» »

GARMIN nove karte

GARMIN nove karte

mmkovac ::

naprava:
GARMIN 760

rad bi si naložil nove karte (2011)
zdaj imam naložen adria route in CN europe, pa madžarsko, SCG...

so že kakšne novejše karte, odklenjene...?


hvala...!

mjk ::

sej ne, ampak take informacije boš našel na kaki torrent strani in ne na tem forumu.

mmkovac ::

mislim da je najbolje da se obrnem na partis.si, ane?

hvala in LP!

mjk ::

jep pa mojblink tudi ne bo švoh ... za eu pa kak piratebay al isohunt ... pa vedi da imajo sedaj 3 leta časa za sodne pozive :)

AndrejS ::

Jaz najnovejše karte dobim tukaj : http://www.garmin.si/download.php

mmkovac ::

ja, ampak so licenčne/zaklenjene (plačljive)??

AndrejS ::

Potem pa greš v trgovino in kupiš karte, potem pa lahko nadgrajuješ brez problema.

urosh ::

lahko pa tudi na spletu kupiš ;) https://my.garmin.com/mygarmin/marketin...

smile- ::

novejši garmini imajo free lifetime upgrade....

lmorgh ::

torej...kaj moram narediti, da mi bo garmin kazal kje sem, na kartah 1:5000 in 1:10000, ki jih imam?

vsako karto sestavljajo trije tiffi (rečna mreža, ceste in objekti, izohipse), poleg je pa še .tfw fajl...

what to do?

Company ::

lmorgh je izjavil:

torej...kaj moram narediti, da mi bo garmin kazal kje sem, na kartah 1:5000 in 1:10000, ki jih imam?

vsako karto sestavljajo trije tiffi (rečna mreža, ceste in objekti, izohipse), poleg je pa še .tfw fajl...

what to do?


Nič, ker tega na Garminu ne moreš usposobiti. Lahko si omisliš le katero od že narejenih topo kart, npr. AdriaTopo.
LP!

lmorgh ::

ni res, videl sem zadevo v delovanju. bom šel h kolegu, ki ima to. pa opišem postopek.

lopov ::

Kot je rekel Company -- to je del AdriaTOPO, "običajne" karte nimajo tovrstne vsebine.

Poleg tega -- katerega Garmina ima kolega? Če je "cestna" varianta tipa Nuvi tovrstnih zadev nima. Lahko pa imaš Oregon, Montana in podobne pohodniško/kolesarske modele, ki pa so opremljeni ravno s tovrstnimi kartami.

lmorgh ::

to so karte, ki se jih uporablja prav v te namene - imajo vse podatke not, za vpenjanje v gpsje in uporabo v GISu. kolega ima Oregon-a. no skratka, poročam kako se to naredi.

lopov ::

Saj ni kaj za izumljat -- pri nuvi seriji naložiš topo karto & izklopiš prikaz ostalih (cestnih), montana/dakota/oregon so pa tako opremljeni s topo kartami & jih samo nadgrajuješ 8-)

Edit: garmin ima v ponudbi tudi tkim. "crossover GPS" -- nuvi 550, kateri ima tako cestne kot pohodniške mape.

PS: imam starega nuvi 360 in nikoli nisem preskusil topo kart, imam pa informacijo, da delujejo na 760.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iOS/Android topografska karta Slovenije

Oddelek: Mobilne tehnologije
53548 (1528) MTB
»

Gps na mobitelih

Oddelek: Mobilne tehnologije
235213 (4564) St235
»

Navigacija in nove SLO avtoceste?

Oddelek: Na cesti
173276 (2441) Tero
»

Navigacij TOMTOM,GARMIN, MIO

Oddelek: Kaj kupiti
1813103 (12541) zee
»

Navigacija na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
174486 (3975) cesy

Več podobnih tem