» »

Nov telefon

Nov telefon

«
1
2

Johnny76 ::

Kakšne 3 mesece nazaj sem kupil LG Optimus p350, ker sem tudi sam želel biti v koraku s tole moderno tehnologijo:) Pri tem telefonu me moti slab fotoaparat/kamera. Kot prvo je brez bliskavice zaradi česar je v malce bolj temnem prostoru neuporaben. Moti pa me tudi, da ko slikam npr. list papirja (pri optimalni svetlobi) kjer nekaj piše, tega potem na telefonu ne morem razbrati (premajhna ločljivost).

Ker sem tudi sedanji telefon kupil prek bolhe - za 80€ popolnoma nov, mislim tudi sedanjega. Če je rabljen 2, 3 mesece me sploh ne moti.

Nisem kaj preveč gledal razih mobitelov, v oči pa me ji padla nokia c5-03, ki jo na bolhi dobiš pod 100€, vendar menda nima bliskavice.

Meja je 100€!

Predlogi?

jmlina5 ::

ha, za 100 eu ne moreš pričakovati "boga", če bi pa mel izreden fotoaparat, pa kupi kerga sony-ja, ker je že samo podjetje med vodilnimi med fotoaparati in ima več izkušenj, lahko pa na youtube pogledaš razne primerjave telefonov, pa gsmarena.com je tudi uporabna stvarca.

aja, pa od LG-jev ne pričakovat veliko, ker so 100% narejeni na kitajskem in so pogoste napake pri baterijah, nokie pa tudi niso ravno "višek mobilne tehnologije"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jmlina5 ()

Magic1 ::

Ah, zdej smo pa pametni o LG, kot da kater telefon ni narejen na vzhodu... Še Nokia se seli pa ji ne gre najbolje v zadnjem času. Drugače pa folk kr pričakuje od telefonov za par 10€, da bojo funkcionalni:DDD Vsaj primbližna funkcionalnost se začne od 150€ dalje, lahko tudi nižje, če sežeš po starejših(rabljenih) telefonih. Res ne morš kupit telefon, ki ga skoraj zastonj trenutno ponujajo v najcenejših paketih in upat na dober telefon...

PS:Vsaj kak wildfire bi si nabavil za to ceno, bi imel vsaj dokaj spodobno kamero in deluje še kar ok, če odmisliš majhno resolucijo takih telefonov in netekočega delovanja(kar niti ne moti toliko, dokler nimaš kakega ki deluje tekoče:)).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Johnny76 ::

Ali je za ta budget kak telefon boljši kot pa:

1. Sony Ericsson Xperia mini pro
2. Sony Ericsson Xperia mini
3. HTC Wildfire

;-) ::

Vse naštete xperi-e štekajo, se zatikajo in imajo težave. Telefon je mali za popizdit, za kaj več kot slikanje,sms in klice ni, še maile težko pogledaš.

Predlagal bi ti vsaj da daš kakih 20€ polek pa na bolhi pogledaš za kakim Desire, Huawei Ideos x5, ki pa je že svetlobna leta pred naštetimi.

Vse naštete xperi-e štekajo, se zatikajo in imajo težave. Telefon je mali za popizdit, za kaj več kot slikanje,sms in klice ni, še maile težko pogledaš.

Predlagal bi ti vsaj da daš kakih 20€ polek pa na bolhi pogledaš za kakim Desire, Huawei Ideos x5, ki pa je že svetlobna leta pred naštetimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

bdoxx ::

Johnny76 je izjavil:

Ali je za ta budget kak telefon boljši kot pa:

1. Sony Ericsson Xperia mini pro
2. Sony Ericsson Xperia mini
3. HTC Wildfire


galaxy s1 ? samo nima bliskavice :)

Magic1 ::

Zdej ste pa malo zašli s temi galaxy in Desire, to je že čist drug srednji rang, kjer se cene gibljejo od 150€ dalje za pošteno rabljene. So pa seveda neprimerno boljši:D Jaz imam Lg optimus p970, je v tem srednjem rangu. Fenomenalna zadeva za ta denar. 1Ghz procesor je zadosti, da stvari v 95% delajo tekoče, 800x640 resolucija na 4inchih je pa adijo pamet:D
Magic

amigo_no1 ::

Lg optimus p970s se na bolhi prodajajo skoraj 1x višje (od 180 dalje) od 100E (njegov maksimum).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bdoxx ::

jaz sem mojga S1 prodau za 80€ :D več tako ni vredn . . .

