» »

Fringe

Fringe

Tr0n ::

TV serija, ki si zasluzi svojo temo, saj z vsako sezono in episodo postaja boljsa. Next-gen X-Files. :)



JC Denton ::

Sproti gledam serijo že tri leta in mi je kar ušeč. Sem že pred kratkim želem odprt temo, pa se mi ni dalo. :)

Drugač pa, nekje na sredi druge sezone začne serija res razturavat in to traja potem neki 20 delov, zadnjih nekaj delov v tretji sezoni pa se je spet vse skup nekoliko umirilo.

Je pa definitivno zelo zanimiva, čeprav na trenutke za lase privlečena kar zna koga odvrniti od gledanja. Včasih je res treba nekoliko naivno vrjetni kakšnim ekserimentom oz. samemo Walterju in njegovim teorijam da lahko povsem uživaš v gledanju.

Ko sem že pri Walterju, je zame osebno to eden najboljših karakterjev trenutno na TV.

mihec87 ::

Začel gledat zvečer na pop-tv res všečna serija.Pa vidim da je ta zadeva že kar nekaj časa na sceni bo potrebno pogledat za nazaj..

BladE_ ::

Sem na polovici druge sezone, res zakon ampak kot je že JC Denton omenil je na trenutke zelo za lase privlečeno...


Tr0n je izjavil:

Next-gen X-Files. :)

kmetek ::

Ste videli včerajšnji del, zaključek? 8-O

LuGi ::

Da, huh :|

kmetek ::

uf to je bilo express lugi :D 4 sezona bo nora pomoje.

LuGi ::

Ou to je bil season finale..nisem vedel ;((

Heh samo res :))

kmetek ::

še 20-21-22.

LuGi ::

Oops totalno zgresil datume :))

JC Denton ::

Kar se tiče zadnje epizode, kak se vam je zdela animacija? Za moje pojme si Walter in Peter nista bila najbolj podobna. Lahk bi naredili boljš.

Sicer pa kolikor spremljam informacije jih gledanost iz meseca v mesec pada. No 4. sezona mislim da je potrjena, za naprej pa vprašanje. Upam da se popravi.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Meni je tudi trenutno Fringe najboljša sci-fi nadaljevanka. Sem omenil že v SGU temi.

Glede včerajšnjega dela: Animacija se mi ni zdela posrečena. Za William Bell-a bi lahko tipu dali masko + CG, pa risanka ne bi bila potrebna.


---

>jih gledanost iz meseca v mesec pada.

Mah, to pa vsem tv serjam. Če bi pa merili res vse načine dostave, bi pa dobili čisto drugačne številke.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Holy crap, shit is gonna hit the fan. :)

Zadnja episoda ima naslov "The Day We Died". 8-O

Gregor P ::

Tr0n je izjavil:

Next-gen X-Files

Če bi bila to, potem je sploh gledal ne bi; X-Files je bil čisti dolgčas in nategovanje gledalcev;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Isotropic ::

zadnja epizoda je bila CARSKA>:D oz. zadnjih par

kmetek ::

ja noro je, zdaj bo season finale, potem pa jeseni še 4 sezona.....meni the best serija zadnjih nekaj let.

Jst ::

Jaz sem po vsebini epizode mislil, da je bila to zadnja epizoda te sezone in sem si še mislil, da je dober cliffhanger. Dokler nisem par minut nazaj prebral te teme... :)

Čeprav mi je Fringe trenutno najboljša sci-fi nadaljevanka, me pa malo moti, ker ene par stvari, ki so se dogajale skozi prvi dve sezoni, niso obrazložili oz. pozabili na njih. To sem opazil, ko sem videl, da se na Popu vrti prva in druga sezona, ter par epizod tudi spremljal (z mučnimi 7min reklamami!).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

JC Denton ::

Sej jih še bodo. Mene najbolj zanima kje je Nina iz/v alternate universe. Nebi me presenetilo če bi se pokazala v zadnjih sekundah zadnjega dela tretje sezone.

Tr0n ::

Season finale trailer. Spoilers.

strictom ::

Nora serija. Edino kar me moti, da določeni karakterji niso believable. Olivia mi ne deluje kot FBI agent (morda sem preveč navajen na Mulderja), Broyls je na trenutke hardcore, ampak ga njegove pussy scene kjer popušča in je 'milostljiv' čist zajebejo ter Peter mi ne deluje kot človek s IQ ~180.

Walter je popoln mad scientist :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Izi ::

Meni se pa zdi, da so Olivio dobro izbrali. Na vem kako si ti predstavljaš FBI agente, ne morejo biti vsi super natrenirani specialni "men in black" agentje. Mulder, ki ga omenjaš še zdaleč ni bil tipičen FBI agent, prej nasprotno.
Sicer pa tudi to kar gledamo niso običajni FBI agentje ampak posebna "Fringe divizija", kjer so potrebni največji čudaki, da se lahko uspešno spopadajo z najbolj čudaškimi primeri.

