» »

Nakup lcd tvja

Nakup lcd tvja

Deycek ::

Lep pozdrav

Sam sem tik pred nakupom in imam veliko zmešnjavo kateri lcd tv naj kupim. Sem kar zahteven kupec za tv pa sem pripravljen dat nekje med 600 do 900 eu.
Tesko se odlocit za katero znamko uporabljal bi ga predvsem za gledanje hd filmiv in divx filmov in pa igranje playstation 3. Zelim si tudi tak tv ki je sposoben predvajati hd filme iz usb vhoda se pravi vklopim prenosni disk in gledam filme s podnapisi divx in hd. Lg tvji sm zasledil da imajo probleme z predvajanjem dts zvoka med tem ko phillips pa ne podpira podnapisov, sam pa nevem kako je to s sonyem. No polek tega me zanima tudi kako je kaj s kakovostjo slike pravijo da ima najbolso samsung. Tako da sem v dilemi katero tv nabavit. Zaenkrat imam nagledane te lcd tvje:

lg-42ld750 http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...
SONY KDL40EX500AEP http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...
40-Samsung-LE40C630 http://www.akcija.si/izdelek/81143/LCD-...

Tv naj bi bil vsaj 40tka. Kake izkusnje mate z temi televizorji vsako mnenje mi je v pomoc.

popster ::

To z podnapisi se nebi obremenjeval preveč, stvari se stalno spreminjajo, poplava formatov, pa še strešice rabiš.
Mkv z usb diska bo redkokateri predvajal, .iso datoteke noben. Edino vlc na HTPC-ju je 100% kompatibilen z filmi pobranimi iz interneta.

Deycek ::

Kateri lcd tv pa je najbolsi tak po kakovosti pa da ni predrag?

popster ::

Poglej si tole
najboljš da vsaj razdaljo gledanja napišeš
bigbang ima višje cene kot mimovrste.

dmk ::

jaz tudi kupujem pa sem se nekako 'napalil' na Samsunga 46" http://www.mimovrste.com/artikel/135017... za 740eur
Všeč mi je da je nov model to. Razdaljo gledanja imam 2-2.5m. Kolikor sem brskal, je šele pri takih velikostih pride HDTV do učinka.
Se mi zdi da se splača dat malo več pa imaš večji ekran. Še večji (52, 55") pa so že krepko čez 1000ko.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Deycek ::

Vzel bom sony 40 hx 700 samo nevem kje naj vzamem da bo najbol poceni na obroke prosim za kak dober info hvala

Scorpia ::

Če si zahteven kupec, za do 900 evrov ne boš dobil tisto ''najboljše''. Vsaj mene noben tv v tem razredu ne prepriča. Čeprav so učasih stali nad 1000 evrov.
////

Deycek ::

Ja pol pa povej kirga naj vzamem???? velikosti 40 ali 42

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Deycek ()

Scorpia ::

Saj če si napisal da si zahteven, boš krepko moral poseči v žep. Za to ceno sicer dobiš kakšen soliden tv, ampak odvisno od tvojega okusa. Najboljše da greš v trgovino in sam pogledaš, na žalost naši trgovci ne znajo pravilno postavljat televizorje da lahko med sabo primerjaš. Če ne pojdi v avstrijo kjer imaš na voljo po 100 lcd-jev ali so na steni ali so postavljeni v vrsti da lahko skoraj vsakega vidiš, pa primerjaš.
////

Deycek ::

Pol pa mi ti povej kiri lcd tv je edober 40tka ali 42 tka vecje ne raim cena do 1000 eu... to bi mogo kr vrei dobit ane ...

darkwader ::

Vzami si Samsung UE40C6000. Nimaš kaj zgrešit. Jaz sem z njim zelo zadovoljen.

Deycek ::

Led tv glih nebi mel nevem raje mam lcd tv normaln se mi zdi da je tam prevec svetla slika pa cudne barve :s

kitara8 ::

jes bi na tvojmu mestu kupu lg... kerega koli ker so zakon.

T-Majo ::

Še meni pomagate;

tale TV je prišel v moj finalni izbor. http://www.mimovrste.com/artikel/135017...

