» »

Sprememba namembnosti zemljišča

Sprememba namembnosti zemljišča

s1m0n ::

Zanima me kakšne postopke je vse potrebno dat skozi, da se npr. travnik ob zazidljivi (stavbni) parceli spemeni v zazidljivo parcelo ?
Je sploh možno spremenit travnik v zazidljivo parcelo ?

Glede na to da je okoli bilo veliko grajeno (trgovine, ter drugi poslovni objekti), ki prav tako stojijo na istem pasu kjer je prej bilo zemljišče travnik

lucif3rka ::

Kot prvo greš pogledat na upravno enoto kaj predvideva OPN za to parcelo.

MIHAc27 ::

Good luck.
Jaz sem probaval, pa so me pošiljali naokoli iz ene lokacije na drugo. Po 5. obisku se je ustavilo, ker so me poslali na oddelek, ki na danem naslovu ni obstajal že vrsto let.

Na upravni enoti sem tudi dal zahtevek, a po več kot enem letu ni nobenega odgovora.

bauci ::

Upravna enota nima nič s tem. Moraš na občino in dati vlogo za spremembo namembnosti. Ko se zbere dovolj predlogov, občina to pošlje na Ministrstvo za okolje, kjer dajo dovoljenje za spremembo ali pa ne. Kaj predvideva na tvojih parcelah trenutni prostorski načrt občine lahko pogledaš pri njih ali pa internetu. Občine imajo svoje plane objavljene (če jih imajo seveda) na dveh internetnih straneh: vtipkaj Piso ali Kaliopa v iskalnik in ju boš našel.

globoko grlo ::

tko kot je bauci reku, pa good luck

sej mogoče je že zazidljiv, če pa še ni, pa smatraj vse skupaj kot dolgoročno investicijo

s1m0n ::

V PISO sem že gledam glede prostorskih planov vsaj za to občino ni nič!
Tak, da se je verjetno glede tega najbolje oglasit na občini.

Nevem pa zakaj je v PISO zemljiške označeno kot najboljše kmetiljsko zemljišče :)
Vedno je bil travnik in ob hiši ti ne moreš met kmetijskega zemljišča ja ne boš ob hiši imel njivo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

globoko grlo ::

jp, naročit lokacijsko informacijo
če je pa bl majhna občina oz. poznaš koga, nej ti pa kr pove a je zazidljiv al ne, pa kaj lohka gor zidaš

s1m0n ::

Je kje kak cenik koliko pride lokacijska informacija ?
Verjetno to ni brezplačno :)

bauci ::

Tudi travnik je kmetijsko zemljišče.
Cena lokacijske informacije je okoli 20EUR. A na Kaliopo si pogledal?
Pa še to - postopek spremembe občinskih prostorskih načrtov traja običajno več let.

s1m0n ::

To glede trajanja vem se nikam ne mudi :)
Na Kaliopo ni te občine, pa tudi pogledat ne vem :)

EDIT: sem jo našel v iObčini je bilo malo drugače napisano.
Kako kaj vsebino izbiraš na Kalipo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

dvihtelic ::

Pozdravljeni.
Na naši občini je še dva dni časa za vlogo za spremembo namembnosti. Zanima me ali kdo od vas ve kaj in kako in bi mi bil pripravljen pomagati, kateri obrazec je pravi, saj mi je vse tuje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup parcele z majhno kočuro

Oddelek: Loža
161350 (331) redtech
»

Zemljišče in bonitetne točke

Oddelek: Loža
162472 (1609) bauci
»

Kako vem če se lahko na parceli gradi?

Oddelek: Loža
217218 (6506) Tody
»

Kako legalno postaviti čebelnjak na kmetijsko zemljišče

Oddelek: Loža
4826559 (23246) estons
»

Iz travnika v parcelo. Cena

Oddelek: Loža
1511159 (10511) gzibret

Več podobnih tem