» »

Nakup računalnika do 1100€

Nakup računalnika do 1100€

«
1
2 3

povzek ::

Najprej en lep pozdrav :)

Tri leta so naokoli in čas je za nakup novega računalnika. In glede na količino računalniške opreme na tržišču in pomankanje mojega poznavanja strojne opreme, vas prosim za pomoč pri izbiri. Vem, da je takih in podobnih tem veliko, ampak se mi ne zdi prav, da "smetim" pri kateri drugi temi. ;)

Trenutno imam v mislih sledeče:

- Gigabyte GA-890XA-UD3 - 118,78€
- AMD Phenom™ II X6 1090T "Black Edition" - 184,29€
- PNY GeForce GTX 570 1280MB - 319,95€
- Corsair Vengeance DIMM 8GB - CMZ8GX3M2A1600C9 KIT - 99,20€
- Western Digital WD6402AAEX "Caviar® Black™" - 64,57€
- Samsung SpinPoint F3 1000GB 32MB - HD103SJ - 57,58€

Skupaj: 844,37€

Manjkajo pa še:
- ohišje (želim takega, ki zagotavlja zadostno hlajenje ter da ni preglasen. oblika tudi šteje;))
- napajalnik
- po potrebi še procesorski hladilnik

Računalnik uporabljam pretežno za 2D risanje (CAD), polamatersko 3D modeliranje ter za igre.
Za vse predloge se že vnaprej zahvaljujem...

Lep pozdrav,
Matevž

Sajco ::

Verjetno ti bo večina svetovala, da se trenutno najbolj splača vzeti konfiguracijo z Intel 2500 ali 2500k (če misliš kaj navijat) in matično ploščo s čipom H67 ali P67 (če misliš kaj navijat). Trenutno jih imajo na zalogi samo pri Funtech (kolikor sem uspel zaslediti na netu).

klinker ::

Procesor Intel Core i5 2500K 3.3GHZ 6M LGA1155 BOX 201,28 EUR
Matična plošča GIGABYTE GA-P67A-UD4-B3 171,38 EUR
RAM Kingston HyperX DDR3 8GB 2X4GB (KHX1600C9D3K2/8GX) 95,15 EUR
Grafična kartica Gainward nVidia GTX570, 1280MB DDR5, VGA/DVI/HDMI 334,64 EUR
Trdi disk SAMSUNG 1TB SATA2, 32/7200 F3 (HD103SJ) 56,50 EUR
DVDRW SAMSUNG S223C/BEBE črn 18,94 EUR
Napajalnik Corsair 750W TX2 (CMPSU-750TXV2EU) 106,85 EUR
Ohišje COOLER MASTER SILEO RC-500 BLACK 70,09 EUR

Skupaj: 1.054,83 EUR @ funtech.si

Sajco ::

Pa ne morm verjet! naročim PC in takoj za tem pade cena matične plošče za 15 eur. :))

TOP ::

Lahko da so se zmotili,kliči in se pozanimaj,se splača skeslat naročilo.

povzek ::

Najprej hvala za odgovor.

@Sajco: Računalnika ne nemaravam "navijati", ker se na to ne spoznam. Zato raje vzamem močnejši računalnik in mi ga tako ni treba "navijat"!;)

@klinker: Kako to, da mi bolj priporočas Intelov procesov? So res toliko boljši, ali si samo bolj navajen nanje, oziroma imaš boljše izkušnje? Glede matične pa resnično ne vem, če ni predobra za moje potrebe...

Lp

jazbec ::

ta intel poje najmočnejšega amd 6-jedrnika;)

vzami klinkerjevo
pa navijanje je tako lahko, da se ti splača

klinker ::

povzek je izjavil:

Najprej hvala za odgovor.

