» »

Cene Xooma v Veliki Britaniji določene

Cene Xooma v Veliki Britaniji določene

engadget - Po manjših spremembah prvih prednaročniških cen za Motorolin Xoom se je ta zdaj dokončno ustalila skorajda na sredini med prej napovedanima cenama, kar so uradno potrdili tudi pri Motoroli. Prva prednaročila so se odprla (in hitro zaprla) pri ceni 450 funtov za 32-gigabajtni model brez GSM povezljivosti, nakar je ta cena poskočila na 500 funtov. Uradna cena zdaj znaša 480 funtov (543 €), medtem ko bo model z GSM povezljivostjo 100 funtov dražji pri 580 funtih.

Obe ceni sta popolnoma enaki Applovim cenam za iPad 2 z 32 GB pomnilnika v Veliki Britaniji, pa naj gre za različico zgolj z WiFi povezljivostjo, ali pa za različico z WiFi in GSM povezljivostjo. Sodeč po Applovih cenah, ki jih je Motorola izenačila tako v ZDA kot v Veliki Britaniji, bi se Xoom v kontinentalni Evropi lahko prodajal za 580 oz. 700 €, kolikor stane iPad 2 v nemški Applovi trgovini. Prodaja Xooma naj bi se sicer v Veliki Britaniji začela še ta teden, kar pa bo z začetkom vikenda težko izvedljivo.

Omenimo lahko še, da obstaja možnost, da bo izšla še ugodnejša različica Xooma s 16 GB pomnilnika, saj takšno različico Verizon z Motorolo že pripravlja za svoje omrežje.

100 komentarjev

«
1
2 3

Bojevnik ::

medtem ko bo model z GSM povezljivostjo 100 funtov dražji pri 50 funtih.


Kaj naj bi tole pomenilo?

Spura ::

najbrz 500

PrimozR ::

480+100 je 500? :) Fixed, 580 je.

MrBrdo ::

Android je cool, ampak glede na dovršenost Applovih izdelkov dvomim, da se ga splača kupit namesto iPad 2.
MrBrdo

Kekec ::

Nevem zakaj še vedno niso aktivirali microSD slot.

MKrmec ::

MrBrdo je izjavil:

Android je cool, ampak glede na dovršenost Applovih izdelkov dvomim, da se ga splača kupit namesto iPad 2.

Kakšne dovršenosti Applovih izdelkov? dej dej ne seri, Apple izdelki so narjeni za otroke in toliko opcij mate v aplikacijah da jih otroci razumejo. Zato pa so ljudje ki prehajajo na Android tako zmedeni nekaj časa in šele po mesecu uporabe ponavadi opazijo, da je iOS veliko zadaj z opcijami.

Osebno ne bi nikoli nabavil iPada 2, raje iPad 1, je veliko cenejši zna pa tudi vse kar zna iPad 2, ker to tudi je, resda malce počasnejši to je pa tudi vse. Kamere na iPad 2 so za en drek vredne ostale "nove" stvari pa tudi. Ohh ja sej drugega ni kot kamere. Čista Revolucija Apple iPad 1,... res.

nekikr ::

Ker me res zanima...kaj ima Android več kot iOS? Očitno si strokovnjak, zato sprašujem...

BosKo ::

MKrmec zdaj pa ga ti sereš.
Koliko ljudi pa je iz Ipada prešlo na Android. Kaj pa sploh poleg Ipada trg ponuja. Uporabnega mislim ? Če pa je že kateri prešel iz Ipada na Android, pa je lahko zmeden, saj je vse še v beta stanju, aplikacije pa lahko na prste rok prešteješ.
Veš enostavnost in uporabno danes šteje, vse to daje zaenkrat IOS prednost.
Nimajo vsi časa na desetine ur porabit da lahko začnejo e-napravo uporabljat, s tem se naj ukvarja proizvajalec da da čimbolj uporabno stvar na trg.
Tisti ki pa se imajo za takozvane "geeke" pa naj kupijo tablice tudi brez os, da imajo potem kaj študirat in se hvalit kako so pa oni oh in sploh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BosKo ()

simnov ::

Če je ista cena kot Ipad tudi pomislim ne , da bi vzel kaj drugega ker je vse slabše kot Ipad.Mi je bratran pokaz nek telefon nek Samsung za 500EUR.Mi je kar na smeh šlo , ko sem videl Android in totalno zmešnjavo sploh ne veš kje si.In odzivnost katastrofa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simnov ()

techfreak :) ::

nekikr je izjavil:

Ker me res zanima...kaj ima Android več kot iOS? Očitno si strokovnjak, zato sprašujem...

