» »

Seminarska naloga iz umetnostne zgodovine

Seminarska naloga iz umetnostne zgodovine

d0c70r ::

Lp! Narediti moram seminarsko nalogo iz umetnostne zgodovine in ker nameravam naslednje leto na arhitekturo, sem se odločil, da bom naredil nalogo na temo moderne arhitekture. Problem je v tem, da ne vem kako začeti in do sedaj sem našel le slikovno gradivo zelo zanimivih dizajnov in zgradb. Če ima mogoče kdo kakšen link do kakšne meni uporabne spletne strani, se zelo priporočam! Prosim za odgovore ;)

Jan valjavec, dijak gim. Jožeta plečnika

harvey ::


nalogo iz umetnostne zgodovine in ker nameravam naslednje leto na arhitekturo, sem se odločil, da bom naredil nalogo na temo moderne arhitekture. problem je v tem, da ne vem kako začeti


Ker ne veš kako začeti, predlagam izbor druge teme, ki ji boš kos. :( Resno. Da nisi v stanju najti virov o moderni arhitekturi, verjetno misliš zajeti slovensko dogajanje, je pa višek za dijaka zadnjega letnika katerekoli gimnazije v Sloveniji. Skratka poden od podna. Če že misliš iti na arhitekturo pa pošpegaj na stran evidenca.org že zaradi splošne razgledanost.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

d0c70r ::

arhitektura me zelo zanima in našel sem že par knjig na to temo a so v njih po večini le slike....in zelo malo besedila, zato sem začel iskati članke na temo moderne gradnje a nisem še našel tistega kar sem iskal. zato sprašujem še za razne spletne strani, kjer bom pridobil dodatne, potrebne informacije.

stran evidenca.org že poznam, vseeno hvala.

bluefish ::

Za začetek pogledaš na Wiki, kjer je nek krajši članek. Od tu naprej pa z nekaj pazljivega branja med vrsticami pridobiš dovolj idej za nadaljnje nabiranje virov.

d0c70r ::

sam seminarske še nikoli nisem delal in me zanimajo predvsem podnaslovi....eden od njih bo definitivno, kdaj se je ta arhitektura oziroma ta tip arhitekture začel, pomembni arhitekti in izpostavil bom par primerou te moderne arhitekturne gradnje.

ima morda kdo še kakšen predlog, kar bi lahko uključil?

harvey ::

Navadno imajo seminarske naloge naslednjo obliko:

1. Uvod
[predstavimo temo, področje o katerega predstavljamo]
V tvojem primeru kaj od moderne arhitekture boš predstavil, Slo, ljubljansko šolo, katere predstavnike in zgradbe boš predstavil.

2. vsebina
[predstavimo vsebino smiselno razdeljeno na posamezna poglavja, podpoglavja]

recimo v tvojem primeru nekaj v tem stilu:
Opredelitev moderne arhitekture (koncepti)
Predvojni in povojni modernizem (razlike in značilnosti)
Ljubljanska arhitekturna šola 20. stoletja (izhodišča, pomen)
Dela in predstavniki (opisi, pomem)

3. Zaključek
[Strnemo poglavitne ugotovitve/spoznanja]

4.literatura
[skladno s standardati navedemo vire, literaturo]

Štartaš s tole knjigo
Bernik, S., 2004. Slovenska arhitektura dvajsetega stoletja. Ljubljana. Potem pa kakšne članke od Ravnikarja. Žal se boš moral fizično odpraviti v CTK po ustrezno literaturo.

Obilo veselja pri spoznavanju sodobne arhitekture.:D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

d0c70r ::

najlepša hvala! :)

harvey ::

V CD je od 4. julija do 31. avgusta razstava Mihevc 100, ki je posvečena 100 letnici rojstva arhitekta Eda Mihevca. Vstop prost.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Silvestrovanje

Oddelek: Loža
91339 (848) shintaro
»

sprejemci za arhitekturo

Oddelek: Šola
3411407 (6162) Machete
»

30 let x86 arhitekture (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Kiberpipa
22521746 (10203) BigWhale
»

AMD-jevi 12-jedrniki tu že pred uradno najavo

Oddelek: Novice / Procesorji
3914335 (11719) JohanP
»

Seminarska naloga (CPU - Procesor)

Oddelek: Šola
62958 (2755) Pyr0Beast

Več podobnih tem