» »

Električni žar

Električni žar

roko11111 ::

LP. kupil bi en enostaven, sposoben, ugoden žar. zaenkrat nebi dal več kot ene 40€. nucal bi ga predvsem za čevapčiče, pleskavice, hrenovke, ražnjiče/nabodala. gledam tale električni žar:

http://www.5pik.si/S76/A21939/%C5%BDari...



pocen, dost vlka površina za pečt, lahk bi ga uporablu doma v kuhni na mizi, zunaj bi mu pa samo noge dal spodaj pa bi lepo stal sam. kaj pravte? ma kir kakšne izkušnje s taki žari,a se splača, kako bi kaj zapeklo meso,...?

martincek1 ::

Če je šansa, poglej za plinskimi... po mojem okusu zapeče vsaj 3x bolje od električnih :)

bauci ::

Če pogledaš kaj je na žaru, je površina žara zelo majhna. Za koliko oseb boš pa pekel? Jaz imam doma tri električne žare, ki imajo teflonsko ploščo in gor (na enem žaru seveda) lahko spečem mesa za 4 člansko družino - kupljeni pri francozu na Rudniku za cca 50€ komad. Če so rešetke na žaru, se na grelcih nabira svinjarija, ki se pol žge. Pri plošči tega ni - jo samo obrišeš.

RockyS ::

Zakaj potem takem nimate piknikov kar v hiši, če na takih zadevah pečete? Ogenj,oglje FTW!

Steinkauz ::

Ni žara brez žerjavice ;)

mihec87 ::

Ja pač oglje res doda svoj čar na žaru,čeprav tudi zadeve iz plinskega grelca ter plošče zunaj pečeno ni kaj slabo.

solatko ::

Kako pa potem pečenje polivate s pivom, mora biti oglje, drugače lohka kar na šporgetu spečem.
Delo krepa človeka

roko11111 ::

martincek1 je izjavil:

Če je šansa, poglej za plinskimi... po mojem okusu zapeče vsaj 3x bolje od električnih :)


stric ma tole: http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/kuhanje...



+



na tem včasih pečemo večinoma čevape, ražnjiče,...saj je v redu, ampak je treba dat velik olja, kar mi pa ni glih fajn. ti verjetno misliš kaj tazga?:



zdej ne vem, doma mamo zmeri samo eno plinsko bombo in da bi pol zmeraj menjal ko bi hotu pečt na žari bi blo brezveze.

bauci je izjavil:

Če pogledaš kaj je na žaru, je površina žara zelo majhna. Za koliko oseb boš pa pekel? Jaz imam doma tri električne žare, ki imajo teflonsko ploščo in gor (na enem žaru seveda) lahko spečem mesa za 4 člansko družino - kupljeni pri francozu na Rudniku za cca 50€ komad. Če so rešetke na žaru, se na grelcih nabira svinjarija, ki se pol žge. Pri plošči tega ni - jo samo obrišeš.


hmmm, največkrat samo za sebe ker skor nikol ne jemo istočasno. površina za peko: 45 x 22 cm , to je dost vlko pomoje. verjamem ja da se lahko umaže, peku bi itak samo čevape, ražnjiče, hrenovke pa pleskavice. pol ti raje nekaj takega predlagaš mogoče?:



solatko je izjavil:

Kako pa potem pečenje polivate s pivom, mora biti oglje, drugače lohka kar na šporgetu spečem.


RockyS je izjavil:

Zakaj potem takem nimate piknikov kar v hiši, če na takih zadevah pečete? Ogenj,oglje FTW!



verjamem, ampak js bi žar uporablu 95% v kuhni/ na balkonu, zunaj ga ne morem nikjer, razen pri stricu, če bi ga nesel s sabo, ampak pri njem pomoje sam ene 3x na leto mogoče pečemo, tko da oglje mi nič ne pomaga :(

se pravi idealno bi pol blo kupt en električen žar s ploščo in ne z rešetko?

ali3n ::

jaz imam nekaj podobnega - 2 špirali, rešetka.. v spodnjo posodo se natoči voda da hladi posodo; na njej plava alu "zrcalo";
za kaj spečt je čist ok; solidno; ni pa to za sladokusce.

