» »

WIFI

WIFI

Janez100 ::

Mene pa zanima,če se beležijo obiskane internetne strani, če s svojim telefonom dostopam preko službenega wifi-ja?

shadeX ::

Ni nujno. Ampak mogoče je to nastaviti tako da se vidi.

Killermode ::

Po zakonu se nebi smelo.

Janez100 ::

Killermode - po katerem zakonu?

Zmajc ::

Killermode je izjavil:

Po zakonu se nebi smelo.


Lahko logajo ves svoj internetni promet, ne smejo pa klikat URLje ki so jih obiskali zaposleni. Tako nekako je.

Zvezdica27 ::

lp,

beleži se pri ISP, serverju (če je v firmi pač v firmi) in na napravi (to lahko urediš, da se ne beleži).

Drugo pa je vpogled v to... načeloma ne smejo gledati vsebine, a če gre za kako KD, kršitev delovnih obveznosti... torej fokusirano točno na nek dan, ko naj bi se nekaj zgodilo, ne vsepovprek. tricky so te zadeve.

zz

Janez100 ::

Hvala za odgovore.

black ice ::

Zmajc je izjavil:

Killermode je izjavil:

Po zakonu se nebi smelo.


Lahko logajo ves svoj internetni promet, ne smejo pa klikat URLje ki so jih obiskali zaposleni. Tako nekako je.

Kaj pa če jih prepišejo v naslovno vrstico brskalnika? >:D

Janez100 ::

A mogoče obstajajo kaki brezplačni programi, ki si jih lahko naložiš (tako na telefon kot pc) da varno in anonimno srfaš po službenem internetu? Pri nas nam čuden tip v službi preglejuje spletne strani, ki jih brskamo. To pa nas seveda ful moti.

de199 ::

vpn

hojnikb ::

kriptiran vpn..
#brezpodpisa

Janez100 ::

Kateri vpn pa je najboljši (gledam v trgovini play na telefonu), da si ga lahko namestim?? Torej če prav razumem, ko se prijavim na službeni wifi, ne bodo zasledili, kje srfam?

hojnikb ::

vpn podpira android že nativno, tko da ne rabiš nobenga programa. Rabiš pa ponudnika.
#brezpodpisa

Janez100 ::

A mi lahko pomagate glede tega ponudnika. Ne vem nič o tem, rad pa bi imel nastavitev, da mi vsaj preko wifi ne bi kontrolirali obiskane strani. Pa da ne bo pomote, niso to prepovedane strani, ampak čisto navadna socialna omrežja ter ostalo brskanje..

aleksandra89 ::

žiujo,

mene zanima če mi zna kdo povedati če so res januarja 2014 ratificirali novi standard 802.11ac in kolikšen je njegov zunanji in notranji domet, ter hitrost prenosa?

hvala

hojnikb ::

AC routerji/clienti so že nekaj časa uzun..
#brezpodpisa

aleksandra89 ::

to vem miško moj ma nevem tehničnih podatkov kot so domet in hitrost ker na googlu usak govori po svoje... aja nevem tudi kakšna tehnologija prenosa se uporablja predvidevam da je ista kot pri N ????? rabimo pomoč nujno

hvala

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

To pa zato, ker so te zadeve odvisne predvsem od končne naprave..
#brezpodpisa

aleksandra89 ::

To je že vse razumem ... sam me zanima, če je kje zabeležena oz. kdo ve max hitrost, ki jo ta standard zmore oz. max domet tega standarda... kot naprimer standard g omogoča hitrosti do 54Mb/s in domet nekje med 38m(znotraj)-140m(zunaj).


Hvala

hojnikb ::

6.77 Gbit/s
#brezpodpisa

aleksandra89 ::

MAJA NI RES mi mislimo da je nekje do 1gb... kej si dobiu ta podatek?

hojnikb ::

Iz wikipedije. To je teoretičen maximum za 8 kanalov.
#brezpodpisa

aleksandra89 ::

kaj pa je z obsegom?

hojnikb ::

Za obseg nebi vedu :))

Kar se pa tiče dosega; hja.. Zadeva laufa samo na 5Ghz, tak da bi v teoriji mogu bit slabši. Je pa res, da hkrati zadeva uporablja beamforming, tak da je potem dejanski range zelo odvisen od pogojev.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Hayabusa ::

So že kakšne take naprave zunaj (router, odjemalec) ?

Goody ::

Hayabusa je izjavil:

So že kakšne take naprave zunaj (router, odjemalec) ?


Praktično vsi proizvajalci že imajo ac router (res pa da nekateri niso po standardu). Odjemalcev pa je tudi že nekaj (novejši telefoni, tablice)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4124 125 126 127 )

Oddelek: Kaj kupiti
63151191018 (34) mat_ko
»

Potrjen standard 802.11ah

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
207478 (5366) RuskiSnajper
»

Z OpenVPN-jem ven iz MPLS-ja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5014375 (13319) SeMiNeSanja
»

CES: Prvi usmerjevalnik za 802.11ad je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7521181 (18382) Invictus
»

Povečanje dosega brezžičnega omrežja

Oddelek: Kaj kupiti
202965 (2498) bosmla

Več podobnih tem