» »

Sense 3.0 na voljo le za peščico naprav

Sense 3.0 na voljo le za peščico naprav

Nastavljiv zaklepni zaslon - samo za izbrane naprave

vir: engadget
engadget - S predstavitvijo HTC Sensation je HTC predstavil še novo različico svojega vmesnika Sense, ki tako nosi že oznako 3.0. Ta ima kar nekaj znatnih izboljšav v primerjavi s predhodniki, npr. mnogo bolj fleksibilen zaklepni zaslon, s katerega je mobilni telefon mogoče odkleniti neposredno v eno izmed naprej izbranih aplikacij, poleg možnosti nastavljanja widgetov. A Sense 3.0, katerega prednosti so bolj obširne od zaklepnega zaslona, bodo prejeli le redki uporabniki, vsaj po uradni poti. Pri HTC-ju objavili so namreč seznam naprav z uradno podporo, na katerem je zaenkrat je poleg Sensationa še EVO 3D s skoraj enakimi specifikacijami ter 7-palčni tablični računalnik Flyer. Omeniti velja, da imata mobilan telefona vgrajen dvojedrni procesor, medtem ko eno samo Flyerjevo jedro teče pri visokih 1,5 GHz.

Ta podatka sta pomembna zaradi uradnega razloga, ki so ga podali pri HTC-ju. Sense 3.0 je očitno prezahteven za večino obstoječih mobilnih telefonov, kar je tudi razlog za omejitev na te 3 naprave, poleg seveda novejših, ki bodo izšle v prihodnosti. Za obstoječe lastnike HTC-jevih zmogljivih mobilnih telefonov tako ostane le neuradna pot z različicami ROM-ov, ki jih pripravlja internetna skupnost. Ta je v preteklosti poskrbela že za obilico nadgradenj, npr. HTC Hero na Android 2.1, preden je izšla uradna različica. Seveda ni zagotovljena enaka raven stabilnosti, kot z uradnimi izdajami, a je občasno delo skupnosti celo boljše, kot uradne izdaje.

XDA-Developers na pomoč!

32 komentarjev

Spock83 ::

Baterijo bo pa kuril kot kakšna 3D pospešena igra.

CaqKa ::

uporabno deluje samo tisto z direktnim zaganjanjem aplikacije :>

matejdro ::

a je občasno delo skupnosti celo boljše, kot uradne izdaje.


Bi rekel, da je ravno obratno. Delo skupnosti običajno deluje bolje, kot uradne izdaje.

PrimozR ::

Jah, če uporabljaš preverjene ROMe verjetno res, ampak občasno moraš vseeno prebrati nekaj solate... Sicer sem predvsem ciljal na npr. Lagfix za SGS-a :)

mjk ::

predvsem je tu problem, da se daje na HW ROMe, ki so totalno podhranjeni.
Drugače pa je sense totalno neuporaben, le pomislim, da moram potem čakat leto ali več, da dobim posodobitev.

Torej upam, da bo Android dal ven neko tako rešitev kot MS in Apple, ko se updatei lahko v lastni režiji gor dajejo brez posebnih pretegovanj (vsaj v teoriji :)).

P.s.: Za koledar in keyserch kontaktov pa že obstajajo applikacije :)

RejZoR ::

Men je sam škoda, da za Wildfire-ja ne bojo nikoli izdali Gingerbreada... ampak ajde, kljub vsemu tud s Froyotom dela lepo. Ampak si pač vedno želiš imet zadnjo verzijo če je le možno. Honeycomb pa vem da sploh ne more delovat na tko švoh telefonu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gendale ::

daj si gor custom rom
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Lonsarg ::

Wildfire ima oficial stable ROM od Cyanogen. In to Cyanogen 7.0, ki je based na 2.3.3(gingerbread) Ni to nek spacan ROM, ki ga na forumu vidiš, kvaliteta official Cyanogen ROMov je v povprečju višja, kot offcial stock ROMi, tak da kar go ahead.

RejZoR ::

Je kdo z Wildfirejem že probal Gingerbreada?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Yoni ::

LOL kaj boš na wildfireju fural Gingerbreada, lepo te prosim. Še froyota komaj prebavi...

RejZoR ::

LOLOLOLOL, dej stresaj še bolj neumne komentarje. Po možnosti Wildfireja še nikoli nisi imel v rokah.
Zadeva teče čist lepo, super tekoče brez vsakega zatikanja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

WamPIRe- ::

Yoni je izjavil:

LOL kaj boš na wildfireju fural Gingerbreada, lepo te prosim. Še froyota komaj prebavi...

Ma js mam 2.3.3 na Hero-tu. Dela spodobno. Zagotovo pa bolje kot uraden 2.1
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Rekrut2 ::

Omeniti velja, da imajo vsi trije vgrajen dvojedrni procesor.


Flyer nima dvojedrnega procesorja.

