 3.4.12 na svojem facebooku objavil odgovor, zakaj še ni uradnega updatea - ter katere napake so odkrili med testiranjem:

"Pojavljale so se določene težave pri prikazu stranskih črk v imeniku, ter še nekaj malenkosti. Pri zadržanju tipke Domov se prikaže seznam nedavno odprtih aplikacij in ikona za Upravitelj opravil. Vlingo aplikacije nismo zasledili. ICS bo na voljo takoj ko bomo prejeli programsko opremo, ki bo delovala brezhibno - upamo, da bo to urejeno še ta teden, žal pa tega ne moremo 100% zagotoviti."

hvala bogu če vlingota ni... lahko daš link na to fb objavo?

dr_Kosa ::

Link
Post ki govori o slonu Petru in njegovem samsungu

d0rK ::

Zakaj je SPLOH Vilingo na neangleških telefonih mi ni jasno. Idiotizem.

CaqKa ::

zakaj sploh to je gor če rabi dato, za nekaj kar so znali telefoni brez da so dato izmenjevali?
pa zakaj je to default zadeva ko si na car-docku?

axee ::

Samo da Vlingota ni več.. zaradi tega sem šel rootat zadevo.

Vprašanje: na začetku sem lahko premikal aplikacije na interno "sd kartico" (USB storage), odkar pa sem prvič premaknil na mojo zunanjo SD kartico pa imam proglem:

Če v telefonu ni SD kartice ne morem premakniti na "USB storage", tako kot na začetku, ampak javi, da SD kartice pač ni.

Rešitev?

Lonsarg ::

axee, /sdcard je interna SD kartica/pomnilnik. USB storage pa je izmenljiva SD kartica. Bedaki so zlo čudno mountali zadevo..

RickRoss ::

Najbrž bom bom kupil sgs2. Vendar bi imel nekaj vprašanj:

1. Ima telefon kakšne minuse?
2. Na njem dobro delujejo HD igre (zahtevnejše)? (kot so modern combat 3, brothers in arms, gta 3)- na youtubu sm bral da laggajo.
3. Se splača čakati na 4-jederne procesorje (telefon bi imel za igre (zahtevnejše), filme, glasbo, in želim si čimvečjo paleto izbire preoblikovanja homescreena (widgeti).


Ne bi želel pristranskih mnenjn fanboyev ampak realna mnenja.

Hvala

Lonsarg ::

1. Kar mi zelo ni všeč, je to, da od kar imam ICS bi mi namesto menu gumba veliko bolj prav prišel multitask gumb, menu gumba namreč ICS ne rabi več. Na žalost ni nobeneg ROMa, ki bi bil tako skompajlan, sm se ornh pozanimal in odkril da je treba zadevo znova compilat. Sem se celo lotil compajlanja svojega ROMa iz soursa, ampak 8 ur vzpostavljanja development okolja ni bilo dovolj, bi rabil cel teden pa sem odnehal. Škandal kok se moram jaz, ki sem hotel se samo programersko poigrat z kodo da bi to zrihtal, ubadati cele dneve z hekanjem linuxa.
Drugih minusov, ki bi bili specifični temu modelu se ne spomnim.

2. Za zahtevne mam PC.

3. Za zahtevne igre najbrž res bojo 4 jedra pomagala, še več znajo bolši vgrajeni GPUji pomagat. Osebno bi pa jaz čakal na nove mobitele samo zato, ker ne bodo nič kaj dražji od SGS2,(oziroma bo cena ista, če kupiš pri operaterjih, ker te od izzida SGS 2 niso cene nič nižali, čeprav je padala.)gre vendarle za novo generacijo, če nič drugega bo vsaj podpora dlje.
Čakal bi pa še zarad bolših kamer, večjega ekrana, ter seveda zgoraj povedanega, kupil bi en mobitel, ki nima menu gumba, pač pa ima multitask gumb, ker držanje home gumba je še počasnejše kot da greš na start screen pa tam klikneš.
Resolucija-fili bi morda tu vstavili še večjo resolucijo, jaz ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

RickRoss ::

Lonsarg je izjavil:

1. Kar mi zelo ni všeč, je to, da od kar imam ICS bi mi namesto menu gumba veliko bolj prav prišel multitask gumb, menu gumba namreč ICS ne rabi več. Na žalost ni nobeneg ROMa, ki bi bil tako skompajlan, sm se ornh pozanimal in odkril da je treba zadevo znova compilat. Sem se celo lotil compajlanja svojega ROMa iz soursa, ampak 8 ur vzpostavljanja development okolja ni bilo dovolj, bi rabil cel teden pa sem odnehal. Škandal kok se moram jaz, ki sem hotel se samo programersko poigrat z kodo da bi to zrihtal, ubadati cele dneve z hekanjem linuxa.
Drugih minusov, ki bi bili specifični temu modelu se ne spomnim.

