» »

Nakup PCja do 400eur?

Nakup PCja do 400eur?

Racunalnik ::

Kupiti potrebujem plato, ram in procesor. Lahko se pa tudi kaksna dobra graficna do 50 eur doda. Sam da ima hdmi vhod pa da se mogoce kaksna boljsa igrca dela gor da ni cist brezvezna kartica.
Lahko se tudi preseze 400eur za kaksne 50eur, odvisno ce je kaksna stvar dosti boljsa in je vredno teh 50eur dodatka.

Imam win 7 x64. Pc se nerabi navijat, vcasih mora delovati tudi na kaksnem graficnem programu kot se zagre.

Imel sem amd 4 jedrnega, sedaj bi nekaj boljsega, i3-i7 nevem v cem se razlikujejo, vem samo da je 7ka zelo draga, i3 naj bi znal simulirati 2 jedri tako da je i5 nesmoteren nakup, baje?

Plata ima lahko integrirane stvari, samo graficne ne ker bo posebaj.
Zadeve naj imajo najnovejse prikljucke in podnozja ce se da.

Hvala

PNG ::

ASUS P8P67 LE REV 3.0 - Intel P67/DDR3/CFX/1155/ATX
132.00 EUR

Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
213.60 EUR

Corsair Vengeance 4GB 1600Mhz cl9 - 1.50V
60.00 EUR

Skupaj: 405.60 EUR @ dinokomp

Sploh nimaš kaj razmišljat, IMO.

Racunalnik ::

Hvala. A pa to si samo nabral za ta denar al je actualy to dober setup in ga drugod tudi pohvalijo?

PNG ::

Jaz prisegam na Asus plate ze od pamtiveka, ker v vseh 14ih letih, kolikor se ukvarjam z računalništvom, še mi ni niti ena Asus plata crknila, nikoli. Ne govorim zdaj, da je to pravilo, samo so si pa naredili izjemno ime pri meni.

Boljšega procesorja od 2500K trenutno tako ne moreš kupiti (no, lahko ga, samo je cena tako bolano višja, da je nesmisel o tem sploh razpredat...naslednji je 310EUR, kar je tretjino več in še naslednji pa 1000EUR, govorim o 1366 980/990).

Vengeance rami pa se mi zdijo trenutno najlepši rami na trgu, so višje frekvence (kar okej, v praksi niti ni tako bitno), 1.5V kar je must za sandy bridge pa še zelo, zelo poceni. En dober hladilnik še nabaviš pa si pripravljen na semi-pro navijanje ;)

Če bi jaz sedaj zase nabavljal, bi nabavil to, v glavnem.

Racunalnik ::

Aha super, kok stane pa isti ram sam da je 8gb ce je to smiselno kupovat. Mam trenutno 2 gb pa mori pc, 4 gb se mi zdi da je glih dobr delal na win7?

Ta i5 procesor je koliko jedrni? Pa ali ves ce je hitrejsi od mojega bivsega q6600 4 jedrnega?

Samo je 1366 podnozje boljse ne, sm mislu da bom lahko tega kupil.

PNG ::

8gb zaenkrat še ni smiselno kupovati. Ne potrebuješ praktično nikjer, razen profesionalni foto obdelavi in podobno, za takšne stvari pa boš tudi moral budget postaviti višje od 400EUR. i5 1155 2500k je 4 jedrni procesor in je precej boljši od q6600, da se ga pa noro, noro navijat. 1366 ni boljše podnožje...starejše je in nekaj boljših procesorjev od tega ima, ki pa stanejo po 1000EUR, kot sem že omenil.

Racunalnik ::

Aha no sej to me je zanimal best buy za tak denar, ker ce da nekaj spremenim pa je potrebno takoj 100eur doplacila je brezveze pri procesorju.

Kaj pa glede rama da je isto 4gb, da vidm kolk je drazji boljsi ram, ce se splaca.

PNG ::

Jup, lahko poiščeš kakšne druge...samo pazi, da bodo 1,5V. Če misliš latence/frekvenco delovanja, je vse ista pašta, škoda denarja.

Racunalnik ::

Hvala ti.

Racunalnik ::

Kaj pa hitrejsi ram, k vidim da plata podpira do 2200mhz, ti si mi izbral 1600mhz?

Racunalnik ::

Ce pr drugi firmi kupim plato in proc me pride 325eur, tko da imam se 75eur fore, kje bi jih lahko potrosil pr procu ali plati, ali pa kr ramu kot so naprimer teli.

Pr ramu je treba gledat nizji CL in nizje volte ne?
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...

pa

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...

Ce se pa nic od tega ne splaca bom pa teh 20eur dal raje v kartico, pa dodam se enkih 30eur in neko kartico z hdmi outputom kupim za okol 50eur?

Mislim gre se zato da ce bi lahko kje dodal 20eur na ze obstojeco konfiguracijo pa dobil kaksno smotrno zadevo boljso.

Tudi nikje nisem zasledu da bi kaksna trgovina dala kaksen popust ce kupis kolicinsko do 500eur ??

Zgodovina sprememb…

PNG ::

Sem ti že napisal, da nižje latence in višje frekvence pri ramu niso bistvenega pomena oziroma se sploh nikjer ne pozna (razen če misliš hardcore navijati). Poleg tega sem ti tudi napisal, da moraš imeti 1,5V rame in ne 1,65V.

Racunalnik ::

Kaj je pa razlika med 1.5 in 1.65v rami v mojem primeru?

jazbec ::

za sandy bridge mora bit 1.5v ram
nevem kaj ˝tečnariš˝-->saj ti je vse razložil


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sandy bridge (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Strojna oprema
908197796 (146814) fr4nc
»

Nakup računalnika do 1100€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11013729 (11993) IvoJan
»

Kaj pravite na te komponente?

Oddelek: Kaj kupiti
211078 (832) bluefish
»

Konfiguracija Računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
436314 (5772) TOP
»

Nov Računalnik 1155 Sandy Bridge (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15925376 (22291) jazbec

Več podobnih tem