Magic1 ::

Heh, dober sem se potem odločil. Svojega sem kupil novega pri simobilu, dilema je bila med p970(100€) in galaxy s1(130€). Odločil sem se za LG in še vedno sem mnenja da je vreden vsakega €.

Ps: kje vi najdete s1 za 100EUR?? Sem ravnokar pogledal na bolhi. Pri 130EUR se začnejo taki z okvarami ali obtolčeni...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

;-) ::

bdoxx je izjavil:

jaz sem mojga S1 prodau za 80€ :D več tako ni vredn . . .


Haha, od takih ko si ti kupim jaz pa jih za maslo prodam za 200 ali več €, je pa res da vzamem samo take ki so odlično ohranjeni.

bdoxx ::

;-) je izjavil:

bdoxx je izjavil:

jaz sem mojga S1 prodau za 80€ :D več tako ni vredn . . .


Haha, od takih ko si ti kupim jaz pa jih za maslo prodam za 200 ali več €, je pa res da vzamem samo take ki so odlično ohranjeni.


moj je bil odlično ohranjen (no malo se je samo ob levi strani začela luščit tista barva. . ), verzija 2.3.5, v garancije še biu 9mescov. + stojalo za v auto, avtopolnilec, 8gb sd kartica. . ., :D

;-) ::

če se lušči sgs ni odlično ohranjen.

Magic1 ::

še vedno bi ga vzel za ta denar any day:D
Magic

Thunder wave ::

;-) je izjavil:

Vse naštete xperi-e štekajo, se zatikajo in imajo težave. Telefon je mali za popizdit, za kaj več kot slikanje,sms in klice ni, še maile težko pogledaš.

Predlagal bi ti vsaj da daš kakih 20€ polek pa na bolhi pogledaš za kakim Desire, Huawei Ideos x5, ki pa je že svetlobna leta pred naštetimi.

Vse naštete xperi-e štekajo, se zatikajo in imajo težave. Telefon je mali za popizdit, za kaj več kot slikanje,sms in klice ni, še maile težko pogledaš.

Predlagal bi ti vsaj da daš kakih 20€ polek pa na bolhi pogledaš za kakim Desire, Huawei Ideos x5, ki pa je že svetlobna leta pred naštetimi.

Te xperie ne štekajo, ne vem kje si to videl, da pa imajo majhen ekran je pa res. Vse ostalo imajo zelo dobro narejeno, 1 gHz procesor, 512 mb rama... Pa tudi nadgradnjo na ICS dobi aprila, medtem ko je Ideos ( vsaj uradne ne) verjetno nikoli ne bo.

;-) ::

Imel sem že vsaj 3 take xperie vse so se zatikale.

Magic1 ::

Kdo bi rekel tudi da se moj p970 zatika. Vsi 1GHz telefoni se kdaj zatikajo, vendar je to več ali manj minimalno in ni tolk moteče, da bi dal +200€ za dvojedrnega. Moje mnenje.
Magic

Johnny76 ::

Kaj pa nokia x6, ki se jo na bolhi dobi za približno enako ceno kot ta, ki ga imam sedaj (lg optimus p350)?

Kamera ima 5mp (sedaj 3,2mb) ter globino zaslona 16,7 miljona barv (sedaj 256k). Kar sem gledal po netu, je kamera super oz. precej boljša kot ta sedaj. Ima tudi malo večji ekran, je pa bolj škatlaste oblike, kar pa me ne moti. Nima wordovega in ostalih urejevalnikov ter je brez microsd.

Jasno pa je, da se ne more primerjati s htc desire, ki je 2x dražji.

Pa ne bom dal "še malo zraven", ker tole malo zraven je že vključeno v teh 100€. Škoda mi je dajati toliko za telefon.

Se pravi - najboljši telefon zame do 100€?

Johnny76 ::

Mi lahko še kdo razloži tole, pa tako bolj po domače: :)

Aparata imata različno število pikslov ter enako največjo ločljivost video posnetkov 640 x 480 točk.

Ločljivost in barvna globina zaslona pa je spet drugačna: lg ima 240 x 320 točk in 256 000 barv, nokia pa 640 x 480 točk, 16,7 milijonov barv.

IceBoX ::

Kateri telefon bi vi izbrali če bi izbirali med HTC Wildfire S in Samsung Galaxy W? Je kdo mogoče oba preizkusil oz. kateri je vam boljši?
Huh...

GeForce ::

Kdo za hudi*a se je pa spomnil da Xperie štekajo?!? To niso X10 mini, X10mini pro,.... ampak samo Mini, Mini Pro...se pravi 2011 lineup. Imajo pa res majhen zaslon.
Za 100€ pa kakšna X6 ali pa tale Xcover.