Yoni ::

RejZoR je izjavil:

LOLOLOLOL, dej stresaj še bolj neumne komentarje. Po možnosti Wildfireja še nikoli nisi imel v rokah.
Zadeva teče čist lepo, super tekoče brez vsakega zatikanja.


Daj, no shit... Froyo še na desireju ne dela popolnoma gladko, kaj šele na telefonu s pol šibkejšim procom. Telefon sem imel v rokah ja, pa sem ga po dveh minutah odložil, ker je neuporaben.

matejdro ::

Tukaj je še en problem poleg procesorja: resolucija. Ravnokar je prišel ven ROM za HD2 in ima del Sensa odsekan, ker je resolucija manjša kot na Sensationu, od koder so tudi ROM skopirali.

driver_x ::

Od kdaj imajo pa telefoni resolucijo?

RejZoR ::

Yoni je izjavil:

RejZoR je izjavil:

LOLOLOLOL, dej stresaj še bolj neumne komentarje. Po možnosti Wildfireja še nikoli nisi imel v rokah.
Zadeva teče čist lepo, super tekoče brez vsakega zatikanja.


Daj, no shit... Froyo še na desireju ne dela popolnoma gladko, kaj šele na telefonu s pol šibkejšim procom. Telefon sem imel v rokah ja, pa sem ga po dveh minutah odložil, ker je neuporaben.


Sorry sam še vedno ne vem o kakšni neuporabnosti bluziš. Potegnem lock screen in gre totalno smooth dol. Kliknem menu knof se instantno odpre menu. Potegnem home screen v stran in se povsem tekoče premakne brez kakršnegakoli trzanja. Potegnem dol notification bar, guess what. Zadeva je čist smooth. Vse aplikacije, ki sem si jih naložil se odprejo instantno, pa imam naložen še antivirus.
Ne vem kaj več pričakuješ od telefona za 260 EUR v prosti prodaji. Funkcije in zmogljivost 600 EUR vrednih super telefonov? A bejž bejž...

Zdej če pa ti hočeš gor foldat in ne vem kaj delat, da ti je tko grozno štekalo, da si ga moral po 0,005 sekunde odložit ker je bil tko grozen, pol pa res ne vem. Al je s tabo kej narobe al pa si imel defekten telefon. Moj je prišel že tovarniško s Froyotom 2.2.1 in dela odlično kar se hitrosti tiče.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

je že zunaj hehe

http://forum.xda-developers.com/showthr...

od pyramida in sensationa ruu...

Lonsarg ::

Yoni je izjavil:

LOL kaj boš na wildfireju fural Gingerbreada, lepo te prosim. Še froyota komaj prebavi...


Kva pa ti bluziš, GingerBread dela hitreje od Froyota by the way.

PrimozR ::

Rekrut2 je izjavil:

Omeniti velja, da imajo vsi trije vgrajen dvojedrni procesor.


Flyer nima dvojedrnega procesorja.

Hm, imaš prav. Zanimivo, očitno frekvenca naredi svoje...

driver_x je izjavil:

Od kdaj imajo pa telefoni resolucijo?

A zdej se še v relaksiranih komentarjih ne sme več uporabljati tujk? o_O

BTW, Yoni ima point. Desire kar lepo štekne, ko ga kaj prime. Naložen imam LeeDroid 2.4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

RejZoR ::

Kaj konkretno "štekne". Neki govorit na splošno je brezveze, ker men ni še nikoli nič delalo počasi al pa štekalo. Razen če je kakšna fora s tem ali imaš telefon že tovarniško na zadnji verziji al si ga nadgradil sam preko updaterja od HTC. Če je slučajno tle kakšna fora.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kar-nekdo ::

Sicer je tud vprasanje kaj je za koga, hitro dokler ne probas hitrejse je zadovoljivo najbol vazno pa je, da je tisti ki uporablja zadevo zadovoljetelen in ce ni potrebe po hitrejsem zakaj bi! Ni telefona, ki se mu na case nebi malo podomace vtrgalo in zacne stekat! Isto je pri avtih se vsedes v 200 KM avto vau kak to gre dokler se ne peljes z enim 400 KM!

RejZoR ::

Sej pravim, imam doma tud Samsung Wave z 1GHz procesorjem, PowerVR SGX 540 grafičnim čipom in 512MB RAMa, tko da vem kaj je hitro delovanje. In razen crappy ločljivosti na Wildfireju ni opazit razlike v tem kako tekoče deluje. Kar dela Wildfireju večjo krivico je nizka ločljivost ekrana in ghosting TFT-ja, kar da mogoče lažen učinek slabega delovanja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

RejZoR je izjavil:

Kaj konkretno "štekne". Neki govorit na splošno je brezveze, ker men ni še nikoli nič delalo počasi al pa štekalo. Razen če je kakšna fora s tem ali imaš telefon že tovarniško na zadnji verziji al si ga nadgradil sam preko updaterja od HTC. Če je slučajno tle kakšna fora.