@Sajco: Računalnika ne nemaravam "navijati", ker se na to ne spoznam. Zato raje vzamem močnejši računalnik in mi ga tako ni treba "navijat"!;)


i5 2500K je dokaj user frendly navit


povzek je izjavil:

@klinker: Kako to, da mi bolj priporočas Intelov procesov? So res toliko boljši, ali si samo bolj navajen nanje, oziroma imaš boljše izkušnje? Glede matične pa resnično ne vem, če ni predobra za moje potrebe...

Lp


Kot je ze jazbec reku, 2500K je bolsi od naj AMDja + to da ga je s dobrim zracnim hlajenjem lagano navit na 5Ghz in vec, ga nardi najboljsega glede cena/zmogljivost.
Maticna je pac trenutno najcenejsa P67 s popravljenim B3 steppingom. Lahko se kak teden pocakas da pride UD3 ven katera bo verjetno okoli 130€

glistovje ::

jazbec je izjavil:

ta intel poje najmočnejšega amd 6-jedrnika;)

vzami klinkerjevo
pa navijanje je tako lahko, da se ti splača


Važno da poje AMD! samo zato ga kupi! Drugo ni važno!

lol... iz dneva v dan umiram od smeha :)) we want more xD

klinker ::

Drugo kaj? Seveda je vazno ce jek CPU bolsi od enega drugega za podobno ceno, se ti ne zdi.
Zgleda pa da tebe to malo boli :)

glistovje ::

boli me trebuh od smeha xD nikoli sploh nism meu amd-ja , sm te izjave so wicked xD

sm zakaj fantu še ne poveste da je treba kupit še soliden vent od 80EUR če bo hotel met 24/7 navitje , da se mu ne bodo predhodno (zaradi vročine) napihnili kondezatorji okoli cpu-ja? XD

who cares WAŽN DA JE TOP SHIT LOL

omg...

klinker ::

glistovje je izjavil:

sm zakaj fantu še ne poveste da je treba kupit še soliden vent od 80EUR če bo hotel met 24/7 navitje , da se mu ne bodo predhodno (zaradi vročine) napihnili kondezatorji okoli cpu-ja? XDwho cares WAŽN DA JE TOP SHIT LOL

omg...


Sory ma omg lahko recem prej tej tvoji izjavi. Ce bi bolje prebral moj post bi opazu stavek v katerem pise "+ to da ga je s dobrim zracnim hlajenjem lagano navit na 5Ghz in vec". Vsekakor pa ne rabi venta za 80€, ampak bo ze npr. hladilnik z ventilatorjem Scythe Mugen rev.B za 40€ zadostoval.
In ja...je vazno da dobis top shit za svoj denar, al da raje isto cifro zapravi za slabso robo samo zato da bos ti vesel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

TOP ::

klinker začel si buče prodajat.

klinker ::

In kaj naj bi bla buca?

IvoJan ::

Glistovje bodi tiho ce nimas pojma.
@TOP in kaj je narobe povedal?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

povzek ::

Ok, kot prvo ne se kregat glede tega kaj je bolš in kdo več ve. Če pa ce že mislte kregat, pa to naredite tako, da podkrepite svoje izvaje z dejstvi, ne pa samo: "To je bolš!"
Glede navijanja pa tako kot vsak, ki so mu tehnične stvari vsaj pribljižno jasne, vem da potrebuješ boljše hlajenje. Kot sem že takoj napisal, da po potrebi potrebujem tudi hladilnik procesorja...

@klinker: Potem, ko sem prebral kar nekaj člankov na temo primerjave procesorjem, se mi zdi, da bi bilo resnično bolje vzeti i5 2500k. Vseeno pa imam še par vprašanj:
- ali bi bila tale matična vseeno vredu: GIGABYTE GA-PH67A-UD3-B3
- za to matično ne piše, da podpira tudi 1600 MHz RAMe. Pa me zanima, kako je s tem in če je med 1333 MHz in 1600 MHz velika razlika v delovanju?
- ali ni 750W napajalnik premočan za to konfiguracijo?
- pri svoji konfiguraciji sem za glavni disk izbral WDja in sicer SATA3. Ali ni primernejši?

