» »

Garry's Mod se bori proti piratom

1
2
»

ShowDown ::

Ogromno je iger, ki si ne zaslužijo niti centa našega denarja. OGROMNO. Zato je prav, da lahko s piratsko verzijo preizkusiš če ti igra ustreza in jo kasneje kupiš. MORA pa imeti vsaj eno prednost pred piratsko kopijo. (npr. multiplayer, modi, DLC, dodane funkcije po izidu igre) Če te nima, si po mojem mnenju denarja ne zasluži. Marsikateri developerji naredijo igro, izdajo prvi patch, da je njihov izrodek sploh igralen, potem pa sedijo na stolih in čakajo da bo denar tekel v žepe. Po vsem tem pa se še zgražajo nad tem, da se njihov izdelek piratizira in ne prodaja. :) Da ne bo pomote, na Steamu imam v lasti približno 300€ vrednosti iger. In tudi Garry's mod je med njimi, ker si 7€ definitivno zasluži.


EDIT: 8EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

techfreak :) ::

Bor H je izjavil:

Stroško so enaki, pika.

Kako pa ti to veš? Večkrat sem ob nakupu videl EU VAT polje, kar očitno pomeni, da ni isto ali kupi nekdo iz Amerike ali pa iz Slovenije. Tudi npr. Amazon UK zaračuna VAT EU države v katero pošilja.

Bor H ::

Steam ne racuna davka evropejcem, samo v eni US zvezni drzavi ga racunajo (mislm da washington)

Gandalfar ::

> Steam ne racuna davka evropejcem

vir?

Bor H ::

Zdej sem googlal in dobil sem odgovor sam kar se tiče US, očitno res računa tistih cca 9% davka, najboljši link ki ti ga lahko dam je tale: http://forums.steampowered.com/forums/s...
Sem pa na raznih yahoo answers dobil nasprotujoče si odgovore glede EU, v vsakem primeru pa teh 20% DDVja lahko pomeni največ $=€ ne pa 1$=2€ in podobnih neumnosti.

BigWhale ::

Bor H je izjavil:

Stroško so enaki, pika.
To da nastavlja založnik cene mi je tut jasn, to da retailerji izsiljujejo tut.
Ampak to da bom plačal dvojno ali višjo ceno kot amerikanos pa ne bom požru, ponavadi potem igre preprosto ne kupim.


Pa to tud ves, da v evropi drugi retailerji izsiljujejo za cene? Drugi kot v ameriki?

Sicer pa tvojo prvo trditev bo potrebno podpreti z ustreznimi argumenti.

Ce pustimo Steam ob strani, ze samo hosting za distribucijo lahko igra neko vlogo pri ceni. V Evropi placajo vec za hosting, kot v ameriki.

Bor H ::

Izsiljevanje retailerjev ni strosek ampak tocno to, izsiljevanje.Evropa je relativno mejhna, ni hudic da mas v eni drzavi hosting cenej ali pri enaki ceni kot US. Sicer pa ce bi bili stroski blazno razlicni ne bi bili Valvovi spili med najbolj fer ocenjenimi ampak bi se tut oni sli $=1.5€

Kenpachi ::

Če imaš kontakt v ameriki itak lahko kupuješ po ameriških cenah.
Zaraki Kenpachi.

ahac ::

Pozabite stroške. Cene se ne postavljajo glede na stroške. Stroški za hot dog al pa pomfri naredit niso 3€, ampak na turističnih lokacijah se prodaja za tolk! Pa to ni nateg, ampak je folk očitno tolk pripravljen plačat... povpraševanje in ponudba... to je vse.
Isto je pri igrah. V Evropi so pač take cene in založniki ne bodo dal svojih iger na Steam ful cenejš kot v trgovine.
Stroški za serverje in bandwidth pa tudi nimajo kakšnega velikega vpliva, ker drugače se jim ne bi splačalo prodajat starih iger v akcijah po 2€.


Kenpachi je izjavil:

Če imaš kontakt v ameriki itak lahko kupuješ po ameriških cenah.

