» »

Nakup računalnika do 1100€

Nakup računalnika do 1100€

1 2
3
»

mihco ::

windxxx je izjavil:

pač povem kaj se je dogajalo predn je dobil v roke dinokomp ta človek

baba cula, baba rekla...bla bla bla
Obe trgovini sta zaceli istocasno, obe trgovini sta ze nekajkrat zamenjali naziv. Vcasih so skupaj nabavljali robo, lastnistva pa kolikor jaz vem niso prepletali nikoli. Dinotu je zaradi zagnanosti in spremembe odnosa uspelo, demise pac ne v taki meri..

PNG ::

Jap, s tem da za robo od slokompa (zdajšnji dino) sem jaz še brez problemov uredil garancijo, za robo od demisea pa ne.

x45 ::

povzek je izjavil:

Najprej en lep pozdrav :)

Tri leta so naokoli in čas je za nakup novega računalnika. In glede na količino računalniške opreme na tržišču in pomankanje mojega poznavanja strojne opreme, vas prosim za pomoč pri izbiri. Vem, da je takih in podobnih tem veliko, ampak se mi ne zdi prav, da "smetim" pri kateri drugi temi. ;)

Trenutno imam v mislih sledeče:

- Gigabyte GA-890XA-UD3 - 118,78€
- AMD Phenom™ II X6 1090T "Black Edition" - 184,29€
- PNY GeForce GTX 570 1280MB - 319,95€
- Corsair Vengeance DIMM 8GB - CMZ8GX3M2A1600C9 KIT - 99,20€
- Western Digital WD6402AAEX "Caviar® Black™" - 64,57€
- Samsung SpinPoint F3 1000GB 32MB - HD103SJ - 57,58€

Skupaj: 844,37€

Manjkajo pa še:
- ohišje (želim takega, ki zagotavlja zadostno hlajenje ter da ni preglasen. oblika tudi šteje;))
- napajalnik
- po potrebi še procesorski hladilnik

Računalnik uporabljam pretežno za 2D risanje (CAD), polamatersko 3D modeliranje ter za igre.
Za vse predloge se že vnaprej zahvaljujem...

Lep pozdrav,
Matevž


dober izbor kar ostani pri tem, jas bi menjal grafo na 6950 - 1 gb ali pa dve za CF, 6950 je najboljši nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

mihco ::

PNG je izjavil:

Jap, s tem da za robo od slokompa (zdajšnji dino) sem jaz še brez problemov uredil garancijo, za robo od demisea pa ne.

Nevem kaj toliko jokati okoli garancije.,..postavite se v vlogo trgovca. Folk bi pod garancijo vracal svasta. Ce je trgovec malo vecji bo nekatera neupravicena vracila zamenjal zaradi ohranjanja dobrega imena, ce je podjetje majhno(garazno) si tega zal ne more privosciti. Vsak pa, ce misli da je njegova zahteva upravicena lahko garancijo uveljavlja direktno pri proizvajalcu(kar je obicajno hitreje in boljse...dobis najnovejse revizije izdelkov ali celo boljse). Ne vidim pa razlogov, da kdorkoli(tudi Demise) ne bi uposteval upravicene garancije....po mojem prodajate bucke.

PNG ::

Daj ne serji, če meni crkne HDD in je še v garanciji, se ga mora menjati. Mi prav dol visi kako veliko je podjetje.

mihco ::

PNG je izjavil:

Daj ne serji, če meni crkne HDD in je še v garanciji, se ga mora menjati. Mi prav dol visi kako veliko je podjetje.

kaj ti rabis pomoc pri branju?? Ce je reklamacija upravicena ti bo menjal vsak, ne glede na velikost podjetja. Ampak toliko kot vam "struckotom" crkuje racunalniska roba bi rekel da ste puni dreka...OVER & OUT!!!

Silvo ::

Ni važna trgovina,ampak izvor oz uvoznik izdelka,ter podpora in servis zanj.
V glavnem....kdor ne želi imeti problemov,naj ima obvezno garancijski list
izdelka uradnega uvoznika za SLO in ne bo imel nihče problemov z garancijo,
če neka firma propade vmes,ki sama uvaža izdelke.

lp
Silvo

povzek ::

Seveda je pri uveljavljanju garancije važno kje izdelek kupiš. Glede na to, da ti v zadnjem času vsi priznavajo garancijo z računom se ne moreš obrniti naravnost na uvoznika, ampak moraš preko trgovca, ki ti je prodal izdelek. Potem pa je od trgovca odvisno kako resno in pogosto ureja garancijske zahtevke pri uvozniku. Tako, da se ne gre za to, da neka trgovina ne bi uveljavljala garancije, ampak žal se nekaterim to preprosto ne da. Oziroma se s tem ukvarjajo ko se jim nabere kar nekaj zahtevkov. In tako lahko na nov izdelek čakaš tudi po več mesecev!

