» »

Minecraft izide 11. novembra

Minecraft izide 11. novembra

Ars Technica - Priljubljena indie računalniška igra Minecraft, ki je nepričakovano obnorela svet, bo na martinovo 11. 11. 2011 izgubila oznako beta in uradno izšla. Tako je na svojem blogu napovedal njen tvorec Markus Persson, ki dodaja, da drastičnih sprememb v primerjavi z zdajšnjimi betami ne bo. Obljublja pa, da bo Minecraft pred in po izidu polne verzije še vedno dobival nove funkcionalnosti in posodobitve.

Igra se že zdaj prodaja za 21 dolarjev (nekaj časa je bila cenejša) in je do danes avtorju ustvarila čez palec preračunano 32 milijonov dolarjev prihodkov. Z njo so igralci ustvarili že vse mogoče umetnine, od pravih umetnih svetov do emulacije 16-bitnega ALU-ja.

64 komentarjev

«
1
2

Jeronimo ::

Hmmm ... in kaj je bistvo te igre?
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

]Fusion[ ::

Ga ni :)
Zaradi tega upam da bo dodal kake cilje za igralca, ali pa vsaj Tutorial, katerega je igra hudo potrebna :P
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

KoMar- ::

Sandbox.

hojnikb ::

No za tole pa že morš met dx11 grafično ;)
//sarcasm off
#brezpodpisa

RobertDev ::

Bistvo igre je ustvarjalnost, in zabijanje prostega časa.

PARTyZAN ::

Cilj v igri je preživeti. Ostalo je pa odvisno od tvoje domišljije. Kot bi se igral z lego kockami.

js osebno ::

Beta verzija 1.5 bo dobila statistike in "dosežke". Recimo "posekaj drevo", etc.

JC Denton ::

Minecraft res raztura.

Ne spomnim se katere igre, ki bi bila tako neomejena, nekompleksa a zabavna hkrati. Dejansko si omejen samo z dvema stvarema, lastno domišljijo in časom, ki ga imaš na voljo. Mogoče se bi lahko tisti večji razvijalci malo zamislili in začeli delat igre za ljudi in ne za svoj žep. Ah, ta kapitalizem.....

Zero0ne ::

Razvijalcem Minecrafta očitno ni jasen pojem "beta", če v tej fazi še vedno dodajajo nove featurje ter spreminjajo sam koncept igre. To je zgodnja alpha, beta faza je namenjena odpravljanju zadnjih hroščev ter zagotavljanju kakovosti.
uname -o

fosil ::

Še zmeri mi ni jasno kaj počneš v tej "igri".
Sprehajaš se okol in kaj še počneš?
Tako je!

Zero0ne ::

fosil je izjavil:

Še zmeri mi ni jasno kaj počneš v tej "igri".
Sprehajaš se okol in kaj še počneš?


Koplješ jame, nabiraš materiale, gradiš Reichstag, pobijaš zombije in sestavljaš 16 bitne procesorje iz posameznih tranzistorskih elementov.
uname -o

hamax ::

Sprehajaš se okol in kaj še počneš?

Kar zelis. Kopljes materiale, gradis trdnjave, hise ali procesorje, pri tem pa te napadajo posasti.

HeMan ::

Noro, človek je naredil procesor v igri, ki dela! :D

opeter ::

Dobro, ampak zakaj je dober tisti procesor v igri? Ali z njim lahko emuliraš druge, preproste igre (npr. pong)?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

HeMan ::

Sedaj pa vidim, da je ta človek naredil še CPE v minecraftu. Noro :D

Zero0ne ::

opeter je izjavil:

Dobro, ampak zakaj je dober tisti procesor v igri?


Kolikor sem uspel preleteti dokumentacijo, samo za osnovne aritmetične in logične operacije nad 16-bitnimi vrednostmi. Gre prej za dokaz koncepta, kot za izvedbo dejanskega CPUja.
uname -o

hamax ::

Dobro, ampak zakaj je dober tisti procesor v igri?

Sam sebi je namen. Tako kot grad iz legic.

opeter ::

hamax je izjavil:

Dobro, ampak zakaj je dober tisti procesor v igri?

Sam sebi je namen. Tako kot grad iz legic.


Ampak v gradu iz legic lahko sam postavljaš figure in se predstavljaš, kot da živijo. Tukaj pa, kolikor vem, razen tebe (igralca) drugih ni, samo zombijev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hamax ::

Tukaj pa, kolikor vem, razen tebe (igralca) drugih ni

So, ce igras preko spleta.
Drugace pa posnames svojo kreacijo in jo objavis na youtubeu ali pokazes prijatelju.