Kater del 'naložen imam LeeDroid 2.4' ne razumeš? Pa nekako je brezveze govoriti, da 'tebi ve dela', če meni zadeva šteka. So primeri, ko pritisnem power button, zgodi se ne nič, pritisnem še enkrat (ker sem mislil da ga v prvo nisem), ekran pa samo požmrka - uspešno sem ga prižgal in ugasnil. Pa da so preskoki občasno v menijih dolgi dva zaslona, torej drsenje ni gladko, itd. itd.

EDIT: ravnokar mi je zmrznil meni Settings. Po 10 sekundah sem pritisnil gumb nazaj, po ~20 se je končno ugasnil črn zaslon z napisom settings na vrhu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

RejZoR ::

Jao. Imaš nek doma spacan ROM in se pritožuješ, jezst sem pa ves čas mislil, da ti trokira HTC-jev factory ROM s Froyotom. Fail much? To da imaš LeeDroid si dodal naknadno, jasnovideš še nisem veš...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

P3Hi ::

HVALA! :=)

Hotel sem napisati celo litanijo kako mi šteka wildfire...
Raje sem bil tiho naložu gor to kar je predlagal Azgard (Wildfire ima oficial stable ROM od Cyanogen)

Končno dela Wildfire v nulo! Prej sem mel pol leta star WildPuzzleROM in je bil sam hudič :=)

Thank you for the tip.. 2.3.3 dela super, čeprav sem se še včeraj smejal in bil ziher, da bo vse skupaj samo še bolj počasno :=) Widim da levih home made romov res ni gor za devat....

errhec ::

Tudi na Tattoo-ju deluje 2.3.3. hitro.
CM7/ 2.3.3
dd

PrimozR ::

PrimozR je izjavil:


BTW, Yoni ima point. Desire kar lepo štekne, ko ga kaj prime. Naložen imam LeeDroid 2.4.

Naknadno?

Sicer pa glede 'doma narejenih romov', lagfix za SGS je 'doma narejen'. Pa brez skrbi, tudi original HTC-jev ROM ni bil briljanten. Če ne drugega sem na LeeDroid pobegnil zaradi App2SD, ker s stock 512 MB placa ni bilo več za živeti.

Yoni ::

RejZoR je izjavil:

Kaj konkretno "štekne". Neki govorit na splošno je brezveze, ker men ni še nikoli nič delalo počasi al pa štekalo. Razen če je kakšna fora s tem ali imaš telefon že tovarniško na zadnji verziji al si ga nadgradil sam preko updaterja od HTC. Če je slučajno tle kakšna fora.


Lej, če tebi ne "štekne" to ne pomeni, da tudi nobenmu drugmu ne. Kolega ima desireja, in se včasih zadeva zatika bolj kot kaka nokia s symbianom. In to velja za froyota in tudi za prejšnjo verzijo, eclair. Restart telefona večinoma pomaga, včasih za več dni, včasih pa za 3 ure.

sgdjkdlsugi4 ::

a2sd+ mas v vsakem custom romu, ce pa Leedroid steka pa NI normalno. Sicer pa AOSP > Sense , Oxygen 2.0.3 z Gingerbreadom leti ko satan.

PrimozR ::

Nah, Sense FTW. Sem imel naložen CyanogenMod 7 RC1, pa to ni to. Še kupil sem LauncherPro, da sem dobil dodatne widgete, ampak so HTC-jevi bolj spolirani, totalno pa zmaga še Sense dialer, ki je iskalnik po imeniku in dialer v enem. V ločenih appih sem našel le eno ali drugi, nikoli pa združeno. Imajo pa AOSP oz. LauncherPro/ADWLauncher nekaj zanimivh prednosti. IMO zame sicer več oz. večje slabosti.

JayKay ::

sem zamenjal stock froyo s sense za cyanogenmod 7 z gingerbread, predvsem zaradi dodatnega placa za aplikacije. Par stvari se mi dopade (recimo adw launcher pa par gingerbread sprememb), ampak kot pravi PIPI ga ni čez Sense. Naj HTC že hitro izda updejt, da grem nazaj.

A kdo ve kateri vanila gingerbread rom brez vsega nekih dodatkov, kjer normalno dela market in ostalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC predstavil Sensation

Oddelek: Novice / Android
4312351 (8476) bauci
»

Prvi korak za odklep HTC Sensation prihaja avgusta

Oddelek: Novice / Android
388439 (7106) PrimozR
»

HTC je za Desire zanikal nadgradnjo na Gingerbread (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7318816 (16135) roli
»

Prihaja Nexus S

Oddelek: Novice / Android
2812308 (10608) PrimozR
»

Windows Phone 7 vseeno s preoblekami?

Oddelek: Novice / Windows Mobile
53670 (3300) zigomir

Več podobnih tem