Hvala in lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: povzek ()

jazbec ::

ne ker je sata3 na hdd-ju bullshit
vzami samsung f3 1tb-je boljši in cenejši

feryz ::

Vrhunski računalnik brez SSD?
Moj tri leta star comp, bo tvojega, pri vsakdanjem delu, z največjo lahkoto posekal tako v odzivnosti kot tudi v hitrosti.
Razen pri dolgih preračunavanjih, ki jih je pri vsakdanjem delu koliko?

klinker ::

@ feriz: "Računalnik uporabljam pretežno za 2D risanje (CAD), polamatersko 3D modeliranje ter za igre.
Za vse predloge se že vnaprej zahvaljujem..."

V temu za kar ga bo pa on uporabljal bo pa gladko pusnu. Ne vem zakaj eni ne znate prebrat kaj avtor teme hoce in glede na to izoblikovat potrebe glede na budget, ampak samo nabijate kaj je za vas bolse. Jst tudi nima SSDja ker si z 120GB lahko samo rit obrisem, 500€ za 240GB pa ne dam, ker lih tako dela vse kar rabim, ceprav cakam uno sekundo, dve da se mi zazene programje.

povzek je izjavil:

Ok, kot prvo ne se kregat glede tega kaj je bolš in kdo več ve. Če pa ce že mislte kregat, pa to naredite tako, da podkrepite svoje izvaje z dejstvi, ne pa samo: "To je bolš!"
Glede navijanja pa tako kot vsak, ki so mu tehnične stvari vsaj pribljižno jasne, vem da potrebuješ boljše hlajenje. Kot sem že takoj napisal, da po potrebi potrebujem tudi hladilnik procesorja...

@klinker: Potem, ko sem prebral kar nekaj člankov na temo primerjave procesorjem, se mi zdi, da bi bilo resnično bolje vzeti i5 2500k. Vseeno pa imam še par vprašanj:
- ali bi bila tale matična vseeno vredu: GIGABYTE GA-PH67A-UD3-B3
- za to matično ne piše, da podpira tudi 1600 MHz RAMe. Pa me zanima, kako je s tem in če je med 1333 MHz in 1600 MHz velika razlika v delovanju?
- ali ni 750W napajalnik premočan za to konfiguracijo?
- pri svoji konfiguraciji sem za glavni disk izbral WDja in sicer SATA3. Ali ni primernejši?

Hvala in lp


Vsekakor i5 2500K, pa ne ker bi bil Intelas...ampak ta trenutek je pac to best izbira, sicer sem vedno X6ko priporocal do prihoda SandyBridge.
PH67A ima H67 cipovje, katero ne podpira navijanja, podpira pa integrirano grafo v CPUju. P67 pa ne podpira grafe, omogoca pa navijanje K verzij procesorjev. Pride pa v kratkem se Z 67, katero bo omogocalo oboje.
Razlike med 1333 in 1600 opazil ne bos, zato vzami kar je cenejse in pa da so 1,5V
S tem 750W imas se kar nekaj rezerve, ja...je pa za teh dobrih 100€ best p/p napajalec. Corsair pac veljajo za zelo dobre in ti ga ob naslednji nadgradnji/novem sistemu vsekakor ne bo rablo menjavat.
SATA3 je za navadne diske brezvezen ker disk ni sposoben teh hitrosti...komaj pri SSDju pride SATA3 kar do izraza. Jst pravim da se vzame bestbuy Samsung F3 kateri ima r/w najbolsi od vseh, je pa WD black SATA3 malo bolsi v dostopnih casih (cca. 2ms). Vsekakor bilokerega od teh dveh vzames ne bos zgresil.

feryz ::

Eni znamo brat!!!
Računalnik bo gonil winse, odpiral igrice, se uporabljal za 2D risanje in zgolj občasno 3D modeliranje.
Tudi pri modeliranju gre ponavadi za ogromne količine podatkov, ki se pretakajo na disk in nazaj.