Tr0n ::

Zero0ne je izjavil:

Razvijalcem Minecrafta očitno ni jasen pojem "beta", če v tej fazi še vedno dodajajo nove featurje ter spreminjajo sam koncept igre. To je zgodnja alpha, beta faza je namenjena odpravljanju zadnjih hroščev ter zagotavljanju kakovosti.

Temu se rece redefining the mainstream. :)

integral15 ::

lol k da smo v 19 stoletju

matejdro ::

Zero0ne je izjavil:

Razvijalcem Minecrafta očitno ni jasen pojem "beta", če v tej fazi še vedno dodajajo nove featurje ter spreminjajo sam koncept igre. To je zgodnja alpha, beta faza je namenjena odpravljanju zadnjih hroščev ter zagotavljanju kakovosti.


Tudi po releasu bodo dodajali nove feature.

Migelo ::

Roko razvijalcem, vendar sem igro poskusil in me ni pritegnila, ni moj stil.

PaX_MaN ::

je [...] avtorju ustvarila čez palec preračunano 32 milijonov dolarjev prihodkov

:avadodo:

PNG ::

opeter je izjavil:

hamax je izjavil:

Dobro, ampak zakaj je dober tisti procesor v igri?

Sam sebi je namen. Tako kot grad iz legic.


Ampak v gradu iz legic lahko sam postavljaš figure in se predstavljaš, kot da živijo. Tukaj pa, kolikor vem, razen tebe (igralca) drugih ni, samo zombijev.


Igra več kot očitno ni zate! Tudi zame ne, po pravici povedano...ne vidim poante. Raje sprogramiram kaj pravega in ko se dejansko zabavam raje streljam ... karkoli. Nekateri (po mojem tisti, v katerih še notranji otrok ni umrl - torej srečneži!) pa znajo uživati v tem.

Sicer pa na youtubeu prav z veseljem pogledam kaj vse so ljudje ustvaril v tem - wow!

LuiIII ::

Sem torej srečnež! Že ene 3/4 leta jo imam kupljeno in izzivov bo zmanjkalo točno takrat kot domišljije. Ali pa bom nehal biti vsaj malo otrok. Definitivno igra vredna vsakega evra!

matejdro ::

Na katerih serverih igrate?

RejZoR ::

Zame je to LEGO za "odrasle". Ni ga čez build serverje kjer lahko chillaš na serverju, čataš s folkom in gradiš najbolj odbite stvari, ki ti padejo na pamet. Sicer si želim, da bi bili v igri tud naprednejši elementi kot je npr pol kocke po diagonali s katero bi lahko delal navidezne (oglate) krivine, mogoče element za dejansko dvigalo (ne razni hacki), zajle za gradnjo visečih stvari, ki bi se zibale v vetru itd. Ampak verjetno bo to prišlo tud s časom. Do takrat pa zlaganje kock ftw!

Recimo na zombie serverju sem nekaj časa fural drevesnico, umketni nasad in sem nato prodajal večje količine lesene robe v vseh oblikah folku, ki je to takoj rabil in se jim ni dalo sekat stuffa. Tko sem fural malo navidezno podjetje v igri, ki nima nobene zgodbe, namena oz česarkoli zamišljenega v to smer.
Da miljavžent drugih stvari, ki si jih spomni folk ne omenjam (od celotnih vezij narejenih iz redstonov do raznih pasti in rollercoasterjev itd). Skratka če imaš domišljijo se sploh ne boš nikoli vprašal kaj je namen Minecrafta.

Tako sem sam največ na build serverju: creative.blocktopia.net

Imajo pa še cel kup drugih serverjev od lava, war, CTF, normal itd. Skratka full fun.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

HeMan ::

Ta igra tudi lepo pokaže kako je igralnost bolj zaželjena od grafike :)

Senitel ::

opeter je izjavil:

Dobro, ampak zakaj je dober tisti procesor v igri? Ali z njim lahko emuliraš druge, preproste igre (npr. pong)?

To je sedaj challenge, da nekdo naredi računalnik in gor pong v minecraftu? >:D

RejZoR ::

Mene moti samo to da je grdo narejen, funkcionalnost gor ali dol. Če bi dal iron blocke bi izgledalo 100x lepše. Sicer več dela ampak stokrat lepše in bolj pregledno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MKrmec ::

Zakon igra, zelo ustvarjalna, za razgibavanje svoje domišljije :D

Slo-minecraft.com server ga zmaga :D

Tr0n ::

RejZoR je izjavil:

Mene moti samo to da je grdo narejen, funkcionalnost gor ali dol. Če bi dal iron blocke bi izgledalo 100x lepše. Sicer več dela ampak stokrat lepše in bolj pregledno.

Graficni izgled v Minecraftu je tako pomemben, kot v Tetrisu.