Magic1 ::

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Galaxy W zgleda veliko boljši.

100€ je wildfire, vendar ni to biser od telefona. Ali pa počaki da ti kdo najde S1 za ta dnar. Eni so ga videl.
Pejt na bolho, poglej kaj dobiš za 100€ in ga primerjaj z wildfirejem. Če zvohaš kaj boljšega, sporoči pa ti bomo pokumentiral. Gsmarena naj bo tvoj prijatelj:D
Magic

Johnny76 ::

Johnny76 je izjavil:

Mi lahko še kdo razloži tole, pa tako bolj po domače: :)

Aparata imata različno število pikslov ter enako največjo ločljivost video posnetkov 640 x 480 točk.

Ločljivost in barvna globina zaslona pa je spet drugačna: lg ima 240 x 320 točk in 256 000 barv, nokia pa 640 x 480 točk, 16,7 milijonov barv.


Če slikam z Lg-jem, je slika na mobitelu bolj slabe kakovosti. Če pa jo prenesem na računalnik, pa se vse vidi dobro. Je to zato, ker ima kamera dobro ločljivost, ekran pa ne? Glede na to, da ima htc desire ločljivost zaslona 480 x 800 točk, 16 milijonov barv, bi morala biti torej slika na nokii x6 le malo slabša, a precej precej boljša kot pa na lg-ju.

A je to res?

Potem gledam za telefonom z 5mp in ločljivostjo zaslona 16 milijonov oz. nekaj takega.

Magic1 ::

Ti glej da ma fotoaparat vsaj 3M pixle in autofocus, pa ti bo v normalnih svetlobnih pogojih delalo zadovoljive fotke. Resolucija zaslona nima veze s fotografijami, posnami slike na računalnik, šele potem boš videl kakšne je naredil. P350 ima 3MP, vendar je brez autofocusa. Kake slike na daljavo, bi lahko bile zadovoljive.
Obdrži ta telefon, ali pa dodaj EUR, da boš imel vsaj 150EUR in si boš kupil telefon z 1Ghz procesorjem in autofocus fotoaparatom.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

listje123 ::

Da nebi res naredu usodne napake in kupu nokijo c-5 03, ker jo imam sam in imam veliko slabih izkušenj:
-slike odpira zelo dolgo
-ko povečuješ slike spet čakaš zlo dolgo
-posnetki pri kameri štekajo (zelo štekajo)
-ko odprem navigacijo se čez čas na mobitelu pokažejo nekakšne črte in nato se resetera
-med klicom zašteka ko hočeš prekint (Nato sem klic prekinil tako da sem ga močno vrgel ob tla in ga začel brcati ker mi je blo res dost in vse kar je ostalo od mobitela je sim katrica)

IceBoX ::

Ups, zgoraj sem se zmotu. Torej, ali HTC Desire S ali Samsung Gaalaxy W? Kolikor sem bral reviewe baje da Desire S nima toliko slabe baterije kot njegov soimenjak in da je solidno zgrajen telefon. Sem malo bolj natančno pogledal in videl da je HTC Desire S veliko boljši. Tako glede ekrana, kot baterije,...
Huh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IceBoX ()

jmlina5 ::

Magic1 je izjavil:

Ah, zdej smo pa pametni o LG, kot da kater telefon ni narejen na vzhodu... Še Nokia se seli pa ji ne gre najbolje v zadnjem času. Drugače pa folk kr pričakuje od telefonov za par 10€, da bojo funkcionalni:DDD Vsaj primbližna funkcionalnost se začne od 150€ dalje, lahko tudi nižje, če sežeš po starejših(rabljenih) telefonih. Res ne morš kupit telefon, ki ga skoraj zastonj trenutno ponujajo v najcenejših paketih in upat na dober telefon...

PS:Vsaj kak wildfire bi si nabavil za to ceno, bi imel vsaj dokaj spodobno kamero in deluje še kar ok, če odmisliš majhno resolucijo takih telefonov in netekočega delovanja(kar niti ne moti toliko, dokler nimaš kakega ki deluje tekoče:)).


ne, niso vsi narejeni na kitajskem, nekateri so samo sestavljeni (npr. sony, HTC, nokia (?)), ker tako znižajo ceno mobilnikov, samsung, LG, Apple, Huawei pa imajo čiste kitajske dele, ker Apple ima ameriške SAMO računalnike (iMac ...), samsung je itak zaseden z proizvodnjo zaslonov doma, LG pa tud, medtem pa sony-ju, HTc-ju in nokii gre na slabše in zapirajo podružnice ker je te težje upravljat. Dresire s oz wildwire je odlična izbira, sony mini pa je tak majhen, da boš mel velko problemov pr tipkanju, potem rajš najdi mini pro ...