Če rabiš za na balkon itd, priporočam;
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

jest10 ::

solatko je izjavil:

Kako pa potem pečenje polivate s pivom, mora biti oglje, drugače lohka kar na šporgetu spečem.

S pivom se drugače sploh ne poliva;) Sploh ne vem, od kje je prilezla ta folklora...
Včasih se je malo polilo z vodo po oglju, če je le to bilo prevorče. Po oglju, nič po hrani. To je edina fora tega.
Ne pa da se meso zaliva s pirom in spira maščobo ter sokove iz mesa.;((

bauci ::

Imam nekaj podobnega kot je na filmčku samo, da je večji. Je zelo solidno narejen in po dveh letih dela BP. Problem pri električnih žarih, ki imajo ploščo (tako kot pri električnih posodah) je, da se lahko plošča, če ni solidna zelo hitro ukrivi tam kjer so spodaj grelci. Moja plošča je debela in teh anomalij ni. Podobnega kot je na sliki imam tudi iz Hoferja vendar je plošča pretenka in se je po nekaj uporabah zvila oz se je poznalo kje so spodaj grelci in s tem se je neenakomerno peklo.
Vsem ostalim: imam tudi žar na oglje ampak, ko se mudi in je lakota huda je električni žar prava stvar.

solatko ::

jest10 - poleg odstranjevanja maščobe, pripomore k boljšemu okusu (pivo mora biti obvezno hmeljevo, ne iz extrakta), spere tudi saje od oglja, ki imajo po nekaterih raziskavah lahko tudi rakotvorne snovi (zdravniki že zelo dolgo odsvetujejo hrano z žara). Okus pa, ki ga da hmelj, je v hrani z žara, enkraten, najboljši pri kakšnem zobatcu ali brancinu.
Delo krepa človeka

jest10 ::

In ravno pri polivanju se dvigne največ saj:| Poleg pihanja v oglje.
Rakotvorno je pa prismojeno meso, ter zažgane maščobe. In pri polivanju se sperejo v oglje, kjer se prav lepo smodijo dalje in kadijo po mesu;((

Zdej kaj je komu boljše, je stvar okusa. Meni je s pirom sprano meso pusto in brez okusa.

solatko ::

Bolj kot poliva se meso šprica in niti slučajno ne toliko, da bi oglje zakadilo. Meso pride bolj sočno in polnega okusa, res pa je, pivo mora biti narejeno iz hmelja (uporabljam Pils pivo, ki mora biti iz hmelja, da lahko nosi oznako Pils).
Delo krepa človeka

bauci ::

Sem malo googlal in našel "moj" električni žar. Ga imajo parkrat na leto tudi pri francozu na Rudniku v LJ. Na naslednji povezavi si poglej kako izgleda http://www.amazon.fr/Simeo-CV-302-Planc...

jest10 ::

solatko je izjavil:

Bolj kot poliva se meso šprica in niti slučajno ne toliko, da bi oglje zakadilo. Meso pride bolj sočno in polnega okusa, res pa je, pivo mora biti narejeno iz hmelja (uporabljam Pils pivo, ki mora biti iz hmelja, da lahko nosi oznako Pils).

Če smo že pri tem-nobeno, res nobeno pivo ni narejeno iz hmelja:P

Če imaš rad okus po hmelju, raje namoči meso vanj pred pečenjem za nekaj časa(samo ne pretiravaj s količino tekočine)/dolij pivo v maso za čvape/pleske.


Da gre meni kdo ribo ali pjučno polivati s pirom, mu žar poveznem na glavo>:D

bezerk ::

Nobeno meso se na žaru ne poliva s pirom ! 8-O
S pirom se poliva pajcek na ražnju, ne pa žar.

Ko polivate s pirom, se sprere vsa maščoba in sok stran od mesa in jeste zažgane žagovinaste čevapčiče, itd...

Če bo kdo pametoval, ga pošljem v Leskovac na izobraževanje na njegove stroške !

Pyr0Beast ::

Pir je iz ječmenovega slada
Hmelj je samo za okus
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

msjr ::

Svoj glas dajem za plinski žar - v avtokampu, kjer se ne sme kurit imam točno tisto zadevo (firma Gorenc), ki jo je poastal roko11111. Pazi, da vzameš stvar s tanjšo ploščo (je na voljo še debela valovita), ki se hitreje segreje in se ne hladi ob močnem vetru.