Pravi multitasking. Nekaj takšnega, kar potrebuje Task Killerja, da se ti baterija ne izprazni v eni uri.

nekikr ::

Nisi še držal iphona v roki ane? Ker drugače ne bi takih laži širil ;)

jlpktnst ::

Jaz bi to iz principa bojkotiral...

1) ista cena ko ipad in slabše

2) konkurenca, kaj je to?

Blazz ::

nekikr je izjavil:

Nisi še držal iphona v roki ane? Ker drugače ne bi takih laži širil ;)


ga je, pa mu potem klicanje ni delovalo haha...

simnov ::

Naj nekdo naredi Tris 2 za iPhone.

MKrmec ::

BosKo je izjavil:

MKrmec zdaj pa ga ti sereš.
Koliko ljudi pa je iz Ipada prešlo na Android. Kaj pa sploh poleg Ipada trg ponuja. Uporabnega mislim ? Če pa je že kateri prešel iz Ipada na Android, pa je lahko zmeden, saj je vse še v beta stanju, aplikacije pa lahko na prste rok prešteješ.
Veš enostavnost in uporabno danes šteje, vse to daje zaenkrat IOS prednost.
Nimajo vsi časa na desetine ur porabit da lahko začnejo e-napravo uporabljat, s tem se naj ukvarja proizvajalec da da čimbolj uporabno stvar na trg.
Tisti ki pa se imajo za takozvane "geeke" pa naj kupijo tablice tudi brez os, da imajo potem kaj študirat in se hvalit kako so pa oni oh in sploh...

Veliko ljudi poroča, da so prešli iz Applovih izdelkov na Android telefone oz zdej na "tablice" in majo definitivno za pripomnit, da je Android boljsi kljub temu, da imajo manj aplikacij na razpolago, kar je normalno če so eno leto za applom v tablicah... Android aplikacije se bodo ze razsirile zelo hitro to sploh ne bo problem. Uporabnost naprave in design za debilne ljudi je velika razlika.

jlpktnst je izjavil:

Jaz bi to iz principa bojkotiral...

1) ista cena ko ipad in slabše

2) konkurenca, kaj je to?


in od kje tebi da je slabse? Konkurencen izdelek je in to je to.

nekikr je izjavil:

Nisi še držal iphona v roki ane? Ker drugače ne bi takih laži širil ;)


kere neumne maš ti. velik nas je držal legendarni iPhone 3, 3GS, 4, iPad v roki in kaj smo mel od tega? NIČ!!! Zadeva je uporabna ampak to je pa to. Zaprtost sistema, pomankanje kostumabilizacije itd itd. Ti še nisi držal v roki konkretnega Android telefona, da take neumnosti govoriš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MKrmec ()

MKrmec ::

simnov je izjavil:

Če je ista cena kot Ipad tudi pomislim ne , da bi vzel kaj drugega ker je vse slabše kot Ipad.Mi je bratran pokaz nek telefon nek Samsung za 500EUR.Mi je kar na smeh šlo , ko sem videl Android in totalno zmešnjavo sploh ne veš kje si.In odzivnost katastrofa.


Povej od kje tebi da je slabše od iPada? Neumnosti trosiš. Zmešnjava Android... sej pravm folk iz iPhonov je tok navajen na njihove ikonce, da sploh ne vedo več kaj druzga prtisnt. iOS = sistem za otroke. Tista zmešnjava na Androidu je bla pa po okusu tvojega branca. Vsak lahko po svoje razmeče stvari sm pa tja. Če si vsaj mal razgledan pol veš kaj in kje je kej.

Človek ki nikol ni uporablju iOS se hitrejs znajde na Android telefonih kokr pa tisti ki prihajajo iz iPhone itd. .. tko pač je.

