» »

Kateri router?

Kateri router?

joker16_7 ::

Lp!

Ker se ne spoznam preveč na routerje vas naprošam za nasvet. Iščem router v nabavni vrednosti nekje 50-80 EUR, nekje v Ljubljani in njeni okolici(ne preko spletne trgovine, ker ga rabim v roku enega dneva). Potrebujem ga za uporabo po dokaj veliki hiši in ker je osnovni Telemachov router tako slab, da z internetom pokrije samo pol hiše sem se odločil, da nabavim nekaj boljšega. Vse kar rabim je, da bo uspel razpošiljati internet kar se da dobro po celi hiši (da bo v vsakem prostoru dostop), da ne bo nekih težkih komplikacij pri nastavljanju, ki se npr. pri nekaterih Linksysovih routerjih nenehno pojavljajo in da bo delovala tista osnovna zaščita internetne povezave pred vsiljivci. :)

p.s. Internet je 13/1,5.

Hvala za nasvete že vnaprej! :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

xyxyxyxy ::

Da ne odpiram nove teme. Kupujem router in ker o tem ne vem veliko, me zanima katerega priporočate. Uporabljal ga bom v stanovanju, tako da ni potreben ogromen doseg, internet imam trenutno FTTH 20/20 Mbit/s. Zanj bi odštel okoli 50€, recimo.

lebang1 ::

Poglej sem, prvi na seznamu je še najboljši.

lp

jest10 ::

lebang1 je izjavil:

Poglej sem, prvi na seznamu je še najboljši.

lp

Ja, pred petimi leti pa res:P
Tale ga prežveči in izpljune

mr1two ::

Sam imam WRT54GL doma in je super zadeva, redko res redko je potreben reset, zadeva je stabilna tudi z več PCji(kombinirano wireless in kabel).
S temle TP-Link TL-WR1043ND zaenkrat tudi kaže precej vredu, čeprav imam filing, da me občasno skensla z wirelessa, ampak zadeva ne pušča posledic(povezava ne pade dol, da bi moral spet resetirat zadevo), tako da lahko dam glas za oba. Sta solidna routerja za svojo ceno.
LP

xyxyxyxy ::

jest10 je izjavil:

lebang1 je izjavil:

Poglej sem, prvi na seznamu je še najboljši.

lp

Ja, pred petimi leti pa res:P
Tale ga prežveči in izpljune


To je to. Hvala. :)

JoeHunter ::

Tudi jaz bi še nekaj vprašal. Bi mi tega TP-Link TL-WR1043ND priporočali tudi, da na njega namestim dd-wrt firmware?

Hvala!

jest10 ::

Seveda. Čeprav je itak že original firmware dovolj zmogljiv in stabilen za večino.

bond007 ::

Z dd-wrt bodo na tem routerju občasne težave - disconecti wireleesa recimo. Preglej malo tole temo: http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.... pa boš videl, da so napisali 70 strani, veliko novih verzij dd wrt, pa še vedno ljudje jamrajo...

Stock firmware pa je stabilen na tem tp-linku. Router za svoj denar ni slab, meni kar solidno vleče po hiši...

JoeHunter ::

Sprašujem zato, ker mi je bil priporočena ta firma glede dd-wrta. O tem sem že spraševal v eni drugi temi, ker rabim zaradi QuS nastavitev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
498848 (2272) Han
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813166860 (31753) hojnikb
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476953 (5784) krop
»

Kateri router do 40-50 eur? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10117213 (14389) BlaY0

Več podobnih tem