» »

KlikNLB, FF, IE, Linux, Windows -> težave

KlikNLB, FF, IE, Linux, Windows -> težave

'FireSTORM' ::

Naročil sem KlikNLB in prejel to kodo in geslo.

Začel sem na Linuxu z FireFox.
Vpisal to kodo ter geslo, izbral 2048 bitno kodiranje in nadaljeval postopek. FF mi je ponudil download datoteke clientcgi, pravi da je binary. Ok to shranim in poskušam uvozit v FF. Ne gre, tudi na WinXP ni šlo v IE6.0. V tej datoteki sem izbrisal vrstico:
Content type: application/x-x509-user-cert
In potem sem lahko uvozil tako v IE kot v FF.
Ampak sedaj ko grem na stran klik.nlb.si mi IE ponudi okence kjer naj bi izbral ta certifikat, ampak ga ne morem, ker ga ni na tistem seznamu, čeprav tam v nastavitvah ga najdem pod Other people.
V FireFox mi certifikat "umakne" v Spletne strani in ko poskušam na stran javi napako -12227(Nepravilen certifikat).
Ponovno downloadat ne morem, CMS-API failure (ker sem že downloadal).
Človečki zaposleni na NLB mi trenutno ne morejo pomagat, ker ne delajo. Zato upam da je kdo tukaj imel že podobne težave in mi ve pomagat. :)
Those penguins.... They sure aint normal....

r5r ::

Imaš tisto Digitalno potrdilo strežnika NLB?
And it makes me wonder.

'FireSTORM' ::

Imam zdaj v FF in IE sam certifikat ki nosi moje ime in enega ki nosi ime ACNLB ki je v Uradne osebe za certifikate.
Those penguins.... They sure aint normal....

Poldi112 ::

Za klik moraš certifikat downloadati z IE, izvozit in nato uvozit v FF. Tako so mi rekli ko sem imel ta problem. Ampak ker sem ga prvič neuspešno downloadal z FF sem moral na banko, da sem dal zahtevek za izdajo novega certifikata.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

coffeetime12 ::

Potem pa kot je že rekel Poldi112 si naloži Wine ali pa Vbox in zadevo prevzemi. Nadaljni postopek že veš. Zanimivo je, da NLB nekako deluje isto kot Gorenjska banka (s tem, da je GB popolna katastrofa-samo vprašanje časa je, kdaj jim bo nekdo vdrl v bako) glede tega (edini možni prevzem je z IE-tu sem si moral pomagati s Vboxom/tudi Crossover ni pomagal). Sicer nimam izkušenj z NLB, vendar po tem kar je bilo tu rečeno, zadeva dela probleme uporabnikom Linuxa. Mislim pa, da nadaljne delovanje ne bo problematično. Prevzemi ga kot uporabnik M$.

Zgodovina sprememb…

r5r ::

Jaz sem NLB certifikat prevzel preko FF v Windows in ga nisem nikoli imel v IE. Zgleda, da se FF obnaša drugače v Linuxu, čudno. :\
And it makes me wonder.

'FireSTORM' ::

Za klik moraš certifikat downloadati z IE, izvozit in nato uvozit v FF.

Ja? Zakaj pa imam potem v tisti knjižici napisano da deluje z FF 2.0 in še navodila na njihovi strani kako downloadat z FF...
Mislim, pa to je za znoret...

Saj bi blo vse ok, če certifikata nebi mogel uvozit. Ampak ga lahko uvozim tako v FF kot v IE, se certifikat vpiše v seznam, tam pod Manage certificates, ampak ko grem na stran FF javi napako 12227(nepravilen certifikat), IE pa pokaže okno za izbiro certifikata, ampak tam ni nobenega certifikata.

Najlepše da še dam en zahtevek in spet čakam ko budala doma... :\
Those penguins.... They sure aint normal....

Poldi112 ::

Glej, moja izkušnja je izpred cca leta dni. Lahko da so vmes spremenili in če piše da lahko dl z FF potem verjetno res lahko. S tem da če si moral brisati vsebino downloada potem nekaj očitno ni šlo najbolje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

'FireSTORM' ::

Ja, saj to mi je jasno.
Samo zakaj potem pišejo da lahko z FF2.0 če pa na koncu dobiš corrupted download.