Kaj je izjavil režiser ko so izbrali Olivio:
"What we were looking for in Olivia was a woman who was believable as a FBI agent but yet had some vulnerability. And definitely had depth and a history behind her eyes."

Se pravi, da so gledali na to, da bi izgledala čim bolj FBI-jevsko, ampak da je hkrati precej ranljiva in malo čudna, ker je, kot veli zgodba, bila v mladosti zlorabljena s strani svojega očima, katerega je sama ustrelila, ko ji je bilo samo 9 let, mama pa ji je menda še prej umrla.

Za Petra se strinjam, da bi lahko bil malo bolj resen :P

Walter pa je legenda, in se mi zdi, da če bi izbrali kateregakoli drugega igralca serija ne bi bila to kar je.

LuGi ::

To pa bo hell of a finale!

JC Denton ::

Izi je izjavil:

Meni se pa zdi, da so Olivio dobro izbrali. Na vem kako si ti predstavljaš FBI agente, ne morejo biti vsi super natrenirani specialni "men in black" agentje. Mulder, ki ga omenjaš še zdaleč ni bil tipičen FBI agent, prej nasprotno.
Sicer pa tudi to kar gledamo niso običajni FBI agentje ampak posebna "Fringe divizija", kjer so potrebni največji čudaki, da se lahko uspešno spopadajo z najbolj čudaškimi primeri.

Kaj je izjavil režiser ko so izbrali Olivio:
"What we were looking for in Olivia was a woman who was believable as a FBI agent but yet had some vulnerability. And definitely had depth and a history behind her eyes."

Se pravi, da so gledali na to, da bi izgledala čim bolj FBI-jevsko, ampak da je hkrati precej ranljiva in malo čudna, ker je, kot veli zgodba, bila v mladosti zlorabljena s strani svojega očima, katerega je sama ustrelila, ko ji je bilo samo 9 let, mama pa ji je menda še prej umrla.

Za Petra se strinjam, da bi lahko bil malo bolj resen :P

Walter pa je legenda, in se mi zdi, da če bi izbrali kateregakoli drugega igralca serija ne bi bila to kar je.



Za Olivio, ko sem pogledal prvih nekaj epizod, sem bil mnenja, da so totaln falili z izbiro. Ampak ja, kot si napisal, kot agentka deluje zelo prepričljivo. Je hladna, ne pokaže čustev, profesionalna, agresivna. To kar bi naj FBI agent bil.

Walter je legenda, tu ni kaj dodati.

Peter je še najmanj prepričljiv lik oz. karakter v seriji. Rahlo bleda igra J. Jacksona ali kaj je že. Zgleda je mu je zmanjkalo talenta za kaj več. Škoda. Moje mnenje. Ker so trenutki, ko se mi zdi, da bi lahk kak drug igralec kakšno sceno naredil veliko bolj življenjsko ali vsaj zanimivo.

Upam pa, da se kot kakšen zlobnež v naslednjih sezonah pojavi tudi Doug Hutchison, ker ta tip mi je pa tak car ko igra kakega psihiča, da mu ni pare. Dosjeje-x sem gledal ne vem kdaj nazaj, ampak od vseh delov se prav tistega, v katerem je on igral najbolj spomnim.

Tr0n ::

Olivia zares zablesti malce kasneje, ko mora igrati razlicne karakterje. V bistvu se izkaze za zelo dobro igralko tale Anna Torv.

Jst ::

OMG, nora epizoda. Če je to goodbye karakterja/igralca Petra, potem še nisem videl boljšega sendout-a.

Will comment later. (Takoj po ogledu bi pisal preveč superlativov, kar ne bi bilo realno in preveč subjektivno.) Moram prvo premisliti vse skupaj.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

JC Denton ::

O fak kak konec. Morm še enkrat pogledat. :)

Tr0n ::

Peter se ima pogodbo za S4, tako, da ga bomo se videvali.

kmetek ::

Nor konec sezone, LOST scena ;((

Jst ::

Kakšne štiri epizode nazaj sem gledal "trivia" na eni izmed tv strani. V vsaki epizodi (mogoče se v vsaki peti ne) se nekje pojavi vsaj enkrat Observer, nisem pa razumel, kaj mislijo z "Glyph"-i ki se včasih prevedejo v naslov naslednje epizode.

edit:

Recimo:

Episode 17: Stowaway
Trivia: The Observer is across the street, holding an umbrella, as Walter, Bell, and Peter examine the car that Dana and Jim fell on.
Trivia: The glyph code for this episode is ERODE

Episode 16: Os
Contrary to what Walter says, lutetium is not found in meteorites but rather is used for dating them.
Trivia: The Observer is among the crowd outside the Massachusetts Metal Depository, standing across the street and using an umbrella.
Trivia: The glyph code for this episode is EARTH.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Izi ::

Tr0n je izjavil:

Peter se ima pogodbo za S4, tako, da ga bomo se videvali.
Peter? Kakšen Peter? Peter ni nikoli obstajal ;)


Jst je izjavil:

Kakšne štiri epizode nazaj sem gledal "trivia" na eni izmed tv strani. V vsaki epizodi (mogoče se v vsaki peti ne) se nekje pojavi vsaj enkrat Observer, nisem pa razumel, kaj mislijo z "Glyph"-i ki se včasih prevedejo v naslov naslednje epizode.
Glyphi so tiste skrivnostne slike, ki se pojavijo na koncu vsakega dejanja tik preden zarolajo reklame.
Glyphs coda je bila že razbita. Vsak Glyph predstavlja eno črko abecede. Vse je razloženo na Fringepediji: Glyphs code

JC Denton ::

wow, temu nikdar nisem posvečal neke pozornosti, vedno se mi je zdelo da je samo kakšnih 4-5 teh znakov. Sem mislil, da imajo le kakšne psihološki motiv in nič kaj tako globokega.

Jst ::

Izi: Sicer nisem bral linka, ampak povej mi, da glede na to, da je konstantno število reklam, kako to, da nekateri glyphi pomenijo "OS", "AGENT", nekateri so pa precej daljši?

edit: Pogledal link in sem očitno zamešal imena epizod z glyphi. Res so večinoma 5 znakovni, oziroma kolikor je reklamnih vložkov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

JC Denton ::

V 4. sezoni naj bi postal Lee eden glavnih karakterjev, poleg tega, pa naj bi obstajalo veliko možnosti, da bodo snemali še vsaj eno sezono (5.).

hendriks ::

4. sezona Fringe-a se je začela. Lepo je videti Olivii skupaj ;)

Jst ::

Bled začetek, glede na super cliffhanger konec prejšnje sezone...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zheegec ::

Ravno malo gledam ko je čas... Podobno kot Heroes, zadeva se začne OK, potem pa začnejo pretiravat in extra-komplicirat nekaj, kar je na začetku lepo delovalo... Vseeno dokaj solidna serija.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

matonson ::

Se strinjam.

Men je bilo najbolje konec druge pa do sredine tretje sezone. To kar je pa sedaj pa je za pogledat, ampak ni nič posebnega.

Qcube ::

Mene pa prav zanima kakšna bo razlaga, da je Broyles spet med živimi. Kaj ni umrl v obeh universih? Če so obritoglavci dejansko spremenili preteklost in Peter ni nikoli živel, kako to da tista mašina sploh obstaja, če je bila namenjena samo njemu. V glavnem, meni nič jasno zaenkrat.

Tr0n ::

Peter is back!

kmetek ::

SPOILER!!!

Tr0n ::

Not really. To se je ze dolgo vedlo. :)

barocco ::

ena izmed boljših "novejših" serij,pogledal ,danes vse 4 epizode.Dobra zamisel scenarista serije in pa igra igralcev,vsaj za moj filmofilovski okus:)

matonson ::

Mogoče kdo ve, če je bil že del predvajan 5. del? Glede na imdb naj bi bil, ampak se ga nikjer ne da dobiti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

Qcube ::

Tu kaže da bo naslednja epizoda šele 4.11

http://www.tv.com/shows/fringe/

matonson ::

Aha, hvala.

Izi ::

Končno našel čas za ogled 4. sezone, vseh 4 delov, in serija še naprej seka.
Je bilo že v prejšnjih 3. sezonah tako, da se začne malo bolj umirjeno in se bolj posvečajo posameznim "fringe" primerom, ki so dejansko bistvo te serije, drugi del sezone pa se ponavadi spet razplamti vojna med obema paralelnima svetovoma.

Ravno Peter, ki sploh ne bi smel obstajati, je vzrok vseh problemov na obeh straneh, ko so ga pleškoti odstranili, da bi se spet vzpostavilo ravnovesje, je vse postalo idilično, prijateljsko in že skoraj dolgočasno. Seveda ne za dolgo, Peter je že nazaj, da spet spravi v neravnovesje celotni univerzum 8-)

Jst ::

Upam, da se po bledem začetku pobere nazaj na stare tirnice. Me prav zanima, kako bo sedaj izvedena interakcija Petra z drugimi. Upam, da ne bo ena epizoda - naslednja - namenjena Petru, kakšna neumna razlaga (še bolj neumna kot v smislu serije) in to bo to.

Upam tudi na razplet z vzporednim svetom. Zaplet je trajal par sezon, sedaj smo na vrhu zgodbe, razplet pa tudi upam, da bo tako zanimiv. Z Case of the week pa naj kar nadaljujejo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Serija: Better Call Saul - spoiler contaminated (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
37672012 (1774) Kurzweil
»

Serija: Breaking Bad - spoiler contaminated (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1106195667 (11748) oo7
»

Twin Peaks (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9918258 (9824) MostWanted
»

House M.D. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
26738402 (24052) Jst

Več podobnih tem