Preberi si forum in sicer poste tistih, ki ga imajo. Ko enkrat dojameš hitrosti SSD diska, ne greš več nazaj.
Medtem ko Pinacle Studio izdeluje DVD (proc na 100%), lahko še vedno normalno delaš backup sistema in se guncaš po forumih, bereš pošto in podobno. Probaj na navadnem disku.

PNG ::

Dejansko ima feryz prav...

EDIT: Mimogrede, u.d.i.s. tule, če kdo modelira veliko bom to kar jaz...in ja, HDD vs SSD je no-brainer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

klinker ::

In tako, cisto informativno...se ti zdi da bi mu blo dovolj 120GB za njegovo uporabo? Zelo dvomim, pa se tej so 220-250EUR.

PNG ::

Eh, 60gb za OS + modelirnike, ostalo na HDD. Evo moj nasvet:


Gigabyte GA-PH67-UD3 - Intel H67/DDR3/CFX/1155/ATX
121.20 EUR

Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
218.40 EUR

Corsair XMS3 8GB 1333Mhz cl9 KIT i5 - 1.50V
97.20 EUR

Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
58.80 EUR

Intel X25-M G2 Postville 80GB 2,5" V2 SSD
174.00 EUR

SATAII Sony NEC AD-5260S
20.40 EUR

MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC
244.80 EUR

Antec TruePower New TP-650 - 650W
115.20 EUR

ANTEC One Hundred
60.00 EUR

Skupaj: 1,110.00 EUR @ dinokomp


Ja, drznem si predlagati 2 leti star model Intel za SSD...

klinker ::

Plata je H67 in navijanje ni omogoceno, pa se dinokomp nima novih revizij B3. 80GB za njega bo pa absolutno premalo, no. Pa nsimo v letu 2000 ki programi in igre zasedajo po kak GB.

PNG ::

Daj preberi si, ker sem vse napisal in razložil...80gb JE dovolj. Plata je zaradi budgeta. B3 revizije? WTF, če sta dva diska, to lahko oba priklopiš na SATA 3, sicer pa preden bo oddal naročilo bodo itak že imeli B3 stepping...

EDIT: Očitno mi je zbrisalo komentar. V glavnem, jaz imam G2 80gb in JE dovolj. Modelirniki + OS na SSD, ostalo na HDD. Imam pa W7 + Catia V5R19SP4 + Solidworks + Autocad + inventor + mathematica 7 + kerkythea in še več. Pa guess what, ŠE je prostora!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

klinker ::

Pol brezveze vzemat K verzijo CPUja ne. On pa bi rad nekoc tudi navil seveda. B3 ker so dva diska + pekac, mogoce? Za zdaj B3 se ni, gleda se kaj je trenutno na voljo in funtech je trenutno malo cenejsi. In ne...80GB za Win7 64bit+ nadaljni updatei, potrebno programje, igre in se plac za projekte je malo morgen dovolj.

PNG ::

Ja, ok. Ti se z mano prepiraš, a jaz POGANJAM doma sistem s tem SSDjem in UPORABLJAM DNEVNO vso to programje in sem ZAKLJUČIL že veliko projektov s tem sistemom itd..in ŠE imam prostora.

Haha, pa eni tu ste neverjetni, res...še malo pa bomo izvedeli, da kakšnega CATIA ali ABAQUS softwarea sploh videl nisi, potem pa tvoje izjave resnično zadenejo dno kredibilnosti

feryz ::

OK, še malo oftopic, da podkrepim trditve.
Jaz ne moderiram, vem pa, da WinRar porabi 50% manj časa za kompresijo na SSD kot na navadnem HD.
Pinacle je še malenkost boljši. Isto stvar naredi v 40% časa, potrebnega na HD.

Se pa strinjam, da je karkoli manjšega od 150 Gb za resnejše delo premalo.

klinker ::

PNG je izjavil:

Ja, ok. Ti se z mano prepiraš, a jaz POGANJAM doma sistem s tem SSDjem in UPORABLJAM DNEVNO vso to programje in sem ZAKLJUČIL že veliko projektov s tem sistemom itd..in ŠE imam prostora.