Od njega pričakujem:
- gledanje kabelskega signala, kasneje kakšen trojček za HD
- gledanje FullHD filmov formata mkv (USB ima samo za jpeg in mp3)
- razdalja bo nekje 3m

Kaj potrebujem, da bom lahko gledal .mkv filme?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

kitara8 ::

ej če mene prašaš so philips jajca. kupi raje sony alpa lg. Za mkv pa rabš dobr tv alpa hišn kino k ti podpira tak format.

libreus ::

Ta bo v kratkem, upam, da moja izbira:
Samsung 46c652

e-marko ::

In kaj lahko preko USB predvaja? MKV? Podnapisi?

LP
...somebody, somewhere...

Deycek ::

Mene tud to zanima?

kitara8 ::

tega pa ne bi vedu,obrni se na prodajalca. samo ponavadi ( vsaj pri večini je tako) da prek usbja lahko predvaja samo slike . Lahko pa ga shekaš a kako bi reku portem ti pa tudi kaj drugega predvaja, samo lahko pa pri tem sesuješ program ki je gor. Pri mojem lg-ju se ni dalo nič prek usb-ja predvajat bil je kao samo za servis poj sem ga pa shekov zdaj pa lahko gledam slike in avi-filme. za mkv pa ne vem. nimam nobenega filma v tem formatu da bi sprobal.

obstajajo pa sicer tudi video-converterji da spremeniš format, samo lahko da se pri tem spremeni tudi kvaliteta(ponavadi se poslabša)

podnapisi pa morajo biti na istem mestu spravljeni kot film in z istim imenom kot film(primer oboje shraniš na prazen dvd), potem pa ti jih samodejno predvaja zraven. kot pri kompu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: kitara8 ()

e-marko ::

Mislil sem na model, ki ga je napisal libreus. Bom že poiskal...
Glede LG mi je jasno kaj se je dalo narediti, ker sem predvajanje MKV-jev tudi sam omogočil pri sestrinem modelu LH3000 (ir hack). Tako potem lepo predvaja skoraj vse, ja. Tudi podnapise in HD vsebine. Edino DTS zvok ne podpira in ga je potrebno pretvoriti v AC3. Glede novih modelov pa nisem na tekočem...

LP
...somebody, somewhere...

bluesman ::

Jaz sem na začetku imel Samsunga, serijo 5, 37", ker bi naj bil dovolj velik. In se je kmalu izkazalo, da danes razdalja ni več tako hudo pomembna kot včasih, ko nas je glava bolela, če je bil tv prevelik. Pred kratkim sem nabavil Samsunga LED 46" 6000 serijo. Ti povem, nimaš kaj falit. Odlična slika, bere skoraj vse formate, dober dizajn. Res pa je, da gre preko tvoje omejitve glede cene.

Hogar ::

Po vaših izkušnjah bi predlagali katero velikost ekrana za razdaljo cca 3,5m? Menda je pri gledanju SD ali pa filmov slabše kvalitete slika še slabša pri večjem ekranu. Odločam se med 40" in 46". Prodajalec mi je rekel da je 46" na meji sprejemljivega in nebi rad kupil nekaj za ne malo denarja, potem pa nebi užival v tem. Imam Siol TV, na Tv bo priklopljen playon HD za gledanje praktično vseh formatov filmov in igal bom igre na xbox360. Kaj torej menite glede velikosti? Je 46" res toliko na meji, da bi pri slabem signalu ali pa slabši kvaliteti filma bil razočaran? Kakšne imaste izkušnje s tem? Je res toliko bolj očitna slaba kvaliteta, da postane moteče?
every day a birth day

popster ::

LCD pokaže lepo sliko samo pri "native resolution"
Kako Izračunaš diagonalo televizorja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega TV

Oddelek: Zvok in slika
358374 (7533) nejc1337
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8628015 (21343) popster
»

kateri lcd tv

Oddelek: Kaj kupiti
478168 (5242) simic12
»

32" LCD TV

Oddelek: Kaj kupiti
194367 (3570) kmetek
»

Nakup LCD tv

Oddelek: Kaj kupiti
61043 (764) projektor

Več podobnih tem