2. Za zahtevne mam PC.

3. Za zahtevne igre najbrž res bojo 4 jedra pomagala, še več znajo bolši vgrajeni GPUji pomagat. Osebno bi pa jaz čakal na nove mobitele samo zato, ker ne bodo nič kaj dražji od SGS2,(oziroma bo cena ista, če kupiš pri operaterjih, ker te od izzida SGS 2 niso cene nič nižali, čeprav je padala.)gre vendarle za novo generacijo, če nič drugega bo vsaj podpora
dlje.
Čakal bi pa še zarad bolših kamer, večjega ekrana, ter seveda zgoraj povedanega, kupil bi en mobitel, ki nima menu gumba, pač pa ima multitask gumb, ker držanje home gumba je še počasnejše kot da greš na start screen pa tam klikneš.
Resolucija-fili bi morda tu vstavili še večjo resolucijo, jaz ne.


pa zahtevne igre laggajo al ne?

Lonsarg ::

Z tem ko sem napisal da imam za resno igranje PC sem mislil povedati, da sploh nisem še nikoli gor inštaliral kake hude igre in ti ne morem nič povedati o tem.

Sem pa bral nekaj o tem in lahko povem, da če je igra narejena za grafični čip od Nvidie, potem bo na vseh ostalih mobitelih(S2 nima Nvidia) bodisi lagalo, bodisi bo grafika slabša. Koliko veliko je takih iger ne vem. Igre spisane za CPU only, oziroma CPU+nekaj stvari iz GPUje, ki jih ima vsak ne lih najcenejši mobitel bodo na S2 100% delale normalno, ker so že dvojedrniki redki in noben ne bo šel pisat takih, ki rabijo CPU močnejši kot S2. V te dve kategoriji spada večina iger, se bo najdla tudi kaka izjema najbrž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

moxon ::

Zahtevne igre delajo v nulo.

pleomax ::

Če bi bil s2 za takšne stvari preslab,potem res ne vidim logike, zakaj ima nexus enak proceosr in vse ostalo. :) Seveda da vse deluje,še na slabših procesorjih verjeto spodobno deluje :) Verjetno z velikim V!
Nikoli bada OS!!!!!
Danes je težko bit nor,ker je konkurenca enostavno prevelika :)

dev ::

Laggalo je na starejših romih, ampak novejši romi pa vse igre, ki sem jih do zdaj testiral poganjajo bp.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

axee ::

Lonsarg je izjavil:

axee, /sdcard je interna SD kartica/pomnilnik. USB storage pa je izmenljiva SD kartica. Bedaki so zlo čudno mountali zadevo..


Preden sem prvic dodal svojo kartico, sem lahko premaknil aplikacije na "SD card". Premaknilo jo je pac na interni pomnilnik (12GB). Po tem, ko sem dal notri kartico, me je vprasal, kateri pomnilnik hocem uporabiti. Sedaj, ko SD kartice ni vec premik na notranji pomnilnik ni vec mogoc. Resitve?

Lonsarg ::

Aja preveč na hitro sem bral, sem mislil da premikaš file ne aplikacije. Se pravi ko te je vprašalo si izbral izmelnjivo SD kartico, ki je zdaj nastavljena kot prostor za shranjevanje aplikacij na SDcard. Nekako moraš priti do tega, da te še enkrat to vpraša, da tokrat izbereš notranjo sd kartico, kako točno pa bo vedel google ali pa nihče če ni noben to probaval.