Haha, pa eni tu ste neverjetni, res...še malo pa bomo izvedeli, da kakšnega CATIA ali ABAQUS softwarea sploh videl nisi, potem pa tvoje izjave resnično zadenejo dno kredibilnosti


Np, nisem...se ukvarjam z audio sceno. Imam pa 2 frenda ki se z vsem tem ukvarjata in npr. eden od njih ima 150GB velociraptorja in z njim shaja samo zato ker se spara na ful in redno koncane projekte premika na zunanje diske da sfolga s temi 150GB delat normalno. Aja pa se igre nima gor nobene, tako da res ne vem kako ti rata tebi z 80GB, oz se manj, Drugi je pac vrgu 2x500GB v raid0. Oba sicer muci SSD zelo, ampak niti eden od njiju z 120GB nima kaj pocet ker kot pravita jima je premalo.

TOP ::

klinker kaj tebi ne potegne ali ti noče potegnit,zato ker ti nimaš SSD ga tud ne svetuješ.Pravzaprav nabijaš od nekih frendov,ki ko konča projekt premika na drug disk,seveda premika,zakaj pa naj bi mu stal končan projekt na SSD.Očitno ti ne potegne da z SSD pridobiš bistveno večjo odzivnost celega sistema,kot bo on z procom 2500K in ga navil na 5ghz in 8gb rama.

klinker ::

Top, si dobu kruhca za papat pa zdaj grizes ker prej ni slo ;) SSD jst vedno priporocam, ce vem da mu bo plac zadostoval ker se popolnoma zavedam vseh njegovih prednosti in to da stvar leti. Vem pac kolko placa oni kurijo za njihove stvari in ce mi clovek, ki se ukvarja z photo/video editingom jamra da kako mora pazit na vsak MB pri 150GB disku in zgubljat dragocen cas za premikanje stvari, jst nekomu ki ima podobne zahteve ne bom sel tlacit not 120GB SSDja. Sej naceloma vsak pri sebi ve kolko placa rabi na disku in se bo avtor teme ze oglasu s kakim komentarjem glede tega, ne. In jst ga res nimam ne...pa ne zato ker ga nebi hotel imet, ampak ker bi bil ze s 240GB kar na meji, stane pa 500EUR taka "igraca" ;(( raje v kako audio igraco dam ta denar, pa malo potrpim :)

TOP ::

Ooo tudi za prej sem mel že pripravljeno,sam sem zadnji hip se premislu,ker je škoda,da se za nekaj kregamo in pljuvamo,potle bo pa tale ki je odprl temo šel in kupil čist nekaj X,res škoda.Zdej na koncu si pa tud lepo napisal,da raje daš denar v kako audijo napravo,jaz tole povsem te razumem,kaj bi ti rajši,sam tukaj se svetuje ne pa piše svoje želje.Pa brez zamere.

PNG ::

Neumno se mi zdi razpravljati o tem. Če bo avtorju primanjkovalo prostora me lahko vedno kontaktira za nasvete kako shajati. Je pa več kot dovolj. Osebno imam še 20gb prostega trenutno. Je pa res, da sproti shranjujem vse na storage HDD, kjer je praktično vse razen programov, ki so res nujno potrebni SSDja (recimo Catia comes to mind, ki se zaganja cca 45 sekund na DOBREM računalniku in 4-5 sekund na SSD na zanič laptopu in ja, spet ne govorim na pamet, temveč iz izkušenj).

povzek ::

Ok, ok, predn se kdo še stepe naj še jaz par stvari pokomentiram. Gremo po vrst:

- SSD disk me ne zanima predvsem zaradi cene. Je zadeva interesantna ampak za moje potrebe povsem odveč.
Trenutno uporabljam sledeče:
- procesor Intel Core 2 quad 6600 2.4 GHz
- grafično GeForce 8800 GT "Alpha Dog" 512 MB
- matična P5KC
- 4GB RAM A-DATA
Na temu računalniku mi vsi omenjeni programi delujejo brezhibno. Edino novejše igre mora igrati samo na "High" in ne na "Highest". Ampak kot sem napisal, po treh letih je čas za nadgradnjo!!
- do sedaj nisem nobene od komponent navijal in tudi v kratkem ne čutim nobene potrebe po tem. Ampak vedno si raje pustim malo "manevrirnega prostora".
- o počasnosti diska ne bi govoril, ker s tem nikoli nisem imel težav, tako da res ne vidim razloga zakaj bi se sedaj odločil za SSD, še posebej glede na navite cene. Morda se kdaj celo odločim, a trenutno me to ne zanima...

Se pa vsem zahvaljujem za pomoč ter sodelovanje pri tej temi. Vsako mnenje šteje!

Lp

PNG ::

Gigabyte GA-P67A-UD4 - Intel P67/DDR3/CFX&SLI/1155/ATX
186.00 EUR

Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
218.40 EUR

Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
120.00 EUR

Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
58.80 EUR

SATAII Sony NEC AD-5260S
20.40 EUR

Palit GeForce GTX 570 1280MB
318.00 EUR

Antec TruePower New TP-750 - 750W
129.60 EUR

ANTEC Three Hundred
66.00 EUR

Skupaj: 1,117.20 EUR @ dinokomp


Evo ti, računalnik za prste obliznit. Osebno bi edino kakšno Noctuo C14 še noter vrgel, kar je dodatnih 66EUR strošek ali koliko stane, ampak za začetek je to res dober računalnik.

TOP ::

Čakaj mal pa kaj ti misliš Q6600,zamenjati za I5 in kaj boš stem pridobil.Nič odkrito povedano,edino če maš preveč denarja.Vse tisto ki si do zdaj delal,ti bo tukaj isto nobene razlike ne boš opazu,prej bi dosegu neko vidno razliko,če bi SSD dal v svoj sistem in bolšo grafo.

IvoJan ::

Sej je ze sam napisal da mu vse deluje odlicno, ampak da je po treh letih cas za nadgradnjo. Me approves :) edini razlog za nadgradnjo so spili kjer pa se bo upgrade iz q6600 na 2500k in iz 8800gt na gtx570 se kako poznal.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

TOP ::

v grafi se bo poznal,kaj se pa bo v procu poznalo.Nič par fpsjev.Edino če gledaš teste potem bo razlika kot dan in noč,če pa v realnem pa nič kar bi tvoje oko zaznalo.

povzek ::

No, loh da se motm, sam med procesorjem 2.4GHz in 3.3GHz je velika razlika, prav tako pri grafični iz 512MB na 1280MB! In pa iz 4GB DDR2 RAM grem na 8GB DDR3 RAM. Glavni razlog za menjava pa je, kot sm že reku, starost sistema. Najprej sem razmišljal le o nadgradnji nekaterih komponent, a kmalu mi je postalo jasno, da so vse potrebne menjave. Poleg tega, pa bo moj stari računalnik dobil manj zahtevnega lastnika od mene!;)

Kar se pa tiče SSD sem pa tudi že napisal, da trenutno ne čutim nobene potrebe, morda pa me prime v prihodnosti!

@i100k100: Hvala za predlog, se mi zdi zadeva kar uporabna. Mogoče bom edino počakal na kakšno cenejšo matično, ker 180eur se mi zdi kar veliko denarja za nekaj, kar verjetno niti ne bom potreboval. In pa, kako da mi vsi predlagate tako močne napajalnike?! A ne bi bilo za moj sistem dovolj 600W oziroma 650W?
Glede ohišja pa sem imel v mislih nekaj takega:
- NZXT. Hades
- NZXT. Guardian 921
- Antec Six Hundred

Lp

PNG ::

Na napajalniku se ne špara!! V računalnik za 1100EUR se ne da čuri muri PSU za 50EUR! V glavnem v gornji konfiguraciji samo menjaš ohišje po želji in je to to.