PrimozR ::

MKrmec če si malo razgledan po Slo-Tech standardih? Ker ti garantiram, da današnji povprečni uporabnik Androida ne zna zamenjati ROMa, kar je popolnoma simpl opravilo, ko je teleofn enkrat rootan in ima nameščeno recovery konzolo.

techfreak zakaj potem strokovnjaki trdijo, da za Android ne potrebuješ TaskKillerja oz. uporabo sploh odsvetujejo?
EDIT: da ne bo dilem, največji ubijalec baterije na Androidu je podatkovna povezava in WiFi. Preverjeno z UltimateJuice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MKrmec ::

PrimozR je izjavil:

MKrmec če si malo razgledan po Slo-Tech standardih? Ker ti garantiram, da današnji povprečni uporabnik Androida ne zna zamenjati ROMa, kar je popolnoma simpl opravilo, ko je teleofn enkrat rootan in ima nameščeno recovery konzolo.

techfreak zakaj potem strokovnjaki trdijo, da za Android ne potrebuješ TaskKillerja oz. uporabo sploh odsvetujejo?
EDIT: da ne bo dilem, največji ubijalec baterije na Androidu je podatkovna povezava in WiFi. Preverjeno z UltimateJuice.


Itak da noben ne zna rootat telefona in recovery gor dat :D to je bl za geeke kot sm jest. Ampak z 3.0 se res ne rabiš zafrkavat s tem. Konec koncev tudi z vsemi ostalimi android napravami.

Za android ne rabiš task killerja, oz. ga uporabiš samo ko se sesuje aplikacija ali kaj podobnega. NITI slučano ti nič ni pripomore da sesuvaš aplikacije non stop.

Podatkovna povezava je morilec pri android telefonih ja. Zato pa se izklaplja in vklopi samo ko jo rabis.

PrimozR ::

Uporabiš UltimateJuice (oz. JuiceDefender), ki ti podatkovno povezavo vklopi, ko prižgeš zaslon (sicer jo vklopi vsakih 15 minut za sync). Problem je le, da je zadeva svinjsko počasna pri vklopu.

JayKay ::

Danes dali kolegu ipad2 za roj. dan, pa smo se šemalo igrali. UI je super odziven, hd video tekoče, zvočniki so solidni. Celotni experience je mega, za "igračko", kot pravijo eni.Jutri grem v Pcworld pogledat če imajo demo Xooma,pa vam povem kako bo kaj.

fosil ::

Drago.
Takele igračke bi morale stat največ 300€, tako kot netbooki.
Tako je!

jazbec ::

rajši si nabavim galaxy tab2 kot ipad2
te motorole pa nebi vzel samo zato, ker je motorola (slabe izkušnje)

Limit-sky ::

jazbec je izjavil:

rajši si nabavim galaxy tab2 kot ipad2


In zakaj si ga ne?

jazbec ::

ker ne rabim tablice
je galaxy s dovolj oz. galaxy s2 bo dovolj

tab2-->http://www.hoh.de/Notebooks/nach-Einsat...

neonX ::

MKrmec je izjavil:

Itak da noben ne zna rootat telefona in recovery gor dat :D to je bl za geeke kot sm jest. Ampak z 3.0 se res ne rabiš zafrkavat s tem. Konec koncev tudi z vsemi ostalimi android napravami.

Za android ne rabiš task killerja, oz. ga uporabiš samo ko se sesuje aplikacija ali kaj podobnega. NITI slučano ti nič ni pripomore da sesuvaš aplikacije non stop.

Podatkovna povezava je morilec pri android telefonih ja. Zato pa se izklaplja in vklopi samo ko jo rabis.


in zakaj bi potem prešel iz iP4 na Android, če bi imel težave s podatkovno povezavo? :) Sam imam vedno vključen prenos podatkov in ne izklapljam. Appsi na iP4 pa se mi ne sesuvajo, čeprav jih imam ogromno. Motilo bi me pa tudi pomanjkanje Appsov, brez nekaterih bi danes že težko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neonX ()

nekikr ::

MKrmec: nisi mi odgovoril na vprašanje takoj za tvojim slavnim postom:

Ker me res zanima...kaj ima Android več kot iOS? Očitno si strokovnjak, zato sprašujem...


Najbrž ne bo pretežko odgovoriti, če je zadeva res tako boljša.

opeter ::

fosil je izjavil:

Drago.
Takele igračke bi morale stat največ 300€, tako kot netbooki.


