» »

Nova matična ne dela : laptop

Nova matična ne dela : laptop

#000000 ::

Stara se ni dala popravit in sem kupil popolnoma novo matično in ne dela, a obstajajo ŠE kake finte razen recimo baterijo za bios odstranit in počakat nekaj časa.
Ker matična se zažene ampak takoj ugasne in spet štarta in tako v nedogled.

Bi lahko bil procesor (AMD)zanič čeprav je na stari plati delal BP ?

Nevro^ ::

Prvo poskusi brez rama, diska in baterije! Si prepričan, da si vredu namestil hladilnik in vredu priklopil kabl za ventilator? Drugače, pa jas vedno prvo plato probam kar v škatli preden se spravim sestavljat... ;)

IvoJan ::

nevem ce si zasledil, ampak tukaj je govora o prenosniku.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

#000000 ::

Nevro^ gre za prenosnik.

Seveda sem vse lepo gor namestil ampak sej drugega kot cpu-gpu cooler in rama tko ni gor, plata še ni v ohišju ker ne grem sestavljat prenosnika dokler nisem 100% če plata dela, a ta ne dela oz. se samo restarta.

aja: to je že druga nova matična ki je prišla pokvarjena, ena z iPmarta druga z eBaya, tko da nniti na ebayu ne kupim več nobene stvari dražje od 5 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

#000000 ::

Aja ima kdo tak processor za posodit al pa da sproba če je moj OK.

AMD Mobile Sempron 3100+ - SMS3100BQX3LF

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Nevro^ ::

Vem, da gre za prenosnik, mam že za sabo par sto uspešno servisiranih prenosnikov... :) Odda plata brez rama piske? Si poskusil odstranit cmos baterijo za par minut? Si prepričan, da se je cpu lepo vsedel v podnožje? Ko prižgeš laptopa pride bios do posta oz. sploh pokaže kar koli na zaslonu? Tega proca žal nimam, imajo pa ga ziher v kaki spletni trgovini z možnostjo vračila blaga... ;)

#000000 ::

BIOS Baterijo + napajalnik in napajalno baterijo sem že odstranil, počakal ene pol ure spet probal ne trza, v bistvu ne prižge nič razen ventilatoja in še to ugasne v parih sekundah ter spet zažene, konstanten restart dokler ga ne ugasnem na gumbu ali odklopim z napajanja.

69charger ::

Resetiranje je lahko tudi od kratkega stika.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

#000000 ::

Bom pogledal če je kje stik, samo ne bi smelo bit ker niti ni našravfana v prenosnik ampak samo položena, bom probu vzet ven in sprobat tko na freeStyle :)

#000000 ::

Update:
Sem najdu en sempron ni mobile ampak navaden in ga probal na tej plati, plata zažene in ostane prižgana, bios posta sicer ni in ekran niti ne trzne, ampak vsaj ne restarta se. Najverjetneje je original procesor zanič. Ima kdo tak procesor za posodit al pa prodat ?

#000000 ::

Evo update. novo plato poslal nazaj ker je delala in tudi ni (kokr jo je pičlo) danes dobil zamenjavo -nova-plata, in spet isti kur*c, enkrat dela enkrat ne, prvo mi sploh ni prižgala ampak se je samo restartala, potem sem dal notri drug -identičen- procesor in je zadeva začela delat, ampak je bila slika zamaknjena v levo, na zunanjega je slika OK. Sem zamenjal LCD panel in je prižgal ter pokazal črte in zadeva zmrzne, včasih prižge ampak je vedno isto.

Mater kaj bi blo lahko zanič ? Je lahko procesor vzrok tega ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave matična plošča

Oddelek: Pomoč in nasveti
181160 (777) solatko
»

Računalnik se prižge in ugasne!?

Oddelek: Strojna oprema
318544 (6447) kupim9
»

Nekaj crknilo, ne vem kaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516574 (5590) Gapi182
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398817 (8264) Pšenični
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312201 (11588) k0lar

Več podobnih tem