» »

Slikanje z mobitelom

Slikanje z mobitelom

easyrider3 ::

Sploh mi ni jasno kako je možno da se razlikujejo tako mobiteli pri ustvarjanju slik. Imam še stari Sony Ericsson V630i ki ima samo 2.0 MP in ne morte verjet da izpadejo slike boljše kot na Nokia E71 in tudi boljše kot na Samsungu wave gt 8500 pa čeprav ima ta 5.0 MP. Kako je to sploh možno da tista stara škatla z samo 2.MPixla naredi boljšo sliko kot pa Wave ki ima 5.MPixla.Sem pred leti bil pozimi na Voglu in sem slikal Triglav z Sony Ericssonom in lahko rečem da je slika prav dobr izpadla,celo če parkrat povečaš je slika še kar dobra in to 2MP narejena. Sedaj pa imam Samsung Wave in ta ima 5MP in ko sem slike dal na računalnik so mi zgledale slabše kot z starim Sony Ericssonem.Sploh se pozna ko grem sliko povečat potem je velik slabša kot z ta starim Ericssonem.

Mislim da so mobiteli SONY ERICSSON najboljši za slikanje

bluefish ::

SE je imel v preteklosti kar nekaj modelov, ki so delali izjemne posnetke glede na konkurenco in so bili primerljivi celo s poceni kompaktnimi aparati. Tako kot pri slednji je tudi pri mobilnkih problem velikost senzorja oz. tipala.

pharaon ::

SE je mel dober autofokus, sm mel w810i in je delal super posnetke s svojimi 2mp. Boljše kot zdaj desire s 5mp.

mihec87 ::

Ni vse v pikah,samo ljudje pač navalimo nanje..

Mare3 ::

Večina je v lečah kamere in ne v pikslih...

ALT ::

ja, glejte kaksen autofokus ima telefon pa bote zmagal :D

edit: pa obvezno da ma leča rdečo ali zlato obrobo! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()

strictom ::

Nokia N79 owner here. Super slike dela! :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

RejZoR ::

Samsung Wave ima odličen fotkič. Sicer ne najboljšega ampak je tako dober, da komot nadomesti kompaktni fotoaparat. Zdej imam HTC Wildfire pa niti ni slab čeprav mal moti avtomatični fokus namesto half press knofa kot ga ima Wave, ki deluje kot pri pravih fotoaparatih. Pritisk do polovice je fokus, do konca pa zajeta slika.
Pa tud sama slika ni ravno najboljša. Ampak je pa vsaj avtofokus, ima LED flash in 5Mpix kar je več kot dovolj za vse moje potrebe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

popster ::

sem ze veckrat slisal:"vec pikslov, slabse je"

kaj pa ce probaš znizat stevilo megapiksov? kako je potem z "kvaliteto" - narase?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

Bias ::

Mam še vedno SE P1i s 3.2Mp in dober fokus... dela dobre fotke na max resoluciji, a ga redko uporabljam, saj sem za foto raje kupil SONY Cybershot DSC-HX5V.

Daj objavi fotko Triglava, da vidim tvoje kriterije ;)

Lonsarg ::

Alfa in omega stran za pregled kateri mobitel dela bole fotografije. Res jest sem samo WOW naredu, ko sem to videl, kok so se potrudili.

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT...

Lepo se poskalira na recimo 3 megapixle, ker je to bolj realno kako boš fotogarfijo gledal in se gleda kaj je boljše.

Galaxy ::

pharaon je izjavil:

SE je mel dober autofokus, sm mel w810i in je delal super posnetke s svojimi 2mp. Boljše kot zdaj desire s 5mp.

+1. Tale telefon je delal legendarne slike!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
527471 (5708) burek1
»

Kateri GSM s poudarkom na fotoaparatu bi bil "best buy"

Oddelek: Loža
465026 (3886) umexteacher
»

Nakup telefona!

Oddelek: Pomoč in nasveti
333159 (2869) Tine:)
»

kateri telefon imate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19233511 (23184) LuGi
»

Mobitel do 200€

Oddelek: Mobilne tehnologije
476855 (5582) gregor

Več podobnih tem