Se strinjam. Počakajmo še malo, cene teh naprav bi morale čez kakšno leto ali dve zdrsniti na polovico zdajšnje (ali celo na manj). Apple bo svojo ceno seveda držal. Zato pa govorim za konkurenco.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

eieieie1 ::

No pa da jaz sam odgovorim na morebitne argumente apple haterjev:

Ipad2/iphone nimata:
-flash... res je, ampak ga še jaz osebno v teh 2 letih, ko mam iphone nisem nikoli pogrešal. Če pa bi ga že res rabil pa imam zato kar nekaj aplikacij (spletni brskalniki namesto safarija), s katerimi potem flash deluje (recimo: SkyFire). Če pa tako zelo hočeš imeti flash brez teh dodatnih aplikacij pa ga pač JAILBREAKAŠ in flash naložiš prek cydie in potem ne rabiš nobenih aplikacij in ti flash deluje tudi v safariju.

-"nepravi multitasking"... In spet se nekdo oglasi s takim argumentom, medtem ko še sploh nikoli ni držal zadeve v roki in ne ve sploh kako deluje, za "nepravi multitasking" je pa nekje prebral in zdaj naveliko pametuje. Prosim lepo, povej mi kaj je takega da jaz z mojim "nepravim multitaskingom" nemorem delati, medtem ko drugi s pravim lahko??

-zaprtost iOS-a... Jap precej zaprt je, vendar vse to odpraviš z JAILBREAKOM in potem lahko modificiraš iOS kolikor želiš. Meni je recimo super, da si lahko nastavim razne bližnice, recimo da povlečem s prstom po zgornjem robu telefona v desno in se mi odpre bližnica za vklop/izklop wifi,3g,edge,bluetooth..., ali pa v levo in se prižge zadnja luč na telefonu. Potem če 2x kliknem na spodnjem robu se mi odpre voice control (da lahko povem, koga naj kliče oziroma katero pesem naj predvaja)... Ogromno zadev si lahko nastaviš (treseš telefon, icon pinch, icon spread, če recimo kake tipke za glasnost 2x stisneš ali pa obe hkrati...)

Zdaj pa kar na dan z večimi nesmiselnimi argumenti prosim!!!

Zakaj si jaz nebi kupil ipad 1? Zato ker nima kamere in nemoreš imeti brezplačnih wifi facetime/skype video pogovorov, ko si recimo v tujini...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

neonX ::

zanimivo je to, da tisti, ki ne marajo iOS, ne vidijo prednost vsaj v AppStore. Me zanima zakaj uporabljate telefon? Sam imam za cca. 800 EUR aplikacij (in iger) in nekatere uporabljam dnevno.

Npr: MoneyBook, Bills, Things, Simplenote, 1Password, Reeder, Weightbot, Momento, FileMaker Go, iBooks, LPPbus, itd.

Gregor P ::

MKrmec je izjavil:

Veliko ljudi poroča, da so prešli iz Applovih izdelkov na Android telefone oz zdej na "tablice" in majo definitivno za pripomnit, da je Android boljsi kljub temu, da imajo manj aplikacij na razpolago, kar je normalno če so eno leto za applom v tablicah

Tudi sam sem, sicer na moje presenečenje, opazil ta zanimiv trend pri mojih kolegih, ki so vsi prisegali na Apple; sploh ne razumem v bistvu, zakaj so kar nanekrat začeli menjati npr. svoje iPhone za telefone z Androidom ker so dejansko bili vsaj na začetku navdušeni z Applovimi telefoni:8)

Mislim, zase vem, zakaj ga nimam (preveč zaprt okrnjen sistem itd.), ampak njim je bilo vsaj do nedavnega vse to vseeno; očitno Google s svojimi proizvodnimi partnerji le počne nekaj v pravilno smer:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

floyd1 ::

nekikr: Android : iOS oz. kje je Android boljši

Nimam tablice (pri teh cenah si je tudi še dolgo ne mislim kupit) imam pa nekaj izkušenj z "žepnimi napravami" iz obeh taborov, torej obema OS. Na obeh veliko uporabljam predvajalnik videa. Dokumentarci, koncerti, kake risanke za tamalo, kak movie, domači posnetki (videokamera)... Še do pred pol leta sem moral predelat praktično vsak video za Ipod touch, danes pa na Android telefon vržem 5 (nepredelanih) videov in mogoče kdaj kaki celo ne dela.

