» »

Intelovi pogoni SSD s 25 nm čipi še v marcu

Intelovi pogoni SSD s 25 nm čipi še v marcu

VR - Zone - Tik pred iztekom meseca, 28. marca, bo Intel predstavil svojo novo generacijo pogonov SSD iz serije 320, ki uporabljajo pomnilniške čipe, izdelane v 25 nm-proizvodnem procesu. Pravzaprav gre zgolj za osvežitev druge generacije, na kar nakazuje tudi kodno ime Postville-refresh, le da bo tokrat kot rečeno uporabljen novejši pomnilnik. Pogoni bodo na voljo v kapacitetah 40, 80, 120, 160, 320 in 600 GB, za kar bo najverjetneje potrebno odšteti $109, $189, $239, $329, $569 oz. $1119. Povprečni obratovalni čas med napakami (MTBF) naj bi za nove pogone znašal 1,2 milijona ur, omogočena naj bi bila popolna enkripcija pogona s 128-bitnim AES šifriranjem, pričakuje pa se lahko še visoko zmogljivost.

Ker gre zgolj za osvežitev druge generacije pogonov Postville lahko v pogonih najverjetneje še vedno pričakujemo Intelov krmilnik, katerega so v seriji 510 v želji po višji zmogljivosti zamenjali z Marvellovo rešitvijo. Lastna zasnova krmilnika je bila sicer ena izmed glavnih prednosti Intelovih pogonov pred konkurenco, a imajo s pripravo krmilnika tretje generacije očitno težave, zaradi česar ga lahko najverjetneje pričakujemo šele poleti.

28 komentarjev

rini ::

Super, poletje moram še počakat, potem pa v nabavo!

itak37 ::

Pogoni bodo na voljo v kapacitetah 40, 80, 120, 160, 320 in 600 GB,

120 GB manjka.

feryz ::

Še dve 320-tke si nabavim in bom imel 1 Tb Intel SSD.
Ostali bodo itak čakali, da padejo pod 100 EUR. 1 tera namreč.

FireSnake ::

Hmmm, zdaj mam na prenosniku 80GB 5400RPM disk.

Razmišljam, da bi poleti zadevo vrgel ven in kupil 160 gigabajtno Intelovo rešitev.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

billy ::

Počakaj še par let, in boš lahko dal 500G rešitev not!

FireSnake ::

Ne bom čakal, ker sem čakal že dovolj.

Pa še to je, če je 80GB dovolj, bo 160 tudi :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Ashrack ::

FireSnake
definitivno pojdi na SSD, ti ne bo zal
....

feryz ::

Ne, ne, še malo počakaj.
Drugo leto boš za isti denar dobil še enkrat več.
Če imaš denar, raje kupi 100 ali 200 Mhz hitrejši proc.
SSD-ji so precenjeni in prevrednoteni.

wechta ::

Se ne strinjam, iz lastnih izkušenj je delo na ssd res super...

Bor H ::

Sam če dobiš pa za isti dnar 10x večji klasičen, boš ja raje še mal počakal pa kupu še eno grafiko za physx, se bolj splača..

zee ::

HM. Pocasi bo pa treba zamenjat mojega Intela X-25M 160 GB za kaj vecjega. Nekaj v rangu 256 ali 512 GB. 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

levaky ::

Pa kdo od vas dejansko ima SSD al to kar mal v prazn nabijate?

Jaz sem v začetku leta kupil OZCjevega SSDja in ne zamenjam več za navadni disk. Za sistemskega imam 60GB čez glavo, za ostalo imam pa ločen 400GB disk.

feryz: glede na to da ima dec notebooke, bo težko menjal procesor.
BorH: enako kot zgoraj... Po drugi strani pa, kaj pa če dec ne igra iger, kaj mu bo v tem primeru phsyx.