Poliva se stvari na rešetki, ostalo (e.g. plinski žar) se da polivat, vendar so zato potrebne določene izkušnje, ker je treba minimalno dodajat, da takoj izpari. Tudi pri ribi, ki jo več pečem kot meso, se da polivat z vinom, limoninim sokom, olivnim oljem... samo pri tem je treba biti še bolj pazljiv.

harvey ::

Pir je za tistega, ki peče, ne pa za tisto kar se peče.

V Sloveniji je to polivanje že praktično na meji folklore, da imajo še sosedi kaj od pečenja :D

Tele neumnosti s hmeljem so pa že v nekaj temah tule na slo-techu. Prav čudi me vzrok tega.

Žar je eden in edini - žar na oglje (skara, gradela, gardela...). Vse ostalo gre v to smer, da ima tisti, ki se loti peke (čim)manj dela. Najbolj "praktične" so seveda plinske izvedbe, vendar to ni, kar je bilo tu že ugotovljeno v nekaj temah.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Pyr0Beast ::

Pravi žar je na drva ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

msjr ::

Na crniko iz Punta križe za peko, na trto iz okolice Salija za večjo ribo in "slamo" iz Vranskega jezera za sardelo, če smo čisto natančni. :))

harvey ::

Pyr0Beast je izjavil:

Pravi žar je na drva ?


Točno tako +1. Pozabil sem podati predlog. Weber žar, samo ni 40 EUR :)

Maš pa tudi približke Webra, samo tisto je pleh kr neki.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

msjr ::

Pozabil sem podati predlog. Weber žar, samo ni 40 EUR


Weber je odločno predrag. Srbi bi rekli, labavom kurcu svaka dlaka smeta. Tud pocen pleh služi svojemu namenu. Saj gre jebemti samo zato, da se prižge ogenj in da gor rešetko. Tud železna kanta je dobra.

Sicer pa je op spraševal za električni žar, ki ga sicer tudi jaz odsvetujem, ampak približek temu je plinski in ne oglje/les varianta, ker je s tem rahlo več jebe, znanja in dela.

Nekateri pač niso taki puristi, spet drugim vonj po dimu sploh ne paše, kot že rečeno, ponekod se ga niti ne sme uporabljat - tudi pri nas, ko je razglašena visoka požarna ogroženost (npr.: primorska).

Kaj sem hotu rečt, nič, pri vsakem žaru je tako. Hic rodos, hic salta, pa da vidimo, kdo je mojster.

harvey ::

Weber je odločno predrag

Niti ne, vse odvisno zakaj ga imaš in koliko pečeš, sicer pa imaš tudi neko dansko firmo, ki dela solidne žare in cenovno zelo dostopne - tam do 40 EUR. Se pa strinjam, lahko imaš tudi na kanti in solidno mrežo zgoraj, oz. ne potrebuješ niti kante ampak uporaš kamnne/skale. Če boš pekel 1x-2x na sezono je prav vseeno kakšen žar imaš.

Električni/plinski žari ni bistvene razlike, če kar v ponvi pečeš. Soliden efekt dosežeš lahko že z dobro rebrasto ponvijo :D

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

msjr ::

Električni/plinski žari ni bistvene razlike, če kar v ponvi pečeš.


Se strinjam, edina razlika je, da lahko žar neseš ven, za vgradni štedilnik zna bit rahla panika v familiji :))

roko11111 ::

harvey je izjavil:

Weber je odločno predrag

Niti ne, vse odvisno zakaj ga imaš in koliko pečeš, sicer pa imaš tudi neko dansko firmo, ki dela solidne žare in cenovno zelo dostopne - tam do 40 EUR. Se pa strinjam, lahko imaš tudi na kanti in solidno mrežo zgoraj, oz. ne potrebuješ niti kante ampak uporaš kamnne/skale. Če boš pekel 1x-2x na sezono je prav vseeno kakšen žar imaš.