Ker se vsi pogovarjajo o stabilnosti pa naj povem, da sem ipod toucha (takrat še brez jailbreaka) uspel sesuti sigurno 50 krat (malo videa, premotavanje sem ter tja po koncertih...). In ker v nekaterih temah eni pišejo, da je treba "Androidne" telefone skoraj dnevno restartat (mojega 1-2 x na mesec, ponavadi zmanjka baterije), lastniki iphonov, pa da ne vedo, kaj je to "zmrznjen telefon", lahko povem iz prve roke - to je takrat, ko maš črn ekran več kot minuto, pa lahko stiskaš karkoli, ker se nič več ne odziva. Potem tišiš tista dva knofa dokler se ne pokaže japka, in zraven momljaš, kak je fajn, da maš Apple, ker to je pa res nekaj najbolj popolnega ;-))).

Še to - meni je Ipod touch še vedno fantastična zadeva in ga kljub Galaxy S telefonu ne bom prodal (velikanska kapaciteta in ogromno shranjenih že predelanih videov, pa do zdaj zame daleč najboljši MP3 predvajalnik), a ima tudi svoje pomanjkljivosti. Ena je debilno vsiljevanje programa Itunes (po mojem mnenju najšibkejša točka sicer zelo dobre mašince, a na srečo uporabljam alternative) in premala podpora različnih kodekov.

Tako za telefon kot Ipod touch govorim o "out of the box" napravi, obe z "legalnimi" nadgradnjami OS-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

BosKo ::

Še vedno tisti ko govorite o zaprtosti IOSa ne vidite bistva.
Človeštvo strmi k temu da si življenje poenostavi, olajša...

MKrmec je izjavil:


Veliko ljudi poroča, da so prešli iz Applovih izdelkov na Android telefone oz zdej na "tablice" in majo definitivno za pripomnit, da je Android boljsi kljub temu, da imajo manj aplikacij na razpolago, kar je normalno če so eno leto za applom v tablicah... Android aplikacije se bodo ze razsirile zelo hitro to sploh ne bo problem. Uporabnost naprave in design za debilne ljudi je velika razlika.


Kaj spet trosiš, kje so ti ljudje, daj mi eno novico da množično prehajajo iz Ipada na katero tablico ??
Prosim povej katera tablica pa je toliko boljša od Ipada da množično menjujejo ?
Zdaj pa je normalno da je manj aplikacij, če pa bi bilo obratno pa bi se zmrdoval da pri Applu ni dovolj velike izbire. Problem je da jih pri Androidu še ni aplikacij, ne da bi jih bilo manj.

Ali je to samo v računalništvo takšna navada da je tisto boljše kar je bolj komplicirano, oziroma da lahko razstaviš modificiraš, spreminjaš, potem si pravi geek.
Mogoče je na avto forumu podobna bolezen, "kaj mi bo avto, kjer ne moreš med vožnjo cilindra zamenjat brez da bi ga ustavil"
Danes se cenijo stvari ki jih vzameš in jih lahko uporabljaš. Zato se Ipad prodaja, saj pa ga kupujejo normalni ljudje, ne pa 1% geekov ki vidijo samo probleme z zaprtostjo in da ne moreš montirat raketnega krila na sistem.
Kam pa misliš da gre Android toplo vodo izumljat, vse to kar je že Apple dal skozi...
http://slo-tech.com/novice/t462168#crta

eieieie1 ::

Meni pa še iphone nikoli v teh 2 letih ni zmrznil... zanimivo

Saj meni bi tudi imel iphone kar nekaj nepopolnosti, vendar vse to odpravim z jailbreakom, ki te stane 10 minut časa + še kake pol ure da si mal prebereš po netu o uporabnih cydia zadevah.

