» »

Kateri CPU Cooler?

Kateri CPU Cooler?

1
2
»

Blinder ::

vtec :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

telen ::

Ti hočeš tih hladilnik in hladen procesor. To dvoje ne gre skupaj.

gor13azd ::

Ima kdo izkušnje s tem coolerjem - SPIRE TherMax EclipseII. Zadeva mi je zanimiva, ker dobiš zravn 2 ventilatorja (enga bi uporabil za ohišje). Socket na plati je 1155 p8p67 pro + corsair rami (vengeance) - upam, da bo sploh pasalo.

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
gogi

eieieie1 ::

Nimam izkušenj, ampak bi ga jaz kupil, če bi zdaj kupoval pc...

Zgleda da je eden najboljših coolerjev - če uporabljaš 2 ventilatorja, če samo enega je še vedno zelo dober, pa še poceni je. Edina pomanjkljivost je to, da ventilatorji cel čas delujejo na full in nemoreš dati da bi se počasneje vrteli.

http://www.frostytech.com/articleview.c...

Rias Gremory ::

telen je izjavil:

Ti hočeš tih hladilnik in hladen procesor. To dvoje ne gre skupaj.

Mislu sem bolj v stilu hladen procesor in zmerna glasnost.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

TOP ::

krispe je izjavil:

Imam procesor AMD Phenom II x4 955, hlajen je z Cooler Masterjem Hyper 212+ (Łink)
Procesor je navit na 4.0 Ghz pri voltaži 1.48 - 1.5V, dosega pa le 54°C max v full loadu.
Je pa res, da je bolj glasen ko daš ventilator na 100%...

To lahko poveš komu v osnovni šoli,pa še tam ti ne bodo verjeli.Daj ti mal požen rendanje pa se boš potle čudu,kak bo temperatura prišla čez 80.Pa mali nasvet tolika voltaža ni zdrava z zračnim hlajenjem,če misliš dolgo uporabljat tale proc.

krispe ::

Z OCCT programom sem ga zdaj stestiral na 3.8GHz in 1.45V (na namizju kaže le 1.42V), največ je bilo 49°C!
Na 4.0GHz pa se je vedno restartal... bom še probal dvignit voltažo pa bom videl če bo skozi test prišel tudi na 4.0
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krispe ()

TOP ::

Ti zalavfaj Prime95 po boš potle vidu kak temp boš mel.

furion ::

Js mam i7 2600k in CoolerMaster v8 in dela na 500-700rpm in je POPOLNOMA neslisen, temperature pa so za 1-2 stopinje vec od sobne temp. ko idla in do 40 stopinj ingame. Mam tui coolermaster silentpro napajalc in MSI quiet-dual-fan GTX 560Ti in ponoci spim komot, ker se klub temu da kiste sploh nimam, komponent ne slisi xD

kuglvinkl ::

furion je izjavil:

Js mam i7 2600k in CoolerMaster v8 in dela na 500-700rpm in je POPOLNOMA neslisen, temperature pa so za 1-2 stopinje vec od sobne temp. ko idla in do 40 stopinj ingame. Mam tui coolermaster silentpro napajalc in MSI quiet-dual-fan GTX 560Ti in ponoci spim komot, ker se klub temu da kiste sploh nimam, komponent ne slisi xD


Niti v sanjah.

TOP ::

furion je izjavil:

Js mam i7 2600k in CoolerMaster v8 in dela na 500-700rpm in je POPOLNOMA neslisen, temperature pa so za 1-2 stopinje vec od sobne temp. ko idla in do 40 stopinj ingame. Mam tui coolermaster silentpro napajalc in MSI quiet-dual-fan GTX 560Ti in ponoci spim komot, ker se klub temu da kiste sploh nimam, komponent ne slisi xD

Jaz ne vem od kje folk take pobira jaz z vodnim hlajenjem nimam 1-2 stopinje višje od sobne,ne pa ti z zračnim pa še povrhu maš vente neslišne.Kaj maš zraven klimo,ki piha gor.

RejZoR ::

Tud 40°C pod loadom je mal nerealna, ker tolk hud pa V8 spet ni. Prej 40°C nad sobno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IvoJan ::

v8 je zelo precenjen glede na to kako dobro hladi. v push/pull konfiguraciji ga mugen poje za šalo. v8 je čista šminka.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

RejZoR ::

V8 ni slab ampak pravim, 2600k na samo 40°C ful load je nemogoče razen če imaš v sobi -5 do -10°C...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Siddh ::

RejZoR je izjavil:

V8 ni slab ampak pravim, 2600k na samo 40°C ful load je nemogoče razen če imaš v sobi -5 do -10°C...

možno je tudi če je tipček spammer ;)

just sayin'


eieieie1 ::

CoolermasterV8 high thermal test: 150W 18.4 85W 11.2 noise:52.6 db
CoolermasterV8 low thermal test: 150W 21.4 85W 38.0 noise:35.5 db

Spire Thermax Eclipse II (2 fans) thermal test: 150W 12.6 85W 8.4 noise:56.9 db
Spire Thermax Eclipse II (1 fan) thermal test: 150W 14.5 85W 8.7 noise:51.3 db

Tuniq Tower 120 Extreme high thermal test: 150W 14.1 85W 8.4 noise:43.5 db
Tuniq Tower 120 Extreme low thermal test: 150W 20.5 85W 12.1 noise:37.4 db

Noctua NH-C14 high thermal test: 150W 14.1 85W 8.9 noise:46.6 db
Noctua NH-C14 low thermal test: 150W 17.4 85W 10.8 noise:35.1db

Medtem ko zgornje 3 dobiš za nekje 55€, noctua pa za 80€ pa še noctua je meni izredno grd :D

Jaz bi vzel tuniq tower 120 extreme če bi me motila glasnost spire thermax eclipse 2, ker mu nemoreš spreminjati hitrosti in cel čas dela na full...