SLO_Matej ::

Kolikor vem Samsung in LG izdelujeta svoje telefone kar doma v Južni Koreji, edino za baterijo piše, da je dokončana na Kitajskem. Vsaj na enem izmed mojih LG-jev ter Samsungovi Omnii 7 piše Made in Korea. ;)

noker ::

Če gre avtorju za DOBER fotoaparat z bliskavico in hkrati nizko ceno aparata, bi jaz priporočil Nokio X6 (pred pol leta sem 16 GB verzijo prodal za 80 EUR, bila je zelo dobro ohranjena ...torej so danes še cenejše).
Fotoaparat je (IMHO, v tem cenovnem razredu) med boljšimi (5 MP), slike in posnetki odlični ... sam telefon mi je bil pa tko, tko ...
odzivnost, proc, mal zastarel symbian.

Overall: cena + dober fotič zmagata !

EDIT: "tiskarske" napake

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: noker ()

Johnny76 ::

Saj zato pa ciljam na Nokio x6. Pa tudi cena je precej podobna ceni tega, ki ga imam sedaj.

A še kje prodajajo to nokio, da jo sprobam, ali je edina varianta preko bolhe?

Glede kamere pa je x6 boljši - kamera ima večjo ločljivost, prav tako ekran, obenem pa uma tudi autofokus.

Edino kar nima pa je "mobilne pisarne" (word, pdf...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Johnny76 ()

Johnny76 ::

Na netu sem sicer zasledil, da se lahko naloži program s katerim je potem mogoče prebrati wordove in ostale datoteke, ampak ne vem, če je to res ali le fejk?

SLO_Matej ::

Pravi Microsoft Apps (Office aplikacije) naj bi bil oz. še bo za Symbian, sicer samo za Belle: http://tehnik.mobitel.si/brezplacne-mic...

Sicer pa poskusi s čim takim: http://store.ovi.com/content/42774?clic...

xteakwondox ::

lepo prosim kdo je izjavil da xperia mini šteka ta je še videl ni. Imam jo sam in deluje popolnoma super brez zatikanja in vsega in lahko trdim, da je veliko boljsa od wildfireja s vdaj glede fotoparata in boljsega delovanja. Edino ekran bi lahko bil vecji.

Bananovec ::

;-) je izjavil:

Vse naštete xperi-e štekajo, se zatikajo in imajo težave. Telefon je mali za popizdit, za kaj več kot slikanje,sms in klice ni, še maile težko pogledaš.

Predlagal bi ti vsaj da daš kakih 20€ polek pa na bolhi pogledaš za kakim Desire, Huawei Ideos x5, ki pa je že svetlobna leta pred naštetimi.

Vse naštete xperi-e štekajo, se zatikajo in imajo težave. Telefon je mali za popizdit, za kaj več kot slikanje,sms in klice ni, še maile težko pogledaš.

Predlagal bi ti vsaj da daš kakih 20€ polek pa na bolhi pogledaš za kakim Desire, Huawei Ideos x5, ki pa je že svetlobna leta pred naštetimi.

Pojdi na Bolho prodajat buče.


;-) je izjavil:

bdoxx je izjavil:

jaz sem mojga S1 prodau za 80€ :D več tako ni vredn . . .


Haha, od takih ko si ti kupim jaz pa jih za maslo prodam za 200 ali več €, je pa res da vzamem samo take ki so odlično ohranjeni.

Spet prodajaš buče. Za take pare lahko kupiš dobro ohranjenega, ne pa odlično.

jmlina5 je izjavil:


aja, pa od LG-jev ne pričakovat veliko, ker so 100% narejeni na kitajskem in so pogoste napake pri baterijah, nokie pa tudi niso ravno "višek mobilne tehnologije"

Razen Appla, ki je itak razred zase, povečini narekujejo trend telefonov Azijci. Včasih so v Evropi to znali tudi pri Nokii, vendar zadnje čase bolj malo (razen parih telefonov).
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

power12 ::

Kaj pravite za Nokio 700. Kakšna se vam zdi ?

Zdej res je majhen, ampak mi to ustreza ker ne potrebujem velikana, ki ga komaj zbašeš v žep :)

Johnny76 ::

Zadnje dni sem malo gledal po internetu te res top telefone. Iskal sem najcenejši telefon, ki podpira HD ob 8mp kameri - xperia ray. Trenutno se na bolhi prodajajo novi, zapakirani od 200€ naprej (kakšen celo manj). Kakšna mislite, da bo cena takega/tega telefona čez pol let ali pa čez eno leto?

