» »

Monitor ne dela - slike vezja

Monitor ne dela - slike vezja

freesty ::

Imam problem pa ne vem kaj zamenjat pri ekranu.

Zgleda podobno kot tole samo, da se barve spreminjajo:


Cez cas se umiri ampak slika se vedno "sumi".

Slike vezja:








Ve kdo kaj bi blo lahk narobe?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
  • zavaroval slike: VolkD ()

MIHAc27 ::

Če ugibam malo, bi najprej rekel PCB kartica (slike 2-3).
Napajalnik je videti ok (vsaj napihnjeno ni nič).

A. Smith ::

freesty, daj naredi en eksperiment. Dobi pomočnika, potem pa ekran primita en na lev, drug na desni strani. Potem ga pa poskusita zviti, torzijsko ga "našponajta".

Ali se slika spremeni, popravi?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Brane22 ::

Videt je kot napaka na sami elektroniki panela. Razen če je ta uinducirana s slabim napajanjem ( izsušeni kondiji itd )

Tako na prvi pogled ni videti,d a bi šlo za kako prekinitev folijskih delov na panelu ali kako oksidacijo kontaktov, ker bi recimo čistilo zašlo not.

Odpri zadev, med delom poglej če se izrazito greje čip NA LCD panelu pa poglej kondije v napajalniku.

In BTW, tisti kondiji v napajalcu mi niso najbolj všeč.

Večji črni. Jaz bi zamenjal vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

BTW, si vidu tole ?

How I fixed my Samsung LN32A450

freesty ::

Za zacetek. Nisem nic fizicno "popravljal".

Opazil sem, da mi da default neko drugo resolucijo kot pa "priporoceno" in osvezevanje na 70Hz. Popravil sem resolucijo in osvezevanje. In zadeva se je uredila edino en problem se je bil. Ce bi razdelil ekran na 5x3 mrezo, na sečiščih te mreze je slika malo valovala(v kvadratu 3x3cm). Zamenjal sem kabel, zopet nastavil resolucijo in dela tako kot mora.

Ne vem, ce je to normalno, da mors to vse nastavlat.

Sem se malo zaklal, sem kupil ekran pred 14 dnevi in ga do vceraj nisem sprobal. Drugace bi ga tak dal tipu nazaj...

Zdaj ga bom se parkrat probal prizgat pa da vidim kaj se bo naredlo.

EDIT:

Sem ga pristekal in takoj se pojavi philips logo, vendar 2 vrsti pixlov pisane barve zgoraj in spet sliko "napihuje". Taka bela barva se napihne cez zaslon in potem zgine...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

A. Smith ::

Brane22 je izjavil:

BTW, si vidu tole ?

How I fixed my Samsung LN32A450


Ja, to sem imel tudi jaz v mislih. Če gre za tab bonding problem, potem se to takoj pokaže, ko dva poskusita "zviti, našponati" prižgan tv.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

freesty ::



Evo se video kaj se naredi, ko przgem ekran.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

freesty ::

Ne morem vec editirat.

Pustil sem prizganega in se je slika uredila. Torej, ko se zagreje je slika kot mora bit. Kaj je treba popravit, da bo ze na zacetku tako?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

kondezator ::

Polotaj celotno napajalno vezje, če ne bo bolje pa najverjetneje serjejo elektroliti. Najbolje zamenjava kar vseh elektrolitov.

freesty ::

"polotaj"? Vse elemente odlotam pa nazaj al kaj?:)

Se ena fotka s focusom na kondenzatorje:
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

LordPero ::

Wow, mogoče res že nekaj časa nisem menjal ekranov, ampak tvoja (sploh power) PCBja sta soooo kewt & tiny :)).

Pri tvojem ekranu v bistvu pride v poštev samo menjava kondijev, drugo se ti zaradi cen podobnih rabljenih ekranov ne splača (lahko za info vržeš številki modelov, ki sta napisani na PCBjih, u google, mogoče dobiš poceni nove bordice, ampak verjetno boš že blizu ceni delujočega rabljenega ekrana).

Tako ti ostane problem v kondijih, predvsem seveda tistih, ki skrbijo za sliko (backlight ti dela OK & vedno, ne?). Itaq pa tudi, če zamenjaš vse, si še vedno na par € stroškov + delo.

Daj malce več slik teh mašin za kondenz, pa ne od zgoraj ampak od strani & od blizu (predvsem tistih na zgornji strani power PCBja, blizu konektorja), ker pri obdelavi ali pošiljanju signala na panel znajo že zelo majhne zadeve veliko vplivati (ni kot pri starih mama platah, kjer se je CPU še vedno lepo postavil, tudi če si imel same balončke na napajalnem delu).

Drugače pa, tisti video bi mogoče bil lahko daljši -slika ti potem še kdaj izgine, osvetlitev ozadja pa kljub temu ostane? Tik preden zgine, se slika kaj zlomi al se samo vsak piksel spremeni v 'črno barvo'?
Drugače tudi to, da ko se ti ekran ogreje, (zaenkrat) še dela OK govori bolj v prid slabemu kondezatorju.

Mogoče preveri še tisti kabel med obema PCBjema.
Torkanje panela (zvivanje) pa bi jaz dal kot zadnjo možnost izmed naštetih.
LordPero

freesty ::

Ja backlight dela v redu.

Video se mi zdi, da je dost dolg. Na koncu videa se vidi, da ostanejo zgoraj 2 beli crti in cela slika malo "migeta". No taksnega sem pustil prizganega in sem potem cez 20minut sel pogledat in je bila slika cista. Pac ni blo vec tistih belih crt in tudi migetanja nic.

Mislim, da tisto, ko slika izgine je enostavno sleep.