Podatke sem dobil na Frostytech.com
Zdaj pa gledam tu in so rezultati seveda spet drugačni :D
http://www.hardwaresecrets.com/article/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

RejZoR ::

FrostyTech ja... če bi prebral njihovo metodologijo testiranja bi videl, da so vse navedene temperature vrednost nad temperaturo okolice.

Če je v testu dobil 38°C to ne pomeni, da je procesor imel tako temperaturo ampak da je bila taka razlika glede na temperaturo okolice. Torej če je bila temperatura okolice 30°C je dejanska temperatura procesorja 68°C. To pa je že malo bolj realno ane?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

eieieie1 ::

Heh, tak da si z temi testi nimaš kaj dosti pomagat :/

Tukaj vsaj vidiš vse podatke:
http://www.hardwaresecrets.com/article/...

RejZoR ::

Seveda si lahko če veš kakšna je bila temperatura okolice. In tak način je še najbolj realen.
Lahko imaš 2 coolerja in oba dosežeta 60°C na full load. Edina razlika je, da je bil en testiran pri 30°C drug pa pri samo 10°C. In iz tega si moraš sam preračunat. Če pa imaš samo temperaturo nad sobno pa samo prišteješ k temperaturi, ki je v tvoji sobi najpogostejša. Torej če je delta nekega coolerja 35°C in imaš v sobi 25°C pomeni, da lahko pričakuješ temperature na full load okoli 60°C. Dost bolj praktično se ti ne zdi?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TOP ::

RejZoR je izjavil:

Seveda si lahko če veš kakšna je bila temperatura okolice. In tak način je še najbolj realen.
Lahko imaš 2 coolerja in oba dosežeta 60°C na full load. Edina razlika je, da je bil en testiran pri 30°C drug pa pri samo 10°C. In iz tega si moraš sam preračunat. Če pa imaš samo temperaturo nad sobno pa samo prišteješ k temperaturi, ki je v tvoji sobi najpogostejša. Torej če je delta nekega coolerja 35°C in imaš v sobi 25°C pomeni, da lahko pričakuješ temperature na full load okoli 60°C. Dost bolj praktično se ti ne zdi?

Tole jaz vseskoz hočem povedat,da nekateri prav neumnosti pišejo,kake nizke temperature majo pa še posebej z tem V8,ki je sama šminka in nič drugega.Jaz ki mam vodno na 2600K je temp v idil 32 in ko nažigaš igre ali kaj obdelujem,ko je obremenjen pa 40.In ni šans da ma z V8 isti temp.To so tempi t 2X120 na 5V,ko jih dam na 12V pa temperatura pade za ene 4 stopinje,sam je hrup potem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

eieieie1 ::

RejZoR je izjavil:

Seveda si lahko če veš kakšna je bila temperatura okolice. In tak način je še najbolj realen.
Lahko imaš 2 coolerja in oba dosežeta 60°C na full load. Edina razlika je, da je bil en testiran pri 30°C drug pa pri samo 10°C. In iz tega si moraš sam preračunat. Če pa imaš samo temperaturo nad sobno pa samo prišteješ k temperaturi, ki je v tvoji sobi najpogostejša. Torej če je delta nekega coolerja 35°C in imaš v sobi 25°C pomeni, da lahko pričakuješ temperature na full load okoli 60°C. Dost bolj praktično se ti ne zdi?


Ja saj to mi je jasno lol. Ampak poglej ti dve strani, ki sem prilepil in ti obe primerjata razlike temperatur med temperaturo okolice in full load... In vidiš da vsaka stran da popolnoma drugačne rezultate o tem kateri coolerji so med najboljšimi...

demon#666 ::

Kateri CPU hladilnik priporočate za E4500 (mora bit dober za bodoč, močnejši 755 cpu in za navit tako sedanjega kot bodočega)? Bilo bi dobro, da ima tiste nastavke še za druga podnožja (v primeru da se odločim za i5).
Omejen sem na trgovino sestavi.si. Max 40EUR, raje manj, nuja je, da je tih, koliko-toliko "lep na oko" in gre v to ohišje: LC Power.

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Mugen 2.

TOP ::

kuglvinkl je izjavil:

Mugen 2.

+1

demon#666 ::

A to bo šlo v mojo kišto? Ker je res ogromen.. Ma bom magari zmeril. Hvala :)
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

RejZoR ::

Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zavajon ::

Rabim nov hladilnik za socket 775, ki pa ne sme biti višji od 110 mm.
Zamenjal bo stock hladilnik, ker je ta začel tulit. No, če bo hladil bolje, se bo CPU malo overclockal, kajti s trenutnim se dokaj hitro pregreje. Ima kdo kakšen predlog?

edit: Pa preferenca je tihost ;)

Ima kdo izkušnje z Scythe Shuriken Rev.B?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Rias Gremory ::

Mogoče kaj takega: http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Z ventilatorjem doseže višino 114mm, bo šlo?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

zavajon ::

Hvala, a žal ne bo šlo, ker je desktop ohišje in je ventilator na vrhu, torej bi bil tik pod pokrovom, kar po moje ni OK. Pa tudi širina 140 mm x 152 mm je sumljiva, čeprav je spodaj ožji. Je pa glede na specifikacije tih in zmogljiv.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Novosti na področju zračnega hlajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
405304972 (1145) FireSnake
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24851736 (1032) freesty
»

Izbira CPU Coolerja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353625 (2436) Seba22
»

Pomoč pri izbiri hladilnika za procesor

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181845 (1420) pijavka
»

CPU cooler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442209 (1753) axee

Več podobnih tem