Jeronimo ::



OK. Možakar je naredil Enterprise ... kaj pa sedaj? :)
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

RejZoR ::

Tr0n je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Mene moti samo to da je grdo narejen, funkcionalnost gor ali dol. Če bi dal iron blocke bi izgledalo 100x lepše. Sicer več dela ampak stokrat lepše in bolj pregledno.

Graficni izgled v Minecraftu je tako pomemben, kot v Tetrisu.


Če ti je estetika tuja, potem ja. Ampak tud v Minecraftu nimamo vsi radi bajte narejene iz dreka in blata veš. Sam kakor sem videl 3/4 folka nima nobenega občutka za lepoto, ko se že spravijo nekaj delat.
Vsake oči imajo res svojega malarja ampak vseeno so neka osnovna merila po katerih rečeš, to je lepo in to ni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

matejdro ::

Jeronimo je izjavil:



OK. Možakar je naredil Enterprise ... kaj pa sedaj? :)


Nope. Enterprise je importal.

Blazz ::

hamax je izjavil:

Sprehajaš se okol in kaj še počneš?

Kar zelis. Kopljes materiale, gradis trdnjave, hise ali procesorje, pri tem pa te napadajo posasti.


kar zelis?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Tr0n ::

RejZoR je izjavil:

Če ti je estetika tuja, potem ja. Ampak tud v Minecraftu nimamo vsi radi bajte narejene iz dreka in blata veš. Sam kakor sem videl 3/4 folka nima nobenega občutka za lepoto, ko se že spravijo nekaj delat.
Vsake oči imajo res svojega malarja ampak vseeno so neka osnovna merila po katerih rečeš, to je lepo in to ni.

Vsaka igra ima nek svoj stil, ki je primeren. Indie igre so ze po definiciji malce bolj low-cost, zato ker so v vecini primerov developerji se umetniki, designerji in glasbeniki, vse v enem.

8-bit kockasti/lego svet je perfekten za Minecraft univerzum. Obstajajo sicer high-res texture packi, ampak po mojem mnenju zakrijejo vecji del unikatne atmosfere, ki jo igra ima.

MrStein ::

Pa to podpira kako fiziko, ali je vse statično (razen stikal in vrat, koliko sem opazil) ?

Lahko letiš, ali moraš za gradnjo velikih objektov še zidarske odre postavljat?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PNG ::

Ne, vse je statično...zidarski odri, če želiš, deluje pa malo drugače no...pač gradiš lahko relativno hitro, tudi v višino.

MKrmec ::

matejdro je izjavil:

Jeronimo je izjavil:



OK. Možakar je naredil Enterprise ... kaj pa sedaj? :)


Nope. Enterprise je importal.


no no... tole je na roke vse narjen in nič importan.

matejdro ::

http://www.rockpapershotgun.com/2010/09...

"The Minecraft world uses 1m^3 blocks, ans so, I simply converted my already scaled plans into a format that minecraft could take and imported each deck in batch, leaving 4 spaces in between for walls."

MKrmec ::

ni importan.. hehe sam tko se je izrazu ker je mogu spremenit dimenzije ladje zarad dimenzij v igrah. Ni nobenga načina da bi človek importu v igro kar koli. Vse je na roke narjen.

Gandalfar ::

MKrmec ::

ah.. sucks.. originalni Minecraft nima tega, to so spet hacki :D ah dobr sm se zmotu. :D vseen je blo dela k pr norcih da je spacal skupi cel enterprise. Ker ni celga importu ampak dele. se vid da je cela ladja luknjasta.

[D]emon ::

Ljudje nasplosno se delijo na dve skupini:

1) Sprobal so classic (0.30) na strani al pa s travnika kako verzijo. Jim ni potegnil. Se niso dotaknil nikdar vec.

2) Sprobal so classic (0.30) na strani al pa s travnika kako verzijo. So totalno padli notri. Naslednji dan kupili original. Se danes gradijo.


Sam spadam v drugo skupino. Kupil se za casa 1.1.2 Alpha. Ni mi zal.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

matejdro ::

3) Minecraft jim je kdo priporočal ali so kje zanj slišali. So šli pogledat malo slikice, videe, videli grafiko in pozabli nanj.

Tr0n ::

Zato, ker niso sami probali igre. :)

matejdro ::

Saj ravno za to. Minecraft izgleda obupna igra. Ampak ko enkrat začneš igrat, totalno not padeš.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uradno: Mojang Microsoftu za poltretjo milijardo

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4617902 (14317) BigWhale
»

Microsoft se zanima za proizvajalca Minecrafta

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
339404 (6109) 111111111111
»

Minecraft izide 11. novembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6418223 (15508) revvs

Več podobnih tem