» »

ASCII-igra v naslovni vrstici brskalnika

ASCII-igra v naslovni vrstici brskalnika

Slashdot - Umetnost ASCII je svojevrstno mojstrstvo ustvarjanja umetnin iz znakov v osnovnem naboru znakov ASCII (95 natisljivih znakov od 128 kod). Tradicija obsega že skoraj zavidljivega pol stoletja in se je med tem razvila že do obstoja avtomatičnih generatorjev, ki nekoliko razvodenijo prvobitni čar tega početja. Kaj pa, če bi povezali več ASCII-sličic? Že nekaj let obstoji Vojna zvezd v ASCII. Kaj pa, če bi vse skupaj napravili interaktivno? Pa po možnosti še vgradili v naslovno vrstico brskalnika?

Na Slashdotu so našli prav tovrstno umetnino. Na spletni strani Probably Interactive lahko igrate pošteno oskubljeno verzijo Pac-Mana kar v naslovni vrstici brskalnika. Levo in desno se premikate z ustreznima smernima tipkama, vsiljivce pa pobijate s preslednico. Popolnoma neuporabno in neverjetno kul.

3 komentarji

Kurzweil ::

Luškano, sam sem že od nekdaj fan ASCII arta in sem generacija ko smo še igrali igre v tem stilu, vsakršen ascii generator, ki ga vidim mi gre na živce, to je zadeva ki ima še precej potenciala v prihodnosti, saj je jasno da se vedno bolj vračajo retro zadeve. Inovativna zadevca (predvsem cenima entuziastično/ljubiteljsko delo).

m5ernel ::

Nikjer ni omenjeno, da gre za prvi primer uporabe HTML5, kar pomeni uporabo JavaScripta in HTML brez pluginov (flasha). Sam ASCII ni nič posebnega. Novica (s pravim poudarkom) je objavljena tukaj:
http://www.geek.com/articles/games/firs...

fiore ::

prvi primer uporabe HTML5, kar pomeni uporabo JavaScripta in HTML brez pluginov

ni prvi primer uporabe html5, in javascript + html ni omejen na html5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIFI

Oddelek: Mobilne tehnologije
252222 (1703) Goody
»

Založniki grozijo ICANN-u zaradi domene .music

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3314061 (12157) BlueRunner
»

Nelatinski znaki prihajajo v vrhnje domene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6911861 (9359) motorc
»

PPPoE Na mobilniku?

Oddelek: Mobilne tehnologije
151720 (1483) Puzo
»

Firefoxov problem s pomnilnikom je lastnost brskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8410234 (7494) MrStein

Več podobnih tem