Matej

Bor H ::

Ah, vseen se bolj splača pa kupt vsaj ledice za PC, se ti pol vsaj lepš svet k od ssdja nimaš nč, še slišiš ga ne pa še ful so dragi.

zee ::

@levaky:
SSD pogon imam v prenosniku, delovni postaji iz podpisa in se kje. Your point being?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PrimozR ::

zee je izjavil:

HM. Pocasi bo pa treba zamenjat mojega Intela X-25M 160 GB za kaj vecjega. Nekaj v rangu 256 ali 512 GB. 8-)

Za koliko se boš znebil X25-ke? :D

kuglvinkl ::

IMO se je ne bo. Samo nov dom bo našla :)

Klinc, ko imaš SSD, ga lahko vedno kje ponucaš.

mat xxl ::

Kaj pa intelova 510 ka sata 3 se splača 120 gb kupiti, cena tam cca 260 eur ??? Bo pa tudi plata z sata 3 vodilom.

feryz ::

levaky je izjavil:

Pa kdo od vas dejansko ima SSD al to kar mal v prazn nabijate?
Jaz sem v začetku leta kupil OZCjevega SSDja in ne zamenjam več za navadni disk. Za sistemskega imam 60GB čez glavo, za ostalo imam pa ločen 400GB disk.
Mamo SSD, mamo. In to 320GB, pa ga nimamo čez glavo, ampak je vse skupaj že malo tesno.
Pač sarkazem, glede na izjave, da je še malo predrago. Grafika za 300 €, ki prinese par ušivih FPS, je pa kul.

Bor H ::

exactly, sam očitno bo treba narest hiter test sarkazm detektorjev na forumu

ender ::

levaky je izjavil:

Pa kdo od vas dejansko ima SSD al to kar mal v prazn nabijate?
Ravno danes sem iz kište odstranil X25-M (ker mi je začel javljati napake - garancija), in zdaj začasno bootam iz RAIDa - razlika v odzivnosti sistema je zelo očitna.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

levaky ::

zee: moje vprašanje je letelo na BorH in feryz...:)

No, kljub temu mi je sarkazm detektor failal na polno:)

Anyway, strinjam se, da je SSD za tistih 100EUR(60-80GB) vsekakor ena najboljših naložb.

Matej

Bor H ::

Definitivno je SSD pametna naložba, žal je tako, da če želiš imet na sistemskem disku Win7 in še kako malenkost inštalirano ti lahko hitro rata 60Gb tesnih, 80Gb se pa že giblje proti 200EUR kar pa ni več majhen denar. Bi pa definitivno vzel kak 40-60gb za kak EEE ali podoben netbook.

Ashrack ::

Jaz imam 120GB SSD, gor je Win7, programi ter igre. Users folder je pa premaknjen na 320GB HDD.
....

levaky ::

Bor H je izjavil:

..., 80Gb se pa že giblje proti 200EUR kar pa ni več majhen denar.


V Nemčiji so 80GB(OCZ Vertex2) od 140€ dalje, medtem ko 120GB dobiš že za 170€, kar se mi zdijo kar ugodne cene...

Bor H ::

Ok, mal sem preteral cene ampak dejstvo je da je večina 80Gb SSDjev čez 150EUR, sploh ker me zanima za koliko ga dobim na dom, ker nekako nisem vsak vikend v Nemčiji.

zee ::

Jaz sem mojega narocil iz Dunaja (AFAIK) za nekih 450 EUR. Glede na prodajne cene novih se mi kar malo smeje. :))
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

levaky ::

BorH: Imaš prav, poštnina takoj doda še kakih 20EUR. V tem primeru je najbolje, da se morda še s kom dogovoriš o skupnem nakupu in se stroški delijo...

Ashrack ::

zee je izjavil:

Jaz sem mojega narocil iz Dunaja (AFAIK) za nekih 450 EUR. Glede na prodajne cene novih se mi kar malo smeje. :))

Katerega si pa kupil za 450e, saj v podpisu imas samo 80GB SSD zabelezen
....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Valve pripravlja Source 2

Oddelek: Novice / Igre
185126 (3838) Truga
»

Težavni tudi Intelovi SSD-ji iz serije 320

Oddelek: Novice / Diski
339976 (8689) jype
»

Intel predstavil tretjo generacijo pogonov SSD

Oddelek: Novice / Diski
278432 (7219) MrStein
»

Prvi ogled OCZ-jevega pogona Vertex 3

Oddelek: Novice / Diski
329432 (7927) Eventus S
»

Znane podrobnosti o tretji generaciji Intelovih SSD-jev

Oddelek: Novice / Diski
238610 (7676) Icematxyz

Več podobnih tem