» »

Sony Bravia KDL-46W4000 LCD problem

Sony Bravia KDL-46W4000 LCD problem

frikec() ::

Pred časom so se mi na TV-ju začele pojavljati 4 horizontalne črte ter podvojena in potemnjena slika na nekaterih delih ekrana.

Problem je najprej izginil po cca 5-10 minutah, vendar je vedno huje. Včeraj se je "ogreval" že 45 minut.
Po forumih sicer berem, da je panel slabe izdelave in je potrebna menjava. TV je sicer star cca 2 leti in pol in seveda ni več v garanciji.

V tem videu je enak problem, se pa ne vidi najbolje:


EDIT: na tej sliki je jasno vidna težava (enako je na mojem)


Je kdo tu imel podobno težavo in jo uspel odpravit ali naj ga odpeljem direktno na odpad?

Lp
  • spremenil: frikec() ()

revvs ::

Imaš nepravilno valovanje elektrike ker je verjetno določen majhen del ki ga ti ne moreš popraviti odšel rakom žvižgat (lahko odneseš da ti odprejo TV in izmerijo oz. zamenjajo), kar se lahko zgodi zaradi starosti, pogosto zaradi pregrevanja, preveč vlaga ali mogoče tudi zaradi preprostega nekega električnega problema.

frikec() ::

Tule sicer pravijo drugače: http://forums.whirlpool.net.au/archive/...

V tujini očitno Sony serijsko menjuje panele. Se pa verjetno ne morem tega nadejati pri nas.

revvs ::

Problem je da ni dobre povezave na zaslon(panel) oz. z drugimi besedami: gonilnik se ne poveže na steklo, v tvojem primeru. Zdaj pa če so to sprogramirali da se zgodi čez nekaj časa, pa jaz ne bi verjel.

Zdaj pa če poznaš kogar ki se razume v ta popravila mu lahko neseš in ti zamenja majhne poceni dele oz. manj verjetno procesor, prodajalec pa tako vedno novo ponuja.

frikec() ::

Bo verjetno šla kar na bolho za rezervne dele. Problem naj bi bil na kontaktih na panelu in rešitev je očitno le menjava komplet panela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor ne dela - slike vezja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202482 (2072) STU-III
»

Ultrapoceni noname monitorji na Ebayu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13515970 (10470) Steinkauz
»

226BW ali 2232BW monitor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15317398 (10460) Zako
»

home made klima+ napajanje s sončnimi celicami. (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6012067 (8493) energetik

Več podobnih tem