Ja vem, da se skoraj ne splaca popravljat ampak se gre zato, da sem kupil ta ekran od enga tipa in ga ze zato hocem popravit, da nisem vrgu denarja v smeti...

Evo se 2 sliki kondenzatorjev(upam, da sta zadost veliki;)


http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: VolkD ()

LordPero ::

Se ni šlo toliko za velikost slik, kakor za, če so vrhnji deli kondijev popolnoma ravni (najbolje, da to sam pogledaš, tudi na drugem PCBju -vzemi si čas in poglej res od blizu in odloči se, kateri je v najslabšem stanju).

Drgače sem jaz malce napačno razumel napako (migotanja se itaq ne da ocenit preko posnetka -za migotanje česa gre, matrike ali osvetljevanja?) ... torej, ko prižgeš hladen ekran, ti ta takoj namesto slike iz vhoda kaže zgoraj tisti 'beli črti' (monitor na posnetku je seveda priklopljen v prižgan/delujoč PC, ne?)? Da je čez 20 minut je bila 'slika čista', to pomeni cela črna (brez črt) ali normalna slika iz vhoda, recimo prijavno okno/namizje OSa? In 'enostavno sleep' se navezuje kot na 'slep za vhodne podatke'?
A z OSDjem se lahko špilaš, tudi ko so tiste črte? Če imaš možnost premikanja OSDja, ga premakni na zgorji rob & povej, kaj se zgodi.

Sicer pa je tudi sam vklop malce sumljiv, ampak več kaj dosti več, kot kar ti je bilo našteto v temi, ti niti ne ostane.

Majhne (močno manj verjetne) neumnosti a la zamenjati kabel in poskusiti na drugi grafični/abaku, si že proval, ne?

Edit: Ja, nakup same bordice bi bil predrag (npr. to oz. to), ostaja bolj smiselno, da recimo na Bolhi kupiš kakšnega fullHD TNja (sem že videl 24" za 50€), sicer pa Ebay.
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

freesty ::

Takrat sem sel zamenjat kondenzatorje, vendar se potem ekran ni niti prizgal. Vse skupaj sem pospravil.

Danes pa sem imel viska casa in sem sel spet stare kondenzatorje gor prilotat in je delovalo isto kot prej.
Potem sem zamenjeval po en kondenzator in opazil, da mi 1 tip kondenzatorja ne ustreza. Bil je 680uF 50V, originalen je bil 25V. Zgleda vezju ni pasalo:) Sem zamenjal vse ostale razen tega. In se ekran lepo prizge kot mora. JUHU! Ampak potem pa, ko sem hotel odstekat, mi je vezje padlo na zadnjo stran ekrana un PUF!, po parih kletvicah sem opazil, da mi je skurlo 2 elementa.

- KBP208G
- P9NK65ZFP

Mosfet P9NK65ZFP sem nasel na ebayu za 6$ s postnino. KBP208G pa najdem na farnellu, vendar ga ne znam narocit?

Ima kdo idejo kje bi to dobil?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

A. Smith ::

Farnell je precej dobra trgovina in tudi roba prispe razmeroma hitro (pod en teden), poštnina je 5€. Registriraj se, okno za podjetje moraš pustit prazno (poslujejo tudi s fizičnimi osebami), plačaš s kreditno.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Brane22 ::

Farnell je relativno drag za mnogo stvari. Poglej še na Mouser in primerjaj.

STU-III ::

freesty je izjavil:

Takrat sem sel zamenjat kondenzatorje, vendar se potem ekran ni niti prizgal. Vse skupaj sem pospravil.

Danes pa sem imel viska casa in sem sel spet stare kondenzatorje gor prilotat in je delovalo isto kot prej.
Potem sem zamenjeval po en kondenzator in opazil, da mi 1 tip kondenzatorja ne ustreza. Bil je 680uF 50V, originalen je bil 25V. Zgleda vezju ni pasalo:) Sem zamenjal vse ostale razen tega. In se ekran lepo prizge kot mora. JUHU! Ampak potem pa, ko sem hotel odstekat, mi je vezje padlo na zadnjo stran ekrana un PUF!, po parih kletvicah sem opazil, da mi je skurlo 2 elementa.

- KBP208G
- P9NK65ZFP

Mosfet P9NK65ZFP sem nasel na ebayu za 6$ s postnino. KBP208G pa najdem na farnellu, vendar ga ne znam narocit?

Ima kdo idejo kje bi to dobil?


KBP208G zamenjaj s tem, pa bo: http://si.farnell.com/multicomp/2kbp08m...

Aja, pardon, tega si našel.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

freesty ::

Ja saj to sem tudi sam nasel.

Problem je v tem, ker nimam kreditne in pa 5EUR je veliko za postnino, kjer element stane 30 centov.=\

Naroca kdo s farnella vecje kolicine in bi narocil se zame? Pa mi potem poslje v kuverti? Nakazem na TRR za pivo:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Brane22 ::

Kompliciraš. Pojdi v HTE po greatz pa je. Dobin nekaj približno takega in to je to.

STU-III ::

Tako, kot pravi brane. Pa še za identičen močnostni tranzistor vprašaš, da ti ni treba na ebayu naročati.
Line secured.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava bele - Amoled vs LCD

Oddelek: Mobilne tehnologije
153097 (2604) LordPero
»

Nova grafična

Oddelek: Kaj kupiti
484630 (3993) NightHawk
»

Nalepke posameznih komponent

Oddelek: Loža
101307 (1113) Good Guy
»

WWW.GOGGLE.COM

Oddelek: Omrežja in internet
131116 (972) einstein :P
»

GTX 280 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9849 (743) SlashSpeed

Več podobnih tem