Ja vem, ne morem se odločiti....:D

JamesQ ::

Živjo.

Ker mi moja draga Nokia E52 počasi spušča dušo, se bo trebo malo modernizirat. Dopadejo se mi Android mobilniki, zato sem malo pogledal po spletu in mi je nekaj modelov všeč: SE Xperia Active(216€ na amazon.de), HTC EVO 3D(Mobitel 209€) ter Motorola Defy+.

Prosim svetujete mi. Telefon največ uporabljam za klice in smse, naredim občasno kako sliko in nahitro pkaj pobrskam po spletu. Zanimivo bi mi bilo tudi prebiranje e-knjig.

Najlepša hvala za nasvete.

LDŽ

HarryRed ::

Od teh, ki si jih naštel je HTC Evo daleč spredaj. HTC evo je že višji razred android mobitelov, tako da je primerjava med temi tremi mobiteli malo smešna (ker ostala mobitela nista v rangu Evota). Če se odločaš med temi tremi potem tukaj nimaš ničesar za razmišljat in vzami HTC-ja. Za tak denar ne boš dobil boljšega oz. vsaj približno konkurenčnega mobitela.

;-) ::

Spet prodajaš buče. Za take pare lahko kupiš dobro ohranjenega, ne pa odlično.


Vzamem samo če ima krom nepoškodovan in nepopraskan ekran. Zadnji pokrovček lahko menjam in ja tud taki se najdejo tam za 100-140 na bolhi je pa treba bit hiter.

Prejšnji teden sem dobil nokio c7 za 30€ :))

martincek1 ::

Mja prodajaš pa za 130€ .. dobr biznis.

;-) ::

Sem najcenejši na bolhi pa še spustim ceno.

denabiker ::

kaj ste eni res bebci, kakšne veze ima to, da je narejeno na Kitajskem?

IgorM ::

Kaj pa vivaz glede na ceno rabljenih dobiš dober fotoaparat?

Thunder wave ::

Vibaz je po mojih izkušnjah obup od telefona. ima zelo zastarel smybian, zaznava na dotik ni kapacitivna...

;-) ::

Sem imel vivaz sem dobil pred kratkim v račun. Za klicanje, SMS, fotografiranje bo ok. Fotografije so res dobre, je pa res da je ostalo obup. Mi je pa všeč zaradi svoje "majhnosti" lepo sede v roko.

Johnny76 ::

Obdržal sem svojega lg optimus p350, ki pa mi ne odgovarja več. Odločam se med omnio 7 ter ideosem x5. Pri sedanjem me najbolj moti majhnost ekrana (2,8 inča - omnia ima 4 inče, ideos pa 3,8) ter odsotnost autofokusa in fleša. Všeč mi je omnia, ki ima malo večji ekran, vendar je po drugi strani starejša, na bolhi pa se najde tudi precej manj primerkov.

V čem je omnia boljša od ideosa in obratno? Tehnični podatki mi ne povejo vsega.

Johnny76 ::

Kaj je razlika med "TFT capacitive touchscreen" in "Super AMOLED capacitive touchscreen"?

SLO_Matej ::

Omnio 7. Ima boljši Super AMOLED zaslon (lepše barve, zelo dober vidni kot, tudi na soncu ni težav), telefon bo delival boljše, hitro, tekoče, brez zatikanj, ker ima Windows Phone operacijski sistem. Deležen boš tudi posodobitev sistema, sigurno dlje kot na Androidnem Ideosu.

Johnny76 ::

Nekaj sem bral o o omnii 7 in njenem (ne)delujočem bluetooth-ju. Kako je s tem? Se lahko povežeš z drugim telefonom?

SLO_Matej ::

Ne, pošiljanje datotek preko Bluetootha na WP7 ni mogoče. Le-ta služi povezavi z drugimi napravami, kot npr. Bluetooth slušalkam.

Sicer pa datoteko naložiš v SkyDrive, kjer imaš brezplačno na voljo 25GB in jo daš v skupno rabo z drugimi ali pa zadevo pošlješ preko e-pošte. ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716672 (13025) 1krat
»

Nakup rabljenega telefona do 70, 80€

Oddelek: Mobilne tehnologije
151326 (932) Johnny76
»

Nakup novega mobilnika

Oddelek: Mobilne tehnologije
182564 (2034) Gigahertz
»

Kakšen mobitel imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6714279 (11842) Thunder wave
»

Kateri Android kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5112012 (10454) PC-Freak

Več podobnih tem