Najmanj pa mi je jasno zakaj potem lahko certifikat uvozim uporabit ga pa ne morem.
In ko pregledam certifikat so vsi podatki na mestu in pravilni.
Those penguins.... They sure aint normal....

Jackal ::

Enak problem pri meni, s tem da imam Windows XP in Firefox 2.x

Šel po njihovih navodilih in dobil samo clientcgi filetek. Se pravi je edina rešitev spet pot na banko in naročio novega certifikata? Upam da tokrat vsaj na njihove stroške.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Celeborn ::

Ko sem jaz poskušal usposobiti klik, mi na Firefoxu ni uspelo, ker ni imel dostopa do tapravega kodiranja. V IE7 je potem šlo brez problemov in brez obiska banke - samo še enkrat sem šel od začetka. Potem pa sem ga izvozil v Firefox.
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

Wox ::

V bistvu si uvozil le certifikat NLBja, ne pa tudi tvoj osebni certifikat. Problem je na strani NLBja, kjer se problema sicer zavedajo, vendar ustrezne rešitve še vedno niso predstavili. Znan je tudi problem uvoza certifikata na platformo z MS Visto. Certifikat pa lahko zanesljivo prevzameš na Win XP platformi, tudi s Firefoxom.
Commodore 64

'FireSTORM' ::

Viharnik, še enkrat, imam ACNLB certifikat in svoj osebni certifikat, ampak ga IE uvrsti med other people in ne med personal.
FF pa mi ga po uvozu uvrsti v Web sites.
Ampak potem ga nevem iz katerega razloga ne morem uporabit na strani.
Those penguins.... They sure aint normal....

Wox ::

Če si uvozil clientcgi, si uvozil skripto in ne tvoj osebni certifikat.
Commodore 64

'FireSTORM' ::

Ja kako pa naj to skripto zaženem?
Those penguins.... They sure aint normal....

'FireSTORM' ::

Ok, so mi poslali novo geslo in refernčno številko, sem downloadal z winsi in IE6, izvozil certifikat, ampak ko ga uvozim v FF 2.0.0.9 na Linuxu in poskušam obiskat stran klik.nlb.si FF javi seg fault. Ima kdo podobne težave morda?
Those penguins.... They sure aint normal....

kriko1 ::

Jaz sem svoj osebni certifikat bp uvozil v ff ter opero. Neki je narobe z različico v tvoji distribuciji.

andromedar ::

...sicer se ne spomnim kako sem pred leti certifikat prevzel (takrat še na Win platformi), ampak že dolgo ga brez problemov uporabljam v FF in Operi na Linuxu.
Eh?

'FireSTORM' ::

Saj v IE mi deluje brez problema...Opere še pa nisem sprobal...
Those penguins.... They sure aint normal....

Quikee ::

Jaz sem ravnokar (ne zavedajoč se, da bi se lahko kaj zalomilo) brez problema prevzel certifikat iz Firefox-a (2.0.0.10) na Linux-u (Ubuntu) in importiral v Firefox 3.0 b3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

boriss ::

Imam problem da, ko sem uvozil certifikat v firefox 3.0.1 mi ga je sprejel vendar ko grem v klik mi javi da nimam veljavni certifikat. Če pa tale certifikat uvozim v Internet Explorer ali firefox 2.0.10 pa mi deluje.Kaj bi lahko bilo narobe da mi v novem firefoxu ne deluje,Prosim za pomoč?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup in uvoz SIGEN-CA certifikata

Oddelek: Omrežja in internet
4412289 (1178) kow
»

nlb klik v Chrome na linux ubuntu

Oddelek: Pomoč in nasveti
164430 (3055) Hayabusa
»

eDavki certifikat

Oddelek: Loža
3111807 (10222) lopov
»

NLB klik

Oddelek: Pomoč in nasveti
188814 (7985) telexdell
»

Firefox 3 in klik nlb

Oddelek: Programska oprema
3220032 (15851) solatko

Več podobnih tem