Ta kontakt lahko faše ban, ker take preprodaje ne dovolijo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BigWhale ::

ahac je izjavil:

Kenpachi je izjavil:

Če imaš kontakt v ameriki itak lahko kupuješ po ameriških cenah.

Ta kontakt lahko faše ban, ker take preprodaje ne dovolijo.


Se pravi, ce ti nekdo iz amerike kupuje igre in ti jih gifta, ga lahko banajo? Kje pa je to napisano v splosnih pogojih?

ahac ::

Ne vem, kje je napisano, ampak... to se je že zgodilo (vsaj pri tistih, ki so giftal več iger različnim prejemnikom), ja.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Kenpachi ::

Pics or it didn't happen.
Zaraki Kenpachi.

BigWhale ::

ahac je izjavil:

Ne vem, kje je napisano, ampak... to se je že zgodilo (vsaj pri tistih, ki so giftal več iger različnim prejemnikom), ja.


No seveda... Ampak, kaj pa ce imas dekle v ameriki in ti za vsak praznik gifta kako igro ali dve?

Ce razlicnim je pa precej jasno, da se to lahko zgodi ja. :)

tsatthoggua ::

Glede giftanja iz USA - to bi sicer bila opcija, vendar se mi res ne da iskat zaupanja vrednega cloveka ki bi mu potem lahko tezil brez slabega obcutka. Ce mi hocejo kaj prodat - here i am. Ce je cena ok kupim, drugace jih pa ne jebem vec.

Mogoce se komu zdi da gre tukaj za drobiz, vendar se tudi tale drobiz hitro nabere v extra igro. Ze recimo pri igri za 30$/€ je ta razlika trenutno skoraj 10€. Ce recimo se odstejemo kak davek pa recimo 5€. Samo glede na to da imajo v UK cene primerjive z USA pa imajo davek ze vstet raje racunam kar tistih prvotnih 10€. Torej da, gre za sistem buy 3 get 1 free, kjer pa se lahko obrisemo pod nos za free igro zato ker smo pac v EU.

Problem je pa seveda v tem, da je folk neveden/ignorantski in se vedno kupuje take igre. Se pa ne sekiram prevec, ker pocasi zadeva celo napreduje in vedno vec ljudi ve za to in jim tudi ni vseeno zato se tudi odrecejo kaksni igri. Oziroma jo dobijo precej ceneje/zastonj na internetz.

Glede na to da imam kar lep kup nepreigranih kupljenih iger mi sigurno se lep cas ne bo dolgcas, ce me bo pa kaksna igra se vedno zanimala in bo za moje pojme predraga bom pa posegel po zastonjski verziji. Ker ce jo kupim definitivno ne pomagam situaciji.

ShowDown ::

Se kar dogajajo sleparije glede cen na steamu, se strinjam. Na primer Civilization 5 v Evropi (ob izidu) 50€ v USA pa 50$. Razlika je očitna. :)

Bor H ::

Kot rečeno, to je še supr če primerjaš z razmerami ko pride do kakega spusta cen samo v eni regiji.

ahac ::

ShowDown je izjavil:

Se kar dogajajo sleparije glede cen na steamu, se strinjam. Na primer Civilization 5 v Evropi (ob izidu) 50€ v USA pa 50$. Razlika je očitna. :)


Amazon.com: $41.99
mantis.si: 43.95 €
:P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

PARTyZAN ::

Če imaš PayPal account vse težave izginejo. UK je zakon država za nabavo iger, kar se cen tiče.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garry's Mod se bori proti piratom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
6718689 (16162) PARTyZAN
»

The Orange Box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
16815721 (9795) Bor H
»

Pomoč pri izbiri LANparty iger

Oddelek: Igre
111775 (1490) strictom
»

igre ki rabijo veliko procesorske moci - igre (z dobro fiziko) za prenosnik

Oddelek: Igre
121756 (1238) Senitel
»

Posebni učinki za video

Oddelek: Zvok in slika
51836 (1701) droid

Več podobnih tem