Sicer pa, zakaj zaboga bi aplikacije premikal drugam kot tja kamor se defult inštalirajo, če pa ima S2 itak okol 1GB prostora za aplikacije namenjenga?

axee ::

S2 sem nabavil, ker sem app junkie. Za aplikacije ima namenjenega 2GB, pa še vseeno nekateri špili vzamejo preveč prostora.

kpkp ::

pleomax je izjavil:

Če bi bil s2 za takšne stvari preslab,potem res ne vidim logike, zakaj ima nexus enak proceosr in vse ostalo. :) Seveda da vse deluje,še na slabših procesorjih verjeto spodobno deluje :) Verjetno z velikim V!

Nexus nima enak procesor, je pa res da ima prej slabšega kot boljšega...

RickRoss ::

Je S2 vreden nakupa ? Ni mogoče malce star, glede na to da prihajajo 4-jedrniki ?

PARTyZAN ::

Glede na to, da bi naslednik znal bit predstavljen naslednji mesec ... ne.

francek1 ::

RickRoss je izjavil:

Je S2 vreden nakupa ? Ni mogoče malce star, glede na to da prihajajo 4-jedrniki ?

Da. Ne.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RickRoss ::

zakaj na gameloftovi strani piše da veliko iger ni kompatibilnih z sgs2 (9mm, brothers in arms), ko pa so na youtubu gamplayi teh iger na sgs2. Brothers in arms sem igral tudi sam na sosedovem sgs2. Zakaj potem pokaže da igra ni kompatibilna ?
http://www.gameloft.com/download-games/...

nx6325 ::

kaj je zdej s tem updatom? oblublajo ze od začetka marca,pa nič... mislim,kot da bi izdelovali atomsko bombo.

mcgeek ::

nx6325 je izjavil:

kaj je zdej s tem updatom? oblublajo ze od začetka marca,pa nič... mislim,kot da bi izdelovali atomsko bombo.

Samsung Slovenija - včeraj:
"Glede ICS-nadgradnje je težava v tem, da je bil prihod te različice načrtovan konec marca, vendar po testiranjih ta programska oprema ni dobila potrditve, zaradi določenih hroščev. Tako žal pride do zakasnitev in potrebno bo počakati. Za nevšečnosti se opravičujemo."

nx6325 ::

zanimivo...

broken/link ::

only in samsung slovenija :D

Dr_Andy ::

@rickross zakaj na gameloftovi strani piše da veliko iger ni kompatibilnih z sgs2 (9mm, brothers in arms), ko pa so na youtubu gamplayi teh iger na sgs2. Brothers in arms sem igral tudi sam na sosedovem sgs2. Zakaj potem pokaže da igra ni kompatibilna ? http://www.gameloft.com/download-games/...

tudi mene to zanima. Čudno..

broken/link ::

Si.mobil
Nadgradnja za Samsung Galaxy S II na ICS (Android 4.0) bo za Si.mobilove uporabnike na voljo z 20.4. Posodobitev programske opreme boste lahko izvedli preko telefona (FOTA) ali preko PC orodja Kies.

vir: facebook->si.mobil

axee ::

Je še kdo opazil, da ozadja niso tako zelo ostra, kot bi morala biti? (glej oranžno drobovje v glavi GLaDOS)

 slika v galeriji

slika v galeriji



 nastavljeno za ozadje

nastavljeno za ozadje



Sem poskusil že na računalniku resize-at na popolno resolucijo (960x800), poskusil tudi z QuickPic, tudi original fotko (1080p) pa še vedno blurry. Zgleda, kot da bi JPEG kvaliteto tam na 50% spustil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Sba ::

Je že kak Simobilovec nadgradil na ICS? Baje ste danes dobili nadgradnjo.
Jaz sem pri Mobitelu in še kar čakam. Sedaj pa že tudi tako dolgo čakam, da se mi zdi brez veze flashat z Odinom in bom raje še "malo" počakal.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

LuGi ::

FOTA še ni ampak je že zunaj @samfirmware http://anonym.to/?http://www.hotfile.co...

VidKo ::

Jaz sem nadgradil preko Kiesa. Vse dela ok. Da vidim, če res baterija dlje zdrži.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

dvihtelic ::

kaj pa za mobitel?je že?
««
20 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747325504 (72014) 21kiss
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275600 (4369) bdoxx
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028498 (22661) leiito
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711111 (8691) Lonsarg
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123916 (19712) roli

Več podobnih tem