P.S.: Six hundred je precej cenejši pri dinokompu ;)

EDIT: Aja, kar se plate tiče...najcenejšo P67 plato pol vzemi. Najceneje kar vidiš, pa po možnosti ATX in ne mATX če boš imel pleksi stranico, ker grdo zgleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

IvoJan ::

Osebno bi raje 300 kot 600 ker 600 zgleda zelo cheap.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

PNG ::

^---- jup, zato imam tudi jaz doma 300.

Silvo ::

"TOP" ima kar prav...za igre se pozna edino
zamenjava grafike.Proc.Q6600 je še zmeraj ok..
Največ bi naredil v kombinaciji nova grafika+SSD disk.
Med 4GB in 8GB rama v sistemu za igre ni vidne razlike.

lp
Silvo

IvoJan ::

Verjemi da se pozna. Q8200 je skoraj enak kot q6600 in ko sem menjal za i7 860 je bila pohitritev zelo opazna. I5 2500k pa je boljsi od 860 in se bo poznalo pri spilih.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

TOP ::

tKBurek kolikokrat sem že omenjal,da ne glej raznih testov in benčov,ampak realno sliko.Med I7 860 in I5 2500K si pa ustrelu kozla.Tu razlike ne vidiš v igrah,vidiš pa razliko pri kakšnem rendiranju in obdelavi,sam v prid I7 860,ker ma 8 niti in je na račun tega rahlo hitrejši v raznih programih.Zato ne prodajaj buč.Kar se tiče o tem,da boš vzel cenejšo plato,se ti bo zgodilo,da se bo plata posledično slabše navijala,zato mal razmisli o tem.Kar se pa tiče napajalnika pa se strinjam z i100k100,da vzemi bolši napajalnik,sam bi ti predlagal Corserja ali pa Couger oba mata po 5 let garancije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

glistovje ::

benchi so jim možgane oprali :D marketing fantje

IvoJan ::

Ma dej ne morem verjet kako ste zabiti. Ce ti pravim da se v spilih pozna razlika. Kdo je sploh govoril o jebenih benchih?!
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

PNG ::

TOP je izjavil:

tKBurek kolikokrat sem že omenjal,da ne glej raznih testov in benčov,ampak realno sliko.Med I7 860 in I5 2500K si pa ustrelu kozla.Tu razlike ne vidiš v igrah,vidiš pa razliko pri kakšnem rendiranju in obdelavi,sam v prid I7 860,ker ma 8 niti in je na račun tega rahlo hitrejši v raznih programih.Zato ne prodajaj buč.Kar se tiče o tem,da boš vzel cenejšo plato,se ti bo zgodilo,da se bo plata posledično slabše navijala,zato mal razmisli o tem.Kar se pa tiče napajalnika pa se strinjam z i100k100,da vzemi bolši napajalnik,sam bi ti predlagal Corserja ali pa Couger oba mata po 5 let garancije.


Cougarji so tudi super, samo Corsairji pa zelo radi crkujejo!

D3m ::

Heheheheheeh, ko bi vedeli kok vas nategujejo z marketinškimi potezami. xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

TOP ::

IvoJan je izjavil:

Ma dej ne morem verjet kako ste zabiti. Ce ti pravim da se v spilih pozna razlika. Kdo je sploh govoril o jebenih benchih?!

To razliko vidiš samo ti in tebi podobni.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming PC za 1100 - 1200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8012501 (11445) IvoJan
»

Gamer računalnik 1000e (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8817214 (15591) eieieie1
»

racunalnik do 1100 e

Oddelek: Kaj kupiti
294636 (3850) jazbec
»

Pc for Gaming

Oddelek: Kaj kupiti
364476 (3839) 3628812423
»

gaming pc

Oddelek: Kaj kupiti
245457 (5068) detroit

Več podobnih tem