Ja, je smešno kako si nekateri izmislijo zadeve o množičnem prehajanju iOS userjev na android naprave, medtem ko je na tisoče oglasov v stilu "menjam _______ + doplačilo za iphone" in skoraj nič takih, ki si želi obratno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

neonX ::

če se malce oddaljim od teme ..

dejstvo je, da se stvari kvarijo. naj si bo to telefon ali opekač. ravno danes sem gledal svojo statistiko. od leta 2005 sem imel 12 računalnikov (vsi so bili Mac), od tega jih je 7 imelo težave (vzrok: matična, zaslon, HDD, optična enota, ohišje, tipkovnica, napajalnik, itd.). na popravilu sem imel tudi iPod nano (prva gen.) in iPhone 3GS. kljub vsemu ostajam zvest Apple uporabnik :)

v zadnjem letu sem imel na popravilu tudi mikrovalovno pečico in pralni stroj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neonX ()

eieieie1 ::

neonX

Lol, tebi se pa že kar precej stvari kvarijo :D

Brat ma macbook pro že nekje 4 leta in še nikoli ni imel težav, prenosnik ma pa cele dneve prižganega in ga ponavadi da samo v sleep mode ko gre spat. Na mojem dell-u pa sem že moral disk pa 2 ventirlatorja menjat in je mlajši kot bratov.

Sem pa sam še vedno bolj navdušen na pc-je kot pa mac-e :)

PrimozR ::

jazbec je izjavil:

rajši si nabavim galaxy tab2 kot ipad2
te motorole pa nebi vzel samo zato, ker je motorola (slabe izkušnje)

Galaxa Tab2? Urlpls.

EDIT: a, Tab 10.1. Big difference.

EDIT2: za vse ki jamrajo o zaprtosti iOS - v mnogo pogledih je to prej dobra kot slaba stvar. Oz. je slaba stvar za zelo omejen krog uporabnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

jazbec ::

tab 10.1 aka tab2
tab2 vs. ipad2-->http://nokiafanboy.com/2011/03/10/ipad-...
tab2 vs. xoom-->http://nokiafanboy.com/2011/03/07/motor...

razen če je na teh linkih napaka in tab 10.2 ni v resnici tab2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

PrimozR ::

No, dajmo zadevo poimenovati tab 10.1, ker je galaxy tab2 približno toliko, kot je iPad iPod Touch 5. generacije. Navsezadnje, če ne drugega, v enaki generaciji dobimo še cenejši tab 8.9.

Na linkih pa gre še za staro, debelejšo varianto, preden so na CTIA predstavili 10,1 in 8,9 palčna taba, tanjša od iPad2. Takrat pri drugi generaciji ni bilo vprašanja, za katero varianto gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

jazbec ::

techfreak :) ::

PrimozR je izjavil:

techfreak zakaj potem strokovnjaki trdijo, da za Android ne potrebuješ TaskKillerja oz. uporabo sploh odsvetujejo?
EDIT: da ne bo dilem, največji ubijalec baterije na Androidu je podatkovna povezava in WiFi. Preverjeno z UltimateJuice.

Kdo pa je krivec za aktivno podatkovno povezavo? Programi v ozadju.

MKrmec ::

Primerjava med iPad 2 ter Motorolo Xoom


BosKo je izjavil:

Še vedno tisti ko govorite o zaprtosti IOSa ne vidite bistva.
Človeštvo strmi k temu da si življenje poenostavi, olajša...

MKrmec je izjavil:


Veliko ljudi poroča, da so prešli iz Applovih izdelkov na Android telefone oz zdej na "tablice" in majo definitivno za pripomnit, da je Android boljsi kljub temu, da imajo manj aplikacij na razpolago, kar je normalno če so eno leto za applom v tablicah... Android aplikacije se bodo ze razsirile zelo hitro to sploh ne bo problem. Uporabnost naprave in design za debilne ljudi je velika razlika.


Kaj spet trosiš, kje so ti ljudje, daj mi eno novico da množično prehajajo iz Ipada na katero tablico ??
Prosim povej katera tablica pa je toliko boljša od Ipada da množično menjujejo ?
Zdaj pa je normalno da je manj aplikacij, če pa bi bilo obratno pa bi se zmrdoval da pri Applu ni dovolj velike izbire. Problem je da jih pri Androidu še ni aplikacij, ne da bi jih bilo manj.