Lp

PNG ::

Ja, ok, v teoriji je vse lepo brati...ko pa od velikega podjetja kot je mimovrste čakaš 2 meseca in pol, da ti vrnejo 20EUR kupnine za izdelek, ki si ga vrnil v pol ure ker so oni imeli napačne specifikacije na strani pa vidiš, da ni vse tako rožnato. In ne, nam struckotom ne crkuje roba tako na veliko, samo ogromno je imamo in ogromno je nakupimo. Če si ti kupiš en računalnik na 5 let je to tvoja stvar, jaz praktično ves zaslužek vlagam v to, ker mi to veliko pomeni in ja, BISTVENA razlika je kje stvari kupuješ.

windxxx ::

TOP je izjavil:

Poslušaj windxx,ti pišeše,kar si baje slišal in misliš oziroma verjameš.da je tako.Samo kot je i100k100 že omenil prijavil si se sedaj,kaj zato da pišeš take blesarije.Kje si bil do zdaj.Gor je že odprta tema od Dinokompu in notri ni eden post,tak kot si ga ti napisal.Pa pisali so fanti ki so iz MB doma in ga celo osebno poznajo.Ti pa si sedaj se prijavu,da napišeš kar si slišal.Premalo dokazavom maš v rokah,da ti bo kdo verjel.Jaz niti slučajno nimam nič veze z omenjeno trgovino,da ne bi kaj mislu,sam tam sem kupoval in bom še kupoval,ker nikdar nobenih problemov,kot nobeden drugi tukaj,ker če bi tole bilo res kar si napisal,bi še kdo že prej tole napisal,oziroma omenil.


Daj mi razloži kak lahko človek baje nekaj sliši? Al ti nekdo pove al pa ti ne.. tolko simpl je
Z ljudmi, katerimi se družim vsak dan se je to dogajalo tak da nisem BAJE nekje slišal.
Kako vezo ima, če sem se na forum prijavil zdaj. Kdaj pa bi se naj prijavil?? Ko bi kupil računalnik?? Nima smisla. Prijavil sem se na forum, da pregledam najboljšo izbiro stvari, ki jih kupujem ne pa da se bom kregal z e-močnim folkom ker sem pač napisal nekaj kar se je dejansko dogajalo ker sem pač zasledil, da kot moji kolegi niso vsi meli odličnih izkušenj z dinokompom.

Kje sem bil do zdaj? Delal sem, se šolal pa ti??
Pa kot sem napisal mi dol visi, če ti to verjameš ali ne. To se je dogajalo si ne zmišljujem. To pa je tudi vse. Kot sem ti napisal mogoče je možakar začel poslovat pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: windxxx ()

IvoJan ::

x45 je izjavil:

povzek je izjavil:

Najprej en lep pozdrav :)

Tri leta so naokoli in čas je za nakup novega računalnika. In glede na količino računalniške opreme na tržišču in pomankanje mojega poznavanja strojne opreme, vas prosim za pomoč pri izbiri. Vem, da je takih in podobnih tem veliko, ampak se mi ne zdi prav, da "smetim" pri kateri drugi temi. ;)

Trenutno imam v mislih sledeče:

- Gigabyte GA-890XA-UD3 - 118,78€
- AMD Phenom™ II X6 1090T "Black Edition" - 184,29€
- PNY GeForce GTX 570 1280MB - 319,95€
- Corsair Vengeance DIMM 8GB - CMZ8GX3M2A1600C9 KIT - 99,20€
- Western Digital WD6402AAEX "Caviar® Black™" - 64,57€
- Samsung SpinPoint F3 1000GB 32MB - HD103SJ - 57,58€

Skupaj: 844,37€

Manjkajo pa še:
- ohišje (želim takega, ki zagotavlja zadostno hlajenje ter da ni preglasen. oblika tudi šteje;))
- napajalnik
- po potrebi še procesorski hladilnik

Računalnik uporabljam pretežno za 2D risanje (CAD), polamatersko 3D modeliranje ter za igre.
Za vse predloge se že vnaprej zahvaljujem...

Lep pozdrav,
Matevž


dober izbor kar ostani pri tem, jas bi menjal grafo na 6950 - 1 gb ali pa dve za CF, 6950 je najboljši nakup.


ti moras vsako temo zajebat.
jao folk tok se ukvarjate s temi bedarijami da ne opazite da nas preljubi x45 spet trosi okoli neumnosti.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming PC za 1100 - 1200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8012985 (11929) IvoJan
»

Gamer računalnik 1000e (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8817507 (15884) eieieie1
»

racunalnik do 1100 e

Oddelek: Kaj kupiti
294786 (4000) jazbec
»

Pc for Gaming

Oddelek: Kaj kupiti
364603 (3966) 3628812423
»

gaming pc

Oddelek: Kaj kupiti
245589 (5200) detroit

Več podobnih tem