Električni/plinski žari ni bistvene razlike, če kar v ponvi pečeš. Soliden efekt dosežeš lahko že z dobro rebrasto ponvijo :D



glih tole tuhtam ja. že zdej mi solidno speče v eni Tefal ponvi, mogoče je še celo najbolš da dobim nek eno magar točno tako rebrasto ko si dal gor, pa je stvar rešena. mogoče kak nasvet kje konkretno bi dobu kako takšno ugodno?

harvey ::

Mislim, da dokaj solidne rebraste ponve (beri malo težje) dobiš že tam nekje od 20 EUR naprej. Za pogledati je v Lesnini (Brdo), Merkur, Ikea ima eno cca 25x25, če se ne motim, in pa seveda tudi precej "papirnatih"... torej izogibaj se takih, ko jih vzameš v roko in so prav papirnato lahke. Maš tudi tu neke presežke v smislu kvalitete kot npr. gril lite ponve od Le Creuseta.

že zdej mi solidno speče v eni Tefal ponvi


Še za ostale nek namig kako delamo s temi ponvami, da nismo potem prav razočarani, da je vse bolj kuhano kot pečeno in da se nam za povrhu še vse prijema. Tehnika peke je sledeča, če želimo dobiti nek efekt žara in ne dušeno v ponvi. Rebrasta ponev mora biti na začetku solidno razbeljena (da se kar malo kadi z nje, ne dodajaš nič olja!), če ni, ko daš npr. ražnjiče gor, boš imel potem samo dušeno in ogromno tekočine. Nato po potrebi nekoliko zmanjšamo temperaturo, da nimamo vse prežgano in pooglenelo, sploh pri debelejših kosih. Kose mesa npr. zrezkov, ki jih damo na tako ponev pred tem le s čopičem na rahlo premažemo z oljem. Krasno se da speči npr. tudi ribe.



Vseeno je priporočljivo to peči zunaj, če delamo v stanovanju imamo lahko tudi kar pošteno zadimljeno in pravo žar atmosfero :D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Pyr0Beast ::

Jaz sem zadeve ponavadi pekel takole:

Ali na začetku zadevo razbeliš in flikneš hrano gor nato pa dokuhaš
Ali pa na začetku kuhaš in nato razbeliš

Prva metoda se mi je zdela vedno lažja, saj se je hrana potem manj prijemala, efekt je pa IMO enak.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mn ::

Pa če boš kupoval žar ponev nikakor ne kupi teflonske! Kot so napisali zgoraj jo je potrebno precej segreti kar pa pri teflonu ni priporočljivo.

Aston_11 ::

Ko delam na telfonu čevapčiče/pleskavice na steklokeramiki, je optimalno, da je nastavljena ta večja plata na 6/9. Olja pa se itak ne dodaja, ker stvar spusti sama dovolj maščobe. To, da se teflonska ponev segreje, ne pomeni, da je razbeljena, temveč pomeni le, da je vroča. Nič kritičnega, torej. Za teflon je menda temperatura, ko gre lahko kaj narobe, med 200 in 300 stopinjam, pa še, če je poškodovan. Naj me kdo popravi.

roko11111 ::

mn je izjavil:

Pa če boš kupoval žar ponev nikakor ne kupi teflonske! Kot so napisali zgoraj jo je potrebno precej segreti kar pa pri teflonu ni priporočljivo.


mel sm že do zdej eno teflonsko tako obično, pa se je takoj segrela dost da sm vrgu gor čevapčiče naprimer, pol pa zmanšaš mal ogenj, mal obračaš, pa se lepo popečejo.

v mercatorji ni nč pametnega, pol pa vidm v špari eno grill ponev 28x28cm za 25€ in sm jo kr uzel. zgleda in tud po občutki je fajn taka masivna, ma fajn rebre, tko de upam da bo v redu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero ponev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12853391 (10448) nejcek74
»

kakšen roštilj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221200 (14673) tabornik12
»

Plin vs. steklokeramika vs. indukcija,... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13134724 (30202) amigo_no1
»

Zmrznjeni na zaru peceni malancani / patlidzani / plavi paradajs :) KJE KUPITI?

Oddelek: Loža
192668 (2166) msjr
»

Peka na žaru - maščoba pada po oglju...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5123431 (20422) BigWhale

Več podobnih tem