Ali je to samo v računalništvo takšna navada da je tisto boljše kar je bolj komplicirano, oziroma da lahko razstaviš modificiraš, spreminjaš, potem si pravi geek.
Mogoče je na avto forumu podobna bolezen, "kaj mi bo avto, kjer ne moreš med vožnjo cilindra zamenjat brez da bi ga ustavil"
Danes se cenijo stvari ki jih vzameš in jih lahko uporabljaš. Zato se Ipad prodaja, saj pa ga kupujejo normalni ljudje, ne pa 1% geekov ki vidijo samo probleme z zaprtostjo in da ne moreš montirat raketnega krila na sistem.
Kam pa misliš da gre Android toplo vodo izumljat, vse to kar je že Apple dal skozi...
http://slo-tech.com/novice/t462168#crta


Take stvari ne gredo v novice ampak v komentarje uporabnikov novih Android produktov.

Tiste stvari, ki so bolj zakomplicirane? Zakaj je bolj zakompliciran? ker se je treba navadit malo drugacnega UI. Če ti to ne rata pol pa boljs da ostanes na enem sistemu cel lajf. Windows 3.11 mogoče?

Android 3.0 ponuja veliko več glede personalizacije in to ljudje obozujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MKrmec ()

eieieie1 ::

Bleh, kak xoom šteka :| Samo zaradi tega ga nebi imel, pa tudi če bi ga dobil za pol cene ipad2.

MKrmec ::

hehe res je da steka, ampak to je star review, to so popravl z tanovim popravkom. Za pol cene bi ga jest takoj vzel, se zmeri rajs kokr iPad 2.

narodno ::

lol, kakšnih razlogov se oklepate, ker nočete priznati, da so pač preprosto slabši, tako ne dela niti prvi ipad, pa je star več kot leto.lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: narodno ()

opeter ::

Apple pri tablicah trenutno nima konkurence.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jazbec ::

zaenkrat
to se bo spremenilo ko pride na police galaxy tab2
čeprav tudi prvi galaxy tab ni bil slaba izbira če si iskal manjšo tablico

MKrmec ::

nima veze ne da se mi vec debatirat, iPad 2 je zmagal, nima konkurence, effekti v sistemu so lepši, bolj je uporaben, itd....

Bomo vidl kdo bo čez par let na prvem mestu za najbolj prodajane oz najbolj popularne naprave.

Če bo šlo tko kokr je šlo oziroma gre pr telefonih bo rezulatat kmalu v prid Androida in ne Appla... kokr kol lepe efekte bodo imeli po iOS. V enem letu je Android pokopal iOS in še RIM, ki sta bila najbolj popularna v ZDA. Zgodba se nadaljuje....

OldSkul ::

Tole zgleda obetavno. Pa ko pride več tablic na trg in bo konkurenca večja (nižje cene), bo še bolje vse skupaj.
Tale sistem je pa itak začetna verzija in bo še mal trajalo, da ga optimizirajo + doterajo gonilnike. Al bodo pa meherji na xda to naredil :)

PrimozR ::

techfreak :) je izjavil:

PrimozR je izjavil:

techfreak zakaj potem strokovnjaki trdijo, da za Android ne potrebuješ TaskKillerja oz. uporabo sploh odsvetujejo?
EDIT: da ne bo dilem, največji ubijalec baterije na Androidu je podatkovna povezava in WiFi. Preverjeno z UltimateJuice.

Kdo pa je krivec za aktivno podatkovno povezavo? Programi v ozadju.

Ne, Androidov fail, da imaš opcijo le 'always on' da ti appi delajo oz. izklopljeno podatkovno povezavo, kjer ti noben program ne deluje. Potreboval bi srednjo pot, kjer jo lahko aktivirajo programi po potrebi. Nekaj takega je TBH imel že Symbian.

MKrmec je izjavil:

Android 3.0 ponuja veliko več glede personalizacije in to ljudje obozujejo.

Imaš mogoče številke tega oboževanja? :D

jazbec je izjavil:

zaenkrat
to se bo spremenilo ko pride na police galaxy tab2
čeprav tudi prvi galaxy tab ni bil slaba izbira če si iskal manjšo tablico

Kako točno se bo spremenilo? a bo posut z magical pixie dust, zaradi česar bo enostavno boljši?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629787 (25736) PrimozR
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19252963 (45205) malix
»

Xoom nedvomno prihaja v Evropo, tudi brez 3G-ja

Oddelek: Novice / Android
53430 (2934) smash
»

iPad po svetu konec maja

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3610514 (9074) Mavrik
»

Bo iPad zamudil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8519031 (